Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65511

Éppen te gyalázol engem :(

Babits Jónás könyve megvan? "mert vétkesek közt cinkos aki néma"

Milyen gyűlöletről beszélsz? Nincsen bennem nyoma sem a gyűlöletnek. Octopust én személyesen nem ismerem. Az, hogy gyökérnek tartom az nem gyűlölet. Én az égvilágon senkit nem gyűlölök. A szegénységet, nyomort, elnyomást, igazságtalanságot gyűlölöm, de embert nem. Idegen tőlem a gyűlölet mint ember iránti érzelem.

Szerinted mi az adekvált kifejezés arra amikor valaki egy durva csaláson rajtakapott bortermelőt úgy fényez mintha mi sem történt volna?

Szerinted rendben van az, hogy egy borászatnak 45 borát letiltják azért mert semmilyen erdeti igazolást nem tud bemutatni és ezek után a szakma nem veti ki magából?

Ez két egyenes kérdés, nagy tisztelettel kérlek, hogy válaszolj rájuk.

Előzmény: loading (65510)
loading Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65510

Félrebeszélsz, terelsz.

Abban, ott te látsz szervilitást, mert elhatalmasodott a gyűlöleted. 

Sauska susmus egy dolog. Abban sokan egy véleményen vagyunk veled. De egy ember gyalázása az más.

Előzmény: BZoltan (65507)
lazaridi Creative Commons License 2018.02.07 0 1 65509

Szepsy Hárs 2003

Nem is igazán tudom szétszálazni, talán körte és barack. Tegnap amikor kinyitottam  csak megnyugodtam, hoyg nem romlott sőt... Nagyon furcsa, mert az egy nap szellőzés után (parafadugó visszadugva) egyszerűen szenzációs lett. Sajnos nekem az utolsó palackom. határozott 8 pont, hedonista élvezet.

lazaridi Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65508

Szerintem is a dugó volt rossz.

Ezzel az ötlettel András szerintem fölösleges kockázatot vállalsz.

Előzmény: shiraz2 (65489)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65507

Egyébként ez a hozzáállás rohasztja a magyar szőlő- és borágazatot. Ez az elvtelenül lojális, szervilis hozzáállás. Az, hogy aki haver az megtehet bármit minden következmény nélkül. De aki ki meri mondani az igazságot azt gyorsan le kell fikázni.

Mi lenne, ha egyszer végre határozottan kiállnának a hitelesség és a tisztesség mellett legalább azok akik nincsenek kiszolgáltatva? Mi lenne ha a szakma és a sajtó kivetné maguk közül azt akiről kiderül, hogy becstelenül dolgozik?

Mi lenne ha nem hunynánk végre szemet mindazon görénység felett amelyek visszahúzzák a magyar bor ügyét? Mi lenne ha nem dícsérne senki olyan bortermelőt aki csalással, borhamisítással bukott le? Mi lenne ha végre következménye lenne az ilyen ügyeknek.

Ehh, ez borzasztó. Végtelenül szomorú, sőt elkeserítő, hogy ilyen alapvető dologról kell nekünk itt vitatkozni. Sőt!!! Még engem fikázol azért mert vállalhatatlannak tartom az ilyen elvtelen szervilitást. Persze... nézzünk csak félre, csináljunk úgy minta mi sem történt volna. Hiszen csak a komplett Villányi vonala bukott le a Sauskának. Hát akkor fényezzük a tokaji Sauskát. Ne már, de tényleg...Szedjük már össze magunkat egy kicsit és ne engem fikázzál azért mert kiállok egy olyan értékrend mellett ami nélkül semmire nem fog jutni a magyar bor.

Előzmény: loading (65505)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65506

Engem az autóipar nem érdekel. Ha autógyártó lennék akkor biztos lenne véleményem a kérdésben.

Octopus egy csaláson és borhamisításon lebukott, minden bortermelő által betartandó szabályokat megsértő céget fényez folyamatosan. Ebben a posztban is.

Leírtam, idelinkeltem, hogy miről van szó. Aki egy olyan pincét fényez akinek éppen 5 évjáratból 45 borát kellett levenni a polcokról az minden objektív mérték szerint egy ostoba gyökér. Ezt nem azért írom az Octopusról mert nem kedvelem, hanem azért nem kedvelem, mert szervilisen befeszítette az arcélét egy csaló milliárdos farpofái közé.

Szóval szerinted én vagyok a gyökér és izléstelen... nem a Sauska aki csal, hamisít, sumákol és nem az aki ennek falaz és aki mindezen csalásról pontosan tudva mégis fényezi a Sauskát.

Aha értem :( Vagyis nem...Nyilván én vagyok a büdös bunkó, aki minden szabályt betartok és nem az aki borhamisító seggfejnek falaz.

Szerintem ezt gondoljad át egy kicsit alaposabban.

Előzmény: loading (65505)
loading Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65505

Te azért vagy "...", mert egy olyan személyt minősítettél, akinek ehhez nincs köze és csak a véleményét írta le egy kóstolón tapasztaltakról.

A ha jól gondolom, akkor olyan borokról, amelyeknek megvan a forgalomba hozatali engedélye. Vagy legalábbis most még ezt tudjuk.

Nem kell terelned: a Sauska villányi susmust használtad arra, hogy Octopusba belerúgj, mert régóta nem kedveled. Változatlanul az a véleményem, hogy ez így ízléstelen.

Ilyen alapon minden újságíró egy "...vcv", aki tesztelni merészel egy VW csoporthoz tartozó járművet (meghajtástól függetlenül), hát még akkor, ha leírja esetleges erényeit.

Előzmény: BZoltan (65501)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65504

Nem akarok sokat offolni de ezt is érdemes elolvasnod.

https://index.hu/gazdasag/2017/09/08/a_peugeot_is_dizelbotranyba_keveredett/

Az a helyzet, hogy nem olcsó egy független laborvizsgálatot végigvinni és talán 1-2 ilyen labor van a világon, már ami független!

Tán a totalcarban volt erről cikk.

Előzmény: Hepci (65503)
Hepci Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65503

Ellenkező infó híján én egyelőre úgy látom, hogy a VW-konszern ügye viszonylag egyedi: ők nem egyszerűen valóságtól elrugaszkodott adatokat adtak meg a - valóságtól teljesen elrugaszkodott, és nyilván az (európai) autógyártók lobbizására létrejött - hivatalos mérési ciklusok alapján, hanem olyan szoftvert építettek a gépezetekbe, amik még ezeknél a valóságot jócskán torzító-szépítő módszereknél is sokkal kamuszerűbb adatokat produkáltak a súlyosan környezetkárosító összetevők tekintetében, kizárólag a mérések számára.

Nem véletlen, hogy jelenleg is vizsgálják a német hatóságok a Nemzet Szent Tehenét, a VW-t.

Előzmény: Jocó0423 (65478)
kifli Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65502

Elég gonosz vagy, az biztos.

Előzmény: BZoltan (65501)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65501

Ő abba bukott bele, hogy az egyik exportra szánt borában a nébih hozzáadott glicerint talált. A belföldi forgalomba hozatalhoz nem néznek, ilyent, az exportra viszont néztek. Ezt nem tudták a srácok és így szaladtak be nyitott szájjal a f@szerdőbe.

A lebukás után jött a Karinthyt alázó magyarázkodás, hogy hát az nem is az ő  bora volt, meg pont elveszett a pincekönyv.

A Sauska esetében nem tudjuk, hogy miért nem volt pincekönyv és nem tudjuk, hogy miért egy alföldi pancsgyárnak kiadott lőre forgalomba hozatali engedélye alatt futottak a Sauska borok.

Az fix, hogy ha nincsen meg az eredetet igazoló és a nyomonkövethetőséget garantáló dokumentumok akkor a bor az szükségszerűen hamisítvány. Nincs mese, nincs melléduma A termelő dolga az eredetet igazolni. Ha ezt nem tudja, akkor a bora az pancsolmány. Finom még persze lehet ettől...

Namost, mint ma reggel kiderült vannak akik szerint én vagyok a gonosz ganaj, mert ezt vállalhatatlannak tartom...

Előzmény: kifli (65500)
kifli Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65500

nem ebbe bukott bele vince ottó béla?

Előzmény: BZoltan (65498)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65499
Előzmény: kifli (65496)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65498

45 tétel 5 évjáraton át nem lehet hanyagság vagy szabotázs. Konkrétan az van, hogy a Sauskánál rendszerszinten szartak bele a szabályokba. 

Az, hogy "A tételekre vonatkozó hivatalos nyilvántartása nem felel meg a vonatkozó jogszabályi előírásoknak." az azt jelenti, hogy gond volt a pincekönyvvel. Ha ez 5 évjárat 45 tételével van, akkor az azt jelenti, hogy nincsen pincekönyvük... egyáltalán.

A "nyilvántartásban fellehető négyjegyű forgalomba hozatali engedély-azonosítók nem feleltethetőek meg az ügyfél által előállított és forgalmazott 45 borászati termék-tétellel" pedig azt jelenti, hogy nem az volt a palackban amire a forgalombahozatali engedélyük szólt. Ennek a rövid neve pedig borhamisítás. Akkor is ha füstöltsonka néven kobe bélszínt árulnak. De ugye, senki nem olyan hülye, hogy ilyet tegyen.

A napnál is világosabb, hogy durván csalt a Sauska és ez feketén-fehéren ott van a Nébih oldalán. Én nem várok semmilyen konnunikációt. Ez a Nébih tájékoztatás a kommunikáció. A borsajtónak csak el kellene olvasnia. De nem teszik, mert szervilisek.

Előzmény: shiraz2 (65497)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65497

értem a felháborodásod, de továbbra sem tudom én lecsalóbandázni az egész céget, mert nem tudnom biztosan, hogy pl egy ember hanyagságáról vagy szándékos károkozásáról van szó vagy az egész cég tudott róla.

ezért szeretném ha a csend megtörne és elmondanák ki vagy kik voltak a felelősek.

Előzmény: BZoltan (65495)
kifli Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65496

mit is tett követett el sóskabá pontosan?

Előzmény: BZoltan (65495)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65495

Lapítanak, mert nem tenne jót a hírnevüknek. De aki tud olvasni nébihül annak olyan sok kérdése nincsen. Csaló banda.

Előzmény: shiraz2 (65494)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65494

kötelességről nem is írtam, csak a hitelességről

Előzmény: BZoltan (65493)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65493

Az ami ránk tartozik azt már most is tudjuk: http://portal.nebih.gov.hu/jogsertesek

A további eljárás eredményéről a törvény szerint nem kötelessége a nyilvánosságot értesítenie sem a Nébihnek sem az ellenőrzés alatt álló cégnek.

Előzmény: shiraz2 (65490)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2018.02.07 -1 0 65492

https://www.bortarsasag.hu/hu/bor/?filter6=sauska-pinceszet

A NÉBIH villányi borászatunkban egy rutinvizsgálat során a fogyasztói azonosítók pontatlanságára vonatkozó, engedélyezés-technikai jellegű problémát tárt fel bizonyos palackos tételekre vonatkozóan, melyeket átmenetileg vissza kell vonnunk a kereskedelmi forgalomból.

A Sauska Pincészet hitvallásának megfelelően azt tartjuk etikusnak, ha minden minket érintő hírről elsőkézből tőlünk értesültök.

Én meg azt tartanám etikusnak ha nyilvánosságra hoznák, hogy mit jelent az "engedélyezés-technikai jellegű probléma".

Itt a "borhamisítók" országában, akkor amikor 13 ezer Ft-ra is értékelik egyes tételeiket.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (65491)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2018.02.07 -1 0 65491

Igazából én is erre akartam rákérdezni már tegnap óta, de csak most volt időm megtenni.

A villányi részt érintette a Nébih akció, nem a tokajit.

Ez nem ugyanannak a cégnek a 2 pincészete?

Ha az egyik "bukik" akkor miért bízhatok a másikban fogyasztóként?

Már többször lett említve de én csak tegnap vettem a fáradtságot, hogy guglizzak a botránnyal kapcsolatban.

Valóban 2 hónapja végigment a sajtón és azóta csönd van, elég rejtélyes az ügy.

http://hvg.hu/gazdasag/20171207_sauska_boraszat_visszahivas_nehib_ellenorzes

Elég komolynak tűnik, több évjáratot hívtak vissza teljes egészében, de mégis kellően homályos.

Még soha nem ittam Sauskát, azt hiszem kivárok még egy kicsit.

Előzmény: loading (65465)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65490

Sauska villányi borok visszahívásának témája

Amíg nincs hivatalosan vége a vizsgálatnak (én legalábbis még nem hallottam erről), addig én nem ítélnék el testületileg egy márkát. Nem tudhatjuk pontosan ki és hogyan hibázott a borászatnál. A fura az a nagy csend mostmár 2 hónapja. A többi villányi borászat is csak találgat. Voltak olyan furcsa dolgok, h pl a siklósi hegybíró felajánlotta a lemondását (amit nem fogadtak el). bár közvélekedésileg ő egy jó hegybíró. Arra nem számítok, hogy feltűnnek a oknyomozó újságírók és majd jól kinyomoznak mindent. De várom, hogy a hitelesség és a nyilvánosség érdekében legyen tájékoztatás, ha a Nébih vizsgálat lezárult.

shiraz2 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65489

Demeter Zoltán régi évjáratú borai téma

Én többször kóstoltam, jól - a Terroir Club hűtött raktárában - tárolt ilyen borokat. Voltak nagyon jó és kevésbé jó élményeim. Ez számomra azt jelenti, hogy a dugókkal van kérdéskör. A rosszélményes esetekben látszott is rajtuk, hogy levegőt engedtek be a palackba, így oxidálódtak a borok, a kelleténél jobban. Viszont amikor rendben lévő dugókkal találkoztam, akkor a bor is jó volt, olyan érettségben mint egy 10-12 éves fehérbornak lennie kell. Remélem lesz rá érkezésem és meghirdetünk még idén egy csak régi DZ borokat felvonutató sort és aki ott lesz, azzal együtt tudjuk megfigyelni a borok milyenségét.

BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65488

Igen :) én is láttam a BT levelében, ugyanaz jutott az eszembe mint amikor Octopus posztjába belenéztem.

A pincekönyvek meg ilyen eltűnősek.

Engem személy szerint, a szakmai és morális aspektuson túl a Sauska ügy azért bosszant, mert az elmúlt évek során kétszer is volt nálunk Nébih kupászkodás. Mindkét esetben hetekig guvadták a hatóság emberei az összes dokumentációnkat, pincekönyvünket. A legaprób kihágás gyanújára is komplett tételeket jegeltek és konkrétan mindkét esetben a kereskedő partnereinkkel toltak ki. A kihágás ami miatt például a 2013-as Olaszrizlingünket egy hónapra jegelték az volt, hogy a pincében ránézésre nem tudta megszámolni az ellenőr a palackokat. Mert nem rácsos, hanem lemezes ládában voltak a palackok. Azért majdnem bezárták az egész pincét, mert a 2015-ös juhfark egy olyan melléképületben volt ideiglenesen tárolva ami ugyanazon a helyrajzi számon volt mint a fő tároló. De a 2008-os Hillát majdnem visszahívták a forgalomból mert nem volt elég nagy a "Nagy-Somlói OEM" betűtípusa. Azért voltak enegdékenyek, mert a kérdéses időpontban már csak 60 palack volt forgalomban.

De ez nem egyedi dolog, mindenkén hasonlóan rigorózus a hatóság és a legkisebb formai hibát is valamilyen módon retorzionálják.

Szóval ez része a biznisznek...ilyenkor a "nincsen pincekönyv" az olyan kaliber mintha sika részegen, jogsi nélkül menne át valaki 170-nel lakott területen a piros lámpán.

Előzmény: barkócza (65487)
barkócza Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65487

Úgy emlékszem annak idején Vincze sem találta valahogy a pincekönyvét.

Előzmény: BZoltan (65484)
barkócza Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65486

Ma jött meg a BT új reklám e-mailje, két Sauska borral.

Előzmény: BZoltan (65484)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65485

Kivételesen kénytelen vagyok egyetérteni Zolival :)

Ha ellenőrizhetetlenné válik a bor származása, akkor basz..tjuk az egész Magyar borszakmát és visszacsúszunk a 60-as évek Orosz export offenzívájába, ahol mindegy volt, hogy mit küldünk csak legyen alkohol foka.

Ha az alapokat verjük szét, akkor nincs az a felépítmény ami megmarad.

Előzmény: BZoltan (65482)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65484

Hamisított engedéllyel forgalomba hozni, eredetigazolással nem rendelkező bort és pincekönyv nélkül üzemeltetni egy borászatot ilyen volumennel az a modern kori magyar bortörténelem legnagyobb botránya... kellene, hogy legyen. De nem az, mert a borsajtó kollektívában falaz a Sauskának.

"Borászati hatósági nyilvántartásban fellehető négyjegyű forgalomba hozatali engedély-azonosítók nem feleltethetőek meg az ügyfél által előállított és forgalmazott 45 borászati termék-tétellel. A bortételeket az ügyfél engedély nélkül hozta közfogyasztásra forgalomba, jogsértő módon tüntetette fel a hamis, más ügyfél részére kiadott forgalomba hozatali azonosítókat. A tételekre vonatkozó hivatalos nyilvántartása nem felel meg a vonatkozó jogszabályi előírásoknak."

Előzmény: H_G (65481)
blend11 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65483

ezt én inkább kettős mércének hívnám, vinczéről úgy leszedték a keresztvizet, hogy az azóta is rátelepedett az egész borvidékre (hisz a mai napig referenciaként emlegetik mindenhol, tele volt vele az országos sajtó is),

a sauska ügyet meg az eltérő anyagi és kapcsolati lehetőségek miatt is sikeresen a szőnyeg alá söprik. 

Előzmény: H_G (65481)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65482

Hogy az átlagember mit lát át azt én nem tudom. Azt viszont teljesen kizártnak tartom, hogy Octopus (hacsak nem tartja homokban a fejét) ne tudná pontosan, hogy miről is van szó. Egy boros blogger aki sok éve követi a boros közéletet egyszerűen tisztában kell lennie ezzel. Komoly összeggel mernék fogadi, hogy a bloggerek alaposan megbeszélték a Sauska ügy részleteit a belső levelezésükön, de ha ott nem akkor azokon a kóstolókon ahova járnak.

A Sauska ügy amúgy egyszerű mint a bot. A palackokban nem az a bor volt amire a Nébih forgalombahozatali engedélyt adott. Hogy mi van a palackokban azt pedig a Nébih nem tudja a Sauska pedig erről nem nyilatkozott. Pontosan ugyanaz történt velük ami egy étteremmel történne ha a Nébih ellenőrének nem tudja az éttermes megmutatni, hogy honnan is származik a hús amit a vendégekkel megetetnek. Adott nyomonkövethetőség nélkül a hús lehet elsőosztályú kobe bélszín is, de lehet moszkviccsal elütött vad vagy dögkútból pecázott hús is. Vannak dolgok amik nem bemondásra mennek.

A borászatok pincekönyve és a fogalombahozatali engedélyeztetés rendszerét lehet kritizálni (szoktuk is), de akkor is be kell tartani. Ha másért nem akkor azért mert sportszerűtlen versenyelőnyhöz jut az aki megspórolja az ezzel járó melót és költséget azokkal szemben akik viszont betartják a szabályokat.

Ha a boros közösség nem veti ki magából az ilyen csalókat és a boros sajtó nem bünteti meg hallgatással az ilyen önmagukat minden felett álló sumákokat akkor ők is cinkosok lesznek. Na ez az amit én gyökérségnek tartok.

Előzmény: Hepci (65477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!