Keresés

Részletes keresés

U T A Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170784

Ugye az orvosi igazolás náluk 1 évig érvényes. Ha 1 éven belül mondjuk 3 maratonon is indulsz náluk, akkor ugyanazt az orvosi igazolást mindhárom helyen elfogadják, függetlenül attól, hogy a fejlécen nem az ő versenyük szerepel ? Azaz egy idegen fejléces orvosi igazolást elfogadnak ?

Közben írtam nekik üzenetet. Azt írják, a banki átutalás pár napot igénybe vesz náluk, ráadásul június 2-a nemzeti ünnep náluk, ezt most tudtam meg, így munkaszüneti nap is. Gondolom hétfőn sem dolgoztak, így olyasféle hosszú hétvége lehetett.

Az orvosi igazolásról pedig ezt írták:

"About medical certificate 

As a foreigner you don't need to show anything.

Ciao and see you in Verona"

Ezek szerint külföldieknek nem kell bemutatni ? Érdekes. Már felkutattam itt a Róma, Ravenna, Firenze, Pisa, Palermo maratonokat, Udine félmaratont és mindenhol kérik.

Előzmény: Jozsef (170781)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170783

Hétvégén letoltam a tervezett cca 60 (59) km-t, és azt gondoltam izomlázzal, fáradtan, sajgó sarokkal, hogy akkor most jól rápihenek, kifújom magam, jöhet a szuperkompenzáció futásmentes szakasza. Erre tegnap már remegve néztem a futókat az utcán, este a focin hasítottam, és alig várom, hogy újra...és újra és újra beletegyem a lábaimba a kilométereket :-)))

viktor a takarító Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170782

Pedig hát, ugye egy randi ok, de a futásról annyi embert mégsem vihetsz haza.... :-DDD

Előzmény: Tompus999 (170780)
Jozsef Creative Commons License 2015.06.03 0 1 170781

Indulj ki a Firenze maratonéból : http://www.firenzemarathon.it/images/Pdf/Medical%20certificate%202015.pdf

Be is gépelheted, de ha van olyan programod, amivel pdf-t tudsz szerkeszteni (pl. libreoffice), akkor a fejlécet ki tudod benne cserélni.

Az olaszoknál alapból lassan megy a feldolgozás, a fizetésről nincs tapasztalatom, én eddig mindig kártyával fizettem, az meg azonnal látszódott.

Előzmény: U T A (170776)
Tompus999 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170780

Jó, én elég antiszociális figura vagyok (már a futást tekintve), az első közösségi futásom előtt úgy izgultam mint az első randim előtt :-)

Előzmény: Spenót (170778)
Tompus999 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170779

:-)

Előzmény: Spenót (170778)
Spenót Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170778

Szerintem se menjen versenyre. Kinek kell annak a sok vidám és egészséges, félrevezetett embernek a látványa? A legtöbbnek még pukzusmérője is van. Én a szingli hordákhoz tudnám hasonlítani ezeket. Fujjjj.

Előzmény: rrroka (170775)
Tompus999 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170777

A versenyről. Először a KTF-Trail-re mentem (Kamaraerdő-Tétényi fennsík), még áprilisban. Igazából véletlenül keveredtem oda, már régebben elhatároztam, hogy ha valami nem érdekel, akkor az a verseny, én szeretek magamban futni. De ez vonzott, mert akkor kezdtem terepen futni, ráadásul pont a Kamaraerdőben, lévén hogy ott lakom :-)

Nagyon klassz volt, igazi családias, kevés résztvevő. Az egyetlen fura az volt, hogy amikor a legvégén az utolsó emelkedőre kanyarodtam föl, hatalmas csattanást hallottam magam mögül. Visszanéztem és láttam hogy egy spori hatalmasat esett. Meglltam, megkérdeztem hog yjól van-e, megvártam míg újra indul, megékérdeztem hogy kell-e segítség, de ment a dolog, mentem tovább. Aztán az uolsó 50 méteren az aszfaltos részen, hallom hogy fújtatva jön utánam egy gőzmozdony, és elspirntel mellettem. Akkor látom, hogy at általam felsegített arc az, gondoltam magamban menj csak, ez nekem egyáltalán nem fontos.

A következő az EU-s 11 km volt, ami a Szigetről indult, ez volt az első tömeges versenyem. Rémes volt az elején a sok ember, gondoltam is, hogy a szigetkijárónál én inkább Pest felé fordulok, nem Buda felé a mezőnnyel, mert ezt én nem akarom. Mindegy, lefutottam, de az látom hogy a városi versenyek baromira nem nekem valóak.

És a harmadik a hétvégi Kalenji terepverseny volt Budaörsön, ez klassz volt, meghát megint csak hazai pályán. Egy szó mint száz, versenyt futni senkivel sem fogok, mert kicsit sem érdekel, csakis önmagammal versenyzek, ha ezt annak lehet mondani.

És persze jól elkiabáltam, ma reggel, 8 kilométer után finoman meghúzódott a hátsó combom, kénytelen voltam abbahagyni a futást és szégyenszemre villamossal hazamenni. Nem vészes, de a hétvégén hegyre akarok menni, nem kockáztattam.

U T A Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170776

Köszi a Választ !

Én is gondolkodtam a Firenze maratonon, végül is azért döntöttem Verona mellett mert közelebb van. 

Mi van abban az esetben, ha a honlapon nincs fenn egyáltalán semmilyen letölthető orvosi igazolás ? Mert Verona esetében nincs fenn. http://www.veronamarathon.it/en/runners/rules

A másik amit kérdeznék az az, hogy az olaszoknál lassan megy a feldolgozás ? Múlt hét pénteken elutaltam nekik a nevezési díjat, de a mai napig semmi válaszüzenetet nem kaptam arról, hogy megkapták vagy hogy elfogadták volna.

Futottam már külföldön maratont idén Belgrádban, félmaratont Horvátországban, de mindenhol nagyon flottul ment minden, regisztráltam-válaszoltak, elutaltam-válaszoltak, szinte azonnal. Sőt, itthon Magyarországon is. 

Előzmény: Jozsef (170774)
rrroka Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170775

menj nyugodtan versenyekre, ezek valójában közösségi élmények, hiszen itt mi amatőrök nem versenyzünk, legfeljebb önmagunkkal. nincs benne semmi "degeneratív".

Előzmény: Tompus999 (170771)
Jozsef Creative Commons License 2015.06.03 0 0 170774

Én már többször futottam maratont Olaszországban (Firenze 2x, Milano, Roma). Mindegyik esetben elég volt, hogy

1. Az orvosi igazolást letöltöd a honlapról,

2.Elmész a háziorvosodhoz, vagy más általad szimpatikus vélt orvoshoz, aki lehetőleg tudjon angolul, vagy olaszul,

3. Kitölti, lepecsételi  az igazolást,

4. Beszkenneled és emailben beküldöd a megadott emailcímre vagy feltöltöd esetleg a honlapra, vagy visszafaxolod a megadott faxszámra. Ez versenyenként változó.

5. Általában, amikor feldolgozzák, nevezési listában jelzik, hogy az orvosi igazolás OK

6. Én a biztonság kedvéért az eredetit el szoktam vinni a rajtszámfelvételhez.

Sportorvosi vizsgálat tehát nem kötelező! Azonban, ha MASZ tagszervezet igazolt sportolója (atléta) vagy, akkor nem kell a fenti  orvosi igazolás, hanem az szövetségi azonosítót kell megadni (ehhez persze kell az érvényes sportorvosi). 

Előzmény: U T A (170766)
barefootBushman Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170773

Csak igy tovabb, gratulálok! (Versenyre ne menj, a forumon olvasottak ne hagyd, hogy elvigyenek degenerativ irányba...)

Smancs Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170772

na, most épp még nekem is némi gát egy két kiló... de eddigi tapasztalatom az, hogy amikor belendülök, két három hét alatt egyszerűen eltűnik, és egyre könnyebb a futás. Csak olyankor szoktam egyből vagy 3 hét szünetet tartani:) most az a cél, hogy nincs szünet, futok tovább. aztán csak lesz belőle vmi :)

cipőválasztás... Na azt éve venni újat.. már egy éve veszem, de még mindig nem vettem... azóta kétszer leaszfaltoztak a környéken mindent :) szerencsére hagytak jó padkát, azon küzdök, de kéne cipő, zokni, nadrág... ilyeneken agyalok közben általában :) aztán legközelebb is kimegyek a régi kinyúltban :)

Tompus999 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170771

Hát dagad is! :-) Kellett vagy 8-9 hónap, amíg a szervezetem úgy igazából ráállt a futásra, kisebb-nagyobb sérülések kísértek, meg volt rossz cipőválasztás is, de az elmúlt két hónap mondhatni tökéletes lett már. Április már 150 km volt. És semmi nem fáj. Igaz, közben fogytam is vagy 5 kilót, ami szintén sokat segít. Meg változatosabbá tettem a futást, sokat megyek terepre, hegyre, elkezdtem iramokat , résztávokat is futni.

Előzmény: Smancs (170770)
Smancs Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170770

azért az elég szép!  bár már ott tartanék :) dagadna is a mellem a büszkeségtől:)

Előzmény: Tompus999 (170769)
Tompus999 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170769

:-)

Nekem most májusban lett az eddigi legtöbb, kissé frusztráló 179,92 km

Előzmény: Smancs (170768)
Smancs Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170768

Éjjel? akkor is már hűvös van... nekem első 10 km felettim így lett anno. gondoltam na, életemben először lefutom a hetet.. végül 11 lett, olyan klassz idő volt este 11 körül már nyáron. :) Hajnalban már szembesüt a nap... Szóval minden hajnali futó egy hős! gratula!!

Előzmény: Tompus999 (170757)
Smancs Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170767

fogalmam sincs mi volt az eredeti téma.. de basszus, pont erre gondolok most, hogy na fussunk újra, hogy basszus, összevissza kocogok 20 éve ha rámjön... más meg ilyenkor kezdi... Nekem vannak fiatalkori demoralizáló élményeim :)  szerintem sose vágok neki majd egy maratonnak se...

Amúgy tudom hogy izésék, de szurkoljatok, ha már PB... távban próbálom megdönteni magam. tudom az ittenieknek nem nagy cucc, de eddig legjobb hónapom 136 km volt.. most gondoltam így 38 évesen nekivágok a 200 km es hónapnak... hátha... :)

Előzmény: Tompus999 (170759)
U T A Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170766

Végre, hogy sok keresgélés után megtaláltam ezt a fórumot. 

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy Olaszországban futott-e már közületek valaki maratont vagy félmaratont ?

Ugyanis beregisztráltam a Verona maratonra, el is utaltam nekik a nevezési díjat, csak később esett le, hogy Olaszországban kötelező a nevezés mellett egészségügyi igazolást csatolni. 

Ha valaki ez irányban tudna segíteni, hogy működik ez akkor megköszönném és további kérdéseket tennék fel.

viktor a takarító Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170765

Nem vagyok egy nagy szakértő, de szerintem az edzésmennyiség és a változatosság rendben van. Igazából optimalizálni kéne a dolgot, azt pedig vagy érzésből/tapasztalatból csinálod, vagy szakembert kérsz hozzá, aki összerendezi a futásaid. Esetleg adsz magadnak több időt, mivel a szervezet sokat alakul az évek alatt, a lábak erezettségétől az oxigénfelvételig, és ehhez sok év kell. 

Előzmény: lallaj (170753)
Pinyo Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170764

Ez azért meglehetősen sok és változatos edzés,van itt még tartalék.

Előzmény: lallaj (170753)
amatőr Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170763

Eszk
A "Fussunk PB-t" mozgalomba beszállok veled.
Ha másképp nem, fejben.

Pom-pom
Sajnos nagy lábon élek, 45-ös civil cipő, a futó meg ehhez plusz plusz.

Előzmény: esz-ki-mo (170761)
rrroka Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170762

tuti kamuzol, néztem a fényképeket UTH-ról és tuti nem lehetsz 40++-os! :D

Előzmény: Pinyo (170760)
esz-ki-mo Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170761

Ja, sajnos nem azért nem ment eddig a javítás, mert az a 99-es (egyébként elsőbálozóként futott) eredmény annyira demoralizáló lett volna ;)))

Eszk

Előzmény: Pinyo (170760)
Pinyo Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170760

Túl fiatalon kezdted. 38 évesen futottam először félmaratont és 41 évesen maratonoztam először. Tehát nincsenek demoralizáló fiatalkori eredményeim :-)

Előzmény: esz-ki-mo (170756)
Tompus999 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170759

Amúgy én szeretem a meleget, meg bírom is, de futni én is sokkal jobban szeretek hidegben, télen.

Előzmény: Ogf_Soron (170758)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170758

Ahogy mondod. Tegnap majd megdöglöttem 10 óra után, olyan meleg volt, pedig csak 5.40-eseket futottam. Vagy kora reggel, vagy este felé kell kimenni. Én mindig is a reggelre szavaztam, szinte csak akkor járok ki. Én mondjuk személy szerint szeretek hidegben futni, hóban pedig kiváltképp. Persze sokkal kényelmesebb ilyenkor, mert nem kell annyit pepecselni az öltözködéssel. Legging, póló, uccu neki.

Előzmény: Tompus999 (170757)
Tompus999 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170757

Ez klassz, gratulálok.

Más

Sosem szoktam reggel futni, de gondoltam hgoy ma kipróbálom. Hát állat volt! 5kor indultam, kellemes, hűvös idő, éppencsak felkelő nap. Futottam egy olyan PB-t 10 kilométeren hogy alig hittem el, 56.01 lett, az első 2 km mint mindig bemelegítés, a végén 1 levezetés. De futottam volna még tovább, nagyon bírtam, csak a gyereket még kell suliba vinni :-) De látom, hogy nyáron reggel fogok futni, sokkal jobb mint este a melegben.

Előzmény: Mr Long (170754)
esz-ki-mo Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170756

Úgy látom, ezt az évjáratot felülreprezentáljuk  ;)

Sajna én gyorsulásról nem tudok beszámolni, pedig azt a '99-es félmaratoni PB-t jó lett volna még egyszer megjavítani...

Persze a remény hal meg.....

Eszk

Előzmény: Pinyo (170739)
Mr Long Creative Commons License 2015.06.02 0 0 170755

Es a legjobb benne, hogy nem faradtam ki benne, csak olyan joleso nyugalom szalt meg.

Előzmény: Mr Long (170754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!