Keresés

Részletes keresés

tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2122

Hát ez az gondolom, amire utaltál, hogy örök titok marad :) Ami titok, még előtted is :)

Előzmény: Paleokrites (2121)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2121

de mi lehet azalatt....? :)))))

Előzmény: tappancsmancs (2120)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2120

nem tudom mit olvastál össze tőlem azokról a valakikről, de az a felszínt képezi...

 

Hát az biztos :)

Előzmény: Paleokrites (2118)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -2 0 2119

tehát embertársadat ledisznóztad, engemet illettél eme sertésféleséggel, köszönöm..., röföghetek akkor nem?

 

egyre jobban megismerem azon viselkedésformákat, amikre a TM is tanít.....

Előzmény: parittyástyieri (2117)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2118

:)

 

nem tudom mit olvastál össze tőlem azokról a valakikről, de az a felszínt képezi...

 

Ha megnézel egy képet valakiről, pl. előadásakor, civil járókelőként, netán otthonában..., van valami az arcukra írva, testtartásukban, gesztikulációkat se felejtve, a személyiségük jellemzőiként...., na ez a felszíni olvasat, majd könyveik, tevékenységeik, tetteik belső útmutatása, nyilatkozatai, beszéde, stb.....

Előzmény: tappancsmancs (2116)
parittyástyieri Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2117

Jaja, olvastad?  :)))
Lehet róla szó, hogy véleményezzed???  :))))))

Gyöngy a disznók között!   :)))

Köszönöm, feldobtad a napomat! Komolyan! 8-)))
Ide többet nem, minden jót!  ;)

Előzmény: Paleokrites (2115)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2116

Leírtad már egy csomószor, hogy mit gondolsz róluk. Innentől ez már nem csak a te titkod. Nem tudsz titkot tartani és még azt se veszed észre, hogy kikotyogod őket??? :)

Előzmény: Paleokrites (2114)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2115

jaja, olvastam, számomra egy szalmakazal filozófia!

 

Szellemi kábítása az egész, de lehet glóriázni, mennyire nagy és hasznos, mert én másban látok inkább hasznos tevékenységet.... :)

 

Ha tételesen leírsz ide egy egy tanítást, lehet róla szó hogy véleményezzem.... 

Előzmény: parittyástyieri (2113)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2114

nos, had ne minősítsem ezeket a gurukat..., maradjon az én titkom mit gondolok róluk...., ahogy a sok keletről eljött szellemi tanítóról!

Előzmény: tappancsmancs (2112)
parittyástyieri Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2113

Ne a tudatlanságból táplálkozzatok. Szerintem a transzcendens

szó jelentésével sem vagytok tisztában. Ajánlott irodalom:


Maharishi Mahesh Yogi: A lét tudománya és az élet művészete - Transzcendentális Meditáció

Előzmény: Paleokrites (2108)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2112

Nyilván. A módszer kidolgozója is gyenge, függő ember lehetett. De lehet, hogy ő volt a leggyengébb láncszem mind között!

Előzmény: Paleokrites (2110)
parittyástyieri Creative Commons License 2020.09.28 0 1 2111

Van baj a toronyban rendesen!  :)))

Előzmény: Paleokrites (2110)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2110

Ne mondja semmit a TM-ről, eleget tudok hidd el erről a módszerről..., átverésnek tartom, gyenge embereket nevel ki, függő embereket, ami egy idő után csak pótszerként üzemel... !

 

:)

 

 

Előzmény: tappancsmancs (2109)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2109

Te: A TMN nem az, aminek mondják,

 

A topiknyitó: az elsö elöadáson, kb. 20 perc után olyan ideges lettem, hogy még, mert akkora zöldségeket mondtak.

 

Én: akkor most mit is mondanak a TM-ről? Nem az, aminek mondják, vagy az, aminek mondják?

Előzmény: Paleokrites (2108)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2108

A topiknyitó is megjegyezte, ami megszívlelendő mindenki számára...!

 

az elsö elöadáson, kb. 20 perc után olyan ideges lettem, hogy még, mert akkora zöldségeket mondtak. Nem is mentem többet. Aztán idén nyáron kaptam tölük egy levelet, hgy augusztustól jól felemelik a tanfolyás árát, így elmentem. (Tudom, a marketingbefolyás áldozatául estem :-( )
Elvégeztem, és úgy érzem, jót tesz. Antiszociális módon nem érdekel, hogy más embereken is segítsek (ha több ember egyszerre egy helyszínen TM-ezik, az un. kollektív tudat tisztul, másoknak is jobb lesz), önös érdekekre koncentrálok, hogy én jobban érezzem magam."

 

Sajnos ez nem változott azóta sem...

Előzmény: parittyástyieri (2105)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2107

:)

 

itt a fecsegésből kiderült pár gyakorlati tényező.... A TMN nem az, aminek mondják, a TM nem tanít becsületet, tisztességet, szeretetet, józan ítélőképes gondolkodást, logikát, ellenben tanít mindenféle inert tudást, ami ahhoz kell, hogy az ember saját egóját, elméjét, tudatát lefoglalja hiábavaló dolgokkal, amire azt mondják, ez a mentőöve a pszichének, önmegváltás, önnyugtatás, önmérsékletesség, stb. ez is nemde? Ám mindez csak egy pózolatban eltöltött gyakorlati időben generálódik, semmi magatartási hatás utána, előtte?

 

Elmondható akkor bárki által, akik ilyen módszerek mankóit használják, hogy " élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Transzcendentális Meditáció ".   :)

Előzmény: tappancsmancs (2106)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2106

Ehhez kell a módszer. A módszert pedig alkalmazni kell, ha eredményt szeretnénk elérni. Nem elég csak fecsegni, persze azt is lehet. Csak akkor ne csodálkozz, ha offolónak néznek.

Előzmény: Paleokrites (2104)
parittyástyieri Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2105

Amit tapasztaltam, hogy a TM óriási előnye - többek között -, hogy szagról felismerem a játszmákat,
és természetesen kerülöm őket. A legnagyobb energiarablás az anyagi világban. Figyelemre, elismerésre
van szükségetek, és csak toljátok, toljátok a játszmákat. Be-benézek ide, de csak egofighter-ek tolják
a süket szöveget. Döbbenet, és ez elvileg egy spiritualitásra nyitott csoport. Ennyi időt tudtam erre szánni.
Meditáljatok inkább, hogy Nektek is mosolyt tudjon csalni az arcotokra, ami itt történik.   ;-)

"Csúfolódás, megbélyegzés, ítélkezés, megvetés (vagy más verbális agresszió) tárgya bármi és bárki lehet. Célkeresztbe kerülhet valaki csoporttagsága miatt, vagy ha viselkedését, valós vagy képzelt tulajdonságát - ami valamiért elfogadhatatlan az agresszor számára (pl. mert feszültséget, félelmet, indulatot, irigységet vagy más negatív érzelmeket kelt benne) - túlzásként, másként, nemkívánatosként, negatívumként, abnormálisként, kórosként állítja be."

Előzmény: Paleokrites (2104)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2104

ja, ehhez is módszer kell, azt hittem a TM tanfolyamosoknak már nincs szükség erre, mert mindig nyugodtak, tévedtem..., mondjuk ki, a TM kész átverés!

Előzmény: tappancsmancs (2103)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2103

Szerintem igaza van Heroldnak. Jobb lesz, ha abbahagyjuk ezt... és lecsillapítjuk elménk gondolatfolyamát és elcsendesedünk. 

Előzmény: Paleokrites (2102)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2102

Nem hinném, hogy offoltam volna itt, vagy bárki, ez egy Vallás, Filozófiai fórum, benne egy topik ami a TM témáját öleli fel tágabb értelemben, ami biztos, hogy bárki idejöhet és kikiálthatja bárkire, off, troll,  de ettől még nem az, csak neki, avagy neked, bárkinek, aki ezt akarja kifejezni, nem is értem mi célból lett ez a topik, talán Ribizlit kellene megkérdezni, ha ez a nick ideírja, mint topiknyitó, hogy nem kívánatosak írásaim, bárki hozzászólása, meghajolok és elmegyek, sőt, néha az az érzésem, kár volt idejönni és hozzászólni bármihez, bárkihez, mert ehhez hasonló személyeskedésekké válnak a beszélgetések!

 

A topiknyitó: " Kíváncsi lennék a véleményetekre a TM-röl. "

 

Nos a véleményeimet olvastátok!

 

az egy másik dolog, hogy egy egy hozzászólásra reagál az ember..., főleg ha személyét érinti...

 

Te most tényleg azt hiszed, hogy a transzcendentális meditációról beszéltünk? Észre sem vetted, hogy offok voltunk egész végig? Hát ez szomorú. "

 

Nos, megint tévedésben vagy!

 

Egész végig erről beszéltem, ha észre sem vetted..., vették...  Tudod az emberi tulajdonságaiból, reagálásaiból, szavaiból, gondolataiból ítéltetnek meg a dolgok és maga az ember is..., hogyan reagálsz, milyen indulattal, de hadd ne kelljen már részletezni, hisz ez már a viselkedéstan tárgyköre lenne, ami szintén érinti a TM-met és az agykontroll féle szellemi termékeket!

Előzmény: tappancsmancs (2101)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.28 0 0 2101

Te most tényleg azt hiszed, hogy a transzcendentális meditációról beszéltünk? Észre sem vetted, hogy offok voltunk egész végig? Hát ez szomorú.

 

Amúgy az, hogy ki, mit érzékel, az egyedül csak rá tartozik. Ilyen módon érzékelhetem én, hogy hagymát evett valaki, mégsem megyek oda hozzá és mondom meg neki, hogy büdös hagymaszaga van, ha érted mire gondolok.

 

De, ha megkérdezi, hogy érzem e rajta a hagymaszagot, akkor nyilván nem fogom neki azt mondani, hogy nem érzem. Még akkor se ha megsértődik és nekem esik, hogy rosszul érzem.

Előzmény: Paleokrites (2100)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 2100

nos, tévedtél...

 

Ha te tanítva vagy egyféle meditációs technikára és ez a technika kimondottan az univerzumra hivatkozik, mint isteni energiákra, fényre, az atomok érzékelésére, a központi világegyetem tudattárára, elvárható lett volna, a minimum, hogy érzékelni kellene, ki mond igazat, avagy nem, hogy ki milyen ember...., mondható intuíciónak is, ám ez amúgy is sokakban alapból megvan, ennél többre tartják a transzcendentális meditációt, avagy az agykontrollt, és hasonló perifériáit...., még sincs nyoma se benned semmi képességnek?

Előzmény: tappancsmancs (2097)
Herold Creative Commons License 2020.09.27 -1 1 2099

Örülnék, ha végre befejeznétek az offolást.

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.27 0 0 2056

vagyis nekem közvetlen tapasztalatom van arról, hogy milyenek a megszabadultak valójában. és ha valaki figyelmesen olvassa tappancsmancs, golyóbishop nekem adott válaszait, az látni is fogja miről beszélek. ugyanis a rosszindulatú, kárörvendő válaszai, hogy tehetetlen vagyok ellenük, még a laikus számára is világos lehet, ha kicsit más szemszögből próbálja megközelíteni a dolgokat. nem tudom ki az a hülye buddhista, aki egy jógit vagy lámát jónak tart. A világ, a lények megsegítése egy okosan kialakított mítosz. soha nem értettem mit tanítóskodnak, meg jótékonykodnak ezek az emberek. azt mindig tudtam, hogy itt valami nagyon sántít, mert semmi, se buddha tanításai, sem a megszabadulás logikája nem támasztja alá az ilyen tevékenységet. de persze mindenre van valami nagyközönség számára beadható magyarázatuk, amit ha a jóság ködébe burkolnak, még fogyaszthatóbb lesz.

ezeket egy dolog érdekli, hogy ne kerüljenek vissza a körforgásba tudatlanság miatt, viszont az összes örömét megszerezzék. és az már nem érdekli őket, hogy ezt úgy teszik, hogy valakinek vagy valakiknek megkeserítik az életét. mivel hatalmuk van megváltoztatni dolgokat, ezért nem számít mennyi ideig szenvednek mások az ő örömükre.

Előzmény: Törölt nick (2055)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.27 0 0 2055

na jó, akkor megmondom ki konkrétan a láma, aki zaklat. ő vette fel velem 2010ben a kapcsolatot facebookon, és ő jött el hozzám göteborgba 2016-ban, hogy személyesen is találkozzunk. a találkozásunk után visszament osloba, a közösségéhez, és azóta folyamatosan zaklat minden lehetséges módon. a neve Lama Changchub

 

előtte shenpen rinpoche fosztott ki anyagilag, és vert át, ezért lemondtam arról, hogy valaha ilyenekkel még szóba álljak. lama changchub pedig hazugságokkal rávett, hogy találkozzak vele, és hogy bízzak benne. aztán persze kiderült, hogy ő is csak kihasználni akar, csak egészen más módon, mint azt shenpen tette. persze shenpen ügyében megkérdeztem más lámát, nevezetesen kagyur rinpochét, zurmang gharwangot is, akik mismásoltak, de utaltak arra, hogy hagyjam ott shenpent, ezért meg is tettem. ja, és akkor kérdeztem meg lama changchubot is, hogy mi lehet a gond. csak annyit írt, hogy neki mindent elmondhatok, de ő nem tanácsolt semmi egyebet, csak megkérdezte meghallgattam-e a mantráit. aztán évekig semmi kapcsolatunk nem volt, csak sokat volt a gondolataimban. konkréttá csak a göteborgi találkozásunk után vált a jelenléte, és azóta levakarhatatlan.

 

Paleokrites Creative Commons License 2020.09.27 0 0 2054

két véglet van, hazugság, vagy igazság...., Szókratész így élte mindennapjait, ő az igazsághoz mérte a dolgokat, ami közelített, elfogadta, ami távolodott attól elvetette...., te melyik végén vagy?

 

Az igaz guruk, az igaz istenkeresők, az igaz igazon, vagy a másik végén és azt fel tudod mérni, hogy melyik vég az igazi igaz és a hamis igaz?

 

Meg tudod ítélni, meg mered ítélni saját vallásodat, vagy tekintélyek szavai minden kétséget kizáróan a tiszta és hiteles?

 

Allegória, igen, szimbólumok, igen, gondolattársítás, igen, sorolhatnám a végtelenségig ezeket az költői eszközöket, ezeket széles körben használják a vallásfilozófia...

 

Ha most biblikus lennék, gondolhattad volna a jó és a rossz tudás dualitására is...

Előzmény: tappancsmancs (2053)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.27 0 0 2053

A kulcs és a zár csak allegória volt... allegóriája annak, hogy milyen kétoldalas és duális természetű az észjárásod.

Előzmény: Paleokrites (2052)
Paleokrites Creative Commons License 2020.09.27 0 0 2052

hát igen, a mátrixi szinkretizmus... A kulcsos emberek, kezedben a kulcs, úgy adták oda, ez minden zár nyitója, csak tudni kell melyik oldalra forgassa...

 

Volt már olyan érzésed, hogy nem megfelelő irányba nyitottad az ajtót és aztán észlelted, majd az ellenkező jó irányba forgattad a kulcsot és lám, kinyílt az ajtó és nem ez a lényeg számodra?

 

Tudod, ha olyan ajtót állítanak neked, amit ki kell nyitni és adnak hozzá kulcsot, mert az ajtók arra valók, hogy kinyissák, bezárják, avagy ne nyissák ki és zárva tartsák...

 

A kékszakállú herceg várában is ilyen ajtók lehetnek, nemde?   

 

:)

 

Jógiknak vannak saját lelkicelláik, kulcsokkal, de vannak akiknek nem ajtóra nyílik ki a világegyetem és nem isteneket kergetnek meg fényeket, ezek mind semmik ahhoz képest..., amiket átélhet a valóságban az ember és nem pszichés illúziókban..., irányítottan, avagy már irányíthatatlanul... 

Előzmény: tappancsmancs (2051)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.09.27 0 0 2051

Történt már veled olyan, hogy ki akartál nyitni egy ajtót és azt hitted, hogy sikerült, de aztán kiderült, hogy nem a megfelelő irányba fordítottad el a kulcsot a zárban? 

Előzmény: Paleokrites (2050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!