Keresés

Részletes keresés

Keleti gyors Creative Commons License 2011.05.06 0 0 399

Az előttem szólóhoz ( a Mesterhez ) én is csatlakoznék.

Kezdetben jó lesz a muslica. Ezek után is valami méretéhez igazodó, lehetőleg repülő zsákmányállat (házilégy, dongólégy, különféle lepkék-pillangók,...). Ezekre jobban rámozdul. A tücsköt inkább végszükség esetén.

És hogy mennyit? Inkább adagolni kell neki, amennyit egyből megeszik.

Egy korábbi hozzászólásomban nagyon sok mindent felölelőt linkeltem be. Olvastad? Nem úgy tűnik. Ejnye-bejnye! Ott írják, hogy a 3. vedlés után a hasi sternitek, azok a kis lemezkék, amikből áll a seggük alulról, különbséget mutatnak a hímek (8) és a nőstények (6) közt számügyileg. Ez a biztosabb.

Előzmény: krisztycs (397)
japantanar Creative Commons License 2011.05.06 0 0 398

A paradoxa jobban kedveli a repülő rovarokat. Ha egyszer vedlett, akkor még elég picike, tehát a tápláláshoz marad a muslinca...

krisztycs Creative Commons License 2011.05.06 0 0 397

Sziasztok. Egy Paradoxat sikerült beszereznem. Egyszer már vedlett. Kérdése az új gazdinak az lenne, mennyi időnként etesse, és elég ha csak tücsökkel eteti? Tegnap megkínálta eggyel, de nem mozdult rá. Mikor derül ki, h fiú vagy lány?

japantanar Creative Commons License 2011.05.05 0 0 396

Ha gondolod, etesd őket naponta, csak ne etesd túl őket. Én néha beiktatnék szünetet, hogy nyugodtan tudjanak emészteni.

Szerintem a negyedik is tud ugrálni:)) Ugyanis ha kiveszed őket, akkor így próbálnak menekülni... Ők nem igénylik a gazdi simogatását, én soha nem veszem ki őket csak úgy, esetleg ha le akarom fotózni őket, vagy új helyre tenni stb.

Nem tudom meddig fognak élni... de több hónap (először adult lesz, és utána is pár hónap) Években ne gondolkodj!

erik97 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 395

Helló japantanar, sziasztok.

 

Am akkor 2 naponta adok nekik adni oks? De amugy akkora tücsköt adok nekik, amekkora a fejük szal télleg 2 naponta adjak nekik enni? Amugy ezek kicsinek tudnak csak ugrani? Mert a 4 ből már 3-om ugrott is =) a 4-et még nem vettem ki a hejéről =) És még azt szeretném kérdezni, hogy ezek amiket küldtél, mennyi ideig élnek?...Köszi és helló =)

Keleti gyors Creative Commons License 2011.05.04 0 0 394

Van egy oldal, amit nemrég találtam. Paradoxára kerestem rá, de innen is lehet tovább klikkelni. Netes fordítót használtam, de azért ki lehet silabizálni, mit is akar mondani. Rengeteg infó van benne!

 

http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://mantiskingdom.com/index.php%3Fmain_page%3Dpage%26id%3D17%26chapter%3D1&ei=JvTATZG_Bs-RswarsJzDBQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCIQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DP.%2Bparadoxa%26hl%3Dhu%26biw%3D1600%26bih%3D708%26prmd%3Divns

 

Tudjátok! A Google a ...  ;)

 

A tücskök etetéséről szóló fejtegetése és a lepketartó háló, mint mantis-tartó például nagyon tetszett.

empT Creative Commons License 2011.05.04 0 0 393

Ha van még nekik Cilnia humeralisuk, akkor javaslom, hogy azt vedd :) (kicsi türkizzöld, vagy barna, a fogólábán kis fekete folttal) nincs túl sok igénye a párán kívül, és nagyon aranyos (legalábbis az enyém az)

Előzmény: krisztycs (392)
krisztycs Creative Commons License 2011.05.04 0 0 392

Köszi, igen tényleg nagyon segítőkészek, már rengeteget segítettek. Azt még nem tudom milyet veszek, most éppen van nekik 3 is. Majd ott eldöntöm.

Már meg van a helye is, egy nagy akvárium, majd még tetőt kell neki csinálni. De ezt rábízom a leendő gazdira. Én csak megveszek mindent, a tartásába neki kell bele tanulnia. De úgyis figyelemmel kísérem a szerzeményem életét, így biztos fogok még kérdezni tőletek.

Előzmény: empT (391)
empT Creative Commons License 2011.05.03 0 0 391

Hát ez nagyban függ attól, hogy milyen fajt veszel, mert mindegyiknél mások a tartási feltételek.

Minden esetre ami tuti, hogy 3x olyan magas hely kell nekik, mint önmaguk, illetve nem árt ha van bent valami talaj, és bot, amin mászkálhat. ezek legyenek sterilek, szóval a virágföld nem jó :) de a Kistekiben is nagyon segítőkészek, nem lesz gond.

Előzmény: krisztycs (386)
erik97 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 390

Oké, nagyonszépen köszönök mindent, annyira örülök nekik. Már másztak is a kezemen. =)Helló

 

Előzmény: japantanar (389)
japantanar Creative Commons License 2011.05.03 0 0 389

Szia! Örülök, hogy rendben megérkeztek. Elég sokat kérdeztél...

Szúnyoghálót bármelyik barkácsboltban, barkácsáruházbn lehet venni. Talajnak én tözeget szoktam tenni, de nem azért, hogy ne üsse meg magát, hanem hogy tartsa a párát. Ugyanis heti 2-3 alkalommal szoktam permetezni. UV fény szerintem teljesen felesleges, különösebben melegíteni sem kell, szobahőmérsékleten elég jól elvannak. Persze ha egy izzóval meg akarod világítani, az sem árt, de azért ne főzd meg őket...

Ja igen, azt hiszem ezek most kb 3 vedlés után vannak, de lehet hogy csak 2. Nagyjából ennyi... ja perzse, vigyázz, ne etesd túl őket. szerintem nem kell naponta tücsköt adni nekik, elég 2-3 naponta. hajlamosak túlzabálni magukat.

Vedléskor valóban vigyázni kell, nehogy megrágja a tücsök (mondjuk én ezért etetem őket léggyel...)

erik97 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 388

Jah és hol tartsam? Mármint mien melegre van szüksége?

És jólenne neki a Kaméleonom UV-s lámpája? Ami a napot hejettesíti? Kis meleget is ad, de nem nagyon.

erik97 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 387

Helló japantanar.

 

Elsem tudod hinni, mennyire örülök a 4 kis Imádkozónak. Mind a 4-en túlélték. Én rögtön a kissebbiket tudtam a magaménak, van 3 testvérem, és azoknak adtam, de majd ha apa hazajön, neki is odaadom. Annyira kis édik. Az legkisebik már mászott is a kezemben. Olyan aranyos. Amit szeretnék kérdezni, hogy hány vedlésesek is? Amugy naponta hány ijen Napos tücsköt adjak neki? Má kicsit régota megvanak azok a kis tücsik, de kicsisz, szóval pont nekik való falatok. Atz enyimet ideraktam a géphez és itt nézegetem =) Jah és honnan szerezted ez a fekete hálót? Kéne nagyob kiszerelésben is tudod ha nagyob hejre rakom őket, akkor ijen hálót huznék a tetejére (gondolom a doboznak az átlátszó fedele nem lenne jó, mert vedlésnél a hálón csüngne nem? Jah és a fészkének a talaját hogy csináljam, h. minél puhább legyen ha lesene vedléskor szegény ne haljon meg tudod mert akor sérülékenyek. (Van tarantulám, tudom h. vedlésután puha a páncélja és olyankor 2-3 napig nem lehetneki enni adni, nehogy megrágja vagy megsebesitse (ezesetben a pókot mivel arol beszélek, imádkozó sáskánál nemtudom hogyvan...

És mégegyszer nagyon köszi őket! Amikor megláttam őket, majd elolvadtam :-)

krisztycs Creative Commons License 2011.05.03 0 0 386

Le is beszéltem a Kistekivel, még egyszer nagyon köszönöm. Még azt szeretném ha megírnátok, hogy milyenek a tartási feltételek, mi az amit feltétlenül muszáj megvennem neki kezdetnek.

krisztycs Creative Commons License 2011.05.03 0 0 385

Köszönöm a részletes segítséget. Valamelyik csak bejön. Majd ha sikerül beszerezni egyet, még lehet, hogy kérdezlek titeket a tartásával kapcsolatban, mert az ismerősöm is kezdő még. Még egyszer köszi.

Előzmény: Keleti gyors (384)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.05.03 0 0 384

Amit ajánlani tudok állatkereskedést, ahol láttam is imádkozót, az a Kisteki állatkereskedés (a Zsinagógával szemben, a Deák és az Astória között, Dohány u. 3.). Kérdezd meg telefonon, nagyon segítőkészek!

Van még állatkereskedés a József Attila színház mögött az Árpád hídnál a Trionyx, vagy pedig ha minden kötél szakad, akkor a Délivel szemben a Leguán. Ezekben nagyobb valószínűséggel találsz. A neten fenn van az elérhetőségük.

Illetve tudom ajánlani az itthoni tenyésztőket is! Mindenek felett! :) Pl. a  terrarista.hu -n az Apróban van eladó. (A "szűkítés" - "rovarok" ikonokkal könnyebben megtalálod.) Ő pesti.

 

 

Előzmény: krisztycs (383)
krisztycs Creative Commons License 2011.05.03 0 0 383

Üllői vagyok, de Pesten dolgozom. Fogalmam is melyik állatkereskedésben lehet kapni. Arról sincs fogalmam, milyet szeretnék, mivel nem értek hozzá. Azt tudom, hogy az ismerősöm régóta szeretne egyet. Konkrétabban tudtok segíteni?

empT Creative Commons License 2011.05.03 0 0 382

Kistekiben lehet még van 1-2....meg kell kérdezni.

Előzmény: krisztycs (379)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.05.02 0 0 381

A lehetőségek: tenyésztőtől (ez talán a legjobb!!!), állatkereskedésből (elő-elő fordul nagyobbakban) és külföldről rendelve.

Meg attól is függ, hova valósi vagy, mert Pesten biztos van tenyésztő is és állatosbótban is valószínűbb.

És természetesen, milyet szeretnél?

Előzmény: krisztycs (379)
erik97 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 380

Helló japantanar.

 

Köszi nagyon szépen köszi. Nemfogok reklamálni nyugi meg semmi! Köszike helló! :-)

Előzmény: japantanar (378)
krisztycs Creative Commons License 2011.05.02 0 0 379

Sziasztok. Segítségeteket kérem. Egy nagyon kedves barátomat szeretném meglepni névnapjára, ami jövő héten lesz egy imádkozó sáskával. Hol tudnék beszerezni egyet ilyen rövid idő alatt?

japantanar Creative Commons License 2011.05.02 0 0 378

Feladtam az állatokat, holnap meg kéne érkezniük. Garanciát nem vállalok semmire:))) Reklamációt sem fogadok;)

japantanar Creative Commons License 2011.05.01 0 0 377

az elég szokott lenni...:)))

empT Creative Commons License 2011.05.01 0 0 376

Hát, este 10-től reggel 6-ig dugtak :D akkor már csak lesz valami :D

Előzmény: japantanar (375)
japantanar Creative Commons License 2011.05.01 0 0 375

Szia!

Amennyiben egyértelmű, hogy párosodtak, akkor nem lutri, mert nagy valószínűséggel a hím megteszi ösztönből a kötelességét:) A kokonokon én nem látom kívülről, hogy termékenyek-e, szerintem erre nincs módszer. (Ha lenne, akkor nem lehetne terméketlen kokonokat árusítani a neten...) Bízz az állatkáidban, a természet gondoskodik róla, hogy legyen folytatás:)

empT Creative Commons License 2011.05.01 0 0 374

Köszi :) Akkor várok türelemmel és izgulok tovább :D Mennyire lutri amúgy, hogy meg van-e termékenyítve egy-egy kokon?Lehet azért majd látni egy idő után, hogy vannak-e benne porontyok?

Előzmény: japantanar (373)
japantanar Creative Commons License 2011.04.29 0 0 373

Sajnos nem írtam fel az időpontokat, de szerintem pár hét eltelik, mire az első petetokot lerakják. Csak türelem, és etesd szépen őket:))

Aztán ha meglesz a petetok, onnan még 5 hét a picik születéséig... ha minden rendben megy!!

empT Creative Commons License 2011.04.29 0 0 372

Jaj, nagyon örülök :) Nálam azért csak sikeres volt, egy egész éjszakát végig kufircoltak :D

Egyelőre nem találtam petetokot sehol. Kb. mennyi idő a termékenyítéstől, hogy elkezdje lerakni? Már úgy izgulok ^^

Majd valamikor megpróbálok feltenni képeket is, róluk, meg Dexterről, de egyelőre még addig se jutottam, hogy a saját gépemre feltöltsem őket :D (hát nehéz az élet)

Előzmény: japantanar (370)
erik97 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 371

Helló japantanar.

 

Már nagyon várom, remélem hétfőn megtod ejteni a küldést. És remélem keddre meglesznek. Nah helló és kössz.

Előzmény: erik97 (369)
japantanar Creative Commons License 2011.04.29 0 0 370

Úgy tervezem, hogy hétfőm adom fel őket. Kb. 3-4 darabot. De majd úgyis jelzek, ha tényleg megtörtént.

 

EmpT!  Közben nálam elkezdtek megszültni az első pici hegedűk:) Szóval azért mégiscsak sikeres volt a párosodás;) Eddig még "csak" 6-8 darab van, de bízom a folytatásban... Neked is drukkolok, majd jelezd, mi történt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!