Keresés

Részletes keresés

gyuszmó2 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172987

2014es modell sigyula@gmail :) 

gyuszmó2 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172986

Ha valaki érdekel egy kitűnő állapotú tomtom runner 2.0000 ért írjon sigyula@gamil.com címre. Aksi kb 6-7 órát bír Gps-el. 

macmelon Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172985

Én nem szertem az Endot, csak a rokonaimat, mivel az elsőt még nem ismerem, a másodikak pedig ismerőseim. Na, okos voltam :D

Előzmény: Csempa (172982)
lkcar Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172984

Helló

Köszi a válasz!

Van egy kollégám aki terepen fut, neki volt olyan asics cipője amit 1200km nél tett le, azaz minősített utcai cipővé. Sokan azt mondják 1000km után már nem tompít annyira ezért illik lecserélni.

Én is kivárnám az 1000km-t remélem nem szakad tovább, ez még funkcionálisan nem zavaró.

(csak pl. utcán lyukas cipőben már nem nagyon szeretnék járkálni, ha nem muszály)

Előzmény: futóbálna (172981)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172983

Köszönöm. 😃

Előzmény: Csempa (172967)
Csempa Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172982

A rokonaim azok. Én nem szeretem az Endo-t, ők meg elégedettek vele. 

(Na, most légy okos! :)))

Előzmény: macmelon (172980)
futóbálna Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172981

Ránéztem a logomra, és 590 km-en áll az előző Asics cipőm. Ugyan itt szakadt ki mindkét oldalon, de amikor letettem, már sokkal nagyobb lyukak voltak, mint a tiéden. Szóval a tiéd jobban bírja :D

Ez volt az első futócipőm, a decában akciósan vettem még nagy lelkesen, nem találtam meg soha a pontos típusát valamiért. 

Én is kíváncsi lennék azok tapasztalatára, akiknek már volt egy jó pár cipőjük. Meddig bírják ezek?

Előzmény: lkcar (172963)
macmelon Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172980

Köszönöm! Ezzel a 3 névvel találkoztam én is. Már csak az a kérdés, amit lehet, nem kéne feltennem: te, az ismerőseid, vagy a rokonaid a leginkább technikai analfabéták? :D

Előzmény: Csempa (172979)
Csempa Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172979

Strava, Runkeeper Endomondo...

Én Strava párti vagyok, az ismerőseim többsége Runkeeper-es, a rokonok meg Endomondo-sok. :)

Még szerencse, hogy simán át lehet vinni a rögzített utakat bármelyikbe...

Szerintem mindegyik könnyen használható, de az ismerősőd használja azt, amelyiket a legtöbb ismerőse is használja, akkor biztosan kap majd segítséget, ha elakad valamiben!

Előzmény: macmelon (172975)
Mr Long Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172978

A tura gps-emre gondoltam keszulek alatt.

Előzmény: macmelon (172976)
Mr Long Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172977

Megegy hetvegi futasos kerdes. Nektek van egy utvonalatok hetvegere, amihez tidtok hozzatenni, elvenni, hogy beallitsatok a tavot? Mostanaban eljarok teljesitmeny turakra futogatni, ha van valami tavban szamomra meg teljesitheto, csak nem tudom ez kivaltja-e a hosszu egyben futast, mert elege kovetem a domborzatot,mvagyis setalok az emelkedokon, igy a tav fasza, csak lehet az intenzitas nem az igazi.

macmelon Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172976

Óra? Készülék? PC-ről beszélünk.

Előzmény: Mr Long (172974)
macmelon Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172975

A sikeres megoldás után egy gondolom elég uncsi kérdés:

- Futótársamnak iphoneja van, nagyon-nagyon-nagyon nem technikai ember, a lehető legegyszerűbb és használhatóbb app kéne neki, esetleg pont ugyanezen mérésekre, futásközbeni adatszolgáltatásra.

Melyik a legízibb, de jó? (Most valami T-s futótársat próbált).

Mr Long Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172974

Az oraknal nem tudom, de elvileg tura gps-eknel ez a progi amivel fol le toltogethetsz adatokat a keszulekedre. Ezt pont en sem ismerem, mert ahhoz map sourcet hasznalok :) 

Előzmény: macmelon (172973)
macmelon Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172973

Régen sokat használtam, de bugos volt, most pedig már egyik böngészőmben se tudom a kattingatást csinálni. A mapszószos elég kényelmetlen és nyögvenyelős, pláne a szintadat kinyerése  (vagy én csinálok valamit rosszul). A base camp még új nekem.

Köszi!

Előzmény: Mr Long (172972)
Mr Long Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172972

Turistautak.hu-n tudsz mericskelni, vagy letoltheted a terkepet es a garmin base campjeben jelolgetheted, elmentheted.

http://www.garmin.com/en-US/shop/downloads/basecamp

Előzmény: macmelon (172966)
macmelon Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172971

Fú, ez baromi jó, ezt kerestem!

Nagy köszönet rroka/csempa!

Előzmény: Csempa (172968)
Tompus999 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172970

Nekem valamivel több mint a heti harmada

Előzmény: Mr Long (172964)
Tompus999 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172969

Hehe, ez most még félóra. De én pénteken 4,20-kor keltem :-)

Előzmény: Kismacs34 (172965)
Csempa Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172968

rrróka ajánlitta itt régebben a gpsies.com -ot, ami nekem nagyon megtetszett. Böngésző elég a tervezéshez, nem kell semmit installálni, és még a tabletemen is használható. Előtte Google Earth-t használtam, amit most már csak a végleges útvonal memorizálásához veszek elő.

Gpsies.com gond: az onnan lementett útvonal esetén a V800-am a kezdőpontot az általam várthoz képest 5400 km-rel arrébb teszi. Ha egyszerüen betöltöm ezt a .gpx file-t egy tetszőleges konverter alkalmazásba és onnan változtatás nélkül kimentem szintén .gpx formátumba, akkor már minden OK vele. Tudja valaki, hogy ez mitől van?

Előzmény: macmelon (172966)
Csempa Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172967

Gratulálok az első futóként megtett futásodhoz!

És épp a legjobb időpontban kezdted, mert pénteken volt a nyár utolsó napja, és mert ősztől tavaszig lehet a legjobbakat futni.

Mielőtt futni kezdtem nagyon utáltam a telet, de azóta megszerettem. A decemberi napsütésben, vagy az első szálingózó hóesésben futni nagy élmény minden évben...

Sok örömöd legyen benne, és gyere a topicba gyakran!

Előzmény: Kismacs34 (172965)
macmelon Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172966

Sziasztok!

Műszaki tanács kéne, de kivételesen nem kütyű. A terepfutásaimat szeretném mérni alapvetően a PC-men, utólag, a következő paraméterekkel:

- Nincs nálam semmilyen kütyű, így nincsenek koordinátáim.

- Viszont a fejemben pontosan (vagy maradjunk abban: számomra kellő pontossággal) megvan, merre futottam.

- Többnyire turisatutakon futok, de van, hogy elhagyom, akár le is vághatok mezőn keresztűl részeket.

- Szintadat is kell.

- Esetleg viszonylag könnyen meg tudjam osztani az útvonalat a futótársaimmal, de ez nem annyira fontos.

- Hajlandó vagyok a PC-mre szoftvert telepíteni. De az legyen viszonylag könnyen használható, napi szinten.

* Alapvetően városban a gmaps pedometert használom és szeretem, mindent tud ebből. Tökéletes.

* Kivéve, hogy nem ismeri a tursitautakat.

* Arra viszont tök jó az openstreetmap turisatutas tervezője.

* Ahol viszont nem tudom elhagyni a felvitt utakat, és néhol nem minden ösvényt ismer (az, hogy nem ismeri még nem gond, csak) ott tök jó lenne a pedomaciból megismert egyenes tervezés (én tudom, hogy merre mentem alapon).

Mi a megoldás?

Kismacs34 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172965

Jelentem megvolt az első edzésterv szerinti futásom. 1 perc kocogás,2 perc séta. Ez 8 szor. Ez így kezdésnek pont kellemesen volt fárasztó.  Úgy döntöttem kora reggel munka előtt fogok futni. Akkor még nincsenek sokan az utcán. Bár utálok korán kelni,de ezt a fél órát kibírom.

Mr Long Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172964

A hetvegi hosszu nektek hogy aranyul a heti ossz kmhez?

Angol forumon azt irtak, hogy 1/4-1/3 kozt legyen.

lkcar Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172963

Sziasztok

Egy ASICS GT-2000 cipőnek mennyi "időt" kellene kibírnia?

Én Márc. 1-től minden nap futottam benne minimum 3km-t (aszfalton, salakon, néha füvön) és 590km után kezd elszakadni.

(Minden futásom logoltam, így pontosan tudom a km-t.)

Mindegyik cipő ilyen gyenge, vagy csak épp kifogtam egyet, esetleg más márkák tovább bírják?

Asics GT-2000

Csempa Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172962

Ezzel a "mehetnékkel" én is így voltam és vagyok is. :)

Nekem azt sikerült megértenem a lesántulásomból anno, hogy semmilyen körülmények között nem tekinthetem normális állapotnak, ha valahol fájdalmat érzek. Csak az a normális, ha sehol sem fáj. 

Mindez a rendszeresen végzett mozgásra igaz. Ha néha túlfutom magam elragadtatásomban, akkor logikus, hogy valamim tiltakozik, de ekkor is oda figyelek rá, rendbe hozom, és csak utána terhelem jobban. Lehet, hogy túl óvatos vagyok, de nem szeretnék még egyszer hónapokat kihagyni...

Előzmény: kovacs.peter (172960)
rrroka Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172961

a sypcsontnál tuti csonthártyagyulladás, vszínüleg a rossz futóttechnika és/vagy rossz cipő és/vagy hiretelen edzésnövelés kombinációja okozza, mindenki belefut egyszer. pihentetni, jegelni, óvatosan edzegetni.

a súlyoddal nagy gond szerintem nincs, de nem a futással fogsz fogyni, az izmot és állóképeséget ad, fogyni 70%-ban kajával lehet, elsősorban a  sok fölöslegesen bevitt finomított cukor csökkentésével, elhagyásával. (pl: több mint 50 g tiszta cukrot fogyasztunk el kávéval, teával, és akkor még a cukros üdítőkről nem volt szó.)

pár sorral lejjebb említettema helyi futónagykövetes csoport lehetőségét másnak, neked is érdemes elnézni a csapatba ha van felétek.

Előzmény: kovacs.peter (172957)
kovacs.peter Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172960

Köszi a választ! Akkor visszaveszek, megnövelem a két futás közötti pihenőidőt. Abbahagyni semmi képen nem akarom, mivel sokkal jobb a közérzetem, mióta futok. Legszívesebben naponta mennék, de mindenki lebeszél róla.. :(

Előzmény: Csempa (172959)
Csempa Creative Commons License 2016.09.18 0 0 172959

A fájdalom jellemzően azt jelenti, hogy baj van, valamit másként kell csinálni, mert különben még nagyobb baj lesz.

Sípcsont fájdalom: elöl, kicsit talán a külső oldalon?

Akkor keress rá erre és ellenőrizd: "tibialis anterior", de legjobb lenne orvossal megnézetni...

Nekem ezzel volt gondom, bő 2 hónap pihentetés után kezdtem újra, mindezt persze kezdőként és 3 hónap futás után, amit többnyire 2 naponta követtem el.

Térd detto.

Kezdőként 2 naponta futni nagyon rizikós vállalkozás. Pihentetned kéne, sokat, de szakember tudná csak megmodani, hogy mennyit és hogyan.

Előzmény: kovacs.peter (172957)
k 5.20 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 172958

Roger PreedSpenótrrrokaTompus999 !

Hálásan köszönöm a válaszaitokat!

E pulzus mellett még tudok beszélni, de már inkább csak félmondatokban. (általában egyedül futok, nincs kivel beszélgetnem...)

A most kezdőknek: ajánlom még a Nike+ alkalmazást is, én azzal kezdtem (mostanában tuningolta a cég) és nem voltak edzés-terveim.

Mégis motiváltak az elérhető pontok, serlegek, és a színskála is, a megtett km-k függvényében.

De ajánlom a többiek által javasolt alkalmazások kipróbálását is, aztán annál megmaradni, amelyik a legjobban bejön.

A hűvösebb időkre nekem is az jött be, hogy kicsit dideregve kezdjek, mert abból pár száz méter után már el is érem az üzemi hőmérsékletet és nincs melegem.

Viszont amikor befejeztem a futást, még a nyújtás előtt, szárazat kell felvenni, ezzel kerülhető el a meghűlés.

A rövid futásokra nem kell frissítő szerintem, kulacs otthon maradhat.

Papírzsepi helyett én vászon zsepit használok... az is átnedvesedik az izzadságomtól , de legalább nem mállik szét...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!