Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1762
Kipróbáltad?
Előzmény: eref (1761)
eref Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1761
Ha jól tudom, a VD csak wav-ot fogad el külső hangként. (Rosszul tudom? Elbizonytalanodtam.)
Előzmény: Bandi-T (1760)
Bandi-T Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1760
Csináld meg a más alkalmazásból a bármilyen "bitarányú" (bitrátájú) mp3-at, utána a VirtualDubnak pedig mondd meg, hogy azt használja hangnak, újratömörítés nélkül.
Előzmény: eref (1759)
eref Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1759

Üdv!

 

Szeretnék egy kb. 55 perc hosszú MPEG videóból és egy (hozzá tartozó) WAV fájlból egy egy CD-re felférő avi fájlt csinálni, úgy, hogy a hang azért elég jó minőségű legyen. A Virtualdubot ismerem, az viszont csak max. 56 kb/s-es audio kodekeket mutat, az viszont kevés, olyan 192 kb/s lenne jó. A Help valami RADIUM WAREZ kodekre hivatkozik, de azt nem találtam sehol (a név ráadásul illegális cuccot sejtet). A dolog fura, mert más alkalmazásokkal tudok bármilyen bitarányú mp3-at oda-vissza kódolni.

 

Megoldás?

Pivi Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1758
Köszi, időközben sikeresen beszereztem egy VirtualDubot, ami mpeg2 modos, és így sikerült egy 325MB-os avit gyártanom az 1,9GB-os mpeg2-ből, minimális minőségromlással. :-)
Igazából most az a vélom, hogy a lehető legtöbb Magnum epizódból csináljak egy avi-t, aztán azokat írnám fel egyben egy DVDre.
oca Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1757
A tömörítések kiinduló anyaga általában a normál AVI fájl. Ez nem a dvix stb. fájloknak megfelelő Avi formátum. Ilyen AVI-t tud valószínüleg a tuner kártyád is rögzíteni, csak ez kb. 4-5-ször nagyobb mint az mpeg2. Ebből az Avi-ból lehet egyszerüen az adott tömörítővel az általad választott formátumot előállítani. A minöség és a helyfoglalás arányát magadnak kell próbálkozással belőni.(mi jó neked!)

Én megtartanám a mpeg2-t, ami a DVD alapformátuma,simán kiíród DVD videóként egy lemezre és nézheted bárhol!
Ha bármit kezdesz a mpeg2-fájllal, ami már tömörített, és még áttömöríteted,akkor csak romlik a minőség.
Előzmény: Pivi (1756)
Pivi Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1756
Szevasztok!

Lenne egy teljesen kezdő kérdésem:

A minap sikeresen beszereztem egy tunerkártyát, és felvettem vele egy filmet a TV-ből (egy Magnum epizódot :-)). Namost, mivel a kártyám tud hardveresen digizni, ezért értelemszerűen azt használtam, és most van egy 1,9GB-os mpeg2 formátumú filmem, amit szeretnék AVI-ba konvertálni. A kérdésem az, hogy milyen konvertálóprogramot érdemes használni, és milyen formátumú aviba (xvid, divx, vagy mittomén) érdemes tömöríteni, hogy a lehető legkisebb, de mégis a lehető legjobb minőséget megtarthassam? Már egy csomó tömörítőprogramot kipróbáltam, de vagy nem kezelték az mpeg2-t, vagy irgalmatlan lassan tömörítettek, vagy egyszerűen nem tudtam, hogy egyáltalán mibe konvertáljak... :-)
Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném...
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1755
Ami a kamera vásárlást befolyásolja ilyen szempontból, az nem nagyon van. Az a lényeg, hogy a gépedben lehetőleg legyen 1394-es csatlakozó. Elvileg a panasonic, meg canon néhány, tud usb2-n rendes képátvitelt, de állítólag mégse lesz jó, mert nagyon eszi a processzort. Tehát a firewire-t érdemesebb használni, az meg minden DV kamerán van, tehát ez nem befolyásoló tényező.

Köszv asszem van valami digit videós, de nézd meg könyvesboltban. Nagy választék biztos nincs... :(
Előzmény: gabor123456 (1754)
gabor123456 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1754
Sziasztok!

Egy Sony DV-t szeretnek venni a kozeljovoben, de elotte mindenkeppen meg akarok tudni tobbet az egesz PC-s filmkeszitesrol. A problemakrol, a hatterrol, hogy mik a legfontosabb lepesek, a technikai hatterrol...stb. Foleg azok a reszletek erdekelnek elsosorban ami a kamera vetelet befolyasolhatjak. Utana meg meg tudom tanulni a reszleteket....Ez igy persze eleg tag temakor, de barmilyen tanacsot varnék, vagy itt, vagy e-mail-ben a gkub@axelero.hu-ra, illetve amiben esetleg segiteni tudtok: egy olyan konyvet ajanlani, amiben ezek a kezdo- es nem kezdo lepesek benne vannak!

Kosz
Gabor
pitti Creative Commons License 2005.04.10 0 0 1753

Üdv,

kérdezem, van Valakinek LetsEdit-2 magyar használati utasítása?

Ami a Canopus honlapján van, az egy korábbi Lets Edit leírás, de sokat változott a 2-es formáció.

_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.04.02 0 0 1752
Az télleg gyanús! Milyen formátumba teszi a képet? Mert az ilyenek általában mpeg2-be (ami 20 ezer), viszont ez akkor talán nem tudja ezt, és valami kisebb tömörítésű codecet használ. Esetleg DV, vagy vmi saját.
Viszont ez akár jobb is lehet neked, mert nem rontja le egyből a minőséget. Csak zabálja a vinyót... :)
Előzmény: Bra Dalaha (1751)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1751
Azért gyanús, mert 8400 Ft + ÁFA a nagykerben. Ez nekem olcsónak tűnik egy realtime digitalizálónak. Én 20 körül (de inkább felette) láttam eddig mindent. Persze TV-tuneres kártya van olcsón, de azok nem is tudnak 720x576x25 fps-t.
Előzmény: _AiRMAN_ (1750)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1750
Szerintem ott az volt a bibi, hogy nem usb2-re tették, mer az lepkefing ehhez az adatsebességhez. Vagy túl volt tehelve a gép. Bztos, hogy tudnia kell, az usb2 ezt sugallja... Nem ismerem konkrétan a cuccot, de biztonsággal állítom, amit állítok.
Esetleg az is lehet még, hogy nagyon zajos volt a forrás, amit me akartak digizni.
Előzmény: Bra Dalaha (1749)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1749
Megpróbálom itt is, hátha:
A "V-Stream Xpert DVD maker USB 2.0" ketyere milyen, ismeri valaki? A leírása szerint tudja 25 fps-sel a 720*576-ot, de láttam már párat, ami leírás szerint szintén tudta, de a valóság elég más volt (nem ment a 25 fps). Nekem régi Hi8-as kazetták bedigitalizálásához kéne.
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1748
Te most akkor tkp. az erősítésből származó zajt akarod kiszűrni, vagy mit?
Előzmény: chgergo (1747)
chgergo Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1747

Na ez az, a kismillió filterből van fenn vagy 60, de egyik rosszabb mint a másik.

A temporal smoother még úgy ahogy elmegy, egymás utáni képkockák között átlagolja azokat a képpontokat, amik nem változnak túl sokat. Ezért van pár frame késés. Viszont nem tud mozgást keresni, de még csak jelenet váltást sem néz. Ezért, ha gyors mozgás, vagy váltás van a képben, akkor szellemképes lesz az eredmény.

A jó szűrés az un. spacio-temporal megoldás, ami a nyugvó képrészleteket időben átlagolva szűri, a mozgó részeket meg térbeli átlagolással, miközben a jelenetváltást is kezeli. Avisynth-hez láttam ilyen elvű szűrőket, mint pl. a peach filter, de az sem működött igazán jól. Egyedül az alpári ami elfogadható, de az is inkább jelentős zaj kiszedésére és a jobb tömörkélés elérésére alkalmas, mint DV anyagok hatékony kozmetikázásra. Még a tmpgenc zajszűrője tetszett a legjobban, de annak meg az mpeg2 tömörítése nem felelt meg az elvárásaimnak. A Divx5 is jó zajszűrőt tartalmaz, viszont DVD-t csinálni megint nem jó választás. :(

 

DV felvételekre egyébként lehetne optimalizálni szűrési eljárást, mert míg analógról digizve a kollektív zaj a jellemző, itt egyértelműen pixelenként zajos a kép. Az ilyen pixel zaj egész jól elkülöníthető lenne a képanyag mozgásaitól.

Előzmény: _AiRMAN_ (1746)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.03.30 0 0 1746
A virtualdub filtereit is nézted? Én a smoother-t szoktam használni, mert abban van noise prefilter. A zajszinttől függően kb 2-10 közöttit szoktam beállítani. Van még a temporal smoother, amit nem annyira ismerek még, azzal az a baj, hogy 4 frame-t késik, de amúgy lehet, hogy jó. És nekem van még egy külső filterem is, chroma noise reduction, amit Gilles Mouchard csinált, de nem használom, mert nekem túl bonyolult, viszont neked lehet, hogy az kell! Ha nincs meg, elküldöm szivesen!
Előzmény: chgergo (1745)
chgergo Creative Commons License 2005.03.30 0 0 1745
Pont ez az, a kismillió pluginből kipróbáltam amit csak találtam zajszűréshez, de egyik primitívebb mint a másik. Ezért kérdeztem, nem tud-e valaki korrektül működő zajszűrőt?
Előzmény: CiluHS (1741)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1743
Én nem hosszú távra akartam tárolni, szóval ez nem érdekel. Meg különben se egyik pillanatról a másikra romlik el az ilyesmi, és jó szem észrevesz... Aztán meg másik kamerával is vissza lehet ám olvasni. De már nem annyira érdekel, csak próbaképpen. Viszont miután megláttam, hogy csak ntsc-hez van ilyen dolog, le is tettem róla. A videoszalagon csak videót tároljunk. Viszont az jól jönne, mert azér én még igencsak nem nőttem ki a vhs-ból, és jó lenne egy két divx dolgot átvenni rá, csak nem mindegyik kártya tudja a teljes képre kihúzni, meg zajos is, szóval áttenném kamerára, aztán onnan vhs-re. Csak eddig nem találtam a Premiere-n kívül olyan, lehetőleg kisebb progit, ami képes a nem dv avit átkonvertálni, és real time kiküldeni az 1394-en.

Ja, az energetikás rész az elég jó a honlapodon, csak azt áruld el, mi az a fázisjavító, vagy ilyesmi, és mire jó. És a szekrényében mik azok a nagy fémtömbök ott alul? Egyébként mással ellentátben én a videós részban is találok azért hasznos infót, csak a sorfelbontás vs. soron belüli felbontás az bánt nagyon... :)))))
Előzmény: CiluHS (1742)
CiluHS Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1742
Azért ezzel csak óvatosan. A kamera mechanikájának élettartama erősen korlátozott. (különös tekintettel a fejekre) Nem biztos, hogy kifizetődő ott tárolni.
Előzmény: _AiRMAN_ (1734)
CiluHS Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1741
A Virtualdubhoz kismillió plugin van mindnehol letölthetőn. Ráadásul az egész ingyenes...
Előzmény: chgergo (1732)
pitti Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1740

Gyerekek!

Kinek van meg a Canopus  Let's Edit 2 nevű editáló progi? Kérdeznék valamit,  küldhetne egy mailt.

Pitti.

_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1739
Köszi!
Természetesen nem szerkesztett videót akarok realiótime kiírni, hanem egy filmet amin ugye no szerkesztés kell... Ezért nem akartam feltenni a Premiere-t...
Látom, te azért a kelleténél kicsit jobban el vagy szállva a progival kapcsolatban, mert szerintem igenis jók a kis progik, nem véletlenül írták őket olyan emberek, akiknek esetleg éppen nem volt szükségük művészi effektekre, vagy esetleg nem működött nekik a nagy progi, vagy csak egy adott feladatot akartak elvégezni. És egyébként már belekóstoltam a Premierbe, ezért már csak az újdonság miatt sem akartam kapásból feltenni, de most már látom, ez lesz. De legalább lassan beletanulok..... :)
Előzmény: roobi2 (1738)
roobi2 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 1738

Minden külső perifériára való íráskor - pl. minidv, vhs, stb - exportálni kell az anyagokat. Általában minden proginál "export" címszó alatt lehet megtenni, de a renderelést nem úszod meg, hiszen az anyagon elvégzett változásokat - Pl: trükkök, vágások, plusz layerek, úszások - számolgatnia kell a gépnek. Az nem várható el, hogy realtime-ban számoljon, összegezzen és közben exportálja is az anyagot.

 

Én mindenkinek a Premiert javaslom mindenféle szempontból. ( Jó még a Vegas is , bár azt nem használom. ) Nem kell megijedni tőle, csak először bonyolult. Olyan mint a biciklizés, először marha nehéz aztán amikor már megy akkor magától érthetődő, hogy kormányozol és tekersz egyszerre.

Elindulásként javaslom, hogy tegyél fel egy 6.0-ás vagy 6.5-ös Adobe Premier progit és vedd meg mellé Murdi István: Digitális videózás adobe Premier 6.0 alkalmazásával című kézikönyvét www.computerbooks.hu , amely leírja a program kezelésének tematikáját ábrákkal illusztrálva. Nem vagyok egy PC guru és én is ebből tanultam autodidakta módon otthon. Ha már megy az adobe kezelőfelület és tisztában vagy a progival nagyjából, akkor fel lehet pakolni helyette egy pro változatot amely lényegesen eltér a régebbi változatoktól, de azok ismeretében már könnyebben elboldogulsz az újjal. És itt már realtime képfeldolgozásról beszélhetünk, tehát nem kell minden felirat, trükk, effekt után work area rendert csinálnod hanem gombnyomásra megmutatja a kívánt hatást. ( No azért ez gépfüggő is!)

 

Egyszóval merjetek nagyot alkotni és ne a biszbasz kis progikkal foglalkozni, imitálva azt a hatást amit egy nagyobb progival default megtehetsz, számtalan más lehetőséggel együtt.

 

Amit leírtam saját tapasztalat, ezt az utat végig jártam tehát működik.

Jó szórakozást.

üdv: roobi

Előzmény: _AiRMAN_ (1734)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1734
Sziasztok!
Az volna a kérdésem, hogy melyik a legkisebb, legegyszerűbb olyan progi, amivel nem DV formátumú avit ki tudok játszani az 1394-en anélkül, hogy le kéne mentenem mégegyszer a vinyóra? A premiere-n kívül meg lehet csinálni vmi egyszerűbbel is, ami nem rendereli előtte?

A másik, amit felvetett vki, hogy fájlokat mentsünk DV szalagra. Nagyon érdekelne engem is, de nem találtam eddig semmit!

Nem láttam említeni a WinDV nevű progit, nemtom, ismeritek-e, szerintem király! Az egész progi nincs 100kB, egy fájlból áll, és tud a kamerából, és a kamerára rögzíteni DV avit, de sajna pl divx-et nem játszik vissza. Arra viszont jó, ha csak fel akarod tenni a gépre az anyagot.
Rigor Creative Commons License 2005.02.21 0 0 1733

Az az "alpári" az egyik legjobb... én is régóta keresek valami tuti szűrőt, de eddig sajnos semmi..

Előzmény: chgergo (1732)
chgergo Creative Commons License 2005.02.20 0 0 1732

Nem ilyenre gondoltam, hanem ami a teljes képet zajszűri, csak kicsit értelmesebben a szokásosnál.

Eddig csak kódolóba beípített hasonló zajszűrőt találtam (Tmpgenc, Divx5) meg egy alpárit. :)

www.alparysoft.com

Előzmény: Rigor (1726)
Rigor Creative Commons License 2005.02.16 0 0 1731
Na itt vannak a tuti videó minták: http://science.msfc.nasa.gov/newhome/headlines/ast04may99_1.htm - persze a stabilizálást meg tudja csinálni számos jó szűrő, illetve nagyon profin a mokey is, de a több képkocka alapján történő deblur, és kivilágosítás...:)
Előzmény: Rigor (1730)
Rigor Creative Commons License 2005.02.16 0 0 1730

Milyen csi? Amúgy nem a tv-ben láttam, (nem idióta filmekből vettem, azért ennyire tán nem vagyok lamer) hanem neten olvastam, közben már eszembe is jutott hogy az a VISAR rendszer. http://techtran.msfc.nasa.gov/software/visar.html

 

Bővebben képekkel, videókkal itt:

http://science.nasa.gov/headlines/y2000/ast31aug_1.htm

Előzmény: _kEn_ (1729)
_kEn_ Creative Commons License 2005.02.16 0 0 1729
az a csi amire te gondolsz ;) de nem minden igaz amit a tvben nyomnak ;))))))))))))
Előzmény: Rigor (1726)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!