Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Alg 2014.11.09 Creative Commons License 168057

Meg különben is NASA cucc, szeretnek drága bonyolult dolgokat kitalálni (lásd úrben működő golyóstoll vs ceruza esete :D )

Előzmény: Alg (168056)
Alg 2014.11.09 Creative Commons License 168056

Archimédész:

Minden vízbe (vagy egyéb folyadékba, gázba) mártott test súlyából annyit veszt, amennyi az általa kiszorított közeg súlya. Nagyobb nyomás ugyanabból a gázból (levegő)=nagyobb sűrűség azonos térfogaton -> nagyobb kiszorított tömeg. De ez max. dekákban mérhető ezzel a módszerrel szerintem.

Előzmény: Lassú Nyíl (168054)
Bozótkutya 2014.11.08 Creative Commons License 168055

Pont ezt magyarázza a fickó a kütyüt bemutató videóban :)

Előzmény: Lassú Nyíl (168054)
Lassú Nyíl 2014.11.08 Creative Commons License 168054

Akkor miért nem egy derékra erősített szimpla öv (vagy erős gatya:-) segítségével emelik őket? Kicsivel egyszerűbben kivitelezhető, és olcsóbb is lenne. Egyébként vannak is ilyen rehab szerkezetek. Ezekkel épp az a gond, hogy a gatya (vagy öv) csak nagyon kis részen tudna érintkezni a testtel, és ezért az ilyen emelés hosszabb távon kényelmetlen lenne.

Abba kell belegondolni, hogy miből is származik a felhajtóerő? A nyomásból. A nyomás viszont az egész altestre (annak minden pici felületrészére) hat, és ennek eredőjeként egy felfelé irányuló erő jöhet létre... és hogy mennyi, az csak a nyomástól függ, és független attól a közvetítő anyagtól, ami gyakorolja.  Szerintem :-)

Előzmény: Alg (168051)
Lassú Nyíl 2014.11.08 Creative Commons License 168053

Igen... ha túlnyomás van, az eszköz hibája esetén viszont fokozódó napfolttevékenységre lehet számítani :-)

Előzmény: Spenót (168052)
Spenót 2014.11.08 Creative Commons License 168052

Értem. Szóval a puki ellen van az egész... :)

Előzmény: Lassú Nyíl (168050)
Alg 2014.11.08 Creative Commons License 168051

Valójában nem a sűrű levegő emel (ahhoz még mindig túl könnyű, illetve a test kis része van a lufiban)

Inkább a derekukra erősített övön keresztül érvényesül az emelőhatás (fel-le mozog ugye, és minél nagyobb lent a nyomás annál inkább megtartja, mint egy gumimatrac)

Itt jól látszik, egyszer még fel is emeli teljesen a lábát és "lebeg"

Előzmény: Lassú Nyíl (168050)
Lassú Nyíl 2014.11.08 Creative Commons License 168050

Miben-miben... ki ebben, ki abban... a haloványlila trikót viselő leányzó pl egy haloványlila trikóban.

De nem is ez a lényeg, hanem hogy derékig egy túlnyomásos kamrában vannak, amiben levő nyomás próbálja kiemelni őket... ugyanúgy, mnt a vízben levő testet a víz nyomása (eszvéesz).

;-) :-)))

Előzmény: Spenót (168047)
Bozótkutya 2014.11.08 Creative Commons License 168049

Gyakorlatilag egy speckó légkamra, amiben változtatni lehet a légnyomást

Előzmény: Spenót (168047)
Bozótkutya 2014.11.08 Creative Commons License 168048

A felhajtóerő az erekre is jó, de elsősorban azért csinálják vízben, hogy ne terhelje a testsúly a lábakat. Az izmokat még nagyobb terhelésnek lehet kitenni gravitációs terhelés nélkül. 

Előzmény: krilin (168046)
Spenót 2014.11.08 Creative Commons License 168047

Ezt nem igazán értem. Miben futnak ezek?

Előzmény: krilin (168046)
krilin 2014.11.08 Creative Commons License 168046

Olyannyira nem, hogy sok futós könyvben van külön a vízben futásnak szentelt rész.

Többnyire a rehab, keresztedzés témáknál. Az ragadt meg bennem a tehermentesítés mellett (amit te is említettél), hogy a víz nyomása miatt a pulzus alacsonyabb a vízben futásnál (azonosnak érzékelt erőfeszítés mellett). Segít a vénáknak visszajuttatni a vért. Mint egy egész testes kompressziós harisnya :)

Amikor egy uszodában először láttam ilyen edzést, megmosolyogtam a derekukon meg bokájukon bójákat viselő népeket, amint futást imitálnak a vízben. De mint utólag kiderült, nem csak egy újabb fitness hóbort. Van értelme.

Ha nem is teljesen lebegnek benne, de vannak majdnem lebegős futópadok:

https://www.youtube.com/watch?v=XelxPBekJdM

Előzmény: Lassú Nyíl (168044)
Lassú Nyíl 2014.11.08 Creative Commons License 168045

Ha nem is mernétek :-) Innen tudom, hogy az egyhelyben-t egybe kell írni (ott az agyarázat is).

Előzmény: Lassú Nyíl (168044)
Lassú Nyíl 2014.11.08 Creative Commons License 168044

Egyébként nem biztos, hogy csak dili az egy helyben tipródásos módszer... egyszer meghúzódott a combomban egy izom, és bár a normális mell- és gyorsúszás kínos volt, az előző hsz-ben leírtak végezhetők voltak vele. Ki kell prószálni... és azt kell csinálni, ami megy... lehet szárazföldön is, csak ott nehezebb elérni a testnek azt a lebegtetését, ami sérüléskor megkönnyítheti a gyakorlatok végzését (persze vannak, akiknek látszólag sikerül:-)

Lassú Nyíl 2014.11.08 Creative Commons License 168043

Gondolom, ez megoldás a kis fürdőszobákkal rendelkező Bőrdíszművesnek :-) Én még csinálnám is, jó is lehet... de a zemberek már kinéznének (én is, jól -- van önkritikám:-)

Előzmény: krilin (168039)
batman07 2014.11.08 Creative Commons License 168042

Sziasztok.

Gondolkodom, hogy veszek egy Fivefingers cipőt, vagy mit.

Van valaki aki tudna segíteni, mert lenne pár kérdésem? Van egy rakás típusa a futásra alkalmas cipőknek, és a magyar oldalon nem nagyon találok semmit sem róla. Mert van SeeYa, meg Evo, Kso, Ksd, meg még pár féle.

Előre is köszönöm.

Spenót 2014.11.08 Creative Commons License 168041

Egy ideig azt hittem, hogy az lesz a poén, hogy beakadt egy szál a fürdőruciból és lebomlik... :-) 

Én úgy pillangózom amúgy, hogy gumi nélkül is egyhelyben csapkodok. Csak azért nem mentenek ki, mert nem tudnak a közelembe jönni :-) 

Előzmény: krilin (168039)
Spenót 2014.11.08 Creative Commons License 168040

Voltam egyszer olyan uszodában, ahol egy vízágyú volt elrejtve a falban és lehetett vele szemben egyhelyben úszni. Kb. 23 másodpercig volt érdekes.

Voltam konditeremben és a lábemelést tudtam is csinálni. Kipróbáltam lassan egy spinning bringát. Szerintem pár nap múlva menni fog az is, szóval, úgy néz ki, hogy nem nagy a baj. :-) 

Utánaolvasta, hogy óvatosan nyújtani kell. Ezt is csináltam mérsékelt sikerrel. ..

Előzmény: Lassú Nyíl (168038)
krilin 2014.11.08 Creative Commons License 168039

Ez ilyen futó dili. Nem szeretjük elérni a falat ('hit the wall'). Szerencsére van rá megoldás.

Videó fiúknak:

https://www.youtube.com/watch?v=kf9iw2-gqiY

Lányoknak (késői Bud Spencer filmeket idéző aláfestő zenével. Szinte látom, ahogy a mélyebb hangú ül egy bárpultnál és flegmán virslit zabál, miközben a háttérben ez a zene szól):

https://www.youtube.com/watch?v=d3gifANQvZs

Előzmény: Lassú Nyíl (168038)
Lassú Nyíl 2014.11.08 Creative Commons License 168038

Ha nem szereted a vízben a faltól falig shortot, akkor csinálhatod a gyakorlatokat akár egy helyben is :-DDD (csak úgy, hogy ne zavard a nem csak lebegve arrébb mozdulni vágyókat... ne növeld a még a legsportabbnak mondott uszodákban is jelenlevő nagy számú, csak magukra gondoló medúzák számát) Pl vízibiciklizés, taposás (figyelem: csak a vizet!!!), terpesztés előre/oldal-irányban, satöbb. Végezhetők inter vallumok is, akár lihegésig... csak mindent fokozatosan... és lehet, hogy az elkezdésével is érdemes várni pár napot... de ezt is megmondja a mássz őröd. Szvsz :-)

Előzmény: Spenót (168036)
Spenót 2014.11.07 Creative Commons License 168037

Íme a

0, 100,

400, 200

km-es csapat. 1 évig nem veszek cipőt :)

Főleg, ha nem futok...

Spenót 2014.11.07 Creative Commons License 168036

Minden próbálkozásod ellenére (azt hiszem) megértettem amit írtál. :)

Rohadtul nem szeretem sajna az emlegetett faltól-falig sportot, de asszem rá kell szánnom magam ismét.

Flexogil kenőcsöt kaptam a patikában. Nemtom, hogy a kenőcs ilyen jó vagy eleve csak az ijedtség volt nagyobb, de egészen jól megyek a lépcsőn. Valszeg 1-2 nap múlva felmerészkedek óvatosan a spinning bringára is.

Vasárnap a masszőr majd megmondja, hogy ő hogy látja a dolgot... Mondjuk, be le nem lát, de van tapasztalata.

Előzmény: Lassú Nyíl (168033)
Elm 2014.11.07 Creative Commons License 168035

Ki szeretne? 

De fél év múlva már nem is emlékszel 2 hónap kihagyásra. Kivéve, ha még akkor is a kihagyás állapotában leledzel, türelmetlenség okán...........................

Előzmény: Spenót (168032)
Bozótkutya 2014.11.07 Creative Commons License 168034

Azért óvatosan, mondjuk egy részleges izomszakadást nem biztos, hogy hengerrel kéne még széttrancsírozni....

Jó esetben persze csak húzódás (ami ugye tkp ugyanaz, csak icipici szakadások), de légy türelmes. 

Előzmény: Spenót (168032)
Lassú Nyíl 2014.11.07 Creative Commons License 168033

Szívesen elkántálnék egy rigmust telefonon által, de attól félek, hogy egy kisebb összegnek (mongyuk: 1 millcsi dollárban) a számlámra történő előzetes átutalása nélkül ápszolút hatástalan lenne.

Egyéb kínt: kússz :-)

Előzmény: Spenót (168030)
Spenót 2014.11.07 Creative Commons License 168032

Nem ízület és nem is ütődéstől fáj. Megbotlottam és spárgáztam egyet, csak sajnos nem tudok... vagyis akkor egy pillanatra tudtam. 

Vasárnap megyek masszőrhöz. Remélem, segít. Múltkor nagyon hatásos volt, de akkor nem fájt ennyire...

Az talán bíztató, hogy ha terhelés nélkül megfeszítem, akkor nem fáj igazán, csak érzem. Próbáltam a pilates hengerrel kezelni. Na, az durva, de elviselhető.

Nagyon nem szeretnék 2 hónapot kihagyni. Éppen lendületben vagyok.

Előzmény: Elm (168031)
Elm 2014.11.07 Creative Commons License 168031

Hát ez elég nehéz így. A far- és hátsó comb izmodra estél, az fáj az eséstől? Szóval nem ízület? Az talán a kevésbé rossz, legalábbis jóval gyorsabban gyógyul, de persze minden relatív, ha csak megzúzódott, akkor pár nap, ha kicsit is szakadozott benne valami, akkor sok hét is lehet, utóbbiról talán sneci tudna mesélni.

Ha már itt tartunk, én éppen most kezdek visszatérni, szeptember elején repültem egyet bringával, csak egy sima kicsi kormányon túliak társasága buli volt, nem is gyorsan, csak éppen odavertem a jobb térdem. Még most is érzem, bringázni nem is volt gond vele, csak futni fájt - azóta kétszer próbáltam meg futni, de nem ment, most hétvégén futottam úgy, hogy nem fájt, és tegnap este először úgy, hogy melóbol hazatekertem, és utána futottam. Szóval majd két hónap volt, pedig tényleg csak egy picit odaütöttem...

Előzmény: Spenót (168030)
Spenót 2014.11.07 Creative Commons License 168030

Estem egy jó nagyot. Éppen kezdtem kijönni egy elhúzódó húzódásból és most nagyon fáj. (farizom és hátsó comb)

Le tudok guggolni és menni is tudok lassan, de fáj.

Honnan lehet tudni, hogy (részleges) szakadás vagy csak húzódás? Sajna dokira most nincs időm... meg valszeg kapnék húsvétra időpontot...

Pinyo 2014.11.06 Creative Commons License 168029

Ja értem. Bubihoz vetted a platformpedálhoz :)

Előzmény: Butch Cassidy (168028)
Butch Cassidy 2014.11.06 Creative Commons License 168028
Dehogy megyek, még sáros lesz.
Előzmény: Pinyo (168027)