Keresés

Részletes keresés

hide u Creative Commons License 2003.01.27 0 0 423

mi van wamz beütött a svédgomba-kontra-kaszinótojás-mérgezés???
Előzmény: wamzer (422)
wamzer Creative Commons License 2003.01.27 0 0 422
Paulaner rulez. Állófogi kaja szaksz.
Előzmény: hide u (419)
hide u Creative Commons License 2003.01.27 0 0 421

nna, ezt még nem is ismerem. pedig pont ma jártam arra.
Előzmény: Tibó (420)
Tibó Creative Commons License 2003.01.27 0 0 420
Pozsonyi utcában a Kispozsonyi étterem.
Ott kezd. Nagyon finoman főznek.
Előzmény: Papci (418)
hide u Creative Commons License 2003.01.26 0 0 419

néhány ötlet papcinak az utóbbi hónapok alapján, kategóriák szerint csoportosítva:)

1.már majdnem elit kajázók, közepes fölötti árfekvéssel:

HAXN KIRÁLY PAULANER SÖRHÁZ
nagyon fasza a méteres nürnbergi kolbász, olyan fatálon kapod amin centis osztásközök vannak, igy biztos hogy nem vernek át. (egyébként se) a kolbász métere 1500, fél méter körettel kb 1000, én abszolút tele voltam vele pedig nem kicsi az üzemanyagfogyasztásom:) jók a köretek is. a hely amúgy igyexik bajoros hangulatot idézni, nem hivalkodó, elég korrekt. A csapolt paulaner isteni, de az ára nem jár annyira a földön (6-700/per korsó, világos-barna-búza kiadásokban).
ja, király utca 100 asszem a cím, a király és a rózsa utca sarkán

ARTICSÓKA
régen voltam nagyon, de akkoriban egészen istenien főztek, talán a debreceni fűvészkert étteremhez (ami bezár sajnos) hasonló jellegű dolgokat, csak még jobban és hihetetlen hangulatos tud lenni a hely. ha egy jó zsíros, magyarost akarsz enni akkor ne ide menj, de 1ébként kiváló. az ár itt vidéki viszonyokhoz képest nehezebben emészthető, én két-három éve asszem 6e-t hagytam ott két személyre. a címet nemtom pontosan, a bajcsyból nyílik egy kis utca, azon van. pesti estben benne van.

2. egyáltalán nem elit kajázók, de nekem bejönnek

KIS BÜDÖS (mi hivjuk így, egyébként asszem "mini ételbár" címen fut)
soxor eszem itt, mert kb 80 méterre van tőlünk. pince, a tulaj-mindenes csávó nagyon korrekt, étlap a jól bevált 20-30 tételt tartalmazza, köret az árban ami max 700-750-ig kúszik fel. kivánságokat is teljesítenek alapszinten (pl. zöldséges rizsre tükörtojás az mehet, tapasztaltam). cím: Damjanich u. huszonvalahán lehet, egy pincében van. óriási hátránya hogy 7végén nincs nyitva.

TÜKÖRY
régi kispolgári-hivatalnok étterem a belvárosban, kockásterítő, udvarias pincérek, korrekt étlap a kisbüdös árai fölött max egy százassal, ami belvároshoz képest nagyon rendben van. zónaadag kérhető, a választékkal sincs gond. dél körül gyakran nincs hely, és ez sincs nyitva a hétvégén. a hold utcán van.

HOLD UTCAI VÁSÁRCSARNOK
nagy kedvencem, soxor ide megyek ki munkából. legaláb 6-7 talponálló van benn, lacipecsenye, hurka-kolbász, krumplifőzelék fasírttal, velő, tükörtojás, lángos és más kedvességek mindenfelé. 400-450-ből lazán megebédel az ember, és nem eszik rosszabbat (sőt!) mint bármelyik junkfoodgyárban. 1ébként a tüköry mellett van közvetlenül, a hold utcán (mint az nevéből is kiderült)

Előzmény: Papci (418)
Papci Creative Commons License 2003.01.26 0 0 418
Na akkor legkozelebb letesztelem. Nemsoka ugyis mennem kell Pestre. Ha van meg valaklinek jo pesti etterem javaslata azt orommel fogadnam.
Előzmény: wamzer (416)
hide u Creative Commons License 2003.01.26 0 0 417

huh, de mennyire jólesett az a két sör csütörtökön. én pl nem vagyok nagy dreherfan, de munka után, kellemes helyen, kellemes hőmérsékleten fantasztikus tud lenni az is. a Passzban (merthogy így írják, wamz) minden feltétel adott. és szerencsére még péntek este is le tudtunk ülni, külön köszönöm tibónak hogy témát csinált a vigyorgásomból:))) (ha akarod tibó, nyiss topikot róla, elég belterj lenne de akik ismernek személyesen legalább ki tudnák fejteni a véleményüket...)

juteszembe, jövő héten megyek síelni északi szomszédainkhoz, akik szintén erősen előttünk járnak sörfinomsági mutatóikkal. az általam erősen favorizált Zlaty Bazant mondjuk itthon is egyre több helyen kapható, nem találkozom viszont nálunk azzal aminek egy szerzetes van a cimkéjén (nem emléxem pontosan a nevére, azért nem merem ideírni, valami Smladny Mnich talán), a "Kelt" nevű nálunk nem ismert - és asszem licenc alapján gyártott - finomsággal, amit eléggé nem dicsérhető módon csatos üvegben árulnak. Ott van még a leggyengébb láncszem (de ez is iható), a Saris (régi sítáborokból maradt poén erre: csak 6 SK, de szaris...). Mindezek mellett mennyei árakon (cca 20-30 SK=nem egészen 120-180 HUF) lehet hozzájutni olyan csah sörökhöz mint Kozel (ez fantasztikus, nálam talán veri a pilsnert pedig jóval kevésbé neves), Pilsner, Budvar stb.

ui/off:
elég kaki ez wamz, hogy még mindig oda kell irni az embereknek hogy ha dj-ről van szó akkor ne gondoljanak rosszra...nagy fájdalmam nekem ez.
on

Előzmény: wamzer (416)
wamzer Creative Commons License 2003.01.25 0 0 416
Ez Bp.-n van a Csengery utcában (a Király és a Dob utca között). A zene teljesen változó, van, amikor finom dallamos jazzt raknak be, van amikor kicsit szetesobb, pszichedelikus zenekt, ill. olyan is van, hogy dj szolgáltatja a zenét (de itt sem kell rosszra gondolni, nem "lakossági trance"-ról van szó, hanem szép belassuló elektronikus zenékre), ja, meg szoktak lenni különféle estek, pl. most Víg Mihály volt csütörtökön. Szal hangulatos kis hely, a bp-i áraknak megfelelően kicsit drága. de van csapolt pilsner. Ha lehet ezt mondani, ez a törzshelyünk Hide-val.
Előzmény: Papci (415)
Papci Creative Commons License 2003.01.24 0 0 415
Megkerdezhetem, hogy ez a Pass hol van? Mar ahol Jazz szol meg ilyenek.
Előzmény: wamzer (413)
Papci Creative Commons License 2003.01.24 0 0 414
Nekem a Krusovice barna nagyon bejott. Meg anno Pragaban ittam ilyent TEVEDESBOL!!!
Aztan kihoztak a vilagos sort es azt mondtam fujjj!

Szoval azota ha latok ilyet mindeg meg is iszom :-)))

Előzmény: _LaJoS_ (412)
wamzer Creative Commons License 2003.01.24 0 0 413
Tegnap én is hide kolegával a Pass-ban Pilsnert (bár ő Drehert, mert "mindig pilsnert iszunk itt, wamz") közben lágy jazz muzsika szólt, jófej kiszolgálószemélyzet, szal rulezott nagyon.
Előzmény: _LaJoS_ (412)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.01.24 0 0 412
Mostanában cseh napokat tartok. Tegnap és ma legurult már Pilsner Urquell, Budvar, Krusovice, Staropramen, sőt, Krusovice barna is. Ittam mellé Bechert is, bár ez itt offtopic :)
_banner_ Creative Commons License 2003.01.13 0 0 411
Sajnos nem mostanában történt...:)
Előzmény: wamzer (410)
wamzer Creative Commons License 2003.01.13 0 0 410
ha mostanában déli napsütést láttal, akkor télleg fasza sör lehetett :)

mellesleg most süt a nap, hoppá ;)

Előzmény: _banner_ (409)
_banner_ Creative Commons License 2003.01.10 0 0 409
1x ittam egy ún. Old Amsterdam Navigator márkajelzésű extrastrong sört 10% vol.
Megtette a hatását a déli napsütésben... :)
Előzmény: wamzer (406)
wamzer Creative Commons License 2003.01.07 0 0 408
Ok. töxar az emesen.
Előzmény: Tibó (407)
Tibó Creative Commons License 2003.01.07 0 0 407
Segitek...
Előzmény: wamzer (406)
wamzer Creative Commons License 2003.01.07 0 0 406
Kaptam a hétvégén egy üveg Guinest, meg még régebben egy doboz Rostocker Biert, erről nemtok semmit, csak azt, hoyg nagy kani betűkkel rá van írva, hogy 9.7%.... a közeljövőben el elsznek fogyasztva.... :)
Előzmény: Papci (405)
Papci Creative Commons License 2003.01.06 0 0 405
Szoval nagyon elmerult a feledes homalyaban ez a topicocska! Felhoztam.

Nincs senkinek hozzafuzni valoja a sor temakorehez? Ezt sem hiszem el.

Előzmény: sz_zsuzsi (404)
sz_zsuzsi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 404
Én csak ingyenpezsgőt ittam a sajtóbálon...:-(((( No comment...
Előzmény: _LaJoS_ (403)
_LaJoS_ Creative Commons License 2002.03.18 0 0 403
No, akkor a hétvégi termésről: Staropramen, Pilsner Urquell, Prazdroj, Gambrinus, Budvar, Krusovice. Van, amelyikből több fajtát is ittam (világos, sötét), de majd' mindegyikből több darabbal :))

Velkopopovicky kozel-t sajnos sehol sem találtam :( de ettől függetlenül azért Prága rulez!

Papci Creative Commons License 2002.02.01 0 0 402
En sem hittem volna, de valami van!
Amikor italozo eletmodot folytatok akkor masnapra ilyen piros foltokkal lesz tele a pofam es egyeb hasonlo jo tunetek jonnek ki.

Allergia vizsgalat meg miegymas es nem tudtak mit mondani. De a karacsony-szilveszter alatt kiprobaltam es valoban osszefuggesbn van az alkohol fogyasztassal.

Előzmény: Tibó (400)
sz_zsuzsi Creative Commons License 2002.01.30 0 0 401
Általános alkohol-allergia? Vagy csak a sörre? Nem lehet kellemes dolog...
Előzmény: Papci (399)
Tibó Creative Commons License 2002.01.30 0 0 400
Huhh!
Papci!

Ne mond! Meselj!

Előzmény: _LaJoS_ (398)
Papci Creative Commons License 2002.01.30 0 0 399
Sajnos ez nem vicc!!!!
Előzmény: Tibó (397)
_LaJoS_ Creative Commons License 2002.01.30 0 0 398
Tibó Creative Commons License 2002.01.29 0 0 397
Az ilyesmivel nem szokas viccelni!!!
:)
Előzmény: Papci (396)
Papci Creative Commons License 2002.01.29 0 0 396
en sajan lehet, hogy le kell szokjak az alkoholrol. Ugy tunik allergias vagyok ra! Hallottatok mar ilyet? :-)))))))
Előzmény: wamzer (395)
wamzer Creative Commons License 2002.01.26 0 0 395
Tegnap HB+Borsodi
Tegnapelőtt-előtt Amstel

Azelőtt viszont kb szilveszterig semmi, akkor meg asszem Heineken

Előzmény: Tibó (394)
Tibó Creative Commons License 2002.01.24 0 0 394
En specko szombaton soproni, heineken, stella tipusokat merlegeltem, tegnap tuborgot, tegnap elott kaisert, szoval aze iszunk mi... :)))
Előzmény: _LaJoS_ (393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!