Keresés

Részletes keresés

Green17 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 20694

Szerintem tarka levelű madárbirs (cotoneaster horizontalis variegatus)

 

Rea007 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 20693

Végül 2 lépcsőben nekem is bekerült a szilem, de így legalább szem előtt van:-) Voltam az ósanban 2 napja, csináltam neked fotót róluk. Nem tudom mi lehet az a foltos levelű növényke? Az a baj, hogy úgy kell utólag beazonosítgatni, mert csak bonsai mix néven árulják. A legtöbb valami buxus féle volt, de pálcika törzsekkel, szóval vicc a bonsai név. A postaköltség futárral 1.040 Ft + 220 az utánvét:-) Szóval a lényeg, hogy a multiknál is ki lehet fogni szép bonsikat, de a 80%-a csak paródia, és lesír róla, hogy 5 perc alatt tették azzá, ami.

Előzmény: Shownomercyy (20689)
Rea007 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 20692

Szép mindkettő. Főleg a birs tetszik, van benne fantázia bőven:-) Majd kérünk képet ősszel is!

Előzmény: Indásodó (20690)
Indásodó Creative Commons License 2017.02.26 0 0 20691

Pár napja kaptam egy tiszafát bonsai alapanyagnak:

Eddig gondolkoztam hogy mit is tegyek vele. Ma a törzsét rövidebbre vágtam, megdrótoztam és metszettem:

Indásodó Creative Commons License 2017.02.24 0 0 20690

Egy kezdés. Volt a kertünkben egy japánbirs bokor. Szép volt de eredetileg rossz helyre ültettem és nagyon útban volt. Tavaly kora tavasszal kiástuk, kidobtuk. Adta magát az ötlet hogy szedjek belőle pár yamadorit és ha sikerül akkor bonsait neveljek belőlük pár év alatt. A bonsai jelöltek közül bemutatok egyet. 1 év gondozás után most kiszedtem a régi cserépből, megmetszettem a gyökerei és újraültettem. Egyértelmű hogy ez a növényke literati típusú bonsai szeretne lenni.

Shownomercyy Creative Commons License 2017.02.22 0 0 20689

hát jah szopás :D 

 

nem tudom azt is úgy rendeltem a dmkertből de hogy mibaja lett a francse érti

lehet nem tetszett neki a vissza vágás

 

hát nekem még a teraszon se rügyezik semmi szóval sztem csak hideg volt sokáig az a bajuk 

 

jah ittbent nekemis a kínai szil hajt mint az őrült mivel ugye csak behozták anyámék miközbe nem akartam, de igy legalább biztos nem fagyott meg :D a kb 20 éves fa 

 

hát szerintem ha már kirügyeztek akkor meg tud fagyni szóval én már nem raknám ki ha fagyni is fog már pedig még biztos lesz pár olyan reggel 

 

nekem a bambusz levele teljesen lefagyott mindkettőn, főleg amikor ónos eső volt meg az a tapadó hó 

 

és akkor elpostáznánk másik 2-3000ft ért ?:D köszi majd meglessük 

 

nem igazán szoktam észrevenni hogy nagyobb lenne a levele vagy ha nagyobb is akkor nem gondoltam eddig arra hogy a trágyától van :D 

de amúg nem muszáj ráönteni a földre fél kilót :D lehet kicsi golyókat is rátenni aztán ahogy öntözöd megy le egy kicsi a földbe néha

én úgy szoktam, pár golyó erre arra aztán kész 

Előzmény: Rea007 (20688)
Rea007 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 20688

Sajnálom a vörös fenyődet:-( Idén újra megpróbálhatnád. Még az enyém sem produkál élet jeleket úgyhogy nem tudom mi van vele. Viszont a szil, galagonya, egyik juhar már rügyezik aminek nem nagyon örülök, egyrészt mert nincs nekik elég fény, ott ahol vannak, másrészt pedig így nem tudom kirakhatom-e 2 hét múlva őket a kertbe? A szilt biztosan nem fogom, mert sajnálnám. Behozom egy hideg ablakba, talán kibírja áprilisig. 

Ha nincs nálatok elég multi, akkor szólj, hogy mit szeretnél. szívesen kukázok neked sorozat gyártott - gagyi, ámbár haldokló bonsikat 2000 ft körül:-) Bukni nem nagyon lehet rajtuk, mert magát a tálat sem veszed meg sokkal olcsóbban:-) Úgyhogy csak szólj bátran, tényleg szívesen segítek, ha tudok. Egyébként meglepő, hogy a kerti növényeket mennyire nem viselte meg a mostani hideg. Gondolom a 40 cm-es hó ennyit számít. Írtad, hogy marha trágyát használsz. Ez nem nyomja meg nagyon a fákat? Már a hajtás növekedésre, levél méretre gondolok.

Előzmény: Shownomercyy (20685)
Shownomercyy Creative Commons License 2017.02.21 0 0 20687

én is ezért kötöttem ki a kínai szilnél :D 

ha nyéron kiteszed télen meg kicsit hüvöset kap akkor nincs vele gond, de kiszokta bírni a szobába is télen ha muszáj neki 

 

csak tavaly kezdtem el ismét más irányba is terjeszkedni 

 

 

Előzmény: Green17 (20681)
Green17 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 20686

Nyáron kint van fa alatt, de az sem mindig tetszik neki, főleg ha szeles az idő. A növénylámpa 6 -7 órát ég. Valószínű nem szereti az itteni klímát, de hát nincs más.

Shownomercyy Creative Commons License 2017.02.21 0 0 20685

én idén elterveztem hogy kint maradnak a teraszon egész télen de amikor olyan -15 fok volt akkor apám egyiket behozta egyik este anyám meg másik este egy másikat 

hát mondom nem igaz

utána már nem vihettem vissza ki a fagyba miután ittbent töltött pár napot 20 fokon szóval sajnos megint a szobába kötött ki a két legidősebb, a kínai szil meg a kínai fagyal

pedig tavaly már egy kínai szilt leteszteltem kint elásva cserepestől és simán kibírta 

 

az erdeiket én is elakartam kint ásni cserepestől de lusta voltam mint általában ugyhogy a terasz-pince-háznál lévő U alakba tettem őket meg tettem elé hungarocellt a maradék hiányzó oldalra 

szóval valamennyivel melegebb ott a ház melege miatt, de ahogy néztem semmi bajuk se a japán juharnak se a bükknek meg a galagonyának se 

 

sajnos nálunk nincsen Osan, meg igazából nem sok olyan bolt van ahol tudnék venni, vagy csak lusta vagyok rendesen körülnézni XD ha van is inkább ezek a ficus ginzengek vannak mindenhol

a zöld japán juhart is a tacskóban találtam 

 

a vörösfenyőm meg megdöglött már a nyáron, nemtudom elszáradt vagy elrohadt vagy csak nem volt kedve velem együtt élni :D

 

 

Előzmény: Rea007 (20677)
Rea007 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 20684

Lehet túlgondoskodod:-) Faxnis egy növény lehet:-( Nyáron ki tudod rakni a kertbe árnyékos helyre? Kell az a növény lámpa? Mennyit világítod 10 órát?

Előzmény: Green17 (20683)
Green17 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 20683

18 fokon tartom, van külön növénylámpája, távol van a fűtőtestől és ablakban van. Esővízzel locsolom, vízzel teli kavicson áll. Mit hagytam ki?  Elég macerás egy fa!

Rea007 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 20682

Hát az túlzás, hogy szép, de vannak terveim vele:-) A borágót hol tartod? Télen 10-15 fok kell neki állítólag. Nekem ugyan nincs, de szerintem melege van és így nem tud pihizni, ezért kinlódik, nem? Hol tartod? Én azt vallom, hogy ha virágozni akar, akkor hagyni kell, a növény tudja mi a jó neki. Bár a fene tudja:-(

Előzmény: Green17 (20681)
Green17 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 20681

Nincs mit! Nagyon szép a fád! Én a Borágó fával szenvedek. Lassan 4 éve megvan, de nem vagyok megelégedve vele. Sosem kellett még visszametszenem, mert csak vegetál. Nem engedem virágozni mert elveszi a maradék erejét. Valahol ezt olvastam. A levele meg egyre kevesebb ...

 

Rea007 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 20680

Köszönöm szépen! Hagyom nőni és várom a virágokat:-) Türelmetlen lévén már kapott egy kis biogold-ot tegnap. Mentségemre szóljon, hogy déli fekvésű ablakban vannak, így bőven jut nekik fény, nem szokásuk nyurgulni! 

Előzmény: Green17 (20679)
Green17 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 20679

Ha virágoztatni szeretnéd a serrisát ne vágd vissza, mert a hajtáscsúcson jelennek meg a virágok.  Tavasszal indulul a 2 hetenti tápozás és nyáron már elkezdi a virágzást.

Indásodó Creative Commons License 2017.02.20 0 0 20678

Nem buxus hanem Syzingium buxifolium (= buxuslevelű Sysingium). Ez a növény a szegfűszegnek (Syzingium aromaticum) rokona.

Előzmény: Rea007 (20674)
Rea007 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 20677

A szobai bonsik gyönyörűek szerencsére. De itt bent csak a borsfát, a fikuszt, a kínai fagyalt és a serissát tartom. 8 fokon van a tölgy, a szil, a juharok, vörös és arany fenyő, stb. Az örökzöld fenyők pedig kint a szabadban egy dobozban, alsó lombig szalmával takarva. Remélem ők is jól vannak:-) Ha lett volna rá lehetőségem leásom tállal együtt a földbe. De nálunk már csak gyep és térkő van, no meg egy téglából rakott magas ágyás, de az teleltetési szempontból szerintem necces lenne.

Mellékelek egy képet a serissa-ról. Vagy 2 hónapja szereztem az ósanból:-) Kemény 2.500 ft-ért. Kihalóban volt, megsajnáltam. Most már ő is kipendült. Annyira vacak állapotban volt, hogy azt hittem buxus, vagy csak reméltem? Mert azt már régóta szeretnék:-)

És a tieid? Az erdőből gyűjtött fácskák hogy vannak? 

Előzmény: Shownomercyy (20676)
Shownomercyy Creative Commons License 2017.02.18 0 0 20676

a többi fád hogy áll ?:)

Előzmény: Rea007 (20674)
Shownomercyy Creative Commons License 2017.02.17 0 0 20675

én még nem is láttam olyat :D 

 

mindegyiknek rakom a föld tetejére a marhatrágyát aztán ennyi ez az én trágyázásom még mindig :D

 

de idén átültetés lesz szinte mindnél szóval lesz munkám 

jah hát amig kevés fényt kap nem érdemes metszegetni mert aztmnodják csak gyengíti mivel elveszed azt a levélfelületet is amin próbál fényhez jutni 

 

Előzmény: Rea007 (20674)
Rea007 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 20674

Igen, ez buxus:-)

 

Van valakinek ezercsillag fája (serissa)? Tápozáson kívül mit lehet tenni a virágzás érdekében? Gondolom a metszést hanyagoljam most!:-)

Előzmény: Shownomercyy (20673)
Shownomercyy Creative Commons License 2017.01.29 0 0 20673

szia 

 

 

kép alapján erre jutottam Syzingium buxifolium

 

http://www.bonsaistudio.hu/syzingium-buxifolium-bonsai-01-/

 

aztán nem biztos de valószínű

Előzmény: rocky_ (20672)
rocky_ Creative Commons License 2017.01.29 0 0 20672

sziasztok,

szerintetek ez milyen bonsai lehet :

 

 

Green17 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 20671

Szia!

 

Télen én közvetlen az ablakpárkányra szoktam tenni a fáimat, mert  a nap ereje ilyenkor sokkal gyengébb. A lényeg, hogy a fűtőtesttől legyen távol. Egy kevés levélhullás az új hely miatt elő szokott fordulni, ami normális ilyenkor. Kb 1 hónap kell, hogy megszokja az új helyét. Ha minden Ok új hajtások fognak megjelenni. A párásításról gondoskodni kell!  

kiCkWhY Creative Commons License 2017.01.24 0 0 20670

Sziasztok,

 

Elég új vagyok még a bonsai-ok terén bár a ficusom már több éve megvan. 

 

Egy kis segítségre lenne szükségem, költöztünk így a növényeknek is új helyük lett. A szobát DK-i és DNY-i (ez látható a képen) ablakok veszik körül, tehát nagyon világos szoba. A legbelső bonsai (ami egy tiszafa és pont nincs rajta a képen :D) kb 140 cm-re van mindkét ablaktól. A kérdésem az, hogy ez mennyire fér még bele? Mindenhol 1-1,5 méter max távolságot olvasok. Honnan látom, hogy nem jó a növénynek? Egyáltalán mennyivel rosszabb egy mint egy egy égtájba néző ablakban lenne? 


Előre is köszönöm

 

.

huba96 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 20669

Köszönöm a segitséget :)

Green17 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 20668

Kedves Huba96!

 

Szerintem fitoftórás gyökérrothadásban szenved a Rododendronod.

huba96 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 20667

Ígz néz ki 

huba96 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 20666

Sziasztok :)

Rododendron fám levelei elkezdtek beszáradni a levél csúcstól a száráig és lehullani .

Mi okozhatja ezt és mit kell tennem , h megakadályozzam  ?

Bon Lui Creative Commons License 2016.12.09 0 0 20665

 

Szia!

Én elsősorban gyökérrothadásra gondolok, lehet, hogy átültetés utáni időszakban túlöntözted és mivel levélmetszést is csináltál, ezért keveset tudott párologtatni a lombozat és lassabban száradt ki a talaja. A két öntözés között megvártad, hogy kiszáradjon a talaj? Mert ha nem akkor esélyesebb a gyökérrothadás. Kisebb esélyét látom a kiszáradásnak, de átültetéskor előfordulhatott, hogy a régi talajból való kivételkor sok hajszálgyökeret veszíthetett és a nyári melegben nem tudott elég nedvességet felszívni, ennek a növénynek nagyon könnyen törnek, szakadnak a gyökerei és amúgy is kevés van belőlük. Ha a gyökérrothadást látod valószínűbbnek, akkor érdemes lenne megvizsgálni a gyökérzetet és az esetleges elpusztult részektől meg kellene tisztítani. Amennyiben úgy érzed, hogy nem öntözted túl, akkor az elhalt ágrészeket vágd le és reménykedj, hogy valahol el kezd kihajtani. Nekem kb. 10-15 éve vannak ilyen fáim, a fagyokig egész évben a szabadban tartom őket, utána pedig a garázsban (0-10 C), eddig egy ment tönkre egyértelműen túlöntözés miatt, egyéb betegségek nem fordultak elő.

Előzmény: DBea16 (20661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!