Keresés

Részletes keresés

kozakz Creative Commons License 2007.03.23 0 0 2045
milyen koncerteket vettél fel?
Előzmény: Tqmas (2043)
sárkányka2005 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2044
mindenes21@freemail.hu - ra ha irsz, megbeszélhetjük a minidiscek sorsát! köszi!
Előzmény: Tqmas (2043)
Tqmas Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2043
Az MD lemezekre koncerteket vettem fel. A jobbakat meghagytam. Ezért 2-4 felvételnél több nem is került egyikre sem. Utána vettem a következő adag lemezt. Asztali játszóval optikai kimeneten átküldtem a pc hangkártya optikai bemenetére. A megírt cd-t hallgattam. Az MD játszómat hallgatásra alig használtam. A Hi-MD lemezekre PCM módban veszek fel. Nincs semmi tömörítés. A régi lemezekre Ezért feleslegessé vált 50-60 lemez. A legjobb régi felvételeket md lemezen is meghagyom és a régi MZ-R700 felvevőmet is. Teljesen elégedett voltam azzal is, de hát azért az veszteségesen tömörít. 300-350 Ft -ért válnék meg tőlűk.
Előzmény: Törölt nick (2042)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2042
Egy ismerősöm most indított kispénzű civil rádiót (non-profit), ők R700 felvevőt használnak, biztosan érdekelné őket, ha jó áron juthatnának lemezhez. Megírod, hogy mennyiért gondoltál megválni mennyi lemeztől?
Előzmény: Tqmas (2040)
opdavid Creative Commons License 2007.03.22 0 0 2041
Nem értem, hogy miért akarsz megválni a Hi-MD váltás miatt a régi lemezeidtől. A normál lemezek használhatók a Hi felvevőkben is, csak nem 8 órás SP felvételre, hanem rövidebbre.
Előzmény: Tqmas (2040)
Tqmas Creative Commons License 2007.03.21 0 0 2040
MD lemezeim egy részét eladnám (HI-MD -re váltottam) 74, 80 percesek. Van közöttük még bontatlan, celofános is.
cirrocumulus Creative Commons License 2007.03.14 0 0 2039
Nekem '98 óta vannak MD-felvételeim, semmi bajuk a lemezeknek, egyetleneggyel sem volt még problémám.
Előzmény: Törölt nick (2038)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 2038
És a lemezek? Van köztük 10 éves? Volt már ami elromlott?
Előzmény: kozakz (2037)
kozakz Creative Commons License 2007.03.13 0 0 2037
10év nem lehet gond, nálam lassan 10 éve megy egy mzr50.
Előzmény: Törölt nick (2036)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 2036

Köszönöm, az már jó ár, de találtam még olcsóbbat. Mellesleg ahogy nézem, az USA-ban olyan 200 forint körüli árakon adják a 74 percest. Ez azért nagyon durva különbség.

 

Szerintetek ha ma készítek egy felvételt, azt hány évig leszek képes megőrizni és lejátszani? Ha elteszek egy alig használt, jó állapotban lévő MD Walkman-t, az mennyi idő alatt pusztul meg magába'? Mi fog történni vele? Beleszáradnak a kenőanyagok és meg fog szorulni, mint az orosz fényképezőgépek? Esetleg szétmállanak a műanyag alkatrészei, mint a japán tükörreflexesek szivacsai? Netán kiszáradnak és zárlatosak lesznek az elektrolit kondenzátorok? Mire tippeltek, menniy ideig bírja egy ilyen cucc, ha nem használom? És mit kell vele csinálni, hogy minél lassabban öregedjen? Bebalzsamozni? Bezacsizni? Szellőzni hagyni? Hűvösre tenni vagy melegre? Be-bekapcsolgatni néha vagy nempiszkálni?

 

Lesz vajon tíz, húsz vagy harminc év múlva valami, amin le lehet játszani egy 74 perces MD-t vagy egy hájemdét? És száz vagy kétszáz év? Történelmi léptékkel az semmi, kétszáz éves papírok még frissek és ropogósak egy jobb könyvtárban...

cirrocumulus Creative Commons License 2007.03.12 0 0 2035
Maxell 74 percest, asszem, 399-ért láttam az Árkádban lévő MediaMarkt-ban a napokban, de mindenképpen 400 Ft alatt volt!
Előzmény: Törölt nick (2034)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 2034
Kösz a tippeket.
opdavid Creative Commons License 2007.03.12 0 0 2033
A Sony márkaboltban 499 Ft a 80 perces.
Előzmény: close652 (2032)
close652 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 2032
ebay.

a rendes magyar üzletekben pofátlanul magas (7-900 ft/db) lett az ár
Előzmény: Törölt nick (2031)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 2031
Tudja valaki, hol lehet jó áron hagyományos MD lemezt venni?
Macika Creative Commons License 2007.03.03 0 0 2030
Na meg 2 GB-osat 4.990-ért normál szaküzletben...
Előzmény: Törölt nick (2029)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 2029

Amikor a madaras teszkóban három és félezer forintért lehet minőségi egy gigás pen drive-ot venni, akkor egészen különleges igények és ízlés kell ahhoz, hogy valaki MD-t akarjon pendrive-nak használni. Ennél már valósabb az a helyzet, ha valaki egy MD-t archiválásra jobb helynek tart, mint egy cd-t vagy winchestert.

 

Amire az MD még mindig verhetetlen, az a cserélhető médiára jó hangfelvétel készítése. Meg szerencsésebb országokban - ahogy a topikcím is mondja - sokan használják a kazettás magnó utódaként.

 

Mellesleg tizenötödikén vagy tizenhatodikán mutat be a Sony egy fél meg egy egy gigabyte-os memóriás sztereó minőségi hangfelvevőt, ami állítólag beépített sztereó mikrofont is tartalmaz azon túl, hogy van bemenete.

Előzmény: opdavid (2028)
opdavid Creative Commons License 2007.03.02 0 0 2028
Szokta valaki pen drive-ként használni a Hi-MD-jét? Nekem elég kényelmetlennek tűnik a zsinór miatt, és hogy nem lehet USB-n tölteni az aksit (még mindig az RH910-ről van szó). És valszeg soha nem fogom minidisc-en tárolni a file-jaimat, különösen, hogy nem tudja az MP3-at egyszerű átmásolással lejátszani.
opdavid Creative Commons License 2007.03.02 0 0 2027

Nekem nincs számítógépem, nem tudok a szoftveres-töltögetős kérdésekhez hozzászólni sajnos. De úgy sejtem, hogy az RH910 MD módban csak áttöltéssel tud rögzíteni. MD-t számítógépre viszont biztosan nem tud tölteni. Ez a hattyúdal-modell kiváltsága.

 

A beépített digitális erősítőnek semmilyen más haszna nincs, csupán a hallhatóan jobb hangminőség a korábbi analóg erősítősökhöz képest.

 

Egyébként szeretem a cuccot, kifejezetten hasznos az új modellhez képest, hogy teljeskörően lehet kezelni a készülékről is, nem feltétlenül kell a távirányító. Csak sajnos néha szoftveresen megzavarodik: a hangerő nyomásakor a menüt nyitja meg.

 

Az auto rec levelt sohasem használom. Asszem egyszer, ha kipróbáltam...

Előzmény: Törölt nick (2026)
opdavid Creative Commons License 2007.03.01 0 0 2025
Az RH910-zel is lehet MD módban felvenni, de csak számítógép segítségével. Önmagában ezt nem tudja a készülék.
Előzmény: Törölt nick (2023)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.01 0 0 2024

Hogy megéri-e, az egyéntől, fontosságtól, a használat módjától és céljától függ. Az analóg csatornán keresztül való áttöltés főleg idő kérdése, meg hangkártyáé: nekem nincs elég jó hangkártyám egy ilyen manőverhez, és nincs asztali PC-m sem, amibe viszonylag olcsón lehetne jobb hangkártyát tenni.

 

A fekete hattyúdal szerintem tényleg új lehetőségeket ad, nem alaptalan az a minősítés a minidisc.org-on, hogy minden idők legjobb MD implementációja az RH1.

Előzmény: Törölt nick (2023)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2022
Valóban nem az. Viszont engem meg nem zavar. :-)
Előzmény: kozakz (2021)
kozakz Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2021
de ez nem digitalis transfer.
Előzmény: Törölt nick (2019)
opdavid Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2020
Örülnék, ha a felvevők eltűnésével nem szűnne meg az üres lemezek gyártása. Jó lenne, ha más gyártók is készítenének 1 GB-os lemezt, mert a Sony termék nagyon drága. 
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2019

A MD-et én csak felvételre használom. 

Az a jó, hogy pici, van benne mikrofonbemenet és manuálisan tudom állítani a felvételi szintet.  Ezeket a szolgáltatásokat használom belőle, semmi mást.

Minden felvételt átjátszom (analóg kimeneten) PC-re és ott szerkesztem meg + archiválom ki.  A MD lemezeket mindig törlöm és újra felveszek rájuk.

Előzmény: Törölt nick (2018)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2018

Nem értem a válaszodat. Adottak a régi felvevők, amelyekkel azért nem készítettem már felvételeket, mert a felvétel, ami azokon készült, az örökre bent is maradt a Minidisc zártosztályon. Az MZ-RH1 pedig lehetővé teszi, hogy a régi cuccok ismét aktív felvevőeszközzé váljanak az által, hogy az RH1 az MD és MDLP felvételeket is engedi áttölteni PC-re.

 

Az eddigi HiMD felvevőkben bosszantott, hogy választanom kellett: vagy olyan felvételt készítek, ami a decken is lejátszható (vagyis MD / MDLP formátumút), vagy olyat, ami PC-re tölthető. Az RH1 egyszerre is tudja a kettőt.

Előzmény: Törölt nick (2017)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2017

Hát ez nálam csak kb 6000+ÁFA értéket képvisel  :-)))

 

Én csak felvételre használom a masinát, gyanítom, h  fabio is erre fogja.

Szerencsére a jelenlegim még bírja, az is SONY. 

Pedig tavaly már 1x úgy volt, hogy vége, de visszagyött a halálból.

Előzmény: Törölt nick (2016)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2016
Számold bele, hogy ez a dal új életre kelti a már félig el is temetett MD és MDLP felvevőket, lejátszókat.
Előzmény: Törölt nick (2015)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2014

Sonycenter.hu-éknál 89.990 / hattyúdal.

 

Előzmény: Törölt nick (2013)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 2012

Sok, korábban megingathatatlannak tűnő dogmát feladott a Sony az MZ-RH1 készülékkel, elsősorban azt, hogy az MD és MDLP felvételeket nem lehet digitálisan átmásolni PC-re.

 

A lehetőségek megindítják az ember fantáziáját, milyen jó lenne például a frissen nyílt lehetőséggel élve rendezni a felvételeinket. Negyedig-félig használt lemezeink anyagait szépen, tematikusan összegyűjteni, és új rendbe szedni, hogy továbbra is MD-n tarthassuk azokat, miközben lemezeket szabadítunk fel.

 

Sajnos a tabu-rombolással nem mentek el idáig. A Sony természetesen továbbra sem ismeri el azt a jogot, hogy saját szellemi termékem felett korlátlanul rendelkezhessek. Ha átmásolok egy anyagot MD-ről a Sonic Stage-be és onnan visszamásolom egy másik MD lemezre, az a kópia már nem lesz editálható, és kétséges, hogy ismét PC-re tölthető-e.

 

Mindegy, ez nem von le semmit abból, hogy az MZ-RH1 egy "must-have" darab annak, aki már sokat invesztált MD-s felvételek készítésébe. Nekem az MD felvételek nagyon stabilnak tűnnek, lekopogom, eddig magától még egy sem ment tönkre. Olyan már volt, hogy nem ismertem eléggé egy készülék rigolyáit, ezért tönkretette a felvételemet (pl. toc write előtt kinyitott ajtó, túl bonyolult editálás, stb.), de maga a kész felvétel nekem stabilabb dolognak tűnik, mint egy CD vagy winchester.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!