Keresés

Részletes keresés

JGab Creative Commons License 2016.02.18 0 0 11539

De mi van benne az új szerződésben?

Hogy megváltozik a szerződés futamideje és mondjuk 10 év múlva megszűnik a szerződés? Az lehet jó, akkor nézze végig egy általad választott ügyvéd, hogy van-e benne csapda.

 

 

Azt hittem, hogy a szokásos duma, hogy ha átváltasz egy drágábbra, azt könnyebb lesz eladni.

 

Előzmény: nemakarok (11538)
nemakarok Creative Commons License 2016.02.18 0 0 11538

Mert az új bérleményre szóló szerződésben benne van, de a két oldal apró betű között nem tudom,hogy hol a CSAPDA. Mert, hogy van arra az elmúlt 15 év ékes bizonyíték.

 

Most merült fel bennem, hogy mivel részvényekről beszélünk, amit értékpapír számlán kell tartani nem lehet nagy befektetőnek vagy bárkinek eladni? A részvényeket adják-veszik......???!!!!

 

Egyébként nem vagy köteles a Pláninvest Bróker Zrt.-nél tartani a részvényeidet! Ha máshol olcsóbb a számlavezetés, akkor oda is viheted. Pl. csődbe megy a bróker cég, mi történik a részvényeiddel??

 

Na ezen majd "elagyalok".

Előzmény: JGab (11534)
villanygábor Creative Commons License 2016.02.18 0 0 11537

De ha ezt az összeget összehasonlítjuk azzal, hogy a hátralévő időben még mennyi fenntartási díjat beszednének, pláne, ha azóta úgy alakult, hogy már még kevésbé tudja kihasználni a tulaj, mint a vásárláskor, akkor lehet, hogy még ez a kisebbik rossz.

Az üdülési jogot eladó cég ennél magasabb összeget kért volna azért, hogy visszavegye a tulajtól...

Előzmény: krixkrax7 (11528)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.02.18 0 0 11536

Ha  már hitvány 20 ezerrel is beérik, ez arra vall, hogy kezdenek legatyásodni a kufárok.

 

 

Hát nagyon így néz ki... :)))

Előzmény: Cenerentola (11535)
Cenerentola Creative Commons License 2016.02.17 0 0 11535

Ha  már hitvány 20 ezerrel is beérik, ez arra vall, hogy kezdenek legatyásodni a kufárok. De már nemigen találnak olyan jó marhát, aki bedől nekik! Persze, ezek azt hitték, hogy életük végéig jól megélnek majd munka nélkül ebből a simlis üzletágból. Csakhogy már nem megy a bicilkli, lebuktak, úgyhogy kár erőlködni, jobban teszik, ha lehúzzák a rolót, és végre valami tisztességes munka után néznek. 

Előzmény: apafej61 (11529)
JGab Creative Commons License 2016.02.17 0 0 11534

Miért tudnál kiszállni belőle 10-20-30 év múlva, attól, hogy "felminősítik"?

Kit érdekel, hogy ők mire minősítik? Miért lenne ettől rá vevő?

Gyakori hazugság, hogy mondjuk a 2 ágyasra rádobsz pénzt, hogy legyen 4 ágyas, mert az eladható. Nem, az sem adható el, itt állnak sorba az emberek, semmilyen jogtól nem lehet megszabadulni. Sem méret sem helyszín, sem szezon, semmi nem számít. Nem járt itt még élő ember, aki el tudta volna adni a bármilyen jogát.

Minden fillér, amit pótlólagosan erre költ az ember, az kidobott pénz.

 

Nehogy egy árva fillért is ráfizessetek!

Előzmény: nemakarok (11532)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.02.17 0 0 11533

TS-kufár cégnek csak akkor szabad hinni, ha ló legel a sírján...

 

:)))))

Előzmény: nemakarok (11532)
nemakarok Creative Commons License 2016.02.17 0 0 11532

Sziasztok,

 

eddig csak figyelemmel követem ezt a NAGYON JÓ kis forumot, most ezzel kapcsolatban az alábbiakat tudtam meg mivel a nagyszüleimnek van üdülési joga az Abbáziánál: Ha fizetsz  heted értékétől függően (nagyszüleimnél 1 millió feletti összeget), akkor felminősitik a hetedet egy drágábbra, amiből állítólag 10-20-30 év múlva ki tudsz szállni. Ismerve az elmúlt sok év számlálhatatlan átverését nem tudok hinni benne. Nem beszélve arról, hogy pofátlan rablás! Tapasztalat, vélemény? 

Előzmény: Törölt nick (11494)
Replay Creative Commons License 2016.02.17 0 0 11531

Te már megkaptad ezt a szerződést vagy elöbb fizess 20 ezret és utána küldjük?

Előzmény: apafej61 (11529)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.02.17 0 0 11530

kis lehúzás, de lehúzás...

 

Nyilván az van leírva a szerződésben, hogy a 20e ft-ot visszakérHETed, de majd körülsbástyázzák olyan feltételekkel, hogy soha nem jár vissza gyakorlatilag..

 

 

Előzmény: apafej61 (11529)
apafej61 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 11529

Szaisztok!Újonc vagyok nálatok de az üdülési  jog harcban már veterán.És még mindig meg tudnak lepni.Nem tudom ismeritek e a legújabb lépésüket.Telefon jön,nem kell sehova menned,igazold,hogy milyen üdülési jogod van,ajánlanak egy árat.Ha elfogadod,kapsz egy megbízási szerződést,melyben az van,hogy 20.000Ft megbízási díj ellenében 120 nap alatt eladják a jogodat és ha kifizetésre kerül ,Öket illett 5% eladási ár.Ha 120 nap alatt nem sikerül az eladás,visszakérheted a 20.000 Ft-ot.Csak az eladáskor kell megjelenni személyesen aláírás céljából. Hát most ez a legújabb.Szerintetek.........?

krixkrax7 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 11528

Csak az probléma, hogy a hogy a "kreditrendszer"-be a belépési díj 200.000,- Ft. Ja meg 10% a konverziós költség. Ja meg az aktíválási díj... Nagy üzlet!

villanygábor Creative Commons License 2016.02.16 0 0 11527

Kedves drsipi, bella66, Lolly84!

 

Aki csak el szeretné "süllyeszteni" az üdülési jogát, hogy ne kelljen fizetnie a fenntartási költséget, kihasználni meg úgy sem tudja (mert nagyon szezonon kívüli), annak nem jó, ha ez a cég "megveszi" kreditekért, esetleg sokkal kisebb ráfizetéssel, mint bármi más opció?

Előzmény: drsipi (11526)
drsipi Creative Commons License 2016.02.15 0 0 11526

Kedves Sorstársak,

a Bartell Fund Credit System (bfcs.hu) adószámát febr. 6-i hatállyal törölték (www.e-cegjegyzek.hu).

Annora Creative Commons License 2016.02.15 0 0 11525

Kedves Bella66!

 

Decemberben írtad, hogy majd januárban elmész a M.P. Kft. által szervezett találkozóra. Kérdésem az lenne, elmentél-e végül? Nekünk csütörtökön lenne a találkozó, de nagyon szkeptikus vagyok már ezekkel. Szüleimé az üdülőjog, próbálok nekik segíteni, hogy megszabaduljanak végre tőle. Pár hónapja ugyanaz a hölgy egy másik cég által tartott előadásra invititált, elmentünk, megbántuk: "Bind"-re válthattuk volna be a közösen megbeszélt összeget, amit aztán levásárolhatunk, persze az összeg csak egy bizonyos százalékát, és minden vásárlás után nekik készpénzben kell fizetni X %-ot. Röhej. Szóval végül elmentél erre a találkozóra?

Jahno Creative Commons License 2016.02.15 -1 0 11524

"az eredeti ár töredékéért"

 

Ez miért nem volt jó? Szerintem itt sokan bevállalnák, hogy vigyék csak hamar pénz nélkül is és kész.

Előzmény: emil777 (11523)
emil777 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 11523

Hello Lolly és Bella

 

Nemrég jártam az "időmegosztó labancoknál" (azért így írom, hátha a cenzor később veszi észre). A mondás az volt (telefonban) hogy az üdülési jogot azonnal megveszik külföldön, belföldön. És természetesen nem kell előre fizetni...

 

Ehhez képest a helyszínen két opció várt: hugyért-szarért (az eredeti ár töredékéért)... Vagy fizessek be néhány százezret és akkor megveszik a külföldiek (igen, igen... jönnek az oroszok/németek/ukránok) :)

 

Ahogy Lolly is írta, nekem is elkezdték bizonygatni, milyen sokan éltek már ezzel a lehetőséggel. Szinte hihetetlen, hogy én - aki árgus szemekkel próbálom a témában felcsipegetni az infót - még nem találkoztam ilyen emberrel :) :(

 

Emil

 

és milyen csúnyán tudnak nézni, ha az ember nem engedi hülyének nézni magát :)

Előzmény: Lolly84 (11522)
Lolly84 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 11522

nagyon jól tette Bella66. Felesleges elmenni!!!

 

Én megadtam az esélyt nekik (sose lehet tudni alapon). Átgondolva a rövid velős beszélgetést a hölggyel én visszahívtam, hogy mégis ez hogy lehet nem is bíztam meg őket semmivel. Mondta, hogy a vevő megbízásából kerestek meg. 

Azt mondta, készpénzes, magámszemély lesz ott. Személyesen megegyezünk és helyszínen megveszi a jogot, ha mindekettőnknek jó az ár.

kétszer is visszakérdeztem, hogy kp? hogy magánszemély? akkor legyen

ma voltam náluk (Lehel u. 61.). Velem egyidőben egy idős házaspár, mikor lejöttem 2 másik család várakozott. hozzájuk.

Hát persze sehol nem volt magánszemély, egy pasi alig berendezett irodában fogadott, egy fehér papír lap és toll (ismerjük...). már sejtettem, hogy megint kamuztak a telefonban.

 

Szóval az ajánlat pont annyi amennyiért megválnék tőle, de nem kp hanem a cég saját üdülési kreditje amit a világon mindenhol elfogdanak... naná. 

mondtam, köszönöm kár hogy raboltuk egymás idejét és eljöttem.

 

A fickó szerint 10-ből 9en aláírnak... hihetetlen hogy még mindig meg lehet ennyi átverés, hitegetés után vezetni sorstársakat...

ez a cég vki már feltette, hogy adótartozással rendelkezik, semmi garancia, hogy egy év múlva nem tűnik el a földszínéről és akkor marad minden az ember nyakán és a virtuális kreditjeivel meg mehet nyaralni seholországba.

 

 

Előzmény: bella66 (11521)
bella66 Creative Commons License 2016.02.12 0 1 11521

Csak tájékoztatni szeretnék mindenkit, Új cég a palettán. http://bfcs.hu/index.php?

http://ceginformacio.creditreform.hu/cr9319379653 Egyszemélyes vezetés - Kovács László

http://www.cegtalalo.hu/Ceg/maglod/healthy-smoke-kereskedelmi-kft/1309157811 - ez a cég volt a jogelőd, amelyet már töröltek.

 

Kis hölgy felhív név szerint. Tudom, hogy rendelkezik üdülési joggal. ..... időpont megfelel-e Önnek. A vevő várja Önt, hozzon minden üdülési jogával kapcsolatos dokumentumot. Azonnal átveszik a jogot. Küldök emlékeztető sms-t. Elköszön. 

Kérdezni, hogyan, mennyi, miként, milyen formában  - semmit nem tudok. Ez szó szerint a meglepetés erejével történő letámadás.

 

Utánanéztem a cégnek, és úgy döntöttem, ez felejtős, egy újabb potyautat megspórolok magamnak.

 

 

 

 

bella66 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 11520

Köszönöm.

 

Üdv

Előzmény: Jahno (11500)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.02.10 0 0 11519

Hát sajnos - ha jól tudom - ilyenkor csak polgári perben lehet kérni a kártérítést... Ami hosszadalmas, és esetleg költséges is lehet...

 

Kéne valami oylan lehetőség, hogy ha egy ilyen céget elítélnek, akkor toborozza valaki a károsultakat, és azok csoportos pert indíthassanak.... Kedvezményes illeték, stb. stb.

 

 

Előzmény: Jahno (11517)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.02.10 0 0 11518

versenyfelügyeleti eljárást indított,mert négy panasz és egy bejelentés alapján észlelte,hogy az Online Resorts Kft. valószínűsíthetően félrevezető módon olyan jellegű tájékoztatásokat ad a meglévő üdülési jogukat értékesíteni szándékozó fogyasztóknak, hogy üdülési jogukat értékesítik, annak érdekében, hogy szállásajánlatai igénybe vételére késztesse a fogyasztókat.

 

 

Hmmm.... Szerintem csak itt a topikon volt vagy negyven panasz az említett cégre.....

Előzmény: Replay (11516)
Jahno Creative Commons License 2016.02.10 -1 0 11517

Büntetésekkel nekem mindig az a bajom, hogy megbüntetik a céget. És? Kisembert attól még árverték, lehúzták.

Előzmény: ásítósmacska (11515)
Replay Creative Commons License 2016.02.10 0 0 11516

Itt vannak a részletes gvh indoklások, érdekes olvasmány:

http://www.gvh.hu//data/cms1033204/Vj095_2014_m.pdf

 

http://www.gvh.hu//data/cms1033186/Vj094_2014_m.pdf

 

Előzmény: ásítósmacska (11515)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.02.10 0 0 11515

Megtévesztette a fogyasztókat az üdülési jogok eladásával kapcsolatos ajánlatával az Online Resorts International Kft. és az Online Resorts Kft., írja a GVH sajtóközleményében. A jogsértésért a két társaságra 3,35 millió, illetve 10 millió forint bírságot szabott ki a versenyhivatal.

 

...

 

A GVH súlyosító körülményként értékelte, hogy a vállalkozások teljes kereskedelmi gyakorlata valótlan tájékoztatáson alapult és egyetlen egyszer sem értékesítették a fogyasztók meglévő üdülési jogát.

 

 

 

Túl alacsonynak tartom a büntetést.... Persze nyilván a BTK szerint lehet csak ítélni....

Kérdés, hogy hány ilyen eset került felderítésre.......

Előzmény: Replay (11514)
Replay Creative Commons License 2016.02.10 0 0 11514
ptomy Creative Commons License 2016.02.10 0 0 11513

Sziasztok!

A Jorbel Travel engem is megkeresett, a korábban beírtak szerinti ajánlattal. Annyi plusz infóm van, hogy ők másodlagos értékesítők, első körben valami szállodai részt értékesítenek. Elmondásuk szerint 30%-os eredményt értek el az értékesítés során, de azt nem tudom hány próbálkozásból :-) Egyébként hirdetni pl. az Abbáziánál és más nagyobb társaságoknál is lehet, eleve 30.000 Ft-ot káértek volna és nincs visszafizetés sem! Lehet ők sem fizetik vissza, a kérdés inkább az, hogy egyáltalán megpróbálják-e értékesíteni, vagy csak a bevételre utaznak.

mendanos Creative Commons License 2016.02.10 0 0 11512

Az elmúlt 6-7 évben egy tucat tárgyaláson voltunk már. A legkülönbözőbb variációkat ismertették (virtuális pénz, előre fizetendő reklámösszeg utáni hirdetés, csereüdülő felajánlása, stb.) Komolyan mondom, hogy az átverés technikájának legszélesebb skálája előkerült már. Eladni természetesen még sohasen sikerült. Most a legújabb, hogy állítólag az Individual Holiday Kft. egy 4 éves szerződésre hivatkozva (a szerződő fél nem ő volt, s akkor be is paliztak minket) meg akarja venni a telefonos hölgy szerint az üdülési jogunkat. Kétségeim vannak, mert még honlapjukat sem találom.

Előzmény: Jahno (11511)
Jahno Creative Commons License 2016.02.09 -1 0 11511

Egyszer valaki már be is írhatná, hogy mire jutott. Add el azonnal és számolj be miképpen ment. Jó eséllyel sablonszerű lesz az egész. Menj el megbeszélni és jobb esteben csak fizetsz, rosszabb esetben másik jogot is kapsz a nyakadba. Sok újat nem nagyon sikerült felmutatniuk, folyamatosan ezeken vergődünk.

Előzmény: mendanos (11510)
mendanos Creative Commons License 2016.02.09 0 0 11510

Tud valaki (volt már dolga vele) az Individual Kft-ről. Meg akarja venni az üdülési jogomat (állítólag azonnal).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!