Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
armadillo_ szept. 8. Creative Commons License 625719

ennyit számít a szélárnyék?

Vettel is 22 km/h-val lassúbb Ric-nál.

Előzmény: Inner Circle (625718)
Inner Circle szept. 8. Creative Commons License 625718

Rosberg meg ugye egyszer sem ment szélárnyékban, és szemkápráztató 27 km/h-val ért el kisebb végsebességet Hamiltonnál. Pedig még a fékezésen is spórolt a sikánnál :D

Előzmény: appache10 (625716)
Inner Circle szept. 8. Creative Commons License 625717

Magnussen viszont jól ment, szépen tartotta a pozícióját (a büntetése igencsak véleményes). Persze kellett hozzá az is, hogy a hatalmas fölényben levő Merci és Williams kivételével más csak komoly gumielőny birtokában tudjon előzni (elkeserítő volt a McLaren-Red Bull-McLaren-Ferrari vonat az első boxkiállásig).

Előzmény: Inner Circle (625715)
appache10 szept. 8. Creative Commons License 625716

Érdekes hogy például Kimi miért volt lassú szélárnyékban még Alohoz is képest 8-9km/h volt lassabb, közben meg a szabadedzéseken 344-et ment szélárnyék nélkül is. Meg nagyon sokat panaszkodott arra hogyha valakit utolért akkor vezethetetlenné vált a kocsi alatta.

Inner Circle szept. 8. Creative Commons License 625715

A Meki ismét felülmúlhatatlant alkotott a stratégiával, ügyesen cselezték hátra mindkét emberüket. Magnussen esetében még meg lehet érteni, elvégre ő vezette a bolyt, mondhatjuk, hogy nem akartak kockáztatni. De hogy Buttonnal miért nem próbáltak meg BÁRMIT húzni, akár korai cserét, akár későit, de VALAMIT, ahelyett, hogy szépen megvárják, amíg mindenki elé kerül... Ráadásul Pérez ugye jött hátulról, mint a meszes (esküszöm, azt hittem, hogy csak azért került oda, mert más gumin indult, és mindjárt megy a boxba...), szóval még valami hatalmas meglepetés sem lehetett, hogy JB abban a körben jön ki, akkor bizony mögé kerül. Ha valaki véletlenül nem teljesen hülye a stratégák közül, az arra is rájöhetett volna, hogy a két autó nem jöhet egy körben a boxba, és Magnussen megy elöl, tehát Button hozzá alkalmazkodik, tehát neki +1 kör az ideálishoz képest és ha látják, hogy Pérez már nagyon közel van, akkor jó eséllyel nem tudnak majd kijönni, mert K-Mag lesz a boxban. Szóval pláne megérte volna vagy Vettelre reagálni, vagy rátenni még pár kört - akkor már tökmindegy volt, legfeljebb még Alonso került volna Button elé, akit a végéig frissebb gumikkal + Merci-motorral + DRS-sel letudott volna (nyilván nem tudhatták, hogy ki fog esni).

Azért külön gratulálok, hogy Magnussent a végén azért hajtották, hogy hátha 5mp-vel megelőzi Raikkönent, amire kábé semmi esély nem volt, és egyébként is egy pontért ment a verseny. Viszont ha segít Buttonnak Pérez ellen (akár valamilyen manőverrel a célegyenesben, bár ehhez azért rutin kellett volna, vagy még inkább úgy, hogy elengedi őket és Péreznek már akkor megszűnik a DRS-e, amikor JB gumijaiban van még valami élet), akkor csak a Checóval szembeni pozíción több pont jön be a csapatnak, mint amit Kimivel szemben talált volna (és amúgyse lett meg), és lett volna sansz kivédekezni Ricciardót, vagy legalább a szélárnyékában utolérni Vettelt.

Előzmény: Mnemomic (625622)
appache10 szept. 8. Creative Commons License 625714

Ezt csak a hülye nem látja. xD

Előzmény: Inner Circle (625709)
Inner Circle szept. 8. Creative Commons License 625713

Nincs ám kizárva, hogy remegő lábbal jobban lőnek. (Az meg ugye ki van zárva, hogy rosszabbul.)

Előzmény: appache10 (625711)
Inner Circle szept. 8. Creative Commons License 625712

Kishitű vagy! Ezek a fiúk nem ismernek lehetetlent! Meg fogják oldani, hogy legyen!

Előzmény: simi1975 (625710)
appache10 szept. 8. Creative Commons License 625711

Dzsuzsák is csak egy kirakat futballista , beszélni is alig tud, amit meg mond az akkora hülyeség hogy az ember csak visítani tudna kínjában, amúgy kb én is ezt vártam a csapattól, Románok szerintem 5-0-val fognak hazaküldeni minket mert ott meg akkora lesz a nyomás a közönség miatt hogy tuti meg fog remegni egy két játékos lába ez 100000000000000%.

Előzmény: Inner Circle (625708)
simi1975 szept. 8. Creative Commons License 625710

Lehet, az biztos. Végül is a kapu mellett elszálló lövésben meg az a jó, hogy abból nem lesz kontra :-)

Előzmény: JarnoTrulli (625707)
Inner Circle szept. 8. Creative Commons License 625709

A spa-i alázás után a Ferrari belátta, hogy Kimi a jövő, ezért most már rá fejlesztenek, Alonso csak tesztel. Az új fejlesztéseknek köszönhetően volt Kimi előtt de pont ezért is rohadt le. Felesleges maszatolni, ez a helyzet:

Előzmény: keménykalap és ... (625700)
Inner Circle szept. 8. Creative Commons License 625708

Szerintem a túlzottan alacsony önbizalommal van a baj. Dzsudzsák pl. azt mondta, csalódást okoztak. Mivégre ez a szerénység? Nekem nem okoztak csalódást, én pont erre számítottam.

Előzmény: JarnoTrulli (625707)
JarnoTrulli szept. 8. Creative Commons License 625707

így igaz

Priskin is megmondta hogy a tegnapira lehet építeni

Előzmény: toto92 (625678)
appache10 szept. 8. Creative Commons License 625706

Az a kvali számomra még mindig rejtély hogy apró változtatások miatt ennyire nem tudott menni, mert mindig a célegyenes utáni második sikánnál volt ideges a kocsi minden egyes gyors körében, ami kicsit fura számomra és ahogy kalap is írta talán ezt nem lehet beállítási hiba. Verseny szót nem érdemel annyira szégyenletesen gyenge ez a Ferka már. Kimi sajnos nagyon allergiás az ilyen kocsira az tény, mondjuk én nem gondolom hogy egy év alatt elfelejtett volna vezetni mert ilyen nincs, szerintem ezek a szabályváltoztatások nem neki kedveztek az már látszik és remélem jövőre jobb lesz főleg ha több része is lesz a jövő évi kocsi fejlesztésében. Mindig is Finn párti voltam szóval ha Kimi befejezi akkor még mindig lesz kinek drukkolni. GO BOTTAS!

Előzmény: brewer (625703)
suncow szept. 8. Creative Commons License 625705

A Hulk-nak serult volt a padlolemeze,ezert haladt hatrafele (forras:Ted Kravitz)

Előzmény: RyanHunterRay (625616)
and0626 szept. 8. Creative Commons License 625704

Ha ez lesz az eredmény mindig, amikor a frusztrációdat Hamiltonon éled ki, akkor légyszi folytasd év végéig, köszi: )

Előzmény: brewer (625703)
brewer szept. 7. Creative Commons License 625703

Nyilván egész évre értettem, a mai futamon max. vmi földönkívüli energiaátvitel tudta volna a Ferkát értékelhető pozícióba repíteni, pilótát basztatni a mostani futam miatt fura lenne. A kvalit viszont Kimi ezen a hétvégén is igencsak elszabta, nem mintha sok jelentősége lett volna. Alo meg örülhetett, h lerohadt alatta a kocsi, és nem kellett az egészet végigszenvednie. 

A frusztráltságot nem tagadom, de azt nem Kimin élem ki, mert még erre se elég jó a szerencsétlen, azt most a Mercedes-főnökség és Hami kapja a részemről ;) :)

Előzmény: appache10 (625696)
appache10 szept. 7. Creative Commons License 625702

Azért maradjunk az idei évvel kapcsolatban reális talajon, Szar a Ferka, Alo jobb vele ennyi. Hogy jövőre mi lesz a helyzet azt ki tudja, lehet Alonso már nem is lesz a csapatban....

Előzmény: Titi120 (625699)
keménykalap és ... szept. 7. Creative Commons License 625701

Kimbó az F1 Liptákja, fel nem foghatom mit keres még itt:)

keménykalap és ... szept. 7. Creative Commons License 625700

Tiszta sor, Kimbó stabilan veri a spanyolt :)

Titi120 szept. 7. Creative Commons License 625699

Csűrheted - csavarhatod, de a lényeg, hogy az utolsó két futamon KR hozta a több pontot, és mi lesz még itt ha a jövő évi autót már Kimbóra szabják? Én úgy érzem most már csak egy Santanderes tőkeinjekció mentheti meg a spanyolt, szorul a hurok! :)

Előzmény: keménykalap és ... (625694)
Bateman szept. 7. Creative Commons License 625698

még szingapúrban odacsaphatja a korlátnak magát, vagy egyszerűen csak nyom egy satut majd a célzászló előtt és elegánsan elengedi. ausztriában már nem, de végülis az egy pályafüggetlen művelet lehet;) a múlt sok példával szolgál...

Előzmény: Helter Skelter (625695)
F1 Hierro szept. 7. Creative Commons License 625697
appache10 szept. 7. Creative Commons License 625696

Brewer kollega szerintem már az egész évről beszél de ezt tudjuk be annak hogy szerintem idegileg már ki van hogy szeretett márkája és üdvöskéje is csak évek óta vergődik és valahogy ki kell élje a frusztrációját!

No meg persze azt se felejtsük el hogy ezen a topikon sokan majd ki esnek Alo seggéből mivel annyian vannak hogy fizikailag képtelen befogadni már annyi embert magába. xD

Előzmény: dearce (625689)
Helter Skelter szept. 7. Creative Commons License 625695

Hajjaj!

Lehet, hogy Rozinak vissza kell adnia a Lewistól elvett belgiumi 18 vagy 25 pontot? :o)

Előzmény: Bateman (625692)
keménykalap és ... szept. 7. Creative Commons License 625694

Valóban mögötte volt, egész szezonban ezt teszi. ;) Persze nyilván arra gondolsz, hogy közvetlen Alo nyomában autózott, de ez is csak az első cserétől a kiesésig tartott és ez csak annak köszönhető, hogy érthetetlen módon Kimit rántották ki előbb, beáldozva Alo pozicióját. Mondjuk ennek semmi jelentősége a kiesés tükrében, sőt mondhatjuk a Ferka zseniálisat húzott hisz így pontot tudtak szerezni.

Előzmény: dearce (625689)
F1 Hierro szept. 7. Creative Commons License 625693

Vanczák éppen a celofánt tépkedte.

Előzmény: toto92 (625673)
Bateman szept. 7. Creative Commons License 625692

láttunk ennél durvább TO-t is, ugye;)

Előzmény: Helter Skelter (625691)
Helter Skelter szept. 7. Creative Commons License 625691

Azt azért nem mondom! :)

Mercedes laughs off conspiracy talk

Előzmény: Bateman (625688)
dearce szept. 7. Creative Commons License 625690