Keresés

Részletes keresés

romesz Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2978
romesz Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2977
Capital gain erdekes hogy nem hallottal rola ;)
Előzmény: denes (2975)
romesz Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2976
szerinted?

a haszonnak
Előzmény: denes (2975)
romesz Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2973
Szonyegpadlo az elenyeszo osszeg, foleg ha nem valami dragat tetetsz be. Mivel ugyis azt tervezed, hogy eladod nem erdemes ra kolteni.
Van egy masik erdekeseg is. Bar ez jelenleg nem valoszinu, hogy elofordul.
Ha a haz erteke felmegy es te eladod haszonnal, akkor a haszon utan adot kell fizetned mint jovedelem. Nem veszes az osszeg 28-30%, de meglepo lehet ha az ember elfelejti, hogy ilyen is van.
Kulonben szerintem vedd meg, ha tudod kicsi az esely, hogy bukj rajta. Nem nagyon mennek lefele az ingatlan arak mar.
Előzmény: Rob_ (2970)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2970

A 4-5 evesen nem kell furdot vagy ablakot cserelni persze, viszont pld szonyegpadlot vagy parkettat legtobbszor igen, vagyis lehet ha benne laknek ujkoratol akkor meg nem cserelnem le, de ha veszek akkor mar szeretnek szepbe koltozni.

Fogok keresni egy ugynokot persze es meglatom mit mond. Azt latom, hogy sok az elado haz es lassan is kelnek el. Amit merlegelek az az, hogy pld 2 ev alatt berletre kifizetek kb $28k-t ami azert itt min10%-a egy haz ertekenek, szoval ha pld el kellene adnom 2 ev mulva es ennyit buknek rajta akkor meg mindig nullan lennek a berleshez kepest. Persze ez durva kozelites mert a tulajnak kell fizetni taxot is meg egyebeket is. Az a baj, hogy a hosszutavu terveimmel meg gondban vagyok...

Előzmény: romesz (2967)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2968

Az mi?

Előzmény: denes (2965)
romesz Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2967
Amelyik felujjitasra szorul, azon eleg jo penzt lehet csinalni, foleg ha sajat magad csinalod meg a munka nagyreszet. (persze ido es tehetseg kerdese.)

Azon a hazon amin ablakaot kell cserelni meg furdoszobat, tobb mint 4-5, de tobb mint 15 eves kell legyen. A muanyag siding helyett nagyon jo composite anyagu sidingot kell felrekni, 40 evig semmi baja nem lesz.

1-2 evre nem erdemes hazat (lakast venni), a jelenlegi ingatlan piac, nehezen mozdul. Eladasra varo hazak, honapokig allnak a piacon, mert hatalmas a valasztek. Ha koltozni akarsz, akkor jobban jarsz ha kiadod amit venni akarsz.

Ha ujat probalsz venni, az biztos tobbe fog kerulni mint a hasonlo jellegu idosebb haz.
Ez olyan mint az uj auto, jo illata van es szep, de nem feltetlen jo uzlet a vevonek.

sok szerencset.
Előzmény: Rob_ (2963)
romesz Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2966
Itt a vadnyugaton az elado ugynoke 3%kot szamol fel es a vevo ugynoke is 3%ert dolgozik.
Szerzodes kotesnel szoktak esetleg alkudozni az ugynoki dijbol.
Gondolom most az ugynokok is ehesebbek es talan konnyebb zoldagra vargodni veluk.
Kulonben szerintem a legegyszerubb, felhivni valakit es letargyalni a dolgot. Mi itt a kulonbozo tapasztalataink alapjan irkalunk es az eleg eltero. Itt nagyjabol hasonlo az adat mint amit te es en irtunk.
Előzmény: Törölt nick (2962)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2963
Tartóssági problémám nekem pld burkolatokkal, konyhabutorral, fürdővel, esetleg ablakokkal volt. Elég sok házat megnéztünk tavaly amikor a jelenlegit kerestük, és ha a ház idősebb volt 4-5 évnél akkor ezek közül több cserére-felújításra szorul sokszor, viszont a tulaj a legritkább esetben tette rendbe mindet, így a végén elkezdtük kor szerint is szűrni a házakat... nyilván szerkezetileg rendben volt mind. Bár itt elég elterjedt az a műanyag külső falburkolat ami a deszkafedést imitálja (én csak csíkos háznak hívom őket...)és azért az pld egy 10-15 éves házon érdekesen néz ki. De végülis ez nekem mindegy mert ha veszek akkor valószínű újat próbálok venni. Amin gondolkodom az inkább az, hogy mekkora eséllyel ragadhatok bele a házba ha 1-2 év múlva el akarnám adni, alternatíva-e a bérléssel szemben.
Előzmény: denes (2960)
romesz Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2958
altalaban 6% a jutalek, de lehet alkudni. 1%-ot altalban konnyen engednek az ugynokok.
A helyedben felhivnek egy-ket ugynokot es elbeszelgetnek veluk. Szeretnek az emberrel beszelni mert ott a lehetoseg, hogy ugyfel lesz belole.
Előzmény: Rob_ (2955)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2957
Nagyon köszönöm a linket. Te NYC-ben élsz? Hogy ment a kijutás? Ezek a stúdió lakások tényleg olyan picik? Egyedül mennék ki teljesen senkim sem él NYCben de nekem ez az álmom. Munkát keresgélek a szakmámban. De ha megkapom a vizumot azzal megkapom a zoldkartyat is?
Kb. mennyibe jön ki az egesz koltozes papirostul? A varos melyek azon reszei ahova nem szabad koltozni a filmekben annyi mindenrol szo van ahol mennek a drogos balhek pl ezt szeretnem elkerulni.
Előzmény: romesz (2943)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2956
ok, egy beszelgetest biztos meger.
Előzmény: Törölt nick (2951)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2955
Mennyi lehet itt az atlagos ugynok jutalek? Mondjuk egy 200-250k kozotti haznal.
Előzmény: Törölt nick (2952)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2954

Kosz. Igazabol az a kerdesem, hogy van abban logika amit felvetettem, vagy van benne olyan tenyezo ami miatt felejtos de nekem az eszembe sem jutott... de persze az egyik kockazati tenyezo az eladasi lehetosseg.

Az is gond, hogy nem lesz konnyu jo berhazat sem talalni mert amelyik nem uj abban az anyagok a nem tul csodas minoseg miatt 4-5 ev alatt mar nem tul szepek, de par eves kiado meg nem sok van.

Ja es megvalami, igaz az, hogy a hazkolcsonoknel ha pld 20 ev a futamido akkor az elejen csak  kamatot torlesztem es csak utanna a toket? azaz nem uzlet hamarabb visszafizetni?

Előzmény: Törölt nick (2952)
romesz Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2950
itt mondtad "2945"
Előzmény: Törölt nick (2949)
romesz Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2948
Azert mert te eljottel onnan, akkor mindenki mast ki kell pusztitani?
Ejnye-bejnye.....
Előzmény: Törölt nick (2947)
romesz Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2946
hahaha ez valoban jo es segito tanacs volt.
Latszik, hogy NY-ban eltel :P
Előzmény: Törölt nick (2945)
Rob_ Creative Commons License 2010.10.05 0 0 2944
Ha már a lakás a téma én is kérdeznék vmit. Jelenleg bérelek egy házat de télen költözünk egy másikba, viszont gondolkodom rajta, hogy nem lenne-e jobb venni egyet, mivel akkor a törlesztés lehetne kicsit kevesebb, de inkább ami lényegesebb, hogy akkor nem "ablakon kidobott" pénz a bérleti díj. Persze lehet, hogy 1-2 even belül ismét költöznénk és akkor el kellene adni, viszont ugye addigra azért már kifizetem egy részét így ha azt el is buknám mindet az eladáson, akkor még mindig lehetnék nullán a bérléssel hasonlítva. Viszont eladásban (vételben is) nulla a tapasztalatom itt. Autóvásárlásnál azt láttam, hogy iszonyatos nagy haszonkulccsal dolgoznak a kereskedők, így elég bukta egy nem magán eladás, viszont azt olvastam, hogy ház vétel-eladás itt szinte csak ügynökkel. Mit gondoltok?
romesz Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2943
Mivel semmit nem tudsz a bevandorlasrol kezd itt az olvasgatast.

Amennyiben sikerul zoldagra vergodnod, akkor kezdj el keresgelni lakas ugyben.

New York az egyik leheto legdragabb varos. Minden sokkal tobbe kerul, mint az orszag tobbi reszen.
Inkabb gondolkozz New Jersey valamelyik telepulesen. Onnan metroval pillanatok alatt bejuthatsz Manhattanba. De pl egy oras vonatozassal akar 60-80 merfoldnyire valoban olcsobb es biztonsagosabb az elet.
Előzmény: kristofkerekes (2941)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2941
Igen ezt én is hallottam sajnos drágának, dárga de én arra lennék kiváncsi, hogy NYC-nek melyek azok a részei, ahova nem szabad költözni közbiztonságilag vagy egyéb ilyen körülmény. Ezek még csak távlati tervek, de ahhoz hogy tudjak keresgélni szeretnék mindennél többet megtudni. Például Manhattanban a harlem tényleg rossz környék. Vagy Bronx vagy Queens, vagy például, hogy melyek azok a részek ahol egy kis lakásban, de jó környéken viszonylag olcsón meg lehet élni.

És például egy heti kaja egy főre mennyire jön ki úgy értem, hogy drágák a boltok meg az ételek?

Bocs a sok kérdésért de minden érdekelne a városról és a lehetőségekről.

Például, ha valaki eltudná mondani mi a menete a kiköltözének a papírok ügyintéésének és hogy mennyi idő meg kb mennyi pénz az hogy ha az ember új életet akar kezdeni ott teljesen hivatalosan?
Előzmény: denes (2938)
romesz Creative Commons License 2010.10.04 0 0 2940
Előzmény: kristofkerekes (2926)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2937
Itt lakások nincsenek, de vannak házak, farmok és föld.

http://www.landsofamerica.com/america/land-for-sale/?source=list-all-land-for-sale

Előzmény: denes (2929)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2936
hosszútávra azért ezek nem kis összegek. De nyilván nem mindenhol ilyen magas melyek azok a részek ahova nem túl jó költözni?
Előzmény: denes (2935)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2933
Te mit javasolnál, ha a kiutazáson goldolkodsz lakás találás szempontjából. Ha van esetleg olyan ahol bérbe adnak az is jó.
Előzmény: denes (2932)
Giovanna Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2928
Bemész a T-be és veszel, most levitték az árát az iOS4 miatt.
Előzmény: Girela (2925)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2927
Szia!

Én a nyáron voltam az USA-ban. Én is akartam venni Iphone-t és ez úgy van, hogy 199dolcsi volt akkor apple boltbol ha ATandT vel veszed. Ez hasonló vállalat mint nálunk a Telenor vagy stb. Ha e nélkül veszed tehát kártyafüggetlenül akkor 600dolcsi. De 2 éves hűséget kellene kötni az ATandTvel ha úgy vennéd ami kiszámolva sem lett volna olcsó de nem is tudtam volna megvenni mert nem tartózkodtam eleget az államokban ahhoz h egy ilyen szerződést kössek.

Szóval így nem vettem.
Én is láttam mo.-n hogy vannak ilyen oldalak nem tudom h valodiak e en nem bizok az ilyenbe de ez szemelyes.

Sok sikert
Előzmény: Girela (2925)
kristofkerekes Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2926
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy New York City-ben eladó illetve kiadó lakásokat melyik oldalon találok. Keresgéltem itt a neten, de valahogy nem voltak tól komolyak. Hallottam olyanról is, hogy azok a lakások amelyeket gazdáik nem tudtak törleszteni azokat a neten elárverezik tudtok erről valamit esetleg az oldal címét?

Ha van valami más ötletek lakás szerzés ügyben örülnék neki.

KRistóf
Girela Creative Commons License 2010.10.02 0 0 2925
Helló!Nem tudom hogy tudtok-e nekem segíteni.Olyan után érdeklődnék hogy Amerikába az Apple Iphone 3gs 32gb tényleg csak 50.000Ft-t? Rendelni szeretnék és nem tudom hogy ez valós ár vagy csak pénzt akarnak kicsalni tőlem. Valaki mondana nekem egy kinti árat? Válaszukat előre is köszönöm!
Rob_ Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2924
Az, hogy a rokon neven levo biztositasban te is szerepelsz mint vezeto attol az meg az o biztositasa. Az, hogy egy allamban milyen feltetelei vannak az auto regisztralasnak az eltero. Meg kell nezni a DMV honlapjat es ott tetelesen felsoroljak. Nem tudom mik a szabalyok VA-ban, de NC-ban (ami a szomszed) addig nem adtak vegleges jogsit amig a DMV rendszerebe a munkavallalasi vizum ervenyessegi idejet at nem kuldte a bevandorlasi hiv.. Azaz a DMV-nek latnia kellett, hogy mi a statuszod, es az alapjan jogosult vagy jogsira/regisztralasra.  Ja es SSN is kellett, amit ellenoriztek is. Szoval ha turista vagy akkor nehez lesz mert arra itt pld nem adnak. De, nezzd meg a dmv honlapjat, le van irva reszletesen.
Előzmény: bokusz (2923)
bokusz Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2923
Megkötöttük a biztosítást az autóra a Geico -nál.Bevettek a biztosításba is,lefénymásoltam és beraktam a kocsiba.De most egy olyan problémával szembesültem,hogy ,mivel a rokon nevére vettük először,az ő nevére szól a Temporary is. Ha holnap bemegyünk a megírt Title-val és a Biztositási papirokkal DMV-be,akkor kapunk elvileg a nevünkre új 30napos Temporaryt?Jelenleg New Yorkban vagyunk,de virginiában szeretnénk regisztrálni az autó.Ez megoldható???Ha tudtok valamit mondani...megköszönném.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!