Keresés

Részletes keresés

Muncurkó Creative Commons License 1999.07.08 0 0 123
Igaz, ma hallottam, hogy a Hyppolit 2 főszereplője Eperjes és Koltai lesz.
Arról nem szóltak, hogy mikor tekintheti meg őket a nagyközönség.
Előzmény: office guy (121)
duck Creative Commons License 1999.07.05 0 0 122
Eldorádó, Meteo, Két félidő a pokolban, 6:3, Roncsfilm .....
office guy Creative Commons License 1999.07.01 0 0 121
Tényleg újraforgatják ezeket a filmeket (Hyppolit,Meseautó) vagy csak kacsa a hír? Ha igen akkor mikor láthatjuk ezeket a filmeket és kik lesznek a szereplők???
Előzmény: hrothgar (120)
hrothgar Creative Commons License 1999.07.01 0 0 120
Hyppolit, a lakáj. Az első magyar hangosfilm tudtommal, úgy harmincegyből, verhetetlen. De a többi Kabos is. -- Most a Hyppolitot meg a Meseautót újraforgatják az RTL-ék, nem? Rémálom.
Előzmény: SIRály (54)
break2 Creative Commons License 1999.07.01 0 0 119
Valaki figyel
Falfuro
Nagy postarablas
office guy Creative Commons License 1999.06.30 0 0 118
Dögkeselyű!
b.bela Creative Commons License 1999.06.30 0 0 117
igen
a Kemenykalap nagyon ott van
tesa Creative Commons License 1999.06.29 0 0 116
Rám csaj még soha nem volt ilyen hatással

break2 Creative Commons License 1999.06.29 0 0 115
Kemenykalap es krumpliorr
b.bela Creative Commons License 1999.06.29 0 0 114
hat a Reszleget penzert sem neznem meg
a Tenkes meg jo volt, szep volt , de Taki bacsi mar csak taxis marad
egyebkent a m. filmek nagyreszt szarok
KisMedve Creative Commons License 1999.06.29 0 0 113
Hogy-hogy a gyermekkorunk lexebb filmjei kategóriában még senki nem említette a Tenkes kapitányát (Zenthe Ferenccel a főszerepben)?

Úgy egyébként még a Részleg.

nagyfater Creative Commons License 1999.06.28 0 0 112
Egyenlők közt a legegyenlőbb: Fábry Zoltán: Ötödik pecsét
break2 Creative Commons License 1999.06.28 0 0 111
>Szárnyast Ugynok vs. Szárnyas Fejvadász

Teny, hogy egyeszerre jott ki a ket film Magyarorszagon. Az is teny, hogy az amcsi film eredit cime BladeRunner volt aminek azert nem szo szerinti forditasa a Szarnyas Fejvadasz. Aztan, hogy a Soth-ek elobb talaltak ki a filmuk cimet mint a BladeRunner magyar forgalmazoja a az amcsi film cimenek filmreforditasat vagy forditva aztat en nem tudom. A BladeRunner nekem nagyon tetszett. ASoth filmre nem annyira emlekszem. Azt tudom, hogy a Potyautasok, egy kesobbi Soth film, az csucs volt. Azert o tovabbra is megmarad a Pierre-nek a Megall az ido-bol.

caius Creative Commons License 1999.06.24 0 0 110
Szabó István minden filmje legjobb. De legesleg a Tűzolto utca 25. Meg a Szerelmesfilm.
Bubul Creative Commons License 1999.06.23 0 0 109
Most járok itt először, lenyűgöző, milyen sok jó magyar film van. Az említettek szinte mindegyikét láttam, javarészt többször is, s többségük nagyon tetszett. Ami még így hirtelen eszembe jutott: Veri az ördög a feleségét.
dsun Creative Commons License 1999.06.23 0 0 108
Nekem legjobban a Sztracsatella A miniszter félrelép és a Kalózok tetszik a legjobbana filmek közül. A sorozatok közül a Privát Kopó és a Kisváros a legjobb.
csapnivalo Creative Commons License 1999.06.21 0 0 107
Százszorszépek? Molnár Csilla életéről? Az nem jobb, mint a k1? (Csak kérdem)
Előzmény: Luca Brázi (106)
Luca Brázi Creative Commons License 1999.06.21 0 0 106
Sziasztok!

Most csak a dokumentumfilm katergóriában fejtem ki a véleményem ott szerintem a K1 a csúcs, ami a Rákoczi teret mutatja be. Nem mint építészeti megközelitésből.

kalmo Creative Commons License 1999.06.21 0 0 105
Most volt a Dunán az "Isten hozta örnagy úr". Ismét tetszett.
Látta valaki a "Mamy Blue" c. filmet?
Ha igen örülnék ha dobnál egy e-mailt, hogy ki rendezte, hol lehet megszerezni, stb...

+ Egy-két ajánlat a top-listára:
Idö urai (#1!)
Szaffi (A többi Dargay azthiszem már volt...)
Fehérlófia
Dr.Bubó,Mézga család,Vizipók,stb...
Több most nem jut eszembe.

sly Creative Commons License 1999.06.20 0 0 104
Érdekes módon a Szots István filmeket nem nagyon ismerik. Az emberek a havason egy csúcs jó film, viszont az Ének a búzamezokrol egyszeruen mindent ver. Móra regényébol készült, és minden idok legjobb filmadaptációja.
csapnivalo Creative Commons License 1999.06.20 0 0 103
A Szárnyas ügynök Sőth Sándor film, a Rocktérítő Xantus János, én spec. nem láttam a Szárnyast, mert a Szárnyas Fejvadász koppintásának éreztem a címet, illetve mintha direkt azért találták volna ki ezt a címet, hogy óvatlan mozibajárók, különösen a Sci-Fi kedvelői buktából megnézzék.
Az ilyen marketing nem szép .. De ha kell, persze megnézem, szerinted kell?
Előzmény: break2 (102)
break2 Creative Commons License 1999.06.19 0 0 102
Regebbi Jeles Andras filmek sem rosszak:
Angyali üdvözlet (1984)
Kis Valentinó, A (1979)

Emlekszik valaki egy "Szarnyas ugynok" cimu filmre. En nem igazan, de lehet, hogy ez lett volna a "Rockterito" eredeti cime??? Vagy csak a Pajor Tamas volt benne mindkettoben?

Nekem tetszett a Jób lázadása is annak idejen.

Aztan volt egy Laura cimu film ('86) is amibol csak arra emlekszem, hogy egy leeg fantasztikus barlangrendszerben jatszodott. Latta valaki aki emlekszik belole tobbre is?

Rastaman Creative Commons License 1999.06.19 0 0 101
szerintem nagyon jo magyar filmek vannak, csak hat nem eladhatok, mivel magyar...
:((
pl.: Presszo, Nagy utazas, Tanu csak h a regiekrol is legyen szo...

szoval kar, h vki nem foglalkozik azzalm h hogy lehetne a magyar filmeket kulfoldre vinni, mert szerintem megerne, mind anyagilag, mind kulturalisan....

csapnivalo Creative Commons License 1999.06.18 0 0 100
Örülök, hogy bedobtad a Psyché-t, nem állítom, hogy manapság is naponta megnézem, de régebben nagyon sokszor láttam, és tudom, hogy nem voltam ezzel egyedül, és a leghihetetlenebb filmként gondoltam rá. Most egyrészt hálás vagyok azért az akkori élményért, másrészt arra gonolok, hogy aki akkor Psyché-t tudott csinálni, ma biztos olyan jó filmet csinálna, hogy akár a Men in Black mellett is tök versenyképes lenne, mint magyar film. Egyszer egy csajjal dumáltam még a tilos az á-ban, magyar filmekről, és teljesen kiment a fejemből Bódy Gábor, és az illető lány hozta fel, hogy azért nehogy már megfeledkezzünk róla. Nagyon hálás voltam neki, és most meg neked, Break2.
Az EX kódexet láttam ..
Előzmény: break2 (98)
break2 Creative Commons License 1999.06.18 0 0 99
Latta valaki az Ex-kodex cimu magyar filmet?

mit akarsz tudni az enekesnorol?

break2 Creative Commons License 1999.06.18 0 0 98
csapnivalo

nehany body filmet ajanlottam mar alant, koztuk a narcisz es pszyche-t. Mikor is?: 1999-06-01 22:06:15

csak a rendszer eltuntette a nevemet, sebaj

Alien Creative Commons License 1999.06.17 0 0 97
Indul a bakterház. A Rátóti legényanya. A Tanú első része is nagyon jó volt Pelikán elvtárssal. (A második része, Megint Tanú, már nem úgy).

A Bakterház az a film, amit már szinte kívülről tudok, de még mindíg megnézném többször is egy nap.

Üdv:Alien

csapnivalo Creative Commons License 1999.06.17 0 0 96
Hú, de fura, hogy valahogy kimaradt a Nárcisz és Psyché, valójában az a legfurább, hogy Bódy Gábor (szerintem minden idők legjobb magyar filmrendezője és foragtókönyv-írója és producere) csak mint a Kutya éji dala, na jó, és az Amerikai Anzix plusz az Agitátorok alkotója jelent meg. (Az Agitátorok egyébként csak valójában Bódy film, hivatalosan Magyar Dezső).
Az én kedvenceim:
Psyché, Kutya éji Dala, Amerikai Anzix, Hogyan verekedett meg Jappe és Do Escobar után a világ, Ifivezetők, Féltékenység, Tradicionális kábitószereink (?),
Kis Valentino, Az ember tragédiája, Álombrigád,
Jégkrém Balett (ez egyébként, állítólag Bódy Gábor kedvenc magyar filmje volt)
Eszkimó Asszony fázik
Verzió,
Meg áll az idő
Párvbeszéd, (Régi, 60-valamennyis Herskó János film)
Le a cipővel, (amit külön film-zenei díjra is jelölnék, televiziós műfajban)

Bocs, hogy annak ellenére lírtam ide egy csomó címet, hogy ti már említetttétek, de mivel legjobb filmekről van szó, szerettem volna őket együtt látni. Bódy Gáborban egyébként nagyon érdekes, hogy egész életében nem sikerült neki egyetlen nem tuti filmet csinálni. Talán ezért van, hogy 85 óta mindenki őt akarta másolni, ilyen vagy olyan módon, vagy formában.
Csak viszonyításképpen, az például az Uramisten szerintem szintén nagyon-nagyon jó, csak mivel nem lehet könnyen odatenni egy Kuty éji dala mellé, ezért már ezt a remek alkotást is másod-vonalbelinek nevezném.
PS: Egyébként nagyon jó az új Kamondy Zoltán film (Alkímista és a szűz), az egyik korábbi Jancsó Miklós film, az Isten hátrefelé megy, és EF Zámbó István Rend a Lelke mindennek c. filmje is.
-kikapcs-

Előzmény: break2 (95)
break2 Creative Commons License 1999.06.16 0 0 95
Talan ezen remek magyar filmek meg nem emlitodtek:

Adj kiraly katonat
Ajandek ez a nap
Konnyu testi sertes

Gabika Creative Commons License 1999.06.16 0 0 94
Na akkor tőlem is pár jelölt:
Indul a bakterház
VUK
Roncsfilm
Eldorádó
/amúgy az összes Eperjes/
Sztracsatella/Az még yó is volt..../
Koltai Robi első és utolsó yó filmje amiben volt a "Nagy Utazás"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!