Keresés

Részletes keresés

Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 469
Jaaa...
A 'folyó' esetében városnevet kerestem, azért nem gondoltam ezekre. Akropolisz, csongrád, ezeket is tudni kellett volna.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (464)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 468
Köszönöm mindenkinek a játékot, most sajna kb. szerdáig nem tudok lenni. Üdv mindenkinek!
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 467
Köszi.
Előzmény: a_viking (462)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 466
Igen, Macedónia is jó.
Előzmény: a_viking (461)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 465
Igen, ld.: 453
Előzmény: a_viking (459)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 464
 

3.    Angyaloktól Őrizett Város (vagy ez, vagy az utsó los Angeles) Nem ez az. -

[a korábbiakban, a rejtvény feladása lőtt többször, több néven emlegettük ezt a várost.]

Bizánc

 

 

11.   Folyó (több válasz is jó) = Rio :) - de Janeiro- Igen, de nem erre gondoltam, ezzel együtt teljesen jó. Ha még hozzátetted volna, hogy Januárfolyó, akkor lenne tökéletes :) - de ezt hagyjuk nyitva még, mert itt még kell jönnie megfejtésnek!!!!!! Nem spanyolul! [D-vel kezdődik soknak a neve...]

Duna, Don, Dvina

 

12.   Folyók köze (több válasz is jó) pl. Mezopotámia - Igen. Yogi és még??? MAGYAROK!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????

Etelköz

 

14.   Hajó [É-Németo.]

Kiel

 

20.   Frank grófság [Kettő is van, egy német, meg egy francia]

Franche-Comté (Fr.o.), Frankland/Franconia (Németo.)

 

23.   Hegyláb-vidék - szvsz Alpokalja. Mer mér ne? Nem, Vikinglány.

[belőle elveszett tartomány adta a nevét az olasz királyi háznak...]

 

Piemont


27.   Fehér hegyek - Libanon - ezt nem tudom, vikinglány...! de nem erre gondoltam, azonban, ha kifejted, természetesen elfogadom. és még (az általam preferált megoldás sokkal közelebb van)? Fehér hegyek alatt csak nem az Alpokra gondolsz? - Nem, Yogi. - Fehér hegyek - volna még a Mont Blanc, de ott a töbes nem stimmel. Yogi, majdnem, de a tbsz., valóban :( - Nem.

[Dráva, Száva]

Beli Gori, Horváto.

 

32.    Tengermellék

Pomorze/Pomerellin/Pommern/Pomeránia

 

39.    Tartomány -  Köln, nem D. U.,

Provence

 

41.    Felföld [Csak egy maradhat...:)]

Highland, Skócia

 

 

42.    Rózsaotthon [esetleg tud vki németül?] Rosenheim, Bajoro.

 

43.    Fellegvár [nahát..., na jó, ma már alig beszél vki ógörögül]

Akropolisz, Athén

 

45.    Fekete város [szlávul]

Csongrád (Csorongorád/Csornigorád-ból)

 

49.    Folyócska [Csermanek János]

Fiume (olasz/magyar), Rijeka (horvát)

a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 463
Frankfurt?
Előzmény: a_viking (462)
a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 462
20. Frank grófság [Kettő is van, egy német, meg egy francia] --> ezek olyan semmitmondó segítségek; gondoljuk, hogy nem Kelet-Európáról van szó.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (449)
a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 461
41. Felföld [Csak egy maradhat...:)] -->

Ja, van is olyan, hogy Skót-felföld (gael: A' Ghàidhealtachd, skót: Hieland), amely egyszerűen Skóciáról kapta a nevét (kénytelen volt, de csak mert nem tahitiak élnek ott).

Macedónia miért nem jó?
http://www.yawiktionary.com/m/1148343991242.html
Előzmény: Rhangabé Mánuel (449)
a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 460
na ja
Előzmény: Yogi (451)
a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 459
Angyalok földje - Angyalföld, Yogi, nem igazán..., de nem mondhatom rá, hogy rossz... és akkor még mi? (Az 50-esre meg: Remélem, nem Angliát gondoltad.) - Bizony hogy azt! -

Jááááááj! Az Európából (vszleg Dániából, Angeln-fsz) a brit szigetekre vonuló germán anglo nép neve, minthogy ráadásul kereszténységről szó sem volt akkoriban, teljesen független az angyaloktól.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anglo
Előzmény: Rhangabé Mánuel (447)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 458
Na, mostmár tleg elmegyek, később még visszajövök, és ami nem ment, megmondom, mert aztán csak szerdán jövök vissza, vszleg... és nagyon fognak hiányozni a játszópajtások... :)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 457
Jaaaaaaaaaaaaa!
Előzmény: Yogi (456)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 456
42. Rózsaotthon [esetleg tud vki németül?] - e, Stadt Rosenheim, persze...
Előzmény: Rhangabé Mánuel (449)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 455
Nyet.
Előzmény: Yogi (454)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 454
12. Folyók köze - Bodrogköz, Muraköz, és még egy érdekes: Hanoi 'a folyón belül'.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (449)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 453

Igen, a második eresztésben már kihagytam.

 

Tudom: az Anglia az necces... erősen..., és inkább a mítoszokhoz illik, mint a valódi etimológiához: később tapadt rá a jelentés, hiszen előbb volt 'angel' a törzs neve, mint hogy a latinnal találkozhattak volna..., hááááát, sorry................

Előzmény: Yogi (451)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 452
Persze, szerintem is..., hiszen egy nap múlva már akkora a luk az ember oldalán, hogy ki lehet rajta nézni, csodálkozó tekintettel...:) és ki bírja ezt?
Előzmény: Yogi (445)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 451
A 44-est megfejtette a_viking.
Az Angliába viszont belekötök, mert az valószínűleg nem angyalokról kapta a nevét, hanem „a lat. Angli népnévből képződött. Végső forrása talán Schleswig-Holstein északkeleti vidékének, Angelnnek régi Angul neve, amelynek tkp. jelentése 'szögletes alakú, horogra emlékeztető határvonalú terület' lehetett.”
Előzmény: Rhangabé Mánuel (447)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 450

Hozzáteszem van olyan magyarázat, ami szerint Hosszúdárdájúak földje lenne, de én a szakáll mellett teszem le a voksomat..., ahogy a legtöbb forrás.

 

Megyek borotválkozni.

Előzmény: Yogi (446)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 449

3.    Angyaloktól Őrizett Város (vagy ez, vagy az utsó los Angeles) Nem ez az. -

[a korábbiakban, a rejtvény feladása lőtt többször, több néven emlegettük ezt a várost.]

 

 

11.   Folyó (több válasz is jó) = Rio :) - de Janeiro- Igen, de nem erre gondoltam, ezzel együtt teljesen jó. Ha még hozzátetted volna, hogy Januárfolyó, akkor lenne tökéletes :) - de ezt hagyjuk nyitva még, mert itt még kell jönnie megfejtésnek!!!!!! Nem spanyolul! [D-vel kezdődik soknak a neve...]

 

12.   Folyók köze (több válasz is jó) pl. Mezopotámia - Igen. Yogi és még??? MAGYAROK!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????

 

14.   Hajó [É-Németo.]

 

20.   Frank grófság [Kettő is van, egy német, meg egy francia]

 

23.   Hegyláb-vidék - szvsz Alpokalja. Mer mér ne? Nem, Vikinglány.

[belőle elveszett tartomány adta a nevét az olasz királyi háznak...]

27.   Fehér hegyek - Libanon - ezt nem tudom, vikinglány...! de nem erre gondoltam, azonban, ha kifejted, természetesen elfogadom. és még (az általam preferált megoldás sokkal közelebb van)? Fehér hegyek alatt csak nem az Alpokra gondolsz? - Nem, Yogi. - Fehér hegyek - volna még a Mont Blanc, de ott a töbes nem stimmel. Yogi, majdnem, de a tbsz., valóban :( - Nem.

[Dráva, Száva]

 

32.    Tengermellék [Po...]

 

39.    Tartomány -  Köln, nem D. U., [Pr......]

 

41.    Felföld [Csak egy maradhat...:)]

 

42.    Rózsaotthon [esetleg tud vki németül?]

 

43.    Fellegvár [nahát..., na jó, ma már alig beszél vki ógörögül]

 

45.    Fekete város [szlávul]

 

49.    Folyócska [Csermanek János]

 

 

Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 448
Igen!
Előzmény: Yogi (446)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 447

3.    Angyaloktól Őrizett Város (vagy ez, vagy az utsó los Angeles) Nem ez az. -

 

4.    Az angyalok városa, a nagy város, az örök ékkő-város, Indra isten bevehetetlen városa, a világ kilenc drágakővel ékesített nagyszerű fővárosa, a boldog város, amelynek gazdagsága egy hatalmas királyi palota, mely ahhoz a mennyei lakhelyhez hasonló, ahol a reinkarnálódott isten uralkodik, az Indra által adott és Visnukam által épített város Yogi: A négyest kigugliztam; sose jöttem volna rá. R. M::Ok, ha homályban hagyod, akkor még én is egy kicsit :) - Viking: A négyest lőjük már le: Bangkok. - Igen, azaz Krung Thep.

 

7.   Település a rőzsefonattal megerősített gázlónál - Igen, Yogi: - Dublin, Baile Átha Cliath.

 

11.   Folyó (több válasz is jó) = Rio :) - de Janeiro- Igen, de nem erre gondoltam, ezzel együtt teljesen jó. Ha még hozzátetted volna, hogy Januárfolyó, akkor lenne tökéletes :) - de ezt hagyjuk nyitva még, mert itt még kell jönnie megfejtésnek!!!!!! Nem spanyolul!

12.   Folyók köze (több válasz is jó) pl. Mezopotámia - Igen. Yogi és még???

 

14.   Hajó

 

20.   Frank grófság

 

21.   Hosszúszakállúak földje - Nem. D.U.,

 

23.   Hegyláb-vidék - szvsz Alpokalja. Mer mér ne? Nem, Vikinglány.

 

27.   Fehér hegyek - Libanon - ezt nem tudom, vikinglány...! de nem erre gondoltam, azonban, ha kifejted, természetesen elfogadom. és még (az általam preferált megoldás sokkal közelebb van)? Fehér hegyek alatt csak nem az Alpokra gondolsz? - Nem, Yogi. - Fehér hegyek - volna még a Mont Blanc, de ott a töbes nem stimmel. Yogi, majdnem, de a tbsz., valóban :( - Nem.

 

32.    Tengermellék

 

39.    Tartomány -  Köln, nem D. U.,

 

41.    Felföld

 

42.    Rózsaotthon

 

43.    Fellegvár

 

44.    Magas vár (több is van)

 

45.    Fekete város

 

49.    Folyócska

 

50.    Angyalok földje - Angyalföld, Yogi, nem igazán..., de nem mondhatom rá, hogy rossz... és akkor még mi? (Az 50-esre meg: Remélem, nem Angliát gondoltad.) - Bizony hogy azt! - Vikinglány!

Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 446
E!
21. Hosszúszakállúak földje - Lombardia. Erős segítséggel.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (424)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 445
Újabb szabályjavaslatom, hogy egy nap elteltével érjen a nem teljesen tiszta, mondjuk kiguglizott megfejtés is, természetesen a segítség megjelölésével. Ebben az esetben
7. Település a rőzsefonattal megerősített gázlónál - Dublin.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (424)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 444
Várjuk meg a segítséget. Már ha jár nekünk.
Előzmény: a_viking (443)
a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 443
Á, a többit feladom.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (424)
a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 442
Ja, hogy olyan nincs is feladva, bocs :DD
Előzmény: a_viking (441)
a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 441
Bakker, a Fekete hegyek a Karakorum lesz.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (424)
a_viking Creative Commons License 2008.03.09 0 0 440
41-est kigugliztam: Macedonia.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!