Keresés

Részletes keresés

Tojglius Creative Commons License 2019.06.11 0 1 3714

Kicsit off a kajatémához: mi most münchenben járva "szívtuk meg" mert naívan beültünk ebédelni a Hofbrauhausba... no, ott mindent szar összeállt a klasszik turistacsapdához, amiért nem szabad a fősorodban - szerintem - enni... Sajnos nem raktuk össze, hogy ez "az a híres hely", csak sétáltunk, megláttuk, bementünk, megtetszett a kerti része, bár sokan voltak de nem volt elviselhetetlen... hát akkor együnk itt... és onnantól szép sorban:

15-20 percig ránk se néztek (mi közben a perecárusok 15mp-én kínálják a portékát), utána flegma pincér, étlap újabb 5perc, majd sokszorosan elrontott rendelés (bonyolult volt: 2 felnőtt 2 gyerek, 3 kaja, 4 ital, ebből sikerült 2 helyett mást kihozni és 2-t elfelejteni), mindezt lassan hozták ki, amikor szóltunk, hogy nem ezt kértük akkor szinte mi voltunk lebaszva, a kaja - tényleg - botrányos minőség és mennyiség, ehhez képest "normál bajor" árakon, azaz elég drágán... (bajor kolbásztál 15eur, ami 4 (ráadásul szar) virsli és egy kupac langyos káposzta no more no less)

 

Előzmény: logisztika (3712)
Jeff. Creative Commons License 2019.06.10 0 0 3713

Bár lehet, hogy már végleges az elhatározás a Ramblán való séta iránt, de talán jobb választás lehetne az Plaça d'Espanya és környéke. http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26282577-892e00a7#nagyitas Időben, pénzben, látványban, közlekedésben vagy akár étkezési lehetőségekben is megfelelőbb opció lehet. Egyszerűbb be-ki jutás a reptérre akár tömeggel vagy taxival és időt, pénzt is spórolhatunk. Lehetséges megközelítés a közelben található Sants állomás is, ami szintén fontos közlekedési csomópont. A mellette lévő dekoratív parkon keresztül néhány perc alatt elérhető az Aréna, ahol különböző speciális éttermekben is ehetünk. Az impulzust fokozhatjuk a fizetős lifttel vagy egyszerű mozgólépcsős feljutással a lenyűgöző körpanorámával rendelkező teraszra. http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26309475-d45b0e61#nagyitas

Továbbhaladva a velencei kapukon http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26327117-4be7ff3a#nagyitas keresztül a mágikus szökőkút http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26271687-7f70e2a7#nagyitas felé, elhagyva a négy katalán oszlopot http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26332533-75383372#nagyitas, majd a MNAC http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26342091-140e75f5#nagyitas mellett ellépcsőzve akár a közeli Olimpia Stadionhttp://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26332551-f620c1e1#nagyitas és a kommunikációs tornyot http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26281127-2712838d#nagyitas is megnézhetjük. Viszonylag kevés idő alatt sok látványos dolgot láthatunk a környéken.

 

Néhány fotó Barcelonáról: http://indafoto.hu/nagy_istvan/image/26360717-fee969c9/784820#nagyitas

Előzmény: mincike1 (3682)
logisztika Creative Commons License 2019.06.10 -1 0 3712

Nem is, hazudok, mert ettem már a Ramblas-n, igaz nem a kiülősben középen, hanem egy beülősben, a járda mellet, de ott is ugyanazt a minőséget és árat kaptam, mint máshol. Esetleg 1-2 euro eltéréssel.

Előzmény: logisztika (3711)
logisztika Creative Commons License 2019.06.10 -1 0 3711

Amúgy nagyjából egyet értek azzal, amit mondasz, tömeg, stb., én se ettem még a Ramblas-n, csak egyszer egy szendvicset a gyereknek, ami viszont baromi fincsi volt. De ahogy nézegetem, nem látom, hogy az árak magasabbak lennének, sőt a kihozott kajákon azt látom, hogy ugyanolyan jók, mint máshol. Ez csak a látvány, nem kóstoltam, de kizárt, hogy ami jól néz ki, ne legyen finom. Amúgy szerintem a tengerparthoz közeledve emelkednek picit az árak, de tényleg csak picit, elhanyagolható mértékben.

Előzmény: Tojglius (3693)
cassano71 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3710

Megnéztem, két utcával, vagy 150m -el van odébb mint amit én ajánlottam, neve alapján még az sem kizárt hogy a tulaj ugyanaz:-) A pinchók képeken eléggé hasonlóak mindenesetre.

Nekem eléggé bejött ez a pincho ( vagy pintxo ) téma, 7-8-9-et megeszel és jóllaksz, de persze van aki nem. Meg abban igazad van, hogy nincs az a klasszikus, hú de jóllaktam feelingje, mint mondjuk egy jó babgulyás után :-) Inkább olyan érzés mint mikor kenyér + vaj + sonka + paradicsom + paprika kombóból kajálsz be itthon.

Én ezeket a nagyon menő, sok internetes oldalon ajánlott tapas bárokat próbáltam kihagyni, főleg mert tényleg tömeg van előttük és sorbanállás. Ettől függetlenül biztosan jók.

Gracia negyed amit írsz, ott volt most a másik jó élményem, a La Pepita. Ez nem pincho, ez normál tapas bár, szerintem nagyon jó a kaja. Turistás, de nem zavaróan, nincs tömeg. A kiszolgálás is korrekt. 

Hozzáteszem, február elején voltam ott hétköznap ebédre, ami szezonon kívül van ha ugyan ilyen létezik Barcelonában. Ha egy szombat este megyek ebbe a Pepitába mondjuk júliusban akkor lehet más az élmény és az embermennyiség is.

Előzmény: Cs_ (3708)
schlumberger Creative Commons License 2019.06.07 -1 0 3709

Ja, és sült kolbászt is kaptunk már úgyhogy nem volt rendesen megsütve.

 

Ja, és sült kolbászt is kaptunk már úgy, hogy nem volt rendesen megsütve.

 

Erre gondoltál, ugye?

 

 

Előzmény: Cs_ (3701)
Cs_ Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3708

Abban a sétálóutcában sok helyen voltunk. Tavaly nyáron a Barcaroomsban volt a szállásunk egy hétre. Egyébként magyarok viszik ezt a szállást. Ha ebből a pincho-s utcából kéne valamit mondani, akkor, talán a L'Atelier de Blai. Ezt sokan ismerik itthon, az ultifilm miatt és jó. Nekem a pinchosal van problémám, hogy jó meg minden, de ez egy előétel, illetve pontosabban bemelegítés az étterem előtt.

 

Tavaly nyáron már nem volt meg, de ebben a sétálóutcában (Carier de blai) esett meg velem a legmultikulturálisabb élményem. Itt eleve sok a kínai tulajdonban lévő hely. Ez egy spanyol étterem volt, kínai tulajokkal, a baszk pinxo utcájában, ahol a vendégek németül beszélő ázsiaiak volt, miközben Zoltán Erika: Szerelemre születtem című slágere szólt, kínaiul.

 

Kérdeztünk jó helyek felől mindig, el is mentünk egy ajánlott, menő tapas bárba. Mivel nem foglaltunk asztalt, ezért majd 1 órát álltunk sorban, mire leülhettünk. Nem volt rossz, de semmi extra, itthon a Pata Negrában-ban jobbat ettem.  

 

Azt mondják még, hogy a Gracia negyedbe tolódtak ki a bennszülöttek, ott sok jó, helyi hely van. De ezt még nem fedeztük fel.

 

 

Előzmény: cassano71 (3706)
cassano71 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3707

Talán csak Angliában nem, de az egy elbaszott világ, ahogy van :-D

 

:-) ott tényleg bele lehet futni ritka szar dolgokba is, kaja illetve szállás tekintetében is. London pl. tipikusan ilyen szerintem, hogy van sok olyan szolgáltatás ami szar, de legalább drága. Azért vannak jó helyek is, egy-két pubban elég jókat lehet enni vagy piacokon kifejezetten jókat is, Camdenban vagy a Borough Marketon.

Előzmény: Jahno (3705)
cassano71 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3706

Botifarra?:-) Az nekem is eléggé bejön. Azért nagyon jókat lehet enni Barcelonában szerintem. Persze ízlés kérdése (is) nyilván, de ha egy jó tapas bárba bemégy ott nagyon nem tudsz mellényúlni. Nem akarom reklámozni, de próbáld ki pl. a Tasqueta de Blai-t amit lentebb írtam. Lehet lesz amit nem szeretsz, de tuti lesz más amit meg igen mivel kint van egyszerre 20 féle tapas is. Azt veszel el a tálcáról amit akarsz, a végén kifizeted.

Ilyen tapas bárból persze rengeteg van Barcelonában.

Előzmény: Cs_ (3701)
Jahno Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3705

Pár városban kipróbáltuk már ezt a külvárosban valamit keresőset, de pár kilométer bolyongás után általában feladtuk, ha meg már Tripadvisoron ott van, akkor úgyis mindegy. Eddig ránézésre teljesen jó helyeket találtunk, még a Rambla mellett is, vagy bármerre, külvárosban Velencében/Párizsban és itt-ott meg inkább tömény szopásba ment át a dolog, mert nagy nehezen megtalált autentikus helyi izé legalább szar volt és drága. Lisszabonban is majdnem a sűrűjében találtunk egy jó kis grilles helyet, pékséget (ahol szendvics, grill falatkák, csapolt sör és burger/melegszendvics is volt) meg a jó ég tudja mit. Talán csak Angliában nem, de az egy elbaszott világ, ahogy van :-D

Előzmény: cassano71 (3697)
Tojglius Creative Commons License 2019.06.07 0 1 3704

"Arra vágyom, hogy egyszer vadállatok tépjenek szét" :) :)

Előzmény: Cs_ (3700)
Cs_ Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3703

Irigyellek is érte

Előzmény: Jahno (3702)
Jahno Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3702

Én ettem jókat.

Előzmény: Cs_ (3700)
Cs_ Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3701

Ja, és sült kolbászt is kaptunk már úgyhogy nem volt rendesen megsütve.

Előzmény: Cs_ (3700)
Cs_ Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3700

Vessetek a mókusok elé, de én még Barcelonában nem ettem jót a sültkolbászon kívül. Szart viszont már igen :) Imádom azt a várost, de nem a kaja miatt. Jó, hazudok, mert az olcsó bolti sonka-sajt-bagett-sajtkrém-paradicsom pl ott a legjobb, a reggelik mindig jók voltak.

 

Megesett olyan, hogy bementünk egy kocsmába. Mindenféle turistától jó mesze, helyiek voltak bent. Kértünk inni meg patatas bravas-t. Mondjuk ez a kaja eleve túlértékelt 4-5 Euróért, de itt konkrétan több órája kisütött krumplit kaptunk ehetetlen forróra mikrózva, nyakon öntve valami ecettől bűzló valamivel.

schlumberger Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3699

megérheti az élmény miatt. 

 

Ugyan nem Barcelona, de nem OFF: ifjúkoromban, amikor még motoroztam (MZ, nem extra), Balmazújváros szélén, egy kocsmánál állított meg az éhség. A kaja valami mélyhűtésből felélesztett pörkölt, vagy hasonló volt, felejthető, de az a beszélgetés, amit egy ott iszogató öreg bácsival és a kocsmárossal folytattunk, máig megvan csaknem fél évszázad után. 

Friss, idei élmény Lisszabonból: szálláshelyünkön a routert javító emberrel futottunk össze tök véletlenül a szomszéd utca egy kis éttermében; ott üldögélt egy kis asztalnál egy pohár bor mellett, étkét várva. Pár perc beszélgetés után ajánlott nekünk helyi finomságokat a tulajnál, aki hozott is annyi kagylót-herkentyűt, hogy alig győztem. Később kiderült a srácról, hogy román, húsz éve Lisszabonban él. Néhány szót magyarul is tudott :-)

Előzmény: cassano71 (3697)
Tojglius Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3698

Nekünk az egyetlen rossz élményünk Barcelonában a tengerparton egy "Shoko" nevű bár volt (shoko.biz). Este kisétáltunk, le akartunk ülni iszogatni-romantikázni-beszélgetni Zasszonykával (végre gyerekek nélkül pár nap... :D :D) Ez a hely tetszett, mert jó zene, hangulatos berendezés, a part felőli terasznál nem asztal-székes, hanem fetrengős-kanapés volt és volt is egy "első soros" üres hely...  

meglepően drága volt ami egy dolog, de ehhez többször elfelejtették vagy elrontották a rendelést (2 főre 3-4 kör ital), iszonyat lassan szolgáltak ki és a végén a számla is több sebből vérzett amit lekicsinylő fintorgással fogadtak amikor szóltam...

cassano71 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3697

Nehéz rosszba belefutni, a Mercado de La Boqueria konkrétan nagyon turistás ugye, milyen is lenne, ettől függetlenül jókat lehet ott enni, inni, pl. említett gyümölcslevek + gyümölcsök teljesen jók, én is szoktam ott egy-egy ilyet enni.

Ezt a szoktamot most úgy írtam mintha minden hétvégén beugranék arra a piacra:-) Sajnos nem ez a helyzet.

Egyébként ez a turistás nem turistás...relatív.

Legutóbb két olyan helyen kajáltam ( többek között ) ahova kvázi címre mentem, azaz tudtam előre hova akarok menni és ott mit tudok enni. Nagyon jó volt mindkettő, írtam is róluk lentebb, ráadásul kiesnek a fő turistacsapások irányából, mégis tele voltak turistákkal így is:-) 

Szóval illúzióink ne legyenek azért. Ma, főleg Európában, amikor a repülés ennyire egyszerű és olcsó lett, főleg egy olyan városban mint Barcelona szinte kizárt hogy turistaként te nem egy "turistás" helyen fogsz enni.

Talán akkor van esélyed erre ha kimégy valami külvárosba tényleg ahova turistának nincs miért menni még a környékre sem és ott (talán ) találhatsz olyan helyet ahol csak a helyiekkel ülsz bent. Nem feltétlenül éri meg, legalábbis nem az ottani kaja/ital minősége miatt, de megérheti az élmény miatt. Párszor csináltam már ilyet.

Előzmény: schlumberger (3696)
schlumberger Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3696

Máig emlékszem egy kiváló báránysültre a színház közelében a töröknél. Én sosem tapasztaltam semmiféle lehúzást, átverést. Spanyolul csak az udvariassági formulák mennek, angolul kommunikáltunk.

Előzmény: cassano71 (3695)
cassano71 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3695

Én nem vettem most a fáradtságot ehhez, de te leírtad helyettem egy az egyben:-) Egyébként tényleg nem történik valószínűleg a Ramblason sem semmi különös ha ott eszik valaki, de nyilván nagyobb eséllyel fut bele lehúzásba, gyenge minőségbe, figyelmetlenségbe.

Előzmény: Tojglius (3693)
schlumberger Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3694

Mercado de La Boqueria...  a Ramblas felől, a sonkásbódékon át beesve, jobbra fordulva ragyogó frissen préselt gyümölcsleveket, gyümölcssalátákat kaptunk, nagyon szép, mosolygó leányzótól. Műanyag dobozkába csomagolt gyümölcsöt is vettünk tőle, azt vittük magunkkal későbbi fogyasztásra szomj/éhség ellen. Pici kis műanyag villát is adott hozzá. Jó, laktató adag volt - mindössze egyetlen euróért.

Előzmény: Tojglius (3693)
Tojglius Creative Commons License 2019.06.07 -1 0 3693

A Ramblason - szerintem, szóval ez szubjektív :)  - több dolog miatt nem érdemes enni (amellett, hogy tény, hogy nagy pech kell hozzá, hogy ne legyen jó a kaja, mi is mindig random ültünk be, kajában sosem csalódtunk, egyedül egy esti iszogatás volt csalódás a parton ahol lassan, flegmán figyelmetlenül és persze jó drágán szolgáltak ki):

 

- a világon mindenhol a fő turistacsapásokon lévő vendéglátók megélnek a beesőkből, így óhatatlanul kevéssé kell figyelniük a minőségre, cserébe drágábbak, így 99%ban jobbat (autentikusabbat) és olcsóbban lehet enni "két utcával beljebb"

- van aki szeret a forgatag közepén enni és nézni az embereket, én enni utálok így, de ha csak pihenni ülök le egy fröccsre, se esik jól ha hömpölyög körülöttem a tömeg...azaz emiatt se jutna eszembe a Ramblason vagy a Boquerian enni, pedig utóbbinál voltak baromi szimpi helyek! (azokat Barcelonában pl végképp nem értettem akik a Pl. Catalunyán ültek ki a hömpölygő tömeg a buszpályaudvar és a kb 5 sávnyi autóforgalom zaja és bűze mellé... :D)

 

Előzmény: logisztika (3692)
logisztika Creative Commons License 2019.06.06 -1 1 3692

Ja és nyugodtan egyetek a Ramblas-n! Nagyon nagy pech kell ahhoz, hogy Barcelonában olyan helybe fussál bele, ahol nem jó a kaja!

Előzmény: mincike1 (3685)
logisztika Creative Commons License 2019.06.06 -1 0 3691

Ha ennyien vagytok, akkor taxi! 20 euro körül elvisz a Pl, Catalunáig, 4-en befértek. A busz 5,90/fő.

Előzmény: mincike1 (3685)
Cs_ Creative Commons License 2019.06.06 0 0 3690

Hülye vagyok. Nem Güell halt meg a szegények kórházban, hanem Gaudi :)

Előzmény: Cs_ (3689)
Cs_ Creative Commons License 2019.06.05 0 2 3689

Két javaslat az időtöltésre:

 

1, Vonattal be a Passeig de Graciaig. Onnan gyaloglás (kb 5km-es séta összesen, több részletben) A gótikus negyedben eltekeregtek majdnem a tengerpartig, ide: Carrer de la Reina Cristina, 7 - 08003 Barcelona ( http://www.canpaixano.com/contacto.php?nc=1&lang=en ) Itt van a Can Paixano étteremszerűség (talponálló), itt tudtok enni helyi sült kolbászt (Xorico) és inni hozzá helyi pezsgőt (Cava). A nagyon katalán gasztronómiai élmény ezzel meg is volt + a hangulat is kellően emelkedett lesz. :)  A tengerparti úton elsétáltok a Rambláig, ott felmentek a Boquera piacig és megnézitek. Amennyiben jól álltok időben, akkor a piacról hátul menjetek ki. A Santa Creu Kórház (a régi szegények kórháza, ott halt meg Güell) onnan egy köpésre van és közben elmentek egy macskás ház mellett is (sarok épület udvara be van rácsozva és hálózva, tele van macskával). A Szegények kórháza mérsékelten nagy szám, de van ott egy narancsliget, illetve egy teraszos kávézó, ott meg lehet pihenni nyugiba a visszaútra, lehet kávézni, meg az emelkedett hangulatot fenntartani Baileys-es kávéval :)  A Gótikus negyedben vannak autentikus churrosozó helyek is, ha elmentek valamelyik közelében, ki lehet próbálni, bár nekem az a fánk nem igazán jön be. Egy jó, házi lekváros, szalagos fánkhoz képest fasorban sincs :)

 

2, Az ellentétes irányba mentek. Mondjuk Sitges-be elvonatoztok. Ott van egy hangulatos óváros, meg tengerpart, strandokkal.

Előzmény: mincike1 (3684)
cassano71 Creative Commons License 2019.06.05 0 1 3688

Szerintem el kell dönteni, hogy célirányosan mit akartok csinálni ennyi idő alatt. Sok minden nem fog beleférni mert ugye reptérről be, reptérre ki, az is idő, főleg meg mikor 14 embert kell terelgetni hogy mindenki megvan-e stb. + érdemes beletenni a hibát is azért kifelé a reptérre, értsd nem kicentizni. 

Szóval szerintem egy dolgot csináljatok csak ennyi időben, ami  lehet akár egy séta a Ramblason, bár igazából tényleg nincs ott úgymond semmi. Kb. annyi van hogy na, ez a Ramblas és ezt látni "kell". Csomó turista, felhajtó emberek, pár zsebtolvaj, tömeg, sok üzlet és étterem. Nem javaslom, hogy enni a Ramblason egyetek.

Amit ott meg lehet nézni az a Boqueria piac. Természetesen nagyon turistás, ezzel együtt látványosak a pultok, főleg a halas, gyümölcsös pultok. Lehet inni egy gyümölcslevet, az nem rossz vagy éppen enni valamit. 

Én ha már ott vagytok a Ramblason akkor inkább a Gótikus negyedben sétálnék egyet nem magán a Ramblason. Nagyon kellemes kis utcák vannak, galériák, ajándékboltok, sok nem gagyi hanem tényleg egyedi ötleteket, egyedi kézműves cuccokat is látsz. Ott van a katedrális is, szóval el lehet lenni ott pár órát lazán.

 

Előzmény: mincike1 (3684)
Tojglius Creative Commons License 2019.06.05 0 0 3687

 leszáll-kiszállás-kilépés-városba bejut érzésre kb 1-1,5óra oda és ugyanennyi vissza... ergo ha ezen felül van még 6, de akkoris ha csak 3, érdemes lehet bemenni...  ha másra nem elég, hát egy jót enni-inni... ennyi időt sztem kevesen tudnak kibírni egy reptéren zombulva...

 

Viszont sztem Ramblast kerüljétek el, nincs ott semmi olyan Barcelonából  - az élhetetlen hömpölygő turistatömegen kívül - ami bármit is visszaadna a város hangulatából...

Előzmény: mincike1 (3682)
FLaci Creative Commons License 2019.06.04 0 0 3686

R2N vonat - kb. fél óra. Itt megtalálod a menetrendet:

http://rodalies.gencat.cat/en/horaris/tots-els-horaris/

 

Az Aerobus a Placa de Catalunya-ra visz, ez a Rambla északi vége. A Passeig de Grácia állomás ettől még északra van kb. 300 méterre. (A föld alatt, mert metró-vonatállomás komplexum.)

A tengerpart a Catalunya-tól 30-60 perc attól függően hogy mennyit álltok meg nézelődni...

Előzmény: mincike1 (3684)
mincike1 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 3685

Ja, és 14-en vagyunk.

Előzmény: mincike1 (3684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!