Keresés

Részletes keresés

bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5250

De lehet. A GPS által vett szgép periféria tuner is tudja (technisat?, csak a nem kódolt adásokat), de az én h6500am is át tudja tenni a tabletre az éppen futó adást! Sajnos csak azt ami a tvn éppen megy. Igy pl lehet wcre menni film közben is :D, de másra nem jó. (ez átrakja a digi filmet is)

 

Ja, még egy hátránya van, csak helyi hálózaton tudtam ezt összehozni. (pedig hidd el, routing témában nagyon ott vagyok, de ezt nem tudtam megoldani, igaz nem is gyötrődtem vele napokig)

 

 

Előzmény: Törölt nick (5244)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5249

Nicko! Ez most faszság amit irsz.

 

Attól, hogy nincs jel, a twin tunert be kell tudni kapcsolni!!! A 7000es tévében is ugyanaz az antenna ment mint a kiállitott 6500-ba, és ott volt twin tuner.

 

Előzmény: nicko (5243)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5248

a H6500-on 2 db aljzat van tányéros tv-hez, 1 db a DVB-C/T-hez.

kérdés ezzel kapcsolatban? :)

Előzmény: Törölt nick (5246)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5247

Nálam a twin tuner úgy van megoldva, hogy van a TV és van egy DVB-C-s Alma pvr funkcióra. :)

meg van 2 másik tuneres monitor is. ;)

 

Tabletre nem lehet egy digis külső dekóderről átküldeni a jelet? Az még jobb lenne a konyhában :)

 

nem digis előfizetés kell hozzá, hanem samsung 7000/8000-es tv és a tv adást küldöd a megfelelő tablettre. :)

Előzmény: Törölt nick (5244)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5246

Ha a dvb-t része is twinesített akkor a királyi adókat tudja nézni. De le merném fogadni, hogy nincs  külön antennabemenet a két tunerhez.

Előzmény: nicko (5243)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5245

ne hogy azt hidd a samsungos üfsz-es kislányok, romániában mindennel tisztában vannak. :)

H6500-tól mind twin tuneres hidd el.

csak Mo-n mint írtam kevés szolgáltatónál lehet ezt kihasználni.

Előzmény: bacus (5241)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5244

Eszembe jutott egy jobb megoldás. Kell egy 40-es tv, és mellé 2 db kis picike meg egy digi előfizetés amit 3 fele osztok. A két kicsin mehet bármi, a nagyon meg akármi. Aztán amikor megunom, az egyik kicsit kiakasztom a konyhaszekrényre, a másikat meg a fürdőszobában.

 

Tabletre nem lehet egy digis külső dekóderről átküldeni a jelet? Az még jobb lenne a konyhában :)

Előzmény: nicko (5242)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5243

Még1x akkor.

Az, hogy a kiállított darabokat nyomkodtad semmit nem jelent, mert a rácsatlakoztatott szolgáltató a lényeges! Ha az UPC, T vagy más, de nem Digikábel, akkor Mo-n nem fog működni a twin tuner kódolt DTV csatornákon 1db CI+al!

Tehát ha panaszkodni akarnál a samsungra valamely szervnél, elhajtanak, mert a Digikábelen (és más szolgáltatónál ahol nem kódolják a DTV-t) simán működik. pl. itt sem kódolják 100%-ban Digi csatornákat tolják.

Működik a DVB-S2 tunerrel is csak nem a kódoltaknál és 2db kanócot kell a tv-re kötni.

Előzmény: bacus (5240)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5242

nem az a lényeg mennyiért került forgalomba 1 évvel ezelőtt...de látom sikerült a lényeget kiragadnod. :)

Előzmény: Törölt nick (5239)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5241

Mondom, a kiállitott darab nem volt az. A samsung ügyfélszolgálatát felhivtam, és megkérdeztem, hogy melyik 6500-as tipusok a twin tuneresek, mert sajnos láttam olyat ami nem az.

Erre volt a válasz, hogy ezt ők csak a gyári számból tudják megmondani. Ha biztosan twin tunereset akarok venni, úgymond látatlanban, ami nem lehet más, akkor a 7000 és 8000 sorozatokból kell válasszak.

 

Nekem úgy tűnik, hogy ezzel nem igen foglalkoznak, fogalmuk sincsa az eladóknak mi mit jelent, volt aki kioktatott, hogy ebben nem twin de quad tuner van, mint irtam az analog és a 3 dvb.

 

Engem már nem érint, megvettem, öröm és bódottá van még mindig, a tv jó, 48" pont ideális a szobában, nagyobb nem férne be, talán még az 50es be tudtam volna erőltetni. Majd 3 év múlva mikor megint cserélem, akkor elgondolkozom az akkor kaphatóak között, hogy mit veszek. Ez a pénztárcámtól is függeni fog.

 

Ha most kellene vennem tévét, azt hiszem pont ezt venném méretileg és tipusilag is.

Előzmény: zsoli02 (5237)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5240

Én a konkrét kiállitott darabokat nyomkodtam. Azok egyike sem volt twin 48-55"  h6500-6700, 6800 ivelt.

 

Ezeket láttam élőben, egyikben SEM volt twin. Ez volt januárban a saját tapasztalatom !!

 

Mikor rendelni akartam, akkor a legtöbb helyen azt mondták, hogy NEM az, de senki nem mondta biztosra, a majd ha itt lesz és olyan, akkor olyan nekem nem volt elegendő.

Mindösszesen két helyen mondták biztosra, hogy twin tuneres, az egyik az AtomTV -nél volt, ott mai napig is annak hirdetik, a másik hely pedig az Aqua volt, ahol megvettem, akkor

annak is hirdették, de most már nem az van a honlapon.

 

 

Előzmény: nicko (5238)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5239

ennyi pénzért 2db 40-es tv-t is lehet venni...

Előzmény: nicko (5238)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5238

konkrét típust írj le melyik H6500-ba nincs?

Magyarországra szánt/gyártottba van!

 

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/television/led-tv/UE40H6500SLXXH

 

  • Twin Tuner

    Igen

 

Előzmény: bacus (5236)
zsoli02 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5237
Előzmény: Törölt nick (5234)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5236

Dehogy, onnantól létezik, dehogy van mindben benne, pont ez az, hogy nincs.

Előzmény: nicko (5235)
nicko Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5235

En nem tudom honnan vetted ezt a twin tuneres dolgot. Minden H6500 modelltol van benne.

Digikabelen mukodik is.

Előzmény: Törölt nick (5234)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5234

Nalátod. Nekünk a szarabbik összeállítást adják be, de ezt ugyanúgy megcsinálják autóban is. Én se értem miért jó ez, de hát ez csak hungary.

 

Köszönjük a twintuneres dobozt, most már tudom mit nem fogok az mm-ben látni :)

Előzmény: nicko (5233)
nicko Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5233

Ez hulyeseg.

 

Ami visznt gaz Mo-ra csak 1db CI slottal szerelik a tv-t a nemeteknek 2db-al.

Előzmény: Törölt nick (5226)
nicko Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5232

De nem tudjak mert nem.kozlik, hogy az okosctv resze a smart hasznalhatatlan.

Jobb kormanyos autot nem engednek forgalomba helyezni Mo-n. Eleg csak az orszagutra gondolni egy elozesnel. Tehat meglehet akadalyozni ha akarjak megfelelo szabalyozassal.

TV viszont mas az emlitett smart miatt.

Előzmény: Törölt nick (5221)
bacus Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5231

És ugye a kavar ott kint is megvan, mert még a leirás is ez

 

Twin Triple Tuner

Előzmény: bacus (5230)
bacus Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5230
Előzmény: Törölt nick (5226)
bacus Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5229

Mit akarsz rajta látni egyébként, a twin feliratot? Mi ennyire hihetetlen? Hogy ráirják?

Előzmény: Törölt nick (5226)
bacus Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5228

Ez csak vicc. Egyrészt a 7000-től mindben benne van, másrészt van ilyen, csak a hivatalosék (akik igy sem tudnak eladni a jóval drágább áraik miatt), nem vállalják be.

 

Én 190e körül vettem, a MM-ban 3 év garival az 1 tuneres 270e lett volna ugyanabban a pillanatban, a két tuneres gondolom simán lett volna 290e. Ennyivel drágábban csak azok vásárolnak akik más pénzét költik.

Előzmény: GPS (5227)
GPS Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5227

 

"Az most már biztos, hogy a magyaroknak direkt nem adnak el twineset, és ezért nem lehet itt olyat kapni, csak nyugatabbra."

 

Hát az nagyonfasza, ha tényleg így van.

 

Netán itt hülyébbek laknak, akik úgysem értenék hogy mi az a twintuner?
Vagy a mi pénzünk nem ér annyit, mint egy osztráké?

 

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy létezne ilyen ország-diszkrimináció egy 100%-ban műszaki, háztartási,  kiskereskedelmi árucikknél.

 

Pláne, a mai, integrált-európai világban lenne észbontó, ha ilyen még létezne.

.

Előzmény: Törölt nick (5226)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5226

Na, de várjuk azt a dobozfényképet a felirattal. Az most már biztos, hogy a magyaroknak direkt nem adnak el twineset, és ezért nem lehet itt olyat kapni, csak nyugatabbra.

Előzmény: bacus (5225)
bacus Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5225

Ja, nekem szintén 1+1 év, de 1+2 év helyett.

 

Nikonéknál nem igy volt, ja én még analóg gépet is vettem tőlük, a D7000ig lefolyt pár m3 viz a dunán.

Előzmény: zsoli02 (5224)
zsoli02 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5224

EU-n belül bármelyik disztribútornál veheted, a GYÁRI alap garancia ugyanúgy él.

pl. LED TV-re ez 12 hónap. http://www.samsung.com/hu/support/warranty/

 

Az megint más dolog, hogy a hazai hivatalos importőr regisztrációhoz kötve ad még 12 hónap (vagy még több) kiegészítő garanciát is.

 

De hasonló feltételekkel adhatják az egyéb kereskedők is. Én pl. a tvraktar.hu -nál vettem az új tévémet. Magyar nyelvű hivatalos garanciapapírja van, és él rá a 12 hó gyári alap garancia is.

Beregisztrálni nem lehet, mivel nem a magyar hivatalos importőrnél vettem, tehát a kiegészítő 12 hónapot buknám, ha a forgalmazó bolt nem vállaná. De vállalja, és a Samsung gyári szervizben javíttatja.

 

Ezt lecsekkoltam a Samsung online ügyfélszolgálaton is. A bejelentett hibámat kivizsgálandó, rá is kapcsolódtak a távoli vezérléssel a Tv-re, és jelenleg a hiba feltárás folyik. De a Tv-t a helyszínen javítják, vagy érte jönnek és elviszik. Magyarul ugyanott vagyok, sok 10 ezerrel kedvezőbb áron, mint ha pl. az Auchanban vettem volna.

 

Nikonnál is ugyanez a helyzet. D7000 gépemet külföldön vettem, és a magyarországi Nikonnál volt a gari javítás egy zokszó nélkül!

Előzmény: bacus (5223)
bacus Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5223

De amint ezt már irtam, nálam nem ez a helyzet. A tv tud magyarul, minden app megy rajta, a betüjel is jó (bár ez tényleg nem érdekelne), csak nem annyi a gari rá, és nem samsungnál van.

 

Ez érthető valahol, hogy a magyar samu nem akar vele foglalkozni, mikor a behozatalnál nem nyerészkedett. Kérdés, hogy tényleg megteheti e, hogy nem foglalkozik vele..

 

Szerintem még nem sokan próbálták beperelni ezért a samsungot sem és más gyártót sem. Amit ismerek, az a nikonnál is próbálkoztak egy ideig, hogy a bécsben vásárolt (világ garanciás) fényképezőgépet elhajtották, mert nem náluk / rajtuk keresztül vették. De ezt addig lehet játszani, amig hagyják, mert a külföldi fotós idejön, kezében a Frankfurtban vásárolt gépével, és nem tudja nálunk megjavittatni a gépét, mert mi magyarok közöltük, hogy szarunk a nikon mit mond, nem itt vették.., ha meg neki megjavitják a világgaranciára, akkor nekem is meg kellene.

Én úgy tudom, hogy ez azóta megváltozott, még egy két alkalommal próbálkoznak, hogy hátha kiviszi az ember a gépet Bécsbe (ott nem kérdezik hol vetted), de ha megemlíted, hogy rendben van, de a következményeket  is viselni kell, mert az első lesz, hogy irsz a nikon supportnak, akkor átveszik és javitják.

 

Gyanitom azért, hogy samsung se igazán szeretne vitázni a kintiekkel.

Előzmény: Törölt nick (5221)
bacus Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5222

Nekem hála égnek jó a fülem, sőt a tv füllhallgató project sem érint. Még nem akartam rá fülest dugni.

Előzmény: Törölt nick (5220)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 5221

Eladható a ruszki piacra szánt is, csak tudjanak arról, hogy mit kapnak a vevők, és annak milyen vonzatai vannak. A twinesnek is lehetnek ilyenjei, de ha a kollégát ez piszkosul nem érdekli, tudott erről, nincs ezzel panasza, akkor nincs ezzel semmi baj. Jobbkormányos kocsit se hoznak be újonnan, mégis járkálnak köztünk ilyenek, illetve angliában is sok balkormányos van, én is ültem ott ilyenben, bár halálfélelmem volt a "kormány nélküli önvezetőként" száguldó kocsiban elöl ücsörögni :)

Előzmény: nicko (5218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!