Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 4935

Sziasztok!

 

Mi is a könnyűszerkezet mellett tettük le a voksunk, nem hivatalosan a kivitelező is megvan, jelenleg telekrendezési és finanszírozási előkészületek folynak.

Viszont tapasztalatszerzés és lelkünk megnyugtatása végett szívesen beszélnénk/találkoznánk olyan emberekkel, akik az utóbbi öt évben építtettek könnyűszerkezetes házat, és szívesen megosztanák velünk a gyakorlati tapasztalataikat. Szóval érdi és környékbeli boldog könnyűszerkkezetes háztulajdonosok jelentkezzetek! :)

 

Köszi előre is! :)

 

P.

andzsin Creative Commons License 2016.05.15 0 0 4934

Érdemes az ÉVOSZ Könnyűszerkezeti tagozatának elnökét megkeresni:

http://www.evosz.hu/index.php/szervezeti/szakmai-tagozatok/koennyuszerkezet-epito

Kárpáti József:

http://interhaus.hu/hu/contact

 

Az a helyzet, hogy én biztos megnézetném. Ha meg van a műszaki tervdokumentáció az sokat segít, nem tudom,a tulaj nem csinált az építésről képeket? Mert nálunk minden fázis rögzítve van:)

Előzmény: Törölt nick (4933)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 4933

Sziasztok!


Óriási dilemmában vagyunk, mert 1 éve bérlünk egy könnyűszerkezetes házat a Pilisben és nagyon szeretjük, a ház méretei, elrendezése is majdnem olyan, mint amit én korábban megrajzoltam magunknak papíron. És hát szuper helyen van, körbejárja a házat a nap, zsákutca végén eldugva, intim, nyugodt, gyönyörű a kilátás, gyalog közel a tömegközlekedés, ovi, posta stb. Talán picit hangos az ideálunkhoz képest, de az előnyei ezt kompenzálják. Szóval a telek, amire a ház épült, nagyon jó. 
Ha találtunk volna az elmúlt 1,5 évben hasonló telket, akkor inkább építkeznénk, de nem találtunk, és nem is nagyon van olyan már a környéken, ami beépítetlen, főleg jó telek nincs. Egy játékos van a környékbeli telkek közül, aminek vannak előnyei is, de hátrányai is, az viszont tény, hogy oda olyan minőségű házat építünk, amilyet akarunk. Még messzebb pedig nem akarunk menni Bp-től, közelebb pedig nem tudunk, mert nem fér bele a büdzsébe.

Szóval azon törjük a fejünket, hogy megvegyük-e inkább ezt a házat vagy építsünk egy sajátot egy jó, de nem ennyire jó telekre (utóbbi egyébként úgy is drágább lenne, hogy ezt a házat alaposan felturbóznánk). KömKel hozzászólásait olvasva ez pont egy olyan ház, ami a 2000-es évek körül épült (2003-ban), és amiket nem javasol megvételre. Egyébként a Toronto House építette, szerintem műszaki dokumentációja is van a tulajnak róla, és fényképek is bőven, de a cég már rég nincs sehol.
Mindez aggodalomra ad azért okot, hogy mi rejtőzik a falak mögött, és hogy mivel szembesülhetünk az évek során, ha megvesszük.

Mit tanácsoltok? Mi a véleményetek?

Szeretnénk egy szakértőt is kihívni és megnézetni vele a házat, tudnátok ajánlani valakit esetleg?


 Előre is köszönöm a válaszokat!

Kisfiatal Creative Commons License 2016.04.08 0 0 4932

Üdv!

 

Lenne egy loggia, amit be szeretnék építeni, fa könnyűszerkezetre gondoltam. Középre dupla erkélyajtót tervezek(150 v 180 cm szélest, a loggia 2.6m széles, 2.45 magas)

 

Ehhez kellene néhány tanács :) Szóval arra gondoltam, a falra(belül) rögzítenék gerendákat, arra kívülről OSB, belül gipszkarton, közé üveggyapot és párazáró. Addig eljutottam hogy 10x valahanyas gerenda kéne, hogy beférjen a 10 cm gyapot. Meg vörösfenyő, meg valamivel le is kéne kezelni. Mit tegyek vízszigetelésnek alul a talpfa alá? És mit tegyek a fa és a fal közé? Milyen csavarokkal rögzítsem a gerendákat? Légrések stb? 

Égető1 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4931

" Egy vaskandalló befűti fél óra alatt az egész 130 m2-ert."

 

 

 Egyterű lenne az a lakás ?

 

Előzmény: megvesztegethetetlen (4930)
megvesztegethetetlen Creative Commons License 2016.04.05 0 0 4930

A házunk 12 éve épült és nagyon elégedettek vagyunk vele. Nem került kevesebbe mint egy téglaház de nem is ezért választottuk ezt a módszert. Egy vaskandalló befűti fél óra alatt az egész 130 m2-ert.

 

Jártam olyan könnyűszerkezetes házban Svédországban amit 62-ben építettek és 2008-ban kellett először felujítani a kábelezést és még most is újszerűnek tűnik.

 

Anno sokat olvastam ezt a fórumot, segített ;-)

vzsnyer Creative Commons License 2016.04.04 0 0 4929

Anyukám barátnője a Palmex Kft-vel építtette a házát, Nekik bevált. 13 éve építették a házukat és meg vannak elégedve vele.

Előzmény: Nora T. (4925)
vzsnyer Creative Commons License 2016.04.04 0 0 4928

utána néztünk ennek a cégnek, mert szimpinek tűntek, de csak pár éve léteznek, egy 23 éves csaj az ügyvezető és asszem 3M Ft a bejegyzett törzstőkéjük. Kamu az egész

Előzmény: Nora T. (4922)
csonti_vw Creative Commons License 2016.03.14 0 0 4927

Üdv!

 

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a http://www.konnyuszerkezetuhaz.hu/ -val?

goozcsaba Creative Commons License 2016.03.07 0 0 4926

Szia,

Hétvégén átböngésztem az oldalukat, nem értem ezt a "telemarketinges" dizájnt, ami ezekszerint nem csak engem ijeszt el első ránézésre.

Szóval az oldal meglepően naprakész, tele van értékes és értelmes infóval.

Sok más hasonló céghez képest tényleg komplett ajánlatokat lehet találni, a kulcsrakész állapotot nem pl. alapozás nélkül számolják, stb.

Szóval lehet, hogy egy érdeklődést megérne, és tényleg jó lenne, ha valakinek már lenne tapasztalatuk velük kapcsolatban. 

Építtetett házat a kp-val valaki?

Előzmény: Nora T. (4925)
Nora T. Creative Commons License 2016.03.02 0 0 4925

igen, sajnos nekem is ez a benyomásom róluk.

Azt hiszem tovább lépek..ha valaki tud ajánlani céget akikkel már dolgoztak szívesen várom!

goozcsaba Creative Commons License 2016.03.02 0 0 4924

Ez a "hívd Nicole-t, Sanyit és a többieket" című történet nekem egy kicsit más szakmára hajaz...

Párszor már láttam, és mindig jót röhögtem rajta.

Sanyi búrája is a bizalom élő szobra.

Persze, ne ítéljünk elsőre..., lehet, hogy a képeken statiszták vannak.

Előzmény: Nora T. (4922)
gera66 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 4923

 

Sziasztok, ilyen tipusu szerkezet tetszik valakinek, esetleg van akinek ilyen van?

Nora T. Creative Commons License 2016.02.29 0 0 4922

Köszönöm a választ! igen mi is így gondoljuk, hogy inkább a cég építésze csinálja meg a terveket.

A cégekkel kapsolatban igen valószinüleg ez lesz...eléggé nagy dilemmában vagyunk mivel nagyon sok van.

Erről a cégról esetleg hallott már valaki: www.kp.hu vagy ez is ugyanaz : www.ujhazak.com

Eléggé sok helyen hirdetik magukat a marketing részük elég jó bár kicsit érdekesnek tűnik nekem maga a cég.

KömKel Creative Commons License 2016.02.29 0 1 4921

A várható újabb változtatások miatt jobb ha a saját cégen belüli épitészük csinálja a terveket.

Egyszerűen minden felelősség az épitészé lett az új ház tervezésekor és épitése során, és a hagyományostól eltérő szerkezet miatt inkább viselje ennek terheit egy belsős épitész.

 

Cégben nézd meg melyik milyen régóta van a piacon, az legyen az egyik mérvadó. A másik, hogy nézzetek meg pár kész, és pár félkész referenciát. A készekből keressetek olyat, ahol már van több téli és nyári szezon tapasztalat is, és a bent lakóval beszéljetek ezekről.

Előzmény: Nora T. (4920)
Nora T. Creative Commons License 2016.02.29 0 0 4920

Sziasztok!

 

Könnyűszerkezetes ház építettésében gondolkozunk, és ehhez szerettem volna olyan emberek tanácsát kérni akiknek már van tapasztalatuk ebben a témában.Mivel eléggé sok ilyen céget találtunk akik ezzel foglalkoznak, különböző árakkal, legfőképpen az érdekelne minket ki tudna ajánlani nekünk megbízható céget akikkel már volt korábbi tapasztalatuk?Ki mit mond érdemes a céggel megcsináltatni a terveket vagy inkább külön építésszel?

 

 

DaPippo Creative Commons License 2016.02.18 0 0 4919

@Mirrmurr Köszönöm a választ! Engem elsősorban az érdekelne a lentebb emlitett konkrét példa alapján, hogy vajon milyen állapotban van napjainkban egy 15 éve épült ksz ház.

@Balee13 megvettétek végül a házat?

Előzmény: balee13 (4912)
Mirrmurr Creative Commons License 2016.02.18 0 0 4918

Bocsi, én vagyok megszólítva, de a problémának, amihez hozzászóltam, nem én vagyok a gazdája, csak javaslatot tettem.

Amit én csinálnék: szakembert hívnék, és amit megállapít, azt a gyártó orra alá dörgölném. Közben megkérdezném a másik gyártót, hogy ők hogyan szokták a nevezett kérdéskört kezelni.

Alkuban nincs tippem.

Előzmény: DaPippo (4917)
DaPippo Creative Commons License 2016.02.17 0 0 4917

Mit mondott a szakértő? Hogy zajlik ez pontosan, elmondja hogy mit kellene javítani, és egy hozzávetőleges árat is megad, amit aztán fel lehet használni az alku során?

Előzmény: Mirrmurr (4914)
vzsnyer Creative Commons License 2016.02.17 0 0 4916

Sziasztok! Visszaolvastam pár évet a fórumban és az jött le kb, hogy nem jobb/rosszabb a ksz ház mint a tégla, illetve már nem is igazán olcsóbb, max gyorsabban megvan. És hogy sok a kókler (mint mindenhol), de most már ÉMi engedélyhez kötött minden.
Érdekelne, hogy most mi a véleményetek a KSZ háztól? Érdemes ilyet építtetni? Mire kell figyelni? FA vagy fém legyen? -olvastam, hogy a fánál ott a szu, a fémnél meg a rozsda. Akkor melyik a jobb? Esetleg valaki ismer megbízható ilyen céget? köszi

G.Öcsibácsi Creative Commons License 2016.02.17 0 0 4915

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki találkozott e már az alábbi céggel és ajánlataival, esetleg vett/építtetett velük mobil- vagy készházat?

 

Öko Bautechnik Kft. 

http://www.extramobilhazak.hu/

 

Egyáltalán valaki látott e élőben ilyet?

 

Előre is köszönöm!

 

Mirrmurr Creative Commons License 2016.01.25 0 0 4914

Nézd meg a nyílászárókat, hívj ki egy szakértőt, nézzétek át a párazárás épségét, a gyártmányterveket is fussátok át. A Wolfnál is segítenek, ebben biztos vagyok.

Előzmény: balee13 (4912)
KömKel Creative Commons License 2016.01.25 0 0 4913

Minimum 20%-al kell olcsóbbnak lennie, mint egy nem könnyűszerkezetesnek, mert egyszerűen a magyar ingatlanpiacon nem érnek ennyit a ksz épületek.

 

2000 környékén épitett ksz épületet csak akkor szabad megvenni, ha minősitett tartószerkezetből készült, mert az a rákfenéje az egésznek.

Mondjuk a Wolf-házak emlékeim szerint ilyen szampontból megfelelőek, de ezt csak akkor szabad elhinni, ha megvan a dokumentáció is hozzá.

Előzmény: balee13 (4912)
balee13 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 4912

Sziasztok,

kinéztünk Érden (Parkváros) egy 2000-ben épült, KSZ házat, Pannon Wolf építette, 13-ban lett felújítva.

Árban igazából hasonló szinten lenne mint újabb, tégla építésű környéken lévő házak.

Szerintetek érdemes így megvenni?

A fórumot olvasva nagyon elbizonytalanodtam, pedig kívűl-belül tetszik a ház, a kert.

andzsin Creative Commons License 2015.09.29 0 0 4911

makesz.hu

 

nem mondom, hogy rajtuk kívül nincsen megbízható vállalkozó. de....

 

annak idején, mikor a miénk épült én is láttam olcsóbb házakat, az ügyvezető azt mondta, egy készházban mindig az a drága, ami nem látszik, magyarul a belső szerkezet, nem érdemes rajta spórolni.

 

még egy tanács: ha vannak már működő otthonok, amik üzemelnek egy pár éve,el kell menni, meg kell nézni, én is legalább három házat néztem meg, házat az ember nem 2 évre épít, hanem jó esetben legalább 20-ra.

Előzmény: SzRD (4910)
SzRD Creative Commons License 2015.09.19 0 0 4910

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Gyorsszerekezetes ház építtetésén gondolkozunk. Egész pontosan a mobilotthon.hu -ra gondoltunk a kivitelezésre. A megadott helyre lenne a ház telepítve, csak egy csarnokban lenne az összeszerelés, nem pedig a helyszínen. A készházat utólagosan kamionnal hoznák a megadott címre. Visszaolvastam a témában, de nem találtam olyat, hogy valaki is dolgozott/dolgoztatott volna velük. Van valakinek tapasztalata a mobilotthon.hu-ról? Vagy ismerősének, rokonának? Bármi ötletet, véleményt szívesen hallunk a cégről. :-)

 

Ill. másik kérdés: polisztirol alapú szigetelések (EPS, hungarocell) tényleg ártalmasak az egészségre hosszú távon?

 

Előre is köszi a választ!

sur5al Creative Commons License 2015.08.08 0 1 4909

Javítanom kell. A könnyű/gyors építésű kuckóknak a gyors elkészülésen kívül van még egy másik előnye is. Mivel a fal maga is jóformán szigetelésből áll, ezért az össz falvastagság jóval kevesebb lehet, így azonos alapterületen jónéhány nm lakóterület nyerhető. Van, akinek ez fontos, van aki meg a párkányt hiányolja.:D

 

Egyelőre hajlok a megoldás elvetésére a nem létező anyagi előny (nincs többé házilagos kivitelezés) és a hőtároló tömeg hiánya miatt, bár ez utóbbi nem egyértelműen probléma.

 

Nézegetem a beton falú megoldásokat, ahol viszont az alap jelentős része a kb. 20cm vastag szigetelést "tartja".:D Kívülre mindenképpen terméskőből vagy burkolólapból készítenék felületet, annak kellhet alap.

Előzmény: sur5al (4887)
KömKel Creative Commons License 2015.08.07 0 0 4908

Ott a magyarázat a körülményekben, amit UTÓLAG hozzáfűztél, miután kétségbe vontam a dolgokat :)

Az én autóm is 1 litert fogyaszt havonta, csak éppen ki se állok vele a garázsból...

 

Amennyiben egy ház gyorsan kihűl, akkor gyorsan fel is melegszik. Ha mégsem igy van, annak olyan okai vannak (hegy, fák), ami a legtöbb esetben más helyen nem állnak rendelkezésre.

 

Ez állandó vitatéma a fórumon, mert mindenki szeret azzal dicsekedni, hogy milyen kevés a fűtési számlája, vagy sosem melegszik fel a kánikulában a ház, csak a mellékes körülményeket jótékonyan "elfelejti" megemliteni. Amivel már mindjárt más a leányzó fekvése.

Neked szerencséd van, hogy olyan helyen épült a KSZ házad, ahol nagyon jó az árnyékolás. Attól a házad hőtartó képessége még ugyanolyan szar, mint a többi KSZ-é, csak jók a körülmények ahhoz, hogy a felmelegedést elkerüld.

Előzmény: andzsin (4903)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 4907

""Mi olyan helyen lakunk, hogy"

 

Ugye-ugye!  :-)

Ha ezt IS írod és nem csak azt, hogy "nálunkhuszonhatfokvankönnyű

szerkezetesbenbezzegatéglaházban", akkor nem írok 2 hozzászólást...

Előzmény: andzsin (4906)
andzsin Creative Commons License 2015.08.06 0 0 4906

Arról nem is beszélve, hogy hányan laknak a házban, mert ugye ilyenkor mi is csak úgy szórjuk szét magunkból a 36-37 fokot:) Azt megfigyeltem, ha nincs otthon senki ebben a kánikulában, akkor hűvösebb van:) Mi is fűtjük ám a házat rendesen. Ha valaki ebben a kánikulában bent főz, az minimum +5 fok.

 

És hát baromira nem mindegy valóban, hogy hol van az a ház. Mi olyan helyen lakunk, hogy hegyoldal és mögöttünk a hegy, azaz 5-6 óra után már egyáltalán nem süti a házat a Nap, és mivel a telek teteje a kéménnyel van egy szintben, ezért a mögöttünk tornyosuló föld esténként lehűti a levegőt, tegnap a nejem az ablakot is becsukta este 10-kor, mert azt mondta fázik:) 

Előzmény: joevagyok68 (4905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!