Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12085

Sőt mások is vannak, itt akár abba is hagyhatjuk.

Előzmény: Dalmatinski Podrum (12083)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12084
montenegróik, csak orosz turistákra számitanak, ettől vannak olyan sokan, és van ami van.
Előzmény: Dalmatinski Podrum (12078)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12083


A szívemből szólsz, és még hosszasan lehetne sorolni, hosszasan lehetne összehasonlításokat végezni.

De minek?

Hiszen egyértelmű, hogy ez csak baszakodni jött ide, és nem reális képet alkotni a valóságról. Erre szokták azt mondani: ennek még a ßar sem elég büdös!

 

A crna gorai nép híresen vendégszerető, ilyen volt és ilyen is marad. Ha valami ott el lesz cseszve, akkor más kétes betolakodó mellett abban nagy részünk lesz nekünk magyaroknak is. Én is ismerek pár gengsztert, akik az Adria innenső partját használják pénzmosásra. Már magam előtt látom a gyönyörű Albánia szomorú jövőjét is.

 

 

Előzmény: szervezkedő (12077)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12082

Hát ez egy érzés, hogy mennénk vissza, de nincs realitása, mint annak sem, hogy pl, egy albérletet vegyek ki, és lemegyek nyár elején, és el teszetozám októberig :o)))

Előzmény: vargamarcs (12080)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12081
Nem kell feszültség, vannak kik jól érzik ebben a közegben, vannak akik meg nem, igy demokratikus:) és kuss..............
Előzmény: Dalmatinski Podrum (12078)
vargamarcs Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12080
üdv itthon, örülök, hogy jól éreztétek, magatokat és sok szépet láttatok, gondolom, már mennétek vissza.-)))
Előzmény: moncsa03 (12070)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12079
Szerintem nem akart bántani senkit, ezt tudomásul kell venni,ez nem Ausztria, aki arra megy, többet is fizet. Valahol itt a lényeg, ha ide megyek, akkor mik az elvárásaim, ha oda, akkor mi. Kis pénz kis foci, de a természet az, mit nem lehet lefocizni:)
Előzmény: szervezkedő (12077)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12078

 

Egyben biztos vagyok, ha én montenegroi lennék, hétszentség, hogy nem ilyen mentalitású turistára vágyakoznék.

Ez a vélemény annyira demagóg, hogy vitatkozni sem érdemes vele, legfeljebb leszólni a szubjektivitása miatt.

Egy ilyen turistának talán leginkább laboratóriumi körülmények között kellene affektálva nyaralnia.

 

Előzmény: lnzs (12068)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12077
Aláírom hogy kicsit más az élet Montenegróban és gondolom Szerbiában is, de túlzásnak tartok olyat írni hogy 20-25éves időutazás, ha valaki abba az irányba utazik.
Életkoromból adódóan én nem nagyon tudok részleteiben visszaemlékezni, mi volt itthon negyed évszázada.
Mindenki mást néz, mást lát. Nem sértésnek szánom, de egy az életének 90%át a pesti betontengerben töltőnek, fel sem tűnik, hogy Vajdaságban még "él" a határ. Dolgoznka a gazdák, nem látni annyi parlagon heverő területet mint nálunk. Hihetetlen minőségű malomipari termékeik vannak. Persze kicsik a boltok és van pár szokás amit mi másként teszünk.
Nekem a horvátoknál iszonyatosan zavar, hogy a nap minden percében azt lesik, miként tudnának legombolni rólad még pár kunát-és meg is találják. A határon majd kiszedett 2 hete egy hülye kis határőr picsa az autóból mert, mert motyogott valamit az orra alatt, amit alapvetően nem hallottam és amikor elmondtam hogy nagyon kicst beszélek csak szerbül, akkor 5 perces litániát tartott hogy ő sem beszél szerbül, ő horvátul tud csak és csak mondta a hülyeségét, kis híjjjjján leköpött!
Az ami ott folyik egy iparág és ennek mindent alávetnek!
A montenegróiak a maguk mósján igyekeznek, most ott tartanak, ahol.ű
Ez pedig a hozzám hasonló falusi gyerekeknek bejön, van akiknek kevés.
Mi ennyit engedhetünk meg magunknak!
De ez alapvetően nekünk nem rossz!
Ugye amari/moncsa/jisell/baffalolev és még sorolhatnám???!!!!
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12076
nah kabbe  hüvelykujjad, a széptájra gondoltam:)
Előzmény: szervezkedő (12072)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12075
Nah én emlékszem arra a sziklásra, próbáltam megtalálni, de nem jött össze. Sőt Plavi horizontnál is eszembe jutott, csak fáradt voltam, 3 km-es gyaloglás után, igy aztán belehasaltam ami volt:)
Előzmény: moncsa03 (12070)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12074

Nem hát, mert mit ér vele az kinek olyan autója van, hogy sehol sem használhatja, mert nincs az az ótópálya, mi megengedi azt a sebességet?

Mit ér vele az, kinek sok millió van feje fölött, véd az esőtől, széltől, hidegtől, naptól, és a vége egy gödör.........na, ez megint egy pikírt dolog volt, ez nem a filozófálás fóruma:)

Előzmény: szervezkedő (12071)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12073

Szerintem meg azt sugalta, hogy mi magyarok mindig rívunk, hát nézzetek széjjel, lehet máshol még rosszabb is.

Persze, aki mindig csak nyugat felé áhitozik, de közben nem tesz semmit...................

Előzmény: szervezkedő (12071)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12072
Az utolsó mondattal?
Azzal én is!

"Mindenkinek jó nyaralást kívánok!"

:-)))))
Előzmény: Amari bp (12069)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12071
Ezzel a jobban állunk/rosszabbul állunk kérdéssel kapcsolatban kicst vitatkoznék! Amerre te jártál most Vajdaságban, azokat az utakat/házakat/hidakat pár éve még bombázták, a magyar területekről felszálló repülők. Tehát kis túlzással mondhatjuk, mi bombáztuk őket.
Na ehhez képest nem is olyan rossz azért a helyzet nem?
Lehet hogy az emberek szerényebb körülmények között élnek, de nekik ettől nem rosszabb.
Ehhez képest nálunk van egy halom bank és egy csomó multi, aki elszedi a pénzünket. De ez már innentől kezdve politika és off!
Előzmény: lnzs (12068)
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12070

Szia!

 

Mostarban odafele voltunk, a főútról közelítettük meg a szállást, először kicsit túlmentünk, már majdem Mostar végén voltunk, aztán csak visszafordultunk és a főútról jobbra, srégen befelé visz egy út a városba ( egy "Y" elágazás ), na azon kell menni és figyeld a táblát ( elég ütött-kopott de a Celeb.. látszik ) én teljesen véletlen vettem észre egy jobb sarkon, egy nagyon kicsi utca, oda be kell menni és teljesen meredeken felfelé az utcán, tovább nem tudsz menni. Konyhát tudsz használni, mikor odaértünk Nina kérdezte, hogy akarjuk e a konyhát használni, mondtuk csak a hűtőt, bepakoltuk a romlandót meg a fagyiba az akukat, adott a konyhához kulcsot, ennyi.

Inkább a part nem volt tiszta, a vízben meg egyáltalán nem lehetett közlekedni akkora kövek, kavicsok voltak, estünk-keltünk, amyúgy ha már vízszintesben voltál akkor jó volt, szép és tiszta is a víz.:)De Susanjban többet nem fürdöttünk.

Fürdöttünk Sutomorén, apró kavicsos, Dobra Vodán gyönyörű a víz de az sem homokos, hanem kavicsos-iszonyú sokan voltak, megnéztük ezt a Kraljicina plázst is, átmentünk hajóval, ott is szép tiszta a víz, de aprókavicsos, Ulcinj ugye ami nem kavicsos, meg visszább a Plavi Horizonti-de azt sem szeretem, mert millióan vannak és nekem nem volt annyira tiszta a víz most se ( pedig kék zászlós ) ezért mentem a kedvenc helyemre, hátra a sziklákra-na az már víz!:))

 

Előzmény: sfi (12058)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12069
Utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, de milyen nevelési folyamatokon essenek át az emberek, illetve van egy folyamat, csak baromi lassú, még nálunk is:(
Előzmény: lnzs (12068)
lnzs Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12068
Sziasztok!

 

Eddig csak olvastam ezt a fórumot, de miután hajnalban hazaérkeztünk úgy gondoltam leírom a véleményem a montenegrói utazásunkról.

Tompán két óra várakozás után Újvidék-Sabac-Prijepolje-Pljevlja-Zabljak-Savnik-Niksic-Podgorica-Budva útvonalon haladtunk lefelé. Ha valaki ezután azt mondja nekem, hogy mi milyen rosszul állunk annak azt mondom, menjen el csak Újvidékig és láthatja, hogy Szerbiában mennyivel rosszabb a helyzet. Szerintem kb. 20-25 évet visszamentünk az időben. A táj gyönyörű viszont a tisztaságban vannak némi hiányosságok. Mindenkinek ajánlom a Zabljak-Savnik-Niksic útvonalat leírhatatlanul csodálatos táj, persze csakis navigációval, mert a táblák elég hiányosak. A tengerparti résztől viszont egyáltalán nem voltam elájulva, mindenhol mocsok, piszok, igénytelenség, szerintem a montenegróiak még messze vannak a horvátoktól. Budván szálltunk meg és nem igazán éreztük, hogy a szállásadók értünk lennének, a tengerpart tele van szeméttel, az utcák is piszkosan, mindenhol építkeznek. Sajnos mentalitásban is sokkal másabbak, mint mondjuk a horvát rész, ahol főleg olasz, német tulajdonosok és nem szerbek vannak. A Kotori-öböl is nagyon szép, ott viszont már tisztább a környezet. A montenegro-horvát határon kb. másfél órát várakoztunk, majd Horvátországban kötöttünk ki végül, ahol sikerült eltöltenünk pár szép, nyugodt napot. Összességében az a véleményem, hogy ezt is látni kell, két nap elég volt rá, vissza nem megyek nagy valószínűséggel mostanában, viszont a táj szépsége miatt felejthetetlen marad.

 

Mindenkinek jó nyaralást kívánok!

Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12067
:o))) mindenkinek meg van a maga keresztje. Én már csak a lépcsőkre vagyok kiváncsi, annyit veszkelődtünk vele:)
Előzmény: szervezkedő (12066)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12066
Hümi az nem nyaral, hanem "villant" a vejkójelölt előtt. Mert úgy emlékszem valami olyasmit írt, amiből nekem valami ilyen maradt meg!
:-)
Előzmény: Amari bp (12065)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12065

Szijjjaaaaaaaaa, na végre irt is valaki, ki már visszajött.

Bukfenc is megjött Budváról, meg mások is és nem irtak:(

Na még Yeettire is várni kell. Meg majd még Hümi uraság is megjön majd Budváról:)

 

Előzmény: moncsa03 (12056)
Anka679 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12064
Nagyon köszönöm lpierre. Sokat segítettél.
Előzmény: lpierre (11952)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12063
Egy közös konyha van, de ez ha egy nagy csapat és az egész házat kiveszi akkor gondolom nem kotyvaszt mindenki a saját szobájában. Klíma nincs, de klímához csak azokon a helyeken ragaszkodjatok feltétlen, ahol a házat a tenger mellett tűzi a nap májustól októberig. Itt szerintem nem jelent problémát.
Előzmény: ALIR (12062)
ALIR Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12062
Basszus és ott konyha meg légkondi is van? Mert ennél jobb ajánlat akkor a földön nem létezik, hogy 6 EUR/fő/éj... :) Mi 15 EUR/fő/éjért megyünk, igaz, elég jó házba Kotor óvárosától kb. 10 perc sétára...
Előzmény: szervezkedő (12061)
szervezkedő Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12061
Háááát szerintem ilyen "kulcsos házat" nem igen fogtok találni. Ezt akkor már hotelnak hívják, de ott meg nem tulaj hanem személyzet lesz.

Ha semmit sem találsz, ajánlom a nickemre kattintva elérhető sutomorei szobákat.
8 db 2-3 ágyas szoba van 6eur/fő/éj áron. A háziakkal lehet üzletelni hogy az egész házat le tudjátok foglalni és akkor másoknak nem adják ki az adott időpontban.

Előzmény: szinuszka (12053)
ALIR Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12060
http://www.montenegro.com,
http://www.ownersdirect.co.uk

Én itt nézelődtem. 8-an megyünk augusztus elején, de akár a 14 is benen volt a pakliban.

Persze ezekhez kell angolul tudni, de feltételezem ez nem gond.
Előzmény: szinuszka (12053)
ALIR Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12059
Köszi, de azt gondolom minimum ennyi mindenfelé van. Horvátország felé majdnem 1100 km, amiből ok, hogy 850 autópálya, de a többi nem, hanem a horvát tengerparti út nagy forgalommal, ráadásul a költségeket legalább kocsinként 10-15 ezer Ft-tal megdobja. Boszinia felé nagyjából 850-900 km, ellenben végig országúton, Szerbia felé pedig szintén 900 km körül, de legalább Belgrádig gyorsforgalmi úton, ha nem is autópályán, én reálisan 14 órával számolok.
Előzmény: Amari bp (12051)
sfi Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12058

szia,

(nagyrészt) örömmel olvasom, amiket írtál. :)

Mostarban odafelé, vagy visszafelé voltatok? Nináékat könnyen megtaláltátok? Szombaton már mi is náluk alszunk. :)) Mivel neked frissek az emlékeid, biztos emlékszel rá, hogy van-e náluk hűtőszekrény, ez érdekelne még.

A parttal mi volt a gond? Nem volt tiszta a víz?

Előzmény: moncsa03 (12056)
gabor01 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12057

Sveti Stefan túloldalán: Crvena Glavica kemping.

Nem találtam róla beszámolót még. Kiderül minden a helyszínen.

Előzmény: -lac- (12054)
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 12056

Hali Mindenki!

 

Tegnap este megjöttünk, hazafele nagyon jó időt futottunk ( 12 óra alatt a röszkei határon voltunk ), odafele iszonyú gáz volt., szegedi létemre nem informálódtam eléggé a "török vonulási helyzetről". Így kb. 2 óra volt a kilépés ( pedig még egy kicsit pofátlanok is voltunk :)) ). Amúgy már levonult a "török hadjárat" a röszkei határnál. A szerb-bosnyák határon nem volt előttünk senki, viszont másnap egy órát vártunk a bosnyák kilépésre.

Igazából túl késő van egy részletes beszámolóhoz így csak röviden egy pár sort.

Először is jó utat sikerült választanunk Mostar felé, kicsit Novi Sadban kellett kérdezősködnünk mert "elvitt az út" minket. Ezen kívül nem volt semmi gond.

Mostar gyönyörű tényleg és nagyon olcsó ( pékárú, éttermi árak fele, mint Montenegróban pedig ott sem drága ), az üzemanyag itt a legolcsóbb, aztán Montenegróban, Szerbiában nem kell tankolni, drágább, mint itthon.

A Hostel Nina teljesen megfelelt elvárásainknak, Nina nagyon kedves.

A szállásunk Bar-ban tökéletes volt, a part az egyáltalán nem jött be...nem tudom, ki írta, hogy "Szutyokmore" Sutomore de a fene a 10 körmét, ha előre tudtam volna akkor nem Susanjban foglalunk szállást hanem Sutomoréban. Utóbbi nagyon bejött.

Viszont, ha őszinte akarok lenni akkor maradok a Kotori-öböl környékén, mert csak visszahúzott a szívem Herceg Noviba, a Plavi Horizonti mögött lévő kedvenc partomra, így rohadt sokat autóztunk, mert a társaság másik fele meg Ulcinjba vágyott. Ulcinj pedig kellemes csalódás volt a két évvel ezelőtti állapothoz képest. A Velika Plázs sokkal rendezettebb és tisztább. Szóval idén sem pihentük halálra magunkat, Herceg Novi-Kék barlang hajókázás, Kotor, Lovcen ( megmásztam azt a rohadt sok lépcsőt-sípolt a tüdőm-többet nem fogom ), voltunk Njegusban, háznál vettünk prsut-ot meg házi bort és szőlőpálinkát is, Sutomore, Bar, Dobra Voda, Ulcinj és a Skadari-tó...mindent összevetve kellemesen elfáradtunk:)) ittunk sok Niksickót, ettem rengeteg bureket, pljeskavicát, az árak minimálisan emelkedtek az eddigiekhez képest, de még mindig hasonlóak, mint itthon...senki ne vigyen semmit, tök felesleges. Bocs a helyesírási hibákért, késő van és sok volt a Niksickó is-de úgy érzem ennyivel tartoztam...Jó éjszakát!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!