Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
dokeee Creative Commons License 4 napja 0 0 636466

Ugyan már, ez mese, már egy egyszerű sportkocsira alig hat a szél, nehogy már egy f1-est lelökjön az útról.

Előzmény: toto92 (636462)
Inner Circle Creative Commons License 4 napja 0 0 636465

Nekem is ez ütött szöget a fejembe. Bujjié szerint hosszasan kellett ellenőrizni a motort és az erőátvitelt, hogy nem károsodtak-e. Na és ha igen? Egy délután volt a tesztből, utána az egész úgyis ment volna a kukába. Nem tökmindegy, ha esetleg le is rohad két kör múlva, pláne, hogy a teszt jó részét úgyis frissen felmerülő hibák vadászatával töltötték - na, erre a törött cucc is alkalmas lett volna. Még azt tudom elképzelni, hogy a kasznit féltették egy nagyobb balesettől, bár ennek kicsi az esélye, vagy azt, hogy a teszt után darabokra szedik az erőátvitelt, hogy felmérjék az állapotát, és nem szerették volna, ha mondjuk az egész porrá ég az utolsó napon. De az egésznek olyan pofája van, mintha pontosan tudták volna, hogy az autó nem biztonságos, és nem az autót féltették, hanem Buttont, mert két világbajnokot már végképp nem akartak a kórházban látni.

Előzmény: Csűrdöngölde (636463)
toto92 Creative Commons License 4 napja 0 0 636464

Azt én még el tudom hinni, hogy nem volt elég tartalék alkatrész, vagy már nem érkezett volna meg időben a pályára.

Előzmény: Csűrdöngölde (636463)
Csűrdöngölde Creative Commons License 4 napja 0 0 636463

Nekem az is furcsa, hogy ha semmi technikai oka nem volt ennek, akkor miért nem folytatták a tesztet? Ez az egy autó volt ott, és annyira összetört?

Előzmény: toto92 (636462)
toto92 Creative Commons License 4 napja 0 0 636462

Eddig hogyhogy nem láttunk ekkora bukásokat széllökésekből?

Előzmény: brewer (636454)
Csűrdöngölde Creative Commons License 4 napja 0 0 636461

Hát a tavalyinál valamiével jobbnak ígérkezik, de azért én most úgy gondolom, hogy idén is a Mercedeshez vándorol mindkét bajnoki cím.

Előzmény: Bateman (636460)
Bateman Creative Commons License 4 napja 0 0 636460

remélem én is, hogy ha a ferka és a meki beteg lesz, akkor legalább a williams legyen ott. Botasnak tudok drukizni. de RIC gyerek is szorongathatja őket, ha tényleg a RB lesz a harmadik erő. jó év lesz ez, na!

Előzmény: Csűrdöngölde (636450)
candle Creative Commons License 4 napja 0 0 636459

Lehet, h el akarta engedni a mögötte jövőt, lehúzódott, talán a koncentrációja sem volt 100%-as és akkor megfújta a szél. Mindenesetre az ütközésig magánál volt és nem az áram dugta meg, vagy hazudik a meki.

"...In a statement released on Monday McLaren categorically denied any electrical shock occurred inside the car and instead blamed the high winds at the circuit on Sunday, which later in the day caught out Alonso's compatriot Carlos Sainz at the same part of the circuit. McLaren also confirmed Alonso had been applying full brakes before impact with the wall..."

http://en.espnf1.com/mclaren/motorsport/story/192351.html

Előzmény: Csűrdöngölde (636452)
candle Creative Commons License 4 napja 0 0 636458

"A sebességről nem tudunk pontosat, csak Vettel mondott erről valamit"

Egy bizonyos sebességről Héder Barna és pbfl is mondott valamit. :-)

Előzmény: Csűrdöngölde (636451)
Csűrdöngölde Creative Commons License 4 napja 0 0 636457

Nem biztos, hogy mindennek fel kell ülni, de mindenesetre érdekes, hogy a szokásos kanyarsebesség kétharmadánál a szél lefújja az autót a műfűre, majd egy viszonylag lassú érintőleges ütközés során ilyen sérüléseket szerez.

Előzmény: Helter Skelter (636456)
Helter Skelter Creative Commons License 4 napja 0 0 636456

Egy másik fórumon meg azt is írták, hogy Alo már az ütközés előtt elveszítette az eszméletét, a feje oldalra billent és emiatt csúszott le a pályáról.

Olyat is írtak ugye hogy áramütést szenvedett a spanyol. Mondjuk abban az esetben is indokolt lett volna az azonnali kivizsgálás és a min. 24h-s megfigyelés...

Helter Skelter Creative Commons License 4 napja 0 0 636455

Ez így azért több mint furcsa... mondhatnám azt is hogy nevetséges.

Előzmény: brewer (636448)
brewer Creative Commons License 5 napja 0 0 636454

A Mekis jelentésben benne van, nagy széllökések voltak, ami hirtelen megdobta az autót. A lassítás már azután volt, h elindult a kocsi oldalra, végig lassított, meg kormányzott a Meki adatai szerint.

"His car ran wide at the entry to Turn 3 - which is a fast uphill right-hander - allowing it to run onto the Astroturf that lines the outside of the track," said McLaren.

"A consequent loss of traction caused a degree of instability, spitting it back towards the inside of the circuit, where it regained traction and struck the wall side-on.

"Our findings indicate that the accident was caused by the unpredictably gusty winds at that part of the circuit at that time, and which had affected other drivers similarly (eg, Carlos Sainz Jr).

"Our data clearly shows that he was downshifting while applying full brake pressure right up to the moment of the first impact .

"Our data also confirms that Fernando's car struck the inside concrete wall, first with its front-right wheel and then with its rear-right. It was a significant lateral impact, resulting in damage to the front upright and axle.

"After the initial impact, the car slid down the wall for about 15 seconds before coming to a halt.".

Előzmény: Csűrdöngölde (636452)
brewer Creative Commons License 5 napja 0 0 636453

Két ütés érte, az egyik 30 G erősségű volt, a másik pedig 15 G, ami ráadásul elég sokáig, 53 ms-ig tartott. A beszámolók szerint nem nagyon volt utána magánál. A "trükk" az az, h mivel oldalirányú volt az ütközés, így a kocsi gyakorlatilag semmit nem nyelt el az ütközésből. Láttunk már ilyet, szóval nekem ez nem annyira felfoghatatlan.

Csűrdöngölde Creative Commons License 5 napja 0 0 636452

Itt is azt írják, hogy lelassított 150-re. Akkor miért sodródott le a műfűre?

Előzmény: brewer (636448)
Csűrdöngölde Creative Commons License 5 napja 0 0 636451

Talán az a legárulkodóbb, hogy egy ilyen ütközés után nem szokás kórházba vinni a pilótát, főleg nem benn tartani. A sebességről nem tudunk pontosat, csak Vettel mondott erről valamit, de ha nagyobb is volt a sebessége, a guminyomokból következtethető ütközés szerintem nem indokol ilyen kórházi munkát.

Előzmény: Titi120 (636446)
Csűrdöngölde Creative Commons License 5 napja 0 0 636450

Örülnék, ha a Williams esetében igaza lenne, de szerintem ott a 2-4. helyen szoros lehet a mezőny. Már pedig ha szoros, akkor abból sztem a RB fog a legjobban kijönni.

A többit én is hasonlóan látom, bár ő még tán nálam is jobban leírja a mekit.

Előzmény: Bateman (636431)
RyanHunterRay Creative Commons License 5 napja 0 0 636449

itt kimit mekkora érhette?

brewer Creative Commons License 5 napja 0 0 636448

Szimulációs videó a balesetről a McLaren által kiadottak alapján:

Úgy tűnik, h ezeknél az oldalirányú ütközéseknél nincs nagyon semmi, ami segítene elnyelni az energiát.

Előzmény: brewer (636447)
brewer Creative Commons License 5 napja 0 0 636447

Manó tudja, szerintem ennél többet nem fogunk megtudni, mit amit most. Annyira nem ment azért lassan, 150 felett, ráadásul egy betonfalnak ütközött, ahol nem volt semmi védőeszköz, elég rossz szögben, gyakorlatilag alig tört el valami a kocsiban, magyarán az erőhatás nagy részét nem nyelte el, hanem a pilótára vezette. Azt mondta a Meki, h 30 G feletti volt az erőhatás, ami érte. De elég részletesen leírta a Mekis nyilatkozat, h mi történt, a szél az csak a váratlan esemény volt, ami kilökte oldalra a kocsit, ahol ráfutott Astroturfra, amitől elveszítette a kocsi a tapadást, visszadobta az autót a pálya belső része felé, ahol újra volt tapadás, ami eredményeképpen nekilökte az autót a falnak. Valamennyit tudott Alo korrigálni és lassítani, így nem egy az egyben kapta el a falat, hanem oldalról. 

Előzmény: Titi120 (636446)
Titi120 Creative Commons License 5 napja 0 1 636446

Mindenesetre én se veszem készpénznek Boullier szavait, egy ~ 700 kg-os autót biztos kellemetlenül oldalba tud lökni egy nagyobb széllökés nagy tempónál, de, hogy ilyen béndzsán crash-eljen le tőle egy Alonso, azért az elég bizarr. Ráadásul állítólag a tempó sem volt olyan hűde sok.

Előzmény: brewer (636442)
brewer Creative Commons License 5 napja 0 0 636445

Már unom, mert minden cikke ebből áll, ha csak egyszer lett volna ilyen, nem érdekelt volna :) De ettől még mekkor faszság ez, de most komolyan? :)

/Megkövetem egyébként Abu Dhabinak Abu Dhabi volt, de valóban 2013, szóval csak arra az esetre gondolt, de az meg nem úgy volt, ahogy leírta./

Na, kipuffogtam magam, tudom, én vagyok a hülye, h elolvastam.

Előzmény: dokeee (636443)
Bateman Creative Commons License 5 napja 0 0 636444

:)

Előzmény: Ordas (636439)
dokeee Creative Commons License 5 napja -2 0 636443

Ja, hogy ez a mondat ütött így szíven? Azért te is vagy akkora balfasz mint ez a Gabi gyerek. :)

Előzmény: brewer (636442)
brewer Creative Commons License 5 napja 0 0 636442

"Könnyen lehet az is, hogy Alonso mindössze elővigyázatosabb az átlagnál. 2012-ben, az Abu-Dzabi GP-n egy ugratásnál megütötte a hátát, és azonnal tüzetesen kivizsgáltatták, míg Kimi Raikkönen korábban egy még nagyobb becsapódás után csak a kötelező rutinellenőrzésre ment el."

Szerinted? :D :D Mondjuk, úgy vélem, h a 2013-as austini nagydíjra gondol, ahol átugrott Alo egy kerékvetőn, 15 G felett jelzett a mérő, de utána végigment a versenyen, elment a doppingtesztre, majd utána batyogott be az orvosi központba, ami kötelező, ha 15 G feletti erőhatást mutat a mérő. Ott pedig kiderült, h rosszak a reflexei, és ők utalták tovább a kórházba, ahol kiderült h becsípődött egy ideg a nyakában, és vagy két hétig szarul volt.

De a lényeg az, h Kimi nagyobb becsapódást is lábon viselt el :D 

Előzmény: dokeee (636441)
dokeee Creative Commons License 5 napja -2 0 636441

Elég fasz ez a csóka, de ebben a cikkben hol van Kimi imádat?

Előzmény: brewer (636440)
brewer Creative Commons License 5 napja 0 1 636440

Yó Gabit valaki most már gyógyítsa ki ebből a Kimi imádatból, mert ez kezdi (?) elérni a krva ciki szintet /csak azért teszem be, h ti is röhögjetek egy sort/:

Valami nem stimmel az Alonso-balesettel

Van egy fotó, és Vettel látta is, azt mondja, furcsa bukás volt. Még mindig nem engedték ki a kórházból. Tovább »

forrás: sportgeza.hu

Úgy szedték ki a kocsiból, meg nyilván a helikoptert is azért kérte, mert túl aggódós, bmeg :D :D

Ordas Creative Commons License 5 napja -1 0 636439

Ha vérgeci vagyok, akkor azt mondom hogy Rai eddig Alonsot is veri :)

Előzmény: Helter Skelter (636437)
Helter Skelter Creative Commons License 5 napja 0 0 636438

Nem kell vitázni, elég jól lejön hogy ő is csak tippel! :)

Előzmény: RyanHunterRay (636436)
Helter Skelter Creative Commons License 5 napja 0 0 636437

Tényleg. A VET - RAI számlálót idén ki fogja vezetni?

Előzmény: Ordas (636434)