Keresés

Részletes keresés

joskabacsi Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53286

Az amano-k és a neocardinia-k kevésbé igényesek, azok szoktatástól függően csapvízben is elvannak.

A taiwanok már kényesebbek, azokat nem ajánlanám kezdetnek.

Az amano akár egyedül is elvan, szaporodni meg úgysem fog édesvízben. Mérettől függően a 37 literbe én betennék nyugodt szívvel 2-3 db-ot. Szépen eszegetik az algát, megoszlanak a vélemények, hogy az otocinclusok-e a hasznosabbak, vagy ők.

Előzmény: András82 (53285)
András82 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53285

Azt írták a garnéláknak tiszta viz kell. Az enyém ránézésre tiszta. De nem merem bevállalni egyelőre rendes szűrés nélkül.

Meg azokat is társasan kell tartani. Az min. 2 fő. Az már lehet sok lenne ekkora vizbe.

Előzmény: lumpyyy (53276)
András82 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53284

Nekem 37,5 literhez van 11,4W LED, szerintem a 6W kevés, bár attól függ mit teszel bele.

Előzmény: anett2015 (53278)
András82 Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53283

Tapasztalatból mondom (pár hetes :)  ), hogy a szettben a szűrő már biztosan elégtelen lesz.

Tény, hogy jó a tető, meg a beépített világítás.

Nekem is LED-es van, a világítás részével egyelőre  nincs bajom.

Vegyél inkább használtan egy neked tetsző méretű fedelű aksit, és külön szűrőt, meg világítást (ha szükséges).

Előzmény: anett2015 (53282)
anett2015 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53282

7 éve van már egy 40l-es akváriumom, azt szeretném lecserélni, ennek okai:

- a szűrő cserére szorul, eheim, de már hangos, a tapadókorongok pedig alig tartanak

- a világítás is cserére szorul

- a manado sem tetszik már, fekete aljzatot szeretnék

- eleve használtan került hozzám, biztosan 10 év feletti életkorral, így a teteje is elég kőkorinak tűnik

- domború az akvárium, de a szögletes már jobban bejön

Szóval inkább veszek komlett új szettet. Erre a szettre csak azért esett a választás, mert ez az akvárium tetszett meg. Valahogy ránézek és azt érzem hogy ez nekem kell. 😀 Gondolkodtam egyedi akváriumon is, de amiket láttam, azoknak a tetői nem tetszenek. Közben lemértem a szekrényt, 29,8 a mélysége, így nem is lenne nagyn feltűnő a túllógás.

Előzmény: multipunctatus (53281)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53281

Nem gond, de ha lehet hátul lógjon túl, mert elől kicsit idétlenül nézne ki.

Ha még nem késő, csak lebeszélni tudlak mindenféle szettről. A boltban összerakott dolgok fele felesleges, fele pedig k...  drága. De ez csak én véleményem. Inkább olvass még 1 hónapig és kérdezz ha gondolod, lehet nem lesz felesleges. Attól, h szettet veszel, még semmi sem lesz megoldva és semmi nem oldódik meg meg magától.

Jó szórakozást!

Előzmény: anett2015 (53278)
multipunctatus Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53280

Csak egy megfontolandó tanács:

Kis akvárium nagy gond, nagy akvárium kis gond!

Hidd el a 70 literes akváriumommal kb 10x annyi gondom van mint a 720 literessel. 

multipunctatus Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53279

"Az olcsó és hatékony megoldás az épített szűrő lenne nálad is ..."

Csak támogatni tudom az ötletet. Gyári szűrő sosem lesz olyan hatásfokú mint a saját. És ha Te csinálod, pont akkora és pont olyan lesz ami neked a legjobb.

Előzmény: joskabacsi (53269)
anett2015 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 53278

Sziasztok!

Aquatlantis Advance LED 60 akvárium szettet szeretnék venni, viszont a bútor mélysége, ahová tudnám tenni csak 29,3 cm, az akvárium pedig 30 cm mély. Okozna ez valamilyen gondot?

Előre is köszönöm a segítséget!

joskabacsi Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53277

Garnéla jó ötlet, Amano-k különösen hasznosak és nem túrják ki a növényeket, mint a páncélosok.

lumpyyy Creative Commons License 2017.01.19 0 2 53276

Csak ötlet, de nem lenne esetleg hasznos egy ilyen kis akváriumban tartani 1-2 garnélát? Talán felcsipegetnek olyan maradékot, amit a többi hal nem. Meg olyat is hallottam, hogy a növényeket szépen tisztogatják és igazából ezt már tapasztalom is 3 hete, mert néhány nálam is él.

Egyébként, András, minden elismerésem, mindennek utánajársz! Lesz eredménye, tuti :)

Még egy apróság jutott eszembe. A minap egy barátom említette, hogy ő is szeretne akváriumot. Később azon gondolkoztam, milyen tanácsokkal láthatnám el őt. (na jó én is még kezdő vagyok, de azért sok dolgot megatnultam már..) . A sok "alaptétel" közül most az jut eszembe, hogy a nagyobb vízmennyiségben könnyebb stabilabb biológiai egyensúlyt létrehozni. Lehet, hogy, ha a csapatot átköltöztetnéd egy picit nagyobb akváriumba, könnyebben menne.

Előzmény: András82 (53266)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53275

Úgy töltsd, hogy a befolyásnál szivacs legyen, majd a biológiai töltet és ha kell még akkor + szivacs.

Kis akváriumba, növényesbe - én mindenképpen tennék Purigent is, még, ha a legkisebb kiszerelést is ...

Meglepő vízminőség javulást tud produkálni.

Előzmény: András82 (53272)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.19 0 1 53274

a Serának van lemezes tápja (Vipan? talán)az lassabban sülyed, azt etetek én is a zöld neonokkal.

Próbálj annyit adni csak amennyit AZONNAL megesznek! A 37L komoly szűrés nélkül nem bír el + bomlásterméket, ez nagyon fontos! 

Tényleg nem látom mi, esetleg próbáld megvilágítani zseb vagy asztali lámpával több irányból az algát, én ecsetre tippelek, de nem tudom kivenni mi az.

A fehéret sem látom igazán, de ha fehér akkor az nem alga.

Előzmény: András82 (53271)
András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53273

A legelső etetésnél kicsit túltoltuk. Elég gusztustalan volt pár nap után, igy fecskendő segítségével leszívtuk a felesleget az aljzatról...

András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53272

Siporaxból van mini, az talán kisebb szemű. 

Azt rakják a kisebb tartályos belső Sera szűrőkbe is.

Megnézem itt mit adnak, ha jól értettem itt van kimérős szűrőanyag.

Szerintem Siporaxból mérnek...

Én is a 200-as Libertyre gondoltam, mert annak nagyobb a tartálya.

Előzmény: joskabacsi (53269)
András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53271

Melyik kép nem kivehető? Az első?

Arról nem tudtam jobbat. Finom hajszerű valami, szépen lobog...

A másik kettő meg fehér, de nem összefüggő, szálanként nő.

Ha már tudom mi az, célirányosan tudok változtatni.

Bomlás van. De nem vészes. Mostanában inkább a halkajából. Azért vettem a páncélosokat, hogy takarítsanak alul. De ez a fehér szőr már a haltápozás előtt megjelent. 

De a razbórák általában nem találják meg a granulátumot, mielőtt az teljesen lesüllyed.

Bár láttam már őket az aljzaton is kajálni. De van, hogy a páncélos elkezd kajálni, szétmorzsolja a kaját felkapja az áramlat, és elviszi. Ilyenkor jó eséllyel megeszik a razbórák. Valamennyi azért mindig marad az aljzaton, pedig napi 1 késhegynyi mennyiséget kapnak. 

Előzmény: joskabacsi (53268)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 1 53270

az jó, mert azzal szépen el tudod osztani a flow-t, végső esetben pedig akár fölfele is állíthatod a kifolyást, nem tépi ki a növényeidet, legfeljebb megmozgatod a felszínt, az meg több szempontból is hasznos!

Előzmény: 122512 (53265)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 1 53269

Siporax van az én oldalpolcosomban is, de Libertybe nem lesz jó. Keveset tudsz belegyömöszölni.

Próbáld meg a Substratot, akár valakivel összeállva, vagy a legkisebb kiszerelésű Seachem Mátrixot.

A Liberty jó lehet, a belsőnél sokkal! (a nagyobbat vedd!)

http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-matrix-biologiai-szuroanyag-250-ml.html

Az olcsó és hatékony megoldás az épített szűrő lenne nálad is ...

(a greenaqua-s linkeket nem reklámnak szánom, én náluk vásárolok, illetve helyben, de biztosan más is forgalmaz ilyesmit)

Előzmény: András82 (53267)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 1 53268

Szia,

nem látom jól, de szerintem ez is ecset.

Nem tudsz egy kivehetőbb képet készíteni valahogy róla?

Az alga mindig azt jelenti, hogy valami nem OK.

(kevés a szűrés, sok/kevés a fény, sok a táp, bomlik valami rothadó növény, stb)

Carbo-t megpróbálhatnál közvetlenül az algára, fecskendővel. Azt nem szokta szeretni ...

Előzmény: András82 (53266)
András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53267

Siporax?

Most inkább egy akasztós szűrőn gondolkodom.

Erre a külső szűrőre most nincs keret :(

Akasztóssal tudnám jócskán növelni a szűrőfelületet a jelenlegihez képest.

A bolban ajánlották, azt mondták, nekik minden akváriumon az van, és teljesen jó.

Eheim Liberty 130 és 200 között vacilálok. Nem sok különbség van köztük árban, típusonként 1000 Ft-ot ugrik az ára...

4 illetve 6,5 deci szűrőtérfogat (130-200). Az áramlást lehet állítani, tehát le tudom fojtani.

Ilyen kazettás a szűrője. Olvastam olyat hogy lehet bele applikálni Substrat pro-t is (nem gyári megoldásként).

Úgy kell elrendezni a kazettákat, hogy elférjen benne.

Az igazi külső szűrőtől a gyerekek miatt is fázom, folyton piszkálnák...

De leginkább az ára ami megakadályoz...

Előzmény: joskabacsi (53263)
András82 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53266

Nem tudjátok mi lehet ez?

kép

Középen a vízfelszín közelében ilyen zöldesbarnás haj szerű valami.

Végignéztem az algafajtákat, de nem találtam hasonlót.

Illetve van még ilyen, a hínárok levelein ez is szőrös fehér színű...

A szőrök mennek a fény, vízfelszín felé. Az ecsetalgát én másmilyennek látom

kép1

kép2

Volt korábban barna alga, azt az otok lelegelték szépen.

Itt látszik hogy megtisztították a leveleket, az egész levél olyan volt, mint a csücske...

Ezekhez nem nyúlnak...

Növények ültetéskor kaptak JBL tápgolyót, Florenát kapnak bő 1 hetente vízmennyiségnek megfelelően.

37,5L aksi, kb nettó 30 liter víztérfogat, 300 liter/óra belső szűrővel forgatva esőztetővel (a szűrőtérfogat 76 cm3).

A szűrő elég jó áramlást csinál, de a halakat nem zavarja. (2 oto, 2 páncélosharcsa, 6 galaxy razbóra)

8 órát világítok egy nap 11,7W/820 Lumen LED-el. 

A növények szépen nőnek, hoznak új hajtásokat. Időnként azért le-lerohad egy levél.

De ez bizonyos esetben annak tulajdonítom, hogy nem vízben nevelt növényről lehet szó...

Hetente, 1,5 hetente cserélek 30% vizet.

A szűrőt most legutóbb 2 hét után cseréltem, előtte 1 héttel előtte.

Anélkül, hogy tudnám mi ez, az elégtelen szűrésre gondolnék elsőként. 

122512 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53265

Első körben esőztetőre gondoltam.

Előzmény: joskabacsi (53264)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 0 53264

Attól is függ, hogyan oldod meg a beömlést.

Lillyvel vagy esőztető csővel?

Gondolom itt is lehet valahogy szabályozni az átfolyást ....

Különben meg azt mondják a nagyok, hogy "túlszűrt akvárium" nincs!

:)

Előzmény: 122512 (53260)
joskabacsi Creative Commons License 2017.01.18 0 1 53263

oda azért elég ...

Kérdezz rá, hogy mit adnak hozzá, ha nem Substrat Pro-t vagy Mátrixot akkor vedd üresen!

Előzmény: András82 (53259)
122512 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 53262

Igen a cél az, hogy idővel nagyobra váltok. Ezt a jelenlegit viszont Februárvan újra építem. Sok sok növény a cél. Egy igazi tájkép kialakítása. 

Előzmény: Amanita muscaria (53261)
Amanita muscaria Creative Commons License 2017.01.16 0 0 53261

Nem ismerem a szűrő típust és tapasztalatom sincs, hogy milyen az alkatrész ellátottsága... így a szűrőről nagyon véleményt mondani nem tudok.

Mivel 1000 L/h teljesítményű és ha maxon járatod úgy, hogy nagy áramlást (cunamit) csinál az akváriumban, akkor túlzás lehet...

Viszont, ha később növelni akarod az akvárium méretét, akkor legalább a szűrő már megvan...

Előzmény: 122512 (53260)
122512 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 53260

Szerintetek egy 56 literes aksiba túlzás egy sunsun hw-302 es külsőszűrő?

András82 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 53259

37,5 literbe lenne, aljzattot leszámítva kb 30 liter víztömeg.

Talán nem annyira sok növénnyel...

Igen, üresen 15k. Töltve 19k.

Egyelőre még meglátom, hogy teljesít a gyári szűrő.

Előzmény: joskabacsi (53243)
András82 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 53258

A fűtő műanyag felső részén van ilyen fehér kocsonyás réteg.

Kép

Látott már valaki ilyet?

Olvastam valahol, hogy a bacik valamiféle kocsonyás réteget alkotnak a szűrőben.

Legutóbbi vízcserénél letakarítottam, most rajtahagytam, hátha eltévedt bacik :Đ

Látott már valaki ilyet?

1,5 hét után a víz az akváriumban tisztának tűnt (nem volt opálos stb.), de leeresztve kannában látszott, hogy zöldes színe van.

Most a boltos tanácsára hanyagoltam az ioncserélt vizet.

Fele/felében ment bele csap és ozmóvíz...

Ipuffin Creative Commons License 2017.01.12 0 0 53257

Szia!

Nem szeretném magam ragasztani. Egyrészt 400L vízről beszélünk, ami ha a helyén kiszabadul, akár lassan is, az 1M Ft kárt simán okoz... Másrészt a ragasztók sem egyformák, jobb, ha a nagytapasztalatúak csinálják, akik ebből élnek. Ezért keresek ezzel foglalkozó szakit.

Gyári kerete van egyébként alul, amivel a bútorra illeszkedik, és polifoam szerű az alja...

Előzmény: joskabacsi (53256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!