Keresés

Részletes keresés

thuram Creative Commons License 2006.04.02 0 0 335
Sziasztok!

Dioptriás napszemüveget szeretnék, ezt mindenhol megtudják csinálni ahol szemüvegekkel foglalkoznak? Esetleg tudnátok ajánlani Bp en korrekt üzleteket e tekintetben? Erre is lehet kérni kedvezményt mint a sima dioptriás lencséknél ha az ember nem csináltatott magának 3 éve akkor kap valami kedvezményt az államtól azt hiszem..
rb Creative Commons License 2006.03.30 0 0 334

Sziasztok

 

van egy dioptriás szemüvegem, amit a II. kerületben (az amfiteátrumnál) vettem, és anno volt rajta egy felcsíptethető napszemüveg, de elhagytam :( Hol lehet esetleg szerezni ilyet? és most nem a hatszáz forintos, ollóval méretre vágható kacatra gondolok...

 

Köszönöm!

rb

k13k Creative Commons License 2006.03.30 0 0 333
Engem erdekelne a Spy meteor !
milyen szinu ? hany eves ? hasznalt ? ar?
kkkk_13kukacfreemail.hu
niksi_cicu Creative Commons License 2006.03.29 0 0 332
Prodrive01 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 331

Sziasztok!

 

Lenne egy eladó Spy Meteor napszemüveg!

Ha vkit érdekel szóljon....

BBAZSI Creative Commons License 2006.03.28 0 0 330

Hello!

 

Nem tudjátok, hol lehet az interneten napszemüveget venni? Akár Oakley, akár Smith érdekelne...

 

Köszi

berest Creative Commons License 2006.02.27 0 0 329
sziasztok!

lenne egy eredeti Ray Ban napszemcsim, B&L lencsével, kb 10 éves. ha érdekel valakit http://vatera.hu/item/view/real.php?cod=6251758
pasd Creative Commons License 2006.02.27 0 0 328

Hello!

 

A képen látható Diori, Armani, Police napszemüveg replikát keresek elérhető áron. Tudnátok segíteni hol találok ilyet? Köszönöm előre is!

 

diorski
mattbass Creative Commons License 2006.02.19 0 0 327

hellotok!

 

Tudnátok mondani egy helyet ahol police napszemüvegeket tudom megnézni, hogy milyen modellek vannak. Nem találom a hivatalos weboldalt.

tudordudor Creative Commons License 2006.02.13 0 0 326
ket magyar aukciot nezz meg vatera.hu teszvesz.hu de mindig nezd meg az elado minositest az elozo vasrloktol
Előzmény: Kiss Pál (28)
tudordudor Creative Commons License 2006.02.13 0 0 325
ket magyar aukcio tele van szemcsikkel teszvesz.hu vatera.hu erdemes megnezni de mindig olvasd el az eledok ertekelest
Előzmény: Chylla (135)
tudordudor Creative Commons License 2006.02.13 0 0 324
kaliforniabol irok neked az OAKLEY gyar mellett lakom az szemuvegek ara nem nagyon fog lemenni mert egyre kersettebek a nemzetkozi aukciokonis es sajnos most nagy leepitesk voltak a gyarban ami azt jeleti hogy kevesbbet fognak termelni------- Ha termeles lelassul akkor kevesbb a termek a vilagpiacon----kevesebb termek es tobb vasarlo azt jelenti hogy az aruk biztos hogy ne megy le sot mitobb meg emelkedni fog onnanlehet meg tudni egyszeruen hogy merre mozdul a piac hogy ha megnezel egy aukciot pl e-by.com magnazad egy nepszeru szemcsinek a bolti arat pl 230 dollar megkeresed ezt a szemcsit az aukcion es ha azt latod hogy 5-8 licitalnak egy ilyen draga szemcsira akkor tuti hogy a boltokban sem lehet egyseruen hozza jutni ez csak egy szereny megfigyeles d e nekem mindg bevalik hogy mibe fektessem a penzemet
Előzmény: HagaNRG (203)
tudordudor Creative Commons License 2006.02.13 0 0 323
nekem van egy oakley gascan napszemcim erdeti minden papirral es dobozzal es erdetisegget igazolo dolgok en kaliforniaba vagyok onnan hoztam 12 db mar csak ketto van balole aukciokon adtam el ha erdekel szivesen felveszem veled a kapcsolatot az szemufobia@yahoo.com a szemcsi nem hasznalt meg a doboz ki sem volt nyitva
Előzmény: HagaNRG (220)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.01.19 0 0 322
Ha tudsz, varj majusig, olyankor a Fotexnal pl. vannak akciok. A listaar a Ray Ban eseten 30 ezer forint körül van, nem 50 meg 60.
Előzmény: Dr Jekyll (320)
röfi5 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 321
Tavaly csináltattam a fiamnak fényre sötétedő dioptriás szemüveget. Hoya lencsét választottam, nagyon imádja.Mindent tud amit  tudnia kell  egy napszemcsinek.
Dr Jekyll Creative Commons License 2006.01.18 0 0 320
Üdv mindenkinek.
Sürgősen kell vennem orvosi okokból egy UV100% napszemüveget. Gondoltam, ha már úgyis venni kell, szeretnék egy klasszikus pilótafazonút. Egy barátom már korábban is mondta, hogy ma már nem is olyan egyszerű ilyet találni, holott az egyik legklasszikusabb forma. Csak Ray-Banben találtam, de 50-60 rongyért nem fogok venni. Más gyártóknál nemigen akadtam ilyenre. Van-e tippetek, hol érdemes keresni ilyet, mondjuk 20 ezerig bezárólag?
Köszönöm előre is.
malenykij polgar Creative Commons License 2005.11.02 0 0 319
Nehogy ennyit fizess erte. En evente csereltetem a lencseket a Ray Ban szemüvegeimben, 15 euros nagysagrend egy par lencse. (Becs)
Előzmény: lur-ko (310)
VINCI Creative Commons License 2005.07.31 0 0 318
thanks
Előzmény: Gilbert (317)
Gilbert Creative Commons License 2005.07.30 0 0 317
Erdekes, de nalam meg pont forditva van. Az utobbi par evben annyira eros let a napsugarzas, hogy keptelen vagyok elviselni szabad szemmel es azonnal nyulok a napszemuveg utan. Ezert is tartok tobbfelet (kulombozo szinueket).

Velementem szerint fordulj szakorvoshoz, mert elkepzelheto, hogy kezdodo (vagy mar meglevo) problemaja van a szemednek. Egy jo szemesz a napszemuveg valasztasban is tud segiteni!
Előzmény: VINCI (316)
VINCI Creative Commons License 2005.07.30 0 0 316
Üdv. mindenkinek!
Sokat vezetek és már készen vagyok a naptól(ill. a szemem van kész..)
Csak az a gond hogy sok napszemüveget kipróbáltam(nem vettem hanem kölcsönkértem márkás cuccot,ray-ban stb.)de kis idő múlva(kb.5 mp) fáj bennük a szemem és nem tudok mit tenni.
Muszáj valamit vennem,valami nagyon kímélő jól "felszerelt" szemüveget tudnátok ajánlani?
Meg lehet szokni a napszemüveget,elmúlhat ez a fájdalom ha sokat hordom?
Bombero Creative Commons License 2005.07.26 0 0 315
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, elsősorban a fővárosiaktól.

Van egy jó öreg Ray Ban Aviator Shooter napszemüvegem, amelynek kerete eltörött közvetlenül a lencserögzítő csavar fölött a forrasztásnál. A kezemben volt a szemüveg amikor elfáradt az anyag és a lencse kb. egy méter magasból padlóra esett és nem tört össze. (!) Jártam az OFOTÉRT-ban ahol 12 éve vettem de azt mondták, hogy ilyen fazonú keret már nincs forgalomban. Ami nem teljesen igaz, mert a Ray Ban amerikai oldalán van ugyanilyen keretű szemüveg, (cigitartós) csak annak nem "rugós" a szára. A forrasztást pedig nem vállalták mert az aranyozás elszíneződött volna. Konzultáltam ékszerésszel is - hátha arannyal meg lehetne forrasztani - de ő sem merte elvállalni mert nem tudja, hogy az aranyozás alatt milyen anyag is található.

Ha esetleg tudna valaki tippet adni, hogy hová is lehetne fordulni, azt nagyon megköszönném. A Ray Ban amerikai oldalán van lehetőség javításra, de csak észak-amerikaiak számára. :-((

Üdv. Bombero
Serono Creative Commons License 2005.07.18 0 0 314

Sziasztok!

 

Van e olyan bolt, ahol a saját napszemüvegeimet bevizsgáltathatom (lehetőleg Bp.)?

 

cam_man Creative Commons License 2005.06.26 0 0 313
Tudja valaki, hgy lehet -e utólag felvinni polárszűrő réteget napszemüvegre?
lur-ko Creative Commons License 2005.06.24 0 0 312
igen, ez az, a 004-es színkódú.
Előzmény: Káposzta (311)
Káposzta Creative Commons License 2005.06.24 0 0 311
Előzmény: lur-ko (310)
lur-ko Creative Commons License 2005.06.22 0 0 310
Hello,

Valaki segítsen rajtam, a következő a gondom:
Vettem egy Ray-Ban szemüveget, úgy 8 hónapja, de az én bénázásomból leesett, és a bal lencséje darabokra tört. Nem volt gond (ill. dehogynem, de beletörődtem), és beadtam a Fotexbe, mivel faterom régi Ray Ban szemüvegeit is mindig ott csinálták meg, lencsét mindig kapott bele.
1 hónap után bementem érdeklődni, és kezembe adták a szemüveget, hogy sajnos ehhez a típushoz nem tudnak lencsét hozni (rb3169 színkód: 004).
Mondhatni fasza.
Kiadtam annó 40k-t erre a szemüvegre, és idiótaságomból kifolyólag hajlandó lennék rááldozni még 9900 Ft-ot (ugyanis ennyi egy lencse).

Valaki segítsen, mert ez így nagyon nem jó, hogy egy Ray-Ban szemüveget kukába kell dobni, mert nem képesek megcsinálni.

Köszi,
lurko@footbag.hu
Dzsanos Creative Commons License 2005.06.19 0 0 309

Sziasztok!

 

   Napszemüveget szeretnék vásárolni, de sajnos a technikai kérdésekben teljesen laikus vagyok. Elsősorban aszerint szeretnék vásárolni hogy melyiknek nagyobb a védelmi fokozata. Egész nap a szabadban dolgozok, de sajna estére mér rendesen bevörösödik a szemem. Találtam egy oldalt  - sunglasshut.com - ahol szerettem volna kiválasztani egy típust, de annyi keresési lehetőség van, hogy nem tudom miszerint keressek. Pl.: anti-reflective coating, gradient lens, mirrored lens, photochromic lens, polarized lens, UVA + UVB protection, UVC protection.

   Ha tudnátok segíteni, hogy melyik mi ellen véd  -pl.: UVA,B,C- , azt nagyon megköszönném. Ja és azt mondják az üveglencse a legjobb. Tényleg? Miért jobb vajon az egyik mint a másik? Van olyan szemcsi ami minden ellen véd egyszerre? A polarizációs lencsét már olvastam lentebb, hogy mit jelent.

  Előlre is köszönöm a segítséget, remélem ezek a kérdések másokat is érdekelnek nem csak engem...

SZem Creative Commons License 2005.06.17 0 0 308
A színező pigmentek elég szűk tartományban szűrnek. Pl. vöröset, kéket, zöldet, vagy mondjuk UV-t. Ezeket kevergetik. Vagy a festékgyárban, és lesz szürke, barna stb. Vagy a színezőlaborban, az egyes festékekben egyenként megfőzve a lencséket. Tehát pl. szürke pigment nincs. Mivel az UV energiája nagyobb, mint pl. a piros fényé, az azt elnyelő anyagra nagyobb hatása van, mint a pirosnak az őt elnyelő anyagra.

A Bp.-i optikaüzletek árait csak felületesen ismerem. Ez alapján azt állíthatom, körül kell nézni. Pimasz árakat képesek néhol ajánlani.

Az EU UV-szűrési szabványairól az a véleményem, hogy én biztos ami biztos, 400 alatt min. 98%-os szűrést szeretek. A CÉBÉm pl az infravöröset is szűri. Nézhetem a naplementét a Mount Everesten :)))
Előzmény: Káposzta (307)
Káposzta Creative Commons License 2005.06.17 0 0 307

A CR39 önmagában átengedi az UV-t, de szinezes utan a lencsek illetve a szinezo anyag fenyatereszto kepessege 400nm hullamhossz alatt meredeken leesik, meg az olcsobb cuccok is.

Ez nagyjabol azt jelenti, hogy altalaban lazan teljesitik az europai eloirast, miszerint az UV-A  (315-380nm) sugarak elnyomasat a lathato tartomanybeli csillapitas 50%-a ala es az UV-B (280nm - 315nm) sugarakat a lathato tartomanybeli csillapitas 10%-a ala kell vinni.

Biztos letezik olyan szemüveg ami ezt nem teszi meg, de szerintem nehez ilyennel talalkozni.  Ha valakit az europai szabvany nem elegit ki, akkor biztos jobban utana kell nezni a szemuvegnek.

 

Ha egy festekanyag bomlik, akkor miert csak/pont az UV tartomanyban romlik a szűrése?

 

Szerinted hol es kb mennyiert tudnek (Budapesten) polarizalt dioptrias (-0.5, 1) napszemüveg lencset csinaltatni?

Előzmény: SZem (306)
SZem Creative Commons License 2005.06.16 0 0 306
Káposzta: húúú, mekkorát tévedsz! Tök könnyű nem UV-szűrős lencsét készíteni. A nagyon elterjedt CR39 pl nagyon átengedi. Ahhoz egészen költséges pigment kell, hogy szűrje.
És van dioptriás polár lencse mindhárom nagy lencsegyártónál. De elég húzós.

És akkor az én véleményem a napszemüvegekről (némi analógiával):
nézzünk mondjuk egy "óccsó" napszemüveget UV-szűréssel (olcsó pigmenttel). Két, ismétlem 2 év múlva is szűri az UV-t a fiókban!!! Sajnos a napfény az olcsó pigmentnek nem tesz jót, elbomlik. Fiókon kívül tehát hamar megszűnik UV-szűrős lenni.
Nézzünk egy polikarbonátot, ez alapból (színtelenül is) teljes UV-szűrő. Viszont nehéz megmunkálni. Ezért ha olcsó lencsét akarnak belőle készíteni, melegen préselik. Ha jót akarnak, öntik. A két eljárás optikailag eléggé eltérő minőséget és árkülönbséget eredményez.
Az viszont kétségtelen, hogy egy 70KHUF szemüvegben nem a lencsét vagy a keretanyagot kell megfizetni, hanem a dizájnt, a márkajelzést és a marketinget.
De pl. a Polaroidok (azonos lencséjű) modelljei között lévő több ezer forintos különbséget a keret minősége is indokolja, és valóban olcsóbbak a "tavalyi" modellek.
Van egy kollegám, csak CÉBÉ napszemüveget hord, van vagy 10db neki.
Nekem is van, elképesztően jó. De a Ray-Ban is, a Bollé, a Police jaj és még sokan mások is nagyon jó lencséket készítenek.

Összegezve: olcsó húsnak azért mégis csak híg a leve.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!