Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2008.07.09 0 0 1194
Rémálmaimban ne jöjjön elő, eccer volt velünk kettő.
Harmadnap összedobtuk a hazaszállításukra valót. :-)
Előzmény: hellokocsivigyáztam (1193)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2008.07.09 0 0 1193
a többnapos vizitúra egyik alapvető tartozéka egy kutya.
Előzmény: nlaca1 (1183)
smith Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1192
Budapest (Római) legyen mk. 1658 fkm.
Mohács 1446 fkm.
212 km.
7 napra 30 km/nap, egy pihenőnappal 35km/nap.

Kenuval is, kajakkal is simán kivitelezhető.
Előzmény: ppgpedro (1188)
comad Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1191
"Ti tudjátok, hogy napi átlagban mennyit tudtok evezni. "

Ez az, hogy nem tudjuk, mert nem vagyunk vízitúrások, ezért kérdeztem. Így, hogy már tudom, kb. mennyi idő kell rá (feltételezve, hogy bírok annyit evezni, mint te, ami nem biztos), már tudom, hogy nem érdemes megpróbálni a rendelkezésemre álló idő alatt. Marad jövőre.

Köszi!
Előzmény: Ghiml (1189)
Ghiml Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1190
Vazze!!!

Akkor pont veletek találkoztunk... kicsivel az Ukrán határ előtt a jp. homokpadon!
Üdv Nlaca!
Záhony előtt még integettünk, remélem, engedett a bérleti díjból a kenukölcsönzős.

(Mi kék kenu, fekete pulikutya...)

Tettem ám minden este a jatagánt a sátorajtóba, mert Benkről eddig nem hallottam ilyen infokat, de szerencsére nem volt gondunk sehol sem, szépen lecsorogtunk Tokajba.

kotoc, melyik kempingbe? Mert Dombrádon a régi nyitott kemping már autós-éttermes parkírozó, a strandon meg alig akartak helyet adni nekünk...

Ghiml
Előzmény: nlaca1 (1183)
Ghiml Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1189
Üdv, comad!


Kérted, biza, csak nem emlékszel....
Tisza teljes leevezését kérdezted, amikor kaptál választ, megkérdezted, nem sok é az egy hónap az 550 km-re.

Erre volt a mese:

Ti tudjátok, hogy napi átlagban mennyit tudtok evezni. Én egyedül lehúzok 28-30 km-et egy nap. Negyedik-ötödik nap után egy teljes nap pihenő.

Ha átlagolsz, kijön 27 nap.
Ha naponta 35-40 kilcsit húztok (vannak ám szinte tavi állóvizes szakaszai a Tiszának!), akkor kevesebbre jön ki.

Nem az első három nap a nehéz, hanem a második hét, de Te tudod.

Szóval, amilyen átlag tempót bírtok, annyi.
Ha semmi csomag, ilyen hajóval megy a napi 45-50 is.

Jó hátszelet!

Gh.
Előzmény: comad (1178)
ppgpedro Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1188

Sziasztok!

 

Meg tudnátok saccolni, hogy mennyi idő lehet  kb egy Budapest -Mohács

kényelmes túra. Kajakokkal- kenukkal? 5-7 nap?

 

kotoc Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1187
Pöpec. Épp most foglaltam a dombrádi kempingbe. Bár nekünk tavaly se volt gondunk sehol. Úgy látszik, eddig szerencsések voltunk.
Előzmény: nlaca1 (1186)
nlaca1 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 1186
Vadkempingeztünk egy homokzátonyon, de 4 éve a Dombrádi kempingben, meg a sátrak előteréből vittek el cipőt, meg ilyesmit ...
Előzmény: kotoc (1185)
kotoc Creative Commons License 2008.07.02 0 0 1185
Részvétem. :-(
Vadkempingeztetek vagy a fizetősben voltatok?
Előzmény: nlaca1 (1183)
smith Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1184
Bazzz... részvétem. Nem találok szavakat... :-(((
Előzmény: nlaca1 (1183)
nlaca1 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1183
Most lett a 10 napos vizitúrámból 2 nap csak :( ,mert Benknél (Tiszamogyorós) hajnali 3-kor felvágták a sátrakat és kihúzkodták a csomagokat ... A rendőrök meg le se jöttek a partra, mert nagy volt az úton a sár ...
kotoc Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1182
Ja, még egy dolog. Ha ott leszek, /szinte/ garantálni tudom, hogy csak szándékosan fürdesz. Ha abba ülsz, amibe mondom és akkor ülsz át másikba, amikor mondom, 3-4 óra után már nem azért nem fogod megkapni az igazi finomságokat, mert nem tudnád megülni, hanem mert egyelőre vigyázni nem tudsz rájuk annyira. De így is kellemes kajakban, kellemes tempóval mehetsz majd.
Előzmény: vbrown (1180)
kotoc Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1181
Nyunyóékhoz mikor mész? Előtte nézd meg a programokat a honlapon. Most szombaton és vasárnap pl. Gárdonyba viszik a kajakok jelentős részét. Bár nekik az a tervük, hogy szándékosan borulnak be párszor és nem csak úgy spontán. ;-)
Egyébként ha a Molnár-szigettől a Taksonyi hídig lementél, láttad őket. Miért nem ugrottál be? ;-) Kellene csengő a stégre is. O:-)
Kenuval azon a nyugodt vízen hogy a fenébe sikerült borulni? Elmesélhetnéd. Én három jó fej, de termetes leányzóval eveztem arra nemrégiben. Bizony kellett támasztani az evezővel párszor, de nem lett gond. Egy másik kenu nem járt ilyen jól, de sajna nem láttam, mit toltak el és ők se emlékeztek.
A kenut egyébként a pakolhatóság miatt szeretjük. Részemről a kajakot meg minden egyéb okból. O:-)
Előzmény: vbrown (1180)
vbrown Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1180

Itt vagyok itt vagyok, csak amikor időm volt, akkor netem nem és ordítva! :D

 

Kösz a jótanácso(ka)t, nyunyóékat szerintem a héten vagy a következőn megpróbáljuk (ha kész a terasz betonozása :D). Voltunk a molnár-szigeten egy srácnál aki hírdeti megát, mint kölcsönző igazából van két kajakja egy borulós, meg egy kevésbé és egy túrakenuja, mivel úszni nem volt kedvünk, így a kenut választottuk, leeveztünk a taksonyi hídig, eredetileg a szigetet akartuk megkerülni, de félreértettük a sráccal egymást :D és ott gondoltuk, hogy valami hiba lehet a gépezetben, meg már olyan redvás volt a víz, hogy borzasztó, így vissazfordultunk, ha nem lett volna dzsuvás, lehet, hogy még mindig keresnénk a sziget "végét"! :DD Ja és sikerült beborulni a kenuval is, úgyhogy a szüzességünk azért elment, meg mint az később kiderült a hajóé is! :D Nem volt rossz, de nem szerettem bele a kenuba. Kurva kényelmetlen, ha az ember izomból akar tekerni, meg alapból is, ha elöl kell evezni. Nem is értem, kikre méretezik az első helyet, mindegy a következő alkalom nyunyóéknál tuti kajakos próbálkozás lesz, bár gondolom fürdésre lesz azért esély, de a víz olyan büdös közelről, hogy majd dobok egy imát vízreszállás előtt.

 

Na jóéjt!

 

vbrown

sz_laci Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1179

Jó napot !

Van itt valaki, aki evezett már az Öreg Túrnak azon a részén, ami nem Kisar táján, hanem majdnem a Szamos torkolatánál folyik a Tiszába ? A térkép szerint Túristvándi után ágazik ketté, de mi mindig csak a rövidebbik szakaszon voltunk.

comad Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1178
Szép mese. Biztos kértem valamelyik hsz-omban, csak hirtelen nem emlékszem. Biztos az a fránya ital...

Üdvözöl: comad
Előzmény: Ghiml (1177)
Ghiml Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1177
Ül a juhász a kondér mellett, oszt jóízűen falatozik, fel sem néz a kanálból...

Eccer csak megáll mellette egy nyurga amolyan diákféle vándor legény.
- Aggyisten kendnek!
- Neked is legátus uram!
A diákféle a távolba bök, a rezgő églég alján látható falu tornya felé
- Mennyi idő alatt jutok be a faluba?
A juhász csak kanalaz tovább, nem válaszol.
- Hallja é kigyelmed, mennyi üdő alatt érek be abba a faluba?
A juhász csak kanalaz...

A diákféle megmérged, odahagyva a szótalan juhászt, szapora sietős léptekkel elindul az áhított falu tornya felé.
alig megy fél iramodást, utánna kiállt az addig szótlan juhász:
- Ha végig tartani tudja kigyelmed ezt a tempót, másfél fertály óra alatt odaér!


Üdvözöl: Ghiml
Előzmény: comad (1176)
comad Creative Commons License 2008.06.22 0 0 1176
Nem sok az egy kicsit kb. 550 km-nek?
Rotomod Brio:
Előzmény: takacs119 (1175)
takacs119 Creative Commons License 2008.06.22 0 0 1175

kb 1 hónap. Ismerőseim ennyi idő alatt csinálták meg.

Mi az a Rotomod Brio?

Előzmény: comad (1174)
comad Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1174
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Mennyi idő alatt lehet kb. megtenni a Tisza teljes magyar szakaszát (Tiszabecs-Szeged, ugye)? Feltételezve lusta embert, napi 8-9 órát a vízen, Rotomod Brio-t.
41lali Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1173

MAKARSKA, és takacs119!

 

Én tavaly voltam egy csapattal 5 napos víziúrán a Tisza tavon. Nagyon érdekes volt, minden nap máshol aludtunk, bejártuk az egész tavat. a Békatutaj egyesület idén is szervez hasonló túrákat. Őket bátran merem ajánlani! nagyon jó hangulatú vízitúrákat szerveznek a fiúk.

www.bekatutaj.net címen minden infót megtaláltok. 

 

MAKARSKA, szerintem írj nekik egy mailt. elég rugalmasak valószínűleg egy személyre szóló túrát is szerveznek a csapatodnak. 

Előzmény: MAKARSKA (1156)
manusz-01 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1172
A B-A-Z megyei Természetjáró Szövetség, 2008. június 20-23.-a között rendezi a szokásos Tisza-tavi táborát Tiszafüreden.
Jó buli szokott lenni! Kezdőket is szívesen várnak.
Nem muszáj végig maradni, ill. nem muszáj az elejére jönni, bármikor be, ill. ki lehet szállni.
Előzmény: takacs119 (1170)
Ghiml Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1171
Hali!

asszem, a szervezett túráról <a href="http://www.vizilo-vizitura.hu/?q=taxonomy/term/17/9/" target="_blank">lecsúsztál,</a> a Vízilovasokat ismerem, bátran merem ajánlani.

De van egy tiszafüredi link is, próbáld meg őket, nem ördöngősség, és sztem jobb is egyénileg: kibérlitek két napra a kenut, vesztek egy Tisza-tó térképet, a kormányos betesz a lába elé egy tájolót, oszt usgyi.

(Ha nagyon eltévednétek, ami szinte lehetetlen, este fellövitek a mobil-telefont)

Gh
Előzmény: takacs119 (1170)
takacs119 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1170

Sziasztok!

 

Tud valaki valami szervezetet, aki a Tisza-tóra szervez többnapos kenutúrát?

Úgy hallottam, hogy nagyon szép és nem olyan felkapott még.

 

 

Emdzsí Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1169
Vbrown-nak szántam.-)
Előzmény: smith (1167)
Emdzsí Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1168
Bocsánat elvesztettem a fonalat, illetve szálat.-))
Előzmény: smith (1167)
smith Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1167
:-)
Ez a szál nem hajó, hanem szálláskeresés volt.
Előzmény: Emdzsí (1166)
Emdzsí Creative Commons License 2008.06.08 0 0 1166
Ha még nem volt, www.kajakshop.hu. Budafoki úton, Gellért térhez közel van, de a honlapon ott a pontos cím.
Előzmény: ifx414 (1165)
ifx414 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 1165
Köszi. Megnézem. Más ötlet valakitől?
Előzmény: smith (1152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!