Keresés

Részletes keresés

pozo45 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16968

Szia Jesurum!

 

Én is olvastam Éva Sapi cikkét, látom feltetted a linket.Ezért szeretném én is a Sapentot és a Banderolt mert hiszek neki.

 

A fahéj cseppeket csak nagyon kis dózisban szabad szedni!Először én is az üvegből cseppentettem a kávémba, de az nagyon erős volt, még a két csepp is.Most szemcseppentővel teszek a kávémba két cseppet és így már jó.Nem szabad többet napi két cseppnél!! 90 napig kell szedni.

Te hol szerezted be és milyen minőségű?

 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (16958)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16967

Jesurun, nagyon köszi ezt a cikket, így már sok minden világossá vált. Kíváncsi lennék, ha a doxy mellett a mino-ra is megnézték volna, vajon az milyen eredményt produkált volna?

Előzmény: Törölt nick (16960)
milla10 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16965
Asszem felcsatolom a szajkosaram.
Előzmény: Törölt nick (16964)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16964

Eddig bírta. Már akartam mondani,hogy milyen jó lett a fórum. Korai volt....

Előzmény: milla10 (16963)
milla10 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16963
Koszonjuk little.olvastuk a2007es cikket!
Előzmény: Törölt nick (16959)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16962

Ha utána szedsz még más gyógyszert,akkor nem lesz baj. Csak ne az legyen az utolsó...

Előzmény: Törölt nick (16960)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16961

Valahogy mindig volt egy ilyen érzésem a doxival kapcsolatban. Azt nem is kértem a doktornőtől. Az amoxicilin a legjobb szerintem...

Előzmény: Törölt nick (16960)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16960

Ez Sapi Eva cikkje, a Samento es banderol hatasarol:

 

http://www.townsendletter.com/July2010/sapi0710.html

 

A lenyege, h mindket herb nagyon hatasos, egyuttesen ez meg fokozodik, ellenben a doxyciklin egyaltalan nem az.

 

Azert remelem nem volt hiaba az az 50 napos kura.

Oszinten remelem nem.

:(

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16958

Szia Pozo,

Most hasonlo cipoben jarunk kicsit....

Nekem megerkezett a Samento es a Banderol, amerikabol rendeltem, es ezt kivetelesen magyarorszagra, es a postakoltseg iszonyu draga volt de meg igy is olcsobb mint a cowden.

Most, pont mivel nem irtam le magamnak a protokolt anno, keresgelem a netem hogy hogyan kell szedni, de nem talalok vilagos leirast, csak annnyit h egy cseppel kell kezdeni, napi 4szer, es 15 perc szunet a ketto kozt es etkezes elott. A gond pl az h en nem eszem napi 4szer csak ketszer, igy nem tudom hogyan fogom csinalni.

3 het alatt megjott amerikabol, igy nyugodtan megrendelheted onnan.

 

A masik, h vettem fahejolajat is, meg regebben, de nem kezdtem el, es a mult heten a kezembe akadt, gondoltam ideje kiprobalni, es (mivel siettem) tettem a kaveba en is, jo sok csepp belement, nem szamoltam, alig birtam meginni, de megittam es 2 napig rosszul voltam.

Azota nem probalokztam vele.

De szeretnem ujbol elkezdeni, csak arra sem volt idom h megkeressem a leirast h milyen utemben kell szedni.

 

Amit en most szeretnek szedni, az ez a harmas (Samento, Banderol, Fahej) + hozza az olivalevel extrakt, ami nekem izlik is, vagyis igy mar 4-es, es persze rengeteg vitamin antioxidans, asvanyi anyagok (szelent is most rendeltem, mert eddig nem szedtem), illetve mindenfele meregtelenites algaval, szaunaval almaecettel stb.

Vagyis nem akrok nyugtot hagyni a bacinak, hanem folytatom az ab kurat alternativokkal, folyamatosan.

Ja, es majdnem elfelejtettem, h a takacsmacsonya is megjott :)))

 

ha tudod a fahejnak a protokoljat, akkor azt le tudnad irni ide?

Koszi :)

Előzmény: pozo45 (16937)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16957

Mothm az alvászavarrol írnál bővebben? Most is fennáll ? köszi. Ez nálam is probléma volt sokáig.

Előzmény: Törölt nick (16948)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16956

Szia Mothm! A Sjögren hogyan kezdődött nálad? a szem és szájszárazság?Lassan, észrevétlenül vagy hogyan? azért kérdezem, mert áprilisban nekem is elment a könnyem, nyálam, de nekem egyik naprol a másikra. Nekem akkor az autoimmun panel negativ lett, de mindenhol azt írják annak ellenére is lehet. De végülis nekem azt állítja az imunologus hogy nem lehet autoimmun ha ilyen hirtelen jön. Nem értek semmit.Nekem is van minden tünetem, főleg az agyi köd ami nagyon nagyon zavar.

Túl sok okosat én se tudok mondani. Neked mit mondtak a Sjögren maga nem okozhatja a tüneteidet? mert én mindent olvasok külföldi oldalakon és simán írnak Sjögrenre is agyi köd stb mindenfélét, de az orvosok szerint akikkel eddig találkoztam ez csupán nyálkahártya szárazság és kész.

Neked olyan nem szokott lenni vagy nem volt, hogy erősen égett a szemed, belül a szemgolyo miközben meleg is volt a bőröd a szemednél és a homlokodnál , mintha lázas lennél? nekem ilyenek vannak hullámokban és most probálok utánajárni.

Amúgy arrol már meg vagyok győződve hogy mindent vírus vagy baktérium okoz és kezdem azt is elhinni, hogy nincs autoimmun csak bacik és vírusok pl a Lyme okozhatta a Te Sjögrenedet. Volt itt egy forumozo, Tiw ő Sjögrenes és neki mondta Eszto, hogy azt a Lymeja hozta ki. Vissza tudod itt olvasni a hszeit.

Előzmény: Törölt nick (16948)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16955

Szia Milla, en voltam. kimutatta ugyanazt, amit a rutin vervetel a korhazban. Magas feherversejt szamot. Akkor voltam csalankiuteses. nem mentem vissza kontrollra. Egyebkent az a belgyogyasz, aki ezt elvegezte nalam azt mondta, hogy candida is okozhat hasonlo tuneteket. 

Előzmény: milla10 (16954)
milla10 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16954
Vercsepp analizisen volt vki? Er barmit is?
milla10 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16953
Intravenas h2o2 rol mar hallottam es olvastam,de nincs vele tapasztalatom.asszem arra van hogy oxigenizalja asjteket igy kuzd a virusok es bakteriumok ellen. De ezt nyilvan te is tudod.ha a termeszetgyogyasz ezt ajanlotta gondolom nem fogqz kinyulni tole. Ha nagyon felqz az abtol,probald ki elobb azt es ird majd meg a tapasztalatokat. De sajnos neked kell donteni hogy mibe vagod elobb a fejszedet.eszto drno mar mindent megert sztem,akkor se fog lefejezni,ha nem mersz elindulni az altala javasolt uton.
Előzmény: Törölt nick (16948)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16952

Szia Adelaideee, azytro melle igen, a doxyt nem tudom. a betegtajekoztatoban, ha nincs feltuntetve, hogy szigoruan tilos az alkohol fogyasztas, akkor szerintem azzal egyutt is szedheted.

Előzmény: Adelaideee (16938)
milla10 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16951
Nagyon bonyolult az ugyed es akar lyme is lehet a volt es a mostani tuneteid alapjan.ha zavarnak a tuneteid probald meg az abt. Es barsok helyrol az jon vissza,hogy a.gendiagnosztikan mindenki lymeos lesz,sztem azert mert az orvosok nehany jellegzetes tunetet ismernek el lymekent. Sok szakirodalomban az is le van irva ,hoy a teszt negativitasa nem feltetlenul jelenti a borrelia hianyat.masik lehetoseg,hogy megprobalsz meg mas teszteket,pl. Balaiczanal van meg lyme teszt es cd57 teszt,ami lehet pontosabb kepet ad. Neked kell eldonteni. Itt mar sokan sokmindent beszedtunk es mindenkinek nehez az elindulas es sok a ketely,plusz a magyar orvosok tudtalansaga a lymerol se konnyiti meg a dolgokat. Ma eszto doktorno itthon a legjobb szakember.
Egy biztos:az autoimmunra kapott immunszuppresziv szerek erosen rontjak a lyme tuneteket.imadja a borrelia.nekem van ismerosom,akit arra kezeltek.most gyakorlatilag nem lat es tolokocsiban ul.ma mar lymera kezelik.
Előzmény: Törölt nick (16948)
pozo45 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16950

Én helyedben követném Esztó dr-nő tanácsait, mert elég bonyolult a helyzeted ahhoz, hogy tanácsot adjak, később, ha tisztább lesz a kép akkor igen.A krónikus lyme-kór remélem gyógyítható mert itt sokan benne vagyunk és küzdünk 

 

Kitartás, türelem, és nagyon akarj meggyógyulni akkor sikeres leszel!!

Előzmény: Törölt nick (16948)
pozo45 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16949

Vándorló Palota :köszönöm a választ

 

bob87: köszönöm a segítséget

 

A glutamint bodyboltban veszem, van benne egy adagolókanál azzal kel napi kétszer teában feloldani /én legalábbis teában oldom fel, mert mást nem iszok/

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16948

Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon. Nálam Sjögren szindrómát diagnosztizáltak.
Még 2007-ben egy nyári táborban véresre csipkedtek szarvas legyek és rá egy hónapra fejfájás, láz, hidegrázás, szédülés, hányás, hányinger, orrfolyás jelentkezett, majd ízületi és izom fájdalom, ájulás, mellkasi fájdalom, nehéz légzés, nyaki merevség, nyirokcsomó megnagyobbodás, nyálmirigygyulladás és az arcom megdagadt. Fájdalmamban már sírtam. A Dél-Pestiben azt mondták, hogy mumpszom van, vettek vért és a reumafaktorom 375 volt. Még az orvos meg is jegyezte, hogy ilyen fiatal lánynak (16), hogy lehet ilyen magas a reumafaktora. A háziorvosom agyhártyagyulladás gyanújával a Szent Lászlóba küldött. Emelkedett CRP-m volt, a májam és a lépem megnagyobbodott, vettek vért Epstein-Barr vírusra, ami pozitív lett, így mononucleosisnak tudták be. Egy hétig bent feküdtem és végül penicillint adtak nekem, pedig a bekerüléskor közöltem velük, hogy allergiás vagyok rá. Kiütéses lettem, de utána jobban éreztem magam és a CRP-m is lejjebb ment. 
2012-ben viszketni kezdtek a végtagjaim borotválkozás után pár nappal, szappant, tusfürdőt váltottam, de nem múlt el. Elmentem bőrgyógyászhoz is, de nem tudta mi lehet. Gondoltam abbahagyom a fogamzásgátlót, lehet az szárítja a bőröm, de az sem segített. 1 évig próbálkoztam mindennel, és az interneten láttam, hogy több belgyógyászati betegségnek is lehet ez a tünete, így szaladtam vérvételre. Kiderült, hogy rossz a vérképem. Túl magas a vérsüllyedésem (72) és alacsony a fehérvérsejtem (3), a reumafaktorom (365).
Végigjártam mindent, ultrahang, fogászat, fül-orrgégészet, nőgyógyászat, de csak egy göböt találtak a pajzsmirigyemben ami állítólag minden második embernek van.
20 vérvétel után végre elküldtek immunológiára, ahol Sjögren szindrómát állapítottak meg. Szinte egyáltalán nincs könnyem és nyálam. 
Most tavasszal rátaláltam erre a fórumra és eszembe jutott, hogy a mononucleosisom előtt szét csípkedtek a legyek és láttam, hogy többen is írták, hogy így kapták el a lyme kórt.
Tegnap voltam Esztó Kláránál és ő is azt mondta, hogy nagyon valószínű, hogy lyme kórom van. A wsstern blot vizsgálaton a Flafellin: B. burgdrorfeli sensu stricto lett pozitív, de a vizsgálat értékelésénél negatívnak írták a lyme teszt eredményét. Az elmondott tünetek alapján és a 2007-es leletim alapján mondta Esztó Klára h lyme.
Nagyon úgy néz ki, hogy 2007 óra magas a süllyedésem és alacsony a fehérvérsejtem, mert 2011-ben is magas volt a süllyedésem, csakhogy az orvos annak tudta be,hogy biztos megfáztam.
Végig néztem a lyme tüneteit, szinte minden tünetem volt a mononucleosis alatt vagy az azt követő 1-2 évben. Olvastam több helyen is h az Epseint-Barr vírust is össze szokták keverni a lyme-mal és a Sjögren szindrómát is.
Jelenleg csak száj-,szem-,hüvelyszárazság, memória zavar, alvás zavar, foltok látása, néha kb 2 hetente bele nyilal az izületembe, csuklómba vagy a könyökömbe, ingerlékeny vagyok, néha halálfélelem fog el (de ez a betegség miatt). De ezekkel együtt tudnék élni, csak ne romoljon az állapotom.
Ez az autoimmun betegség is aggaszt, hogy nehogy átmenjen másik autoimmun betegségbe.
A természetgyógyászom intravénás hidrogén-peroxid kúrát ajánlott. De elég ijesztően hangzik.
Tavasszal ittam h2o2 cseppeket 1 hónapig és nem lett bajom tőle, sőt 70-ről lement 50-re a vérsüllyedésem, úgy h előtte hónapokig meg sem mozdult 70-ről.
Varga gombát is szedtem, de semmire nem jó. Most Colostrumot és cyrosan inovumot szedek, majd a vérképemből kiderül, hogy ért-e valamit.
Esztó Klára antibiotikum kúrát írt fel. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek 7 év után el tudja pusztítani a borreliát az antibiotikum, vagy így, hogy nem igazán van most tünetem hagyjam és próbáljam szinten tartani az állapotomat vitaminokkal, gyógynövényekkel? Azt olvastam, hogy a krónikus lymeosokból már nem lehet teljesen kiírtani. Félek, hogy új tüneteim jelentkeznének, vagy a régiek visszajönnének az antibiotikumtól illetve nem szeretném, hogy a candida elszaporodjon bennem és az immunrendszerem gyengüljön. Az intravénás H2O2-ről hallottatok? Mi a véleményetek róla?
Örülnék, ha tudnátok tanácsot adni, vagy megosztanátok a tapasztalataitokat!

milla10 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16947
Ssajnos tobbnyire csak akkor, ha kapok hirlevelet vagy felhivnak. De a konferencian valoban sokkal olcsobb. Ha lesz valahol ,felteszem.
Előzmény: Vándorló Palota (16941)
milla10 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16946
Cowdent irorszagbol kuldik es egy bankkartyaval rendelheto az internetrol.europaba nem merikabol erkezik.
Előzmény: pozo45 (16937)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16945

Mennyibe kerül? Engem is érdekel.

Előzmény: Adelaideee (16938)
bob87 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16944

Online fizetés. Nem kell semmihez deviza számla. Ahol online bankkártyás fizetési lehetőség van / illetve Paypal, ott a bankod v. a paypal fizetéskor átkonvertálja neked (válaszd a bankodét!). Átutalással személyes átutalásnál biztos lehet kérni a banki átváltást, netbanknál is szinte biztos. 

 

Glutamin: Vegyél bodybuilding boltban, ott olcsóbb lehet. 500g - 5000huf kb. Kint olcsóbb, ha kint élsz. Amúgy mekkora adagban írják fel, kíváncsi vagyok :)

Előzmény: pozo45 (16937)
Vándorló Palota Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16943

Eva, mylyme is régen írt

Boxerkutya vajon  a társfertőzéseket kivizsgáltatta-e... 

 

Előzmény: Törölt nick (16942)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16942

Boxerkutya egészségéről szeretnék érdeklődni. Régen nem írt már...

Vándorló Palota Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16941

Milla felvilágosítást tud adni az esetleges jövőbeni Cowden-konferenciáról, programról, aki regisztrált az - emlékezetem szerint - kedvezményesen juthatott hozzá. 

 

Érdemes visszaolvasni az ő bejegyzéseit is.

Előzmény: pozo45 (16937)
Vándorló Palota Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16940

Köszönöm válaszod.

Előzmény: pozo45 (16939)
pozo45 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16939

Bocsánat nem válaszoltam : dr Hummel féle mikrokristályos gél az amiről az elöbb írtam, ha ismeritek akkor bocs.

Előzmény: Vándorló Palota (16936)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16938

Épp tegnap rendeltem meg! A doxy és az azitromycint mellett szabad ugye?

Előzmény: AsdfxxxXx (16932)
pozo45 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16937

Köszönöm a segítséged Cowden ügyben, de az nekem nagyon drága.Eddig is sokat költöttem már !Amit nagyon szeretnék kipróbálni az a Samentó és a Banderol, de nem tudok fizetni mert nincs se deviza számlám se ismerősöm aki megvenné és elküldené 

Amerikából.

Még egy érdekesség:szintén egy amerikai oldalon olvastam, hogy a fahéj cseppek a lyme-kórra is jók.Rögtön utána néztem, de Magyarországban nem találtam megfelelőt, viszont Bécsben igen.Kint élő tesómon keresztül szereztem és most szedem rendszeresen napi két cseppet.Baromi erős, én a kávémba teszem, de még így is csípi a szám.Nem tudom, hogy valóban használ-e a lyme-kór ellen, de majd megtudom.Azt olvastam róla, hogy antiszeptikus hatású.Három hónapig kell szedni, majd beszámolok az eredményről.

 

Üdv.

Előzmény: Vándorló Palota (16936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!