Keresés

Részletes keresés

Elar Creative Commons License 2008.03.13 0 0 188

Köszi

A focipályától nem messze. Deák u

 

Azért reggel nem semmi ez a másfél km-es sor Harasztiban :(

Előzmény: Törölt nick (182)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.03.10 0 0 186

Nem bizti, h csak képességeken múlik. Elég érdekes leendő városunkban a házszámozás. Minden földhivatali papír, térkép, helyszínrajz stb. szerint 43 a házszámunk. Ehhez képest az egyik szomszédunk 43, a másik 47, 45 pedig sehol... Miután adásvételi szerződésünk is 43-ra szól, ide kéne bejelentkeznünk is, de hát ott már mások is laknak :-) Felhívtam ma a Hivatalt, hogy mi a teendő. Nagyon udvarias, segítő ügyintézővel beszéltem, aki elmondta, hogy össze-vissza vannak számozások, utcák, ezért idén az egészet felülvizsgálják és rendezik. Addig pedig hrsz-ra adják ki a lakcímkártyákat. Érdekes lesz, mert az ELMÜ meg 42/2-re kötött velünk szerződést, lakcímkártyánkon egy hrsz. lesz, házszámunk 45, tulajdoni lapunk 43 és így tovább... Hát nem unalmas az élet D.v-ban :-) A postás viszont már két levéllel is megtalált, pedig nem nagyon szokhatta még nevünket...

 

A hivatalban az anyakönyvvezetővel is beszéltem ma, ő is nagyon kedves volt telefonban, de  a központos is udvariasan jelentkezik be. Szóval Hivatal egyelőre jelest kapott.

 

Más. Egyre gyakrabban megyünk HAZA, s a nyugati ltp. környékén egyre áthatóbb a bűz. Ugye ez nem ér a régi faluig?!

Előzmény: Törölt nick (185)
brazil_8 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 184
Na nem személyeskedünk ;)

Anyám ma bedobta a postaládádban a tüdőszürő papírodat, mert valamelyik jó képességű hozzá dobta be.
Előzmény: Törölt nick (180)
brazil_8 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 183
Gratula, kellemes itt tartozkodást :)
Előzmény: Elar (181)
Elar Creative Commons License 2008.03.08 0 0 181

Nah leköltöztem Varsányba, 1 hete.

Végre lett netem is - igaz 1 hét csúszással, mint igérték.

Kevenet lett. Majdnem nem sikerült, mert az átjátszó fejet eltakarta egy ház + 1 fa :)

2 nap óta, semmi bajom vele - habár az eddigi 2Mbites-hez képest, időnként lassabb.

 

TVben a DigiTv-t választottam. 1200Ft havonta....

Igaz 4-6 hét szerelési időt mondtak. Addig a szobaantennával bibelődünk - a Retekklub egész jó

 

A forgalmat egyszer szívtam meg. Csüt reggel volt egy baleset a 0-áson és Zuglóba másfél órát autóztam :)

brazil_8 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 179
A lámpa eddig elég ürhető volt, azonban az utóbbi napokban kezd visszatérni a sorban állás, mintha újra több teherautó járna és ezét lenne.

A KTV szerintem is felejtős, a bátyámnak olyan van Dhararasztin és hát elég zajos kép, számomra nézhetetlen.

Előzmény: Törölt nick (168)
brazil_8 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 178
Esetleg DVB-T, bár azon csak M1, M2, Duna TV fogható.

Vagy pedig szereljetek fel a padlásra vagy tetőre egy pillangó antennát, sokat javít a helyzeten.
Előzmény: Elar (174)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.27 0 0 176
Mik ezek? Mármint ingyenes csatornák?
Előzmény: Törölt nick (175)
Elar Creative Commons License 2008.02.26 0 0 174
 

Egy igen buta dologban kérem a tanácsotokat.
Eddig mindig vmi csodás szolgáltató által - kábelen nyomott TV adásokat néztem.
De most leköltözöm Dunavarsányba a páromhoz, aki nem fizet elő semmire, hanem van egy 4e ftos Thomson szobaantennája és azzal "nézi" a TVt.
Retek klub egész jó, M1 és TV2 nem igazán.
Kb ennyi ami fogható

Én azért ennél többre vágyom, de nem akarok előfizetni semmire
Milyen lehetőségeim vannak?

Segítsetek légyszi

Péter az állat Creative Commons License 2008.02.18 0 0 173
Hoppá! Ez meg nem lemaradt.

http://www.dugo.info

http://www.dugo.info/?app=dugo&page=kamerak

Előzmény: Péter az állat (172)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.18 0 0 172
És ha ez nem elég mert a várost mégjobban akarod látni, akkor itt van mégtöbb kaera, bár ezek nem annyira profik.
Aztán van még Soroksáron a Hősok terén kamera, ill a Grassalkovich többi lámpájánál is készül, de az nem publikus célokat szolgál, hanem a piroson áthajtást, és a sebességet figyeli, bájos csekk ellenében, úgyhogy csak óvatosan!
Előzmény: Törölt nick (170)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.18 0 0 171
Nekem is nagyon tetszik. Tegnap kaptam a linket a "szomszéd" topicban. Tök jó, hogy alul még egy csomó infót külön is megjelenítenek. Sőt kiváncsiskodók akár vissza is tekinthetnek.

A több helyen is van ilyen, bár az nekünk messze van.

http://web.kozut.hu/index.php?id=8418
Előzmény: Törölt nick (170)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.18 0 0 169
"Mintha a Harasztinál lévő lámpa ügyében alakult volna valami. Mostanság nem torlódik fel ott akkora sor...ma reggel is egész emberi volt."

Akkor szerencséd volt. Nekem reggel majd' a déli ipartelepig ért a sor, de legalább valamennyire haladt.

Valamivel jobb az biztos, valamit állíthattak rajta, mert most már nincsenek olyan extrém sorok. Minden attól függ, milyen bugyi van rajta. A minap pl úgy jártam, hogy kifogtam a sor végét az aszfaltkeverő bekötőnél, "végig négykézlábaztam" a lámpáig, bementem a kútra, hogy töltsek az ablakmosóba vizet, és mire egy perc múlva kijöttem, már nem is volt sor az 51-esen, akkor onnan nem engedett egy csomó ideig. A guta kerülgetett. :-)

Addig is, ha valakinek reggelenként ilyesmihez van kedve, az indulás előtt akár meg is nézheti. Akár mobilról is.

http://mcs024.mcss.hu/pc/index.php
Előzmény: Törölt nick (168)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.18 0 0 167

Előre is köszönjük! És vigyázz, mert könnyen szavadon fogunk :-)

 

Közben sodródunk az Invitel felé, mert amit én felesleges, kapcsolt-szolgáltatásnak éreztem (telefon), azt házastársam nagyon jó lehetőségnek látja (vég nélküli beszélgetések esténként bnőkkel, rokonokkal, ismerősökkel, kolléganőkkel, 0 ft-os percdíjon). Beszéltem is az ügyfélszolgálatukkal, s eddig jelest kaptak: udvariasak, szolgálatkészek voltak, értelmes válaszokat adtak a kérdésekre, visszahívtak, kultúrált hangnemben ígétrték, hogy minden gördülékenyen megy náluk, s biztos, ami biztos, postázzák is a szerződés-nyomtatványokat :-)

 

A PR Telecomot is felhívtam TV-ügyben. Háááááát. Ott azért mást tapasztaltam: egy álmatag, talán alvó (?), rendkívül fáradt ffi-hang enerváltan próbált mielőbb lerázni. Némi infót azért sikerült belőle kihúzni, s ha majd vmi értelmesebb kollégájára bukkanok, tán még szerződünk is. Minden esetre, ha Invitel 5-ös, akkor PR 2-es alá-alá-alá. Persze a tényleges szolgáltatáskor javíthatnak.

 

Más. Remélem holnap este mindannyian a Kultúrban lesztek! Ha már ott laknánk, kérdeznék is: pl. azt, hogy az 51-esről bevezető utat nem kéne-e kicsit rendbe tenni... esetleg, hogy az 51-es dunaharszti kereszteződésében nem kéne-e lámpát átprogramoztatni...

 

És Ti mit kérdeztek majd? Elmentek egyáltalán?! Ugy mindenki tudja, miről beszélek:

 

Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy Dunavarsány Város Önkormányzata

KÖZMEGHALLGATÁST tart

melynek idõpontja és helyszíne:

Dunavarsány, Petõfi Mûvelõdési Ház nagyterme, 2008. február 19. (kedd) 17.00 óra

 

A törvény a közmeghallgatás intézményesítésével biztosítja a polgároknak az a lehetõséget, hogy közérdekû kérdést és javaslatot tegyenek a képviselõ-testülethez.

A közmeghallgatásra minden érdeklõdõt szeretettel várunk:        

                                        Dunavarsány Város Önkormányzat Képviselõ-testülete

 

 

Előzmény: Törölt nick (166)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.18 0 0 165

Azért amikor választottunk, nem ez volt a fő szempont! (Most sem az.) Nem nagyon akartunk Pesttől távol költözni, de nem volt pénzünk határon belül maradni. D.v. kellemes helynek tűnik, nyilván előnyökkel és hátrányokkal. Egyik ilyen hátrány lehet a vérszívó is. Ez azért nem fog elrettenteni bennünket. Az a ház meg épül, de száradhatna már gyorsabban is :-) !!!! Mert utána festenek, burkolnak, mi meg költözünk (és szereljük a szúnyoghálót :-) ).

 

 

Előzmény: Törölt nick (164)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.17 0 0 163
Múlt évben irtották őket (vagy az időjárás nem kedvezett nekik) de kevesen voltak. Előtte viszont horror volt.
Előzmény: LianaSoroksár (162)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 162

Teljesen más téma: nyáron mennyire erős a szúnyoginvázió?! A tavak közelsége miatt nincs túl sok vérszívó?! Vagy irtják őket?! Mire számítsunk?!

 

(Nehogy már azt higyjétek, hogy csak az internet meg a tévé érdekel bennünket :-)  )

LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 159

GNT-éknél enyi féle csomagot leltem:

 

WLAN Csiga

1 év

512 Kbit/s

256 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

2880 Ft

megrendelem

WLAN Fóka

1 év

512 Kbit/s

512 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

4320 Ft

megrendelem

WLAN Teknős

1 év

768 Kbit/s

256 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

3936 Ft

megrendelem

WLAN Hód

1 év

768 Kbit/s

768 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

4704 Ft

megrendelem

WLAN Sirály

1 év

1024 Kbit/s

256 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

4992 Ft

megrendelem

WLAN Sikló

1 év

1024 Kbit/s

1024 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

6000 Ft

megrendelem

WLAN Holló

1 év

2048 Kbit/s

1024 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

8300 Ft

megrendelem

WLAN Zsiráf

1 év

4096 Kbit/s

4096 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

10000 Ft

megrendelem

Előzmény: Törölt nick (157)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 158
Antenna digital tányéros?! Ant. digitalnál készülekékenként kell vmi beltéri, nem?! ' előfizetéssel hány tv-t lehet működtetni?!
Előzmény: Törölt nick (157)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 156

Melyik gnt csomag?! Nincs semmi probléma? Saját antennátok van?! Több gép között megosztható? Nincsenek leállások, lassulások?!

 

És a televízió?! Mert Szőke kapitány még nem jóárasított Dv-ban, ugye?!

Előzmény: Törölt nick (153)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 155

NEm, nem muszáj a telefon:

 

http://www.invitel.hu/portal/hu/lakossagi/termekek/hasznos_szolgaltatasok/hasznos_telefon/article.0010

 

azaz havi 2400-ért kapsz vonalat, amin NEM telefonálhatsz... akkor már inkább hadd szóljon az a telefon...

 

Ha rossz lenne a link, bemásolom:

 

Vonal üzembentartási szolgáltatás A szolgáltatás során a Szolgáltató üzemben tartja a távközlési hálózat előfizetői szakaszát, és ahhoz hozzáférést biztosít az Előfizető számára.nyomtatható verzió

A szolgáltatás során a Szolgáltató üzemben tartja a távközlési hálózat előfizetői szakaszát, és ahhoz hozzáférést biztosít az Előfizető számára a célból, hogy azon az Előfizető olyan adatátviteli vagy egyéb, nem telefon szolgáltatást vegyen igénybe (pl. ADSL, távfelügyelet), amelyek nem tartalmazzák, de műszakilag feltételezik az Előfizetői Szakasz üzemképességének fenntartását.
 
A Szolgáltató a Vonal-üzembentartási szolgáltatását  kizárólag a saját egyetemes szolgáltatási területén belül létesíthető Előfizetői szolgáltatás-hozzáférési pontokon nyújtja. A Vonal-üzembentartási szolgáltatás nem vehető igénybe egyidejűleg fennálló, a Szolgáltató Távbeszélő szolgáltatások igénybevételére vonatkozó ÁSZF-jében meghatározott telefon előfizetés esetén.
 
A szolgáltatást hűségidőszak, illetve egyéb kötelezettség vállalás nélkül lehet igényelni. Új végpont létesítésének egyszeri bruttó 19 200 Ft a díja, míg meglévő ügyfelek számára díjmentes az igénylés.
 
A szolgáltatás havi díja bruttó 2 400 Ft.


A vonal üzembentartási szolgáltatás díja nem tartalmaz hangszolgáltatás nyújtásához kapcsolódó díj- és költségelemeket, de tartalmazza mindazon költségeket, amelyeket a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges, a műszaki hálózat fenntartása és a szolgáltatás kereskedelmi forgalomban történő értékesítése indokolt.
 
Bővebb információért, kérjük, keresse fel személyesen Telepontjainkat!

 

Bocsi, ha hosszú lett!

 

Sziasztok!

Előzmény: Elar (154)
Elar Creative Commons License 2008.02.17 0 0 154
Invitelnék ha ADSL-t akarok és nincs telefonvonal bevezetve, akkor muszáj a telefon is?
Előzmény: LianaSoroksár (151)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.16 0 0 152
"Azt hiszem, gnt-ről lemondtam."

Minden esetre lehet, hogy célszerű lenne a végső döntés előtt mást is megkérdezni (lehetőleg a közvetlen közelben), hátha varsányban jól müxik a dolog (a földrajzi viszonyok miatt), és csak minket „tisztelnek meg” ezzel a halom valamivel.
Előzmény: LianaSoroksár (151)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.16 0 0 151

Köszi a gyors választ! Azt hiszem, gnt-ről lemondtam. Pedig nekünk jelenleg is ilyen mikrohullámos csoda van (Soroksár) és gond nélkül száguldott az elmúlt 3 évben. Ezért is szimpatizáltam volna vmi hasonlóval.

 

Miután csupasz ADSL-t nem nagyon leltem D.v-ra vonatkozóan, így lehet marad ez az Inviteles megoldás, ami a kényszerű telefon miatt nem nagyon teccik... na mindegy, majd a csúcson kívül ingyen dumás csomagot választjuk, és esténként jól kibeszéljjük őket a vagyonukból :-)

 

És kábeltévé? Csak a PR?! Ez az igazi verseny! (Na mondjuk most is sokkal többért csak a T-Kábel van... )

 

Értem én az ornitológiai célozgatást :-) s mentségemre az alábbiakat kívánom felhozni:

 

A Startlapomon a "Saját linkek" közt A D.v. topicnak kiemelt helye van! Nincs nap, hogy ne klikkelnék rá! S alig van nap, hogy történne vmi a fórumban. Én meg egyelőre outsiderként mégsem szeretném teleírni. De valóban nagyon jó lenne egy kis pörgés! Továbbra is nagyon lelkesen készülünk a d-v-i életre! Járogatunk ki az építkezésre, s amikor elhagyjuk a szagos lakótelepet, s bekanyarodunk a vasút mellé, megdobban a szívem s azt érzem, HAZAérkeztünk! Épülő házunkat egyre inkább otthonnak érezzük, a várost egyre büszkébben sajátunknak tartjuk! Hajrá Dunavarsány!

 

 

Előzmény: Péter az állat (150)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.15 0 0 150
"Persze, ha hibátlanul szolgáltatnak, ennek nincs jelentőssége. "

Preciz megfogalmazás.

Most pl az 1024 az 1295 (saját gnt-s sebességmérő szerint, az idegenek meg 560-860 közötti értéket mutatnak) de ha nem hétköznap éjszaka, hanem este, vagy hétvégén kivánna netezni az user, akkor a 700-at (saját gnt-s szerint) nem nagyon lépi túl. Mindezt úgy hogy a multkor mikor valami 100 kbps el vánszorgott a technika, eldurrant az agyam és (ismét ) irtam egy levelet, amit gondolom annyira nem tettek zsebre, és kijöttek (1,5 év kinlódás után ) lecserélték az antennánál lévő egységet. Azóta jobb lett valamivel, az extrém belassulások már nincsenek, de még mindíg nem az igazi, gyakran akadozik, és ha normális emberi időben akarom használni, akkor lassú. Úgyhogy hó végével asszem visszalépek 512/256-ra, mivel most sem nagyon kapok többet a 6000 forintomért, akkor már inkább csak a felét fizessem, aztán ha lesz valami normális csupasz adsl gondolkodás nélkül végetvetek ennek a kinlódásnak, és váltok, mert nagyon tele van a bugyrom ezzel a szolgáltatásnak csúfolt valamivel.

"de azért jó lenne, ha jönnének többen is..."

Hö! Bagoly mondja bögölynek! Te sem nagyon jártál erre az utóbbi időben. :-)
Előzmény: LianaSoroksár (149)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.15 0 0 149

Sziasztok!

 

Tavaly októberben már beszélgettünk itt a net-szolgáltatókról. Akkor egymástól eltérő vélemények voltak. Engem is egyre jobban érdekelnek a tapasztalatok, mert áprilistól valószínű már elő kell fizetnünk vmire :-) - ez egyben annak a kihirdetése is, hogy márciusban beköltözünk az új házba. Reméljük!

 

Szóval: ha jól gondolom ADSL-hez telefon is kell, legalábbis vonal, ami ugye csak az Invitel lehet... Ha így van, akkor célszerű a netet is náluk rendelni, mert akkor havi 10-ből van telefon és akár 8M-os internet. Úgy láttam többen is adnak ADSL-t meglévő telefonvonalhoz, de annak a fenntartása+ külső ADSL szolgáltató nem olcsóbb, és akkor a 2 cég egymásra mutogathat, meg 2 helyen kell küzdeni...

 

Nézem a mikrohullámposokat is, mint a Kevenet. Róluk van tapasztalat? Az 1280/256 elég karcsúnak tűnik, bár az ára csak 5900/hó, 1 év adósrabszolgaság esetén.

 

Aztén nem tom, h az utcánkban (!) lévő gnt.hu hogy műxik, de nem olcsó, az bizti. Egy 1024/1024-es net 6000 Ft. és elég ijesztő, h csak a szokásos munkaidőben láccanak elérhetőnek. Persze, ha hibátlanul szolgáltatnak, ennek nincs jelentőssége. De azért mintha olvastam volna itt elégedetlenkedést.

 

És mi van a PR Telecommal?! Kábeltévét mindneképp akarunk (szemben a telefonnal), és ők ezt együtt tudják a nettel. Róluk valami tapasztalás?!

 

Egyébként nem tűnik túl élénknek a d.v-i netes, fórumos élet... legalábbis a fórumot valahogy elkerüli a többség. Oké, tudom nem a mennyiség számít, hanem a minőség, de azért jó lenne, ha jönnének többen is...

 

Jó éjt mindenkinek!

 

Elar Creative Commons License 2008.02.14 0 0 148
Köszi
Előzmény: Törölt nick (147)
Elar Creative Commons License 2008.02.06 0 0 146

Sziasztok

Meg tudnátok mondani, h Dunavarsányban milyen internet bekötési lehetőségek vannak?

Elképzelhető h odaköltözöm 3 hét múlva és nem igazán találok szolgálatót.

Deák u.

brazil_8 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 144
Hát igen TBG elég diplomatikusan írta le a dolgot.

Tényleg kipihented már a 31-ét, mert elsején nem jöttetek a virslipartyra?
Előzmény: Törölt nick (143)
Pipacs1 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 142
Köszi a választ, ez elég elkeserítő!Főleg, hogy fejben már elkezdtünk építkezni, költözködni....Nem tervezik a szennyvíztisztító korszerüsítését???Gondolom nem, pedig annyira terjeszkedik a telep, állítólag egy bizonyos szintű belakottság esetén az utakat is aszfaltozzák, szóval tele vannak tervekkel.Na mindegy, hát ez van! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!