Keresés

Részletes keresés

RodrigeZZ Creative Commons License 2009.01.02 0 0 966
Gondolod, hogy PONT ÉN nem írtam?;-)

Tisztelt Főszerkesztő úr!

A megjelent cikk szerint "A felöltözött vendég bemehet a meztelen szaunába..."
Nos ez azon kívül, hogy nem igaz, komoly illetlenség, hogy úgy mondjam "bunkóság". Az ilyen szaunáknál Magyarországon is kiírják, hogy "használat fürdőruha nélkül". (Sajnos nagyon kevés ilyen szauna van.)
Nos, akkor amikor valaki megveszi a jegyét, jogilag szerződést köt. A szolgáltató vállalja, hogy a szaunában nem visel senki fürdőruhát, a jegyvásárló pedig elfogadja ezt a feltételt mikor kifizeti a jegyét. Ha én látom, hogy valaki fürdőruhában bejön a szaunába, jogosan tehetek panaszt a szolgáltatónál, mert nem ezt ígérte. A szolgáltató pedig teljesen jogosan rúgja ki az illetőt, hogy a lába nem éri a földet. Ausztriában igen kellemetlenül éreztem magam, mikor egy nagyhangú honfitársamat kivezették a szaunatérből, mert sem ő sem a partnernője nem volt hajlandó levenni a fürdőruháját.

"Az infravörös sugárzás magas rezgéstartományú fény" Nos, ezt egy fizikaórán felelő diák esetében azonnal "ülj le 1-es"-el díjaznák.
Az infravörös sugárzás ugyanis a látható fényénél nagyobb, 10-3 m és 7,8x10-7 m közötti hullámhosszú elektromágneses sugárzás. Ha a hullámhossza nagyobb, akkor viszont a rezgésszáma értelemszerűen kisebb. Frekvenciájuk 3.000 és 400.000 GHz között, míg a látható fény 400 000-750 000GHz.

Tisztelt főszerkesztő úr! Ha már nem merik leírni, hogy mi az a kb. 10 ok, ami miatt fürdőruha nélkül KELL(ene) szaunázni, legalább ilyen "sajtóhibákat" ne ejtsenek.
....


Kb ennyi a 10-7m értelemszerűen 10 a minusz hetediken meter.

R.
Előzmény: tcs969 (950)
dokeee Creative Commons License 2009.01.02 0 0 965
Nem igazán szeretem, mikor tíz perce nyugodtan fekszem a szaunában, bejön a hölgy, közli, hogy akkor ő most kinyitja az ajtót, mert tíz perc múlva kezdődik a show. A kihűtött szaunába betódul 30-40 állig lepedőbe tekert vendég, leülnek mint a heringek a dobozban, és sűrű vihogások közepette kiselőadást hallgatnak arról, milyen jó is szaunázni. Egyébként azon szoktam még hüledezni, hogy például bemennek az emberek a gőzkabinba lepedőbe tekerve, és egész nap egy vizes rongyba tekerve mászkálnak, könyörgöm, 150 forintért van száraz lepedő. Szóval, nagy az isten állatkertje.
Előzmény: Snipper (964)
Snipper Creative Commons License 2009.01.02 0 0 964
Mire gondolsz, hogy baromság?
Mert amúgy szerintem jók voltak a szauna show-k, itt is tetszett és Hévizen a Danubius hotelben is nagyon tetszett a sós, mézes, jeges stb felöntés.
Előzmény: dokeee (963)
dokeee Creative Commons License 2009.01.02 0 0 963
Inkább abbahagynák már azt az egész baromságot.
Előzmény: Snipper (962)
Snipper Creative Commons License 2009.01.01 0 0 962
Egy újabb frankó lehúzás az esztergomi élményfürdőből.. :((

Szauna Show - térítés ellenében!
2008. december 22. (hétfő) 15:55
Tájékoztatjuk kedves Vendégeinket, hogy 2008. december 26-tól a szauna show-kon az alábbi feltételekkel lehet részt venni.
1. A szauna show részvételi díja 300 Ft / fő / alkalom, a részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges.
16szelepes Creative Commons License 2009.01.01 0 0 961
Sziasztok!

Debrecenben, vagy a környékén tudtok ajánlani a sárvárihoz, vagy esztergomihoz hasonló szaunákat? Mióta leköltöztünk Pestről, sajnos kimaradtak az életemből a jó kis szaunázások, az említett 2 helyszín pedig innen már nagyon messze van nekünk...:(
Pedig jaj, azok a jó kis sárvári felöntések, és az kinti merülőmedence...:)

Boldog Új Évet Nektek, SzaunaBarátok!

ÜDV,
16 szelepes
orlanda Creative Commons License 2009.01.01 0 0 960
Én elkértem volna. Lehet, hogy egyszer sokat fog érni :)
Előzmény: Waratah (959)
Waratah Creative Commons License 2009.01.01 0 0 959
Nemrég voltam Hévízen, a hotelben kint volt a tábla, hogy az uszodai rész kamerázva. Elméláztam rajta, hogy a pucér hátsómat is rögzítik-e a filékbe, aztán úgy döntöttem, zakson:)
Előzmény: orlanda (958)
orlanda Creative Commons License 2009.01.01 0 0 958

Felügyelővel, ipari kamerával, szankcióval rendben.

Pedig franciák-angolok csinálják, igaz, ők, ha a tengerparton vannak, és kijön a gyerek, akkor is azonnal átöltöztetik "napozóba", mert ne a vizes rohadjon rá, nagyon gyakran ők is átöltöznek, azért vannak a parton a bódék... :)

Előzmény: Waratah (957)
Waratah Creative Commons License 2009.01.01 0 0 957
mutogatóssal engem még nem hozott össze a balsorsom (vagyis szaunában nem, utcán már igen).
Külföldön azt láttam, mindenhol volt egy "felügyelő", folyamatosan körbejárt a különböző termekben, ha csak a fél talpad lelóg a türcsiről, rádszólnak. A más testzsírjába való beleüléstől is a korrektül leterített törülköző-lepedő óv meg.
Ilyen pamutos-átváltós verzióval még nem találkoztam.
Előzmény: orlanda (956)
orlanda Creative Commons License 2009.01.01 0 0 956

(Azért, egyébként, mert a ruhátlanok sem tudják mi illik.

 

Ahová én járok, ott volt egy darabig ruhátlan, ő levette a nadrágját és belépett. A csupasz seggét lerakta a 100 fokos fára törölköző nélkül, majd a nála lévő kefével szépen letisztította magáról az elhalt hámsejteket - a szaunázó társaira. Amikor szóltak neki, akkor persze felháborodott, pedig alapvetően nem azzal volt bajunk, hogy az erektálódó testrészét mutogatta - istenem, ha jó neki, hát jó neki - hanem a testkipárolgásában való tocsogással és a hámszövet másra való átkapirgálásával.

 Amikor kiment magától értetődően vetette bele magát az úszómedencébe pedig ott volt mellette a jegesdézsa meg a jégtelen dézsa is. Szóval lehet, hogy a fürdőruhások parasztok, meg nem értik, de az is biztos, hogy én nem ülök bele más testzsírjába és nem veszem szívesen, ha elhalt hámsejtek hullanak rám, erektálódó testrészek látványának közepette.

 Kultúrhelyekre visznek magukkal pamutgatyót, pamut ruhát, lengét, átveszik (tehát nem vizes és nem az uszodaszer párolog belőle, sem a műanyag és megkímélik embertársaikat a természetes folyamatok látvánáytól, amelyek ugyan természetesek, de magánügyük.)

Előzmény: Waratah (953)
Waratah Creative Commons License 2009.01.01 0 0 955
hali:)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (954)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.01.01 0 0 954
Szia!!! :-))
Előzmény: Waratah (953)
Waratah Creative Commons License 2009.01.01 0 0 953
Jónapot /jó évet szaunások!
Az 50-esek nevében kikérem magamnak:)) - bár lehet hogy csak az elvtársak és portások az érintettek.
Amúgy igaz, nekem is az a tapasztalatom, minden olyan hely, ahol nagy tömegben vannak osztrákok, normális szaunázásosra alakul. A fürdőruhában betévedő hazánkfiai meg menekülnek kifelé ha megjelenik egy ruhátlan, tök vicces.
Előzmény: kzt (949)
Bamberg Creative Commons License 2009.01.01 0 0 952
Boldog új évet mindenkinek.

Egy német ismeretterjesztő film .

http://video.google.com/videoplay?docid=-1403986622297141850&hl=en

medroller Creative Commons License 2008.12.31 0 0 951
Ezekkel aztán szenvedhetsz... a mélysötét nagymagyar akarat fog érvényesülni ott is.
Előzmény: tcs969 (950)
tcs969 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 950
Sziasztok!
Ígéretemhez híven, itt a levél,amit elküldtem a Harmonet főszerkesztőjének!

Én még mindig arra bíztatlak Titeket,hogy akinek van egy kis ideje, írjon már egy pár sort a főszerkesztőnek,hátha tényleg elgondolkodnak rajta...

"Tisztelt Berta Aranka!

Olvastam a Harmonet honlapján a: Légfürdő, gőzfürdő, szauna-iránytű méregtelenítéshez! című cikket, Hartmann Ferenc írását.
Megszállott szaunázó és eredeti, egészséges szauna-kultúra terjesztő révén szívesen olvasok minden cikket, ami a szaunázással kapcsolatos.
A cikk első része egész jó,már kezdtem örülni,amikor is az íratlan szabályok részhez értem.
Többször kellett elolvasnom (pedig nem vagyok értelmi fogyatékos), hogy jól látok-e, vagy nem félre értelmezek valamit. Hát nem!
Hát azt leírni ország-világ nyilvánossága előtt, hogy a meztelen szaunába bemehet a felöltözött vendég...
Na hát! Nem tudom mit gondoljak! A cikk írója volt már Magyarországon kívül bárhol,bármilyen szaunában, és próbált-e bemenni fürdőruhában a szaunába? -szerintem nem, mert akkor nem írna le ilyen bődületes baromságot. Javaslom Neki és Önnek is, hogy csak egy a határhoz közeli osztrák szaunába menjenek el, s próbáljanak bemenni fürdőruhában a szaunába. Azt hiszem, azonnal helyesbítik a cikket!
Tájékoztatásul közlöm Hartmann Ferenccel, mert valószínű nem tudja,hogy miért is szaunáznak meztelenül, vagy legalább is fürdőruha nélkül a fejlett szauna-kultúrával rendelkező országokban az emberek.
Legfőbb okai:
- a fürdőruha anyaga gátolja a természetes izzadást
- a fürdőruha anyaga ( műszál) 90-95 °C -on elkezd olvadni
- a fürdőruhából a szaunában kipárolognak az előtte a medencéből bevitt medence kezelő vegyszerek ( ha csak egy ember is bemegy fürdőruhába a szaunába,máris mindenkit mérgez! )
- a fürdőruhának más a hővezető tényezője, mint az emberi bőrnek, és ez igaz a lehűlési szakaszra is.


Egy kérdés, Ön,mint háztartást vezető hölgy, hány °C-on mossa a fürdőruháját? Ugye nem 90-95°C-on? Vajon miért? Egyszer próbálja ki, s rájön,hogy igazat írtam!

Összefoglalva: a javaslatom,hogy mielőbb javítsák ki a cikk ezen pontját, mert ilyet terjeszteni, hát nem vet jó fényt Önökre.

Ui.: Hartmann Ferenc járt már naturista strandon? Egyszer menjen el fürdőruhába, sétáljon végig, s valószínű többet nem ír le ilyen őrültséget!

Tóth Csaba, egy megszállott szaunázó,aki évek óta arra neveli az embereket,hogy a szaunákat minél egészségesebben használják az emberek. "
Előzmény: tcs969 (947)
kzt Creative Commons License 2008.12.30 0 0 949
Hagyd a fenebe, teljesen folosleges. Begyepesedet 50es elvtarsak / portasok irjak ezeket a hulyesegeket, oket ugysem fogod meggyozni.

Egy pozitiv pelda - Hotel Carbona Heviz, ott valoszinuleg az osztrak vendegekre valo tekintettel ruhatlan a szauna.
Előzmény: tcs969 (947)
medroller Creative Commons License 2008.12.30 0 0 948
Írhatsz te amit akarsz, a sörhasú iszonyat sötét bunkóparaszt magyar úgyis azt akarja a szabályzatban látni, amit magának erkölcsösnek és jónak elképzel, kész, ennyi. Én már rájöttem: ki kell menni Ausztriába, vagy bárhová, ami nem ez a sutyerák ország, ha akarsz valami minőséget. Lehúzni itt is le tudnak, de kint legalább nincs ennyi tufa barom.
Előzmény: tcs969 (947)
tcs969 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 947

Sziasztok!

Nos, én sem tudtam,hogy sírjak vagy nevessek az általad említett 3. ponton.

Ha ma lesz egy kis időm írok a Harmonet szerkesztőségének,hogy azonnal javítsák ki  az említett 3. pontot, vagy ha nem akarják önszántukból,az általam leírtak miatt, akkor menjenek ki pl. Ausztriába, s próbáljanak ott bemenni fürdőruhásan egy ( bármelyik) szaunába. Aztán majd saját bőrükön tapasztalják a fogadtatást. Remélem azt is leírják majd...

Szerintem,ha minél többen írnánk nekik,hátha elgondolkodnak ezen az őröltségen ami megjelent.

Du. felteszem ide is a levelem,ha valakinek van kedve egy kicsit fogalmazza át és küldje el nekik.

Addig is Üdv.:  Csabi

Előzmény: nadzsukko (943)
ggate Creative Commons License 2008.12.29 0 0 946
Megmosolyogtatóak ezek a linkek.
Még jó hogy tudjuk miként is kell valójában szaunázni;)

Nyitáskor lementünk Velencére a Velence Resort & Spa-ba.
Próbáltam "helyesen" használni a szaunát, de mikor levettem a fürdőnadrágomat az idősebbek (>45) kivonultak.
Na ennyit erről a helyről...
Sipi73 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 945
Sziasztok!

Még 1 gyöngyszem mezőkövesdről....
Szauna etikett alapja : http://www.zsory-furdo.hu/index.php?page=gyogyaszat
Neeem hiszem el.
nadzsukko Creative Commons License 2008.12.29 0 0 944
A link helyesen:

http://www.lelek.hu/cikk.php?rovat=245&alrovat=249&cikkid=18752&rovatnev=Wellness
nadzsukko Creative Commons License 2008.12.29 0 0 943
Na ez a nem semmi!<a href="http://www.lelek.hu/cikk.php?rovat=245&alrovat=249&cikkid=18752&rovatnev=Wellness" target="_blank">Szaunatanácsok</a>
Különösen az íratlan szabályok harmadik pontja! Na az kiverte a biztosítékot nálam.
mlas Creative Commons License 2008.12.28 0 0 942
Úti beszámoló, Velence Resort & Spa ****

A tó partján fekszik, nagy, és még a fele sincs kész. Ami kész, az szép, hiszen most nyílt pár hónapja.
Igazából gondban vagyok vele, mert wellness szállónak hirdeti magát, de nem az. A fürdő egy magasföldszinti csatornával van összekötve a szállóval, ez nem baj még.
Viszont a fürdő inkább egy városi tucat-thermálfürdő :( de ne ugorjunk előre...

Bemenve azonnal láttam, hogy a fürdő részleg "külsősöknek" is nyitva, rosszat sejtettem..
Alul 2 medence, egy gyerek, egy kb 24 fokos "élmény" ami kint folytatódik az udvaron (1szer, ha kész lesz) Felmenve egy szintet (újra átmenve egy beléptető kapun) 1 (!!) melegvizes medence (kb 20 m2, 36 fok) 1 jacuzzi, innen nyílik a szaunatér, ami külön helyiség, de minek...
Bent 1 (!!) finn, 2 gőz, 2 infra, 1 fény, 1 merülő középen (16fok), 2 zuhanykabin, tucatnyi ágy.

Mindenhol mindenki fürdőruhában, ruhátlan használatra még javaslat sincs :( mindenütt szaladgáló gyerekek (szaunákba ki-be), pedig mintha a belépőnél lenne olyan, hogy a szaunavilág 18+.

Az egész hangulata egy egyszerű közfürdő, a közönség is olyan. A szaunák használatának legelemibb szabályával sincs a többség tisztában, és ami a legrosszabb, szemmel láthatóan nem is érdekli...

Apró adalék, hogy a fürdő mindenütt be van kamerázva, a szauna előtér is...

Szóval, aki egy egyszerű vasárnapi "melegfürdőzést" akar (kb 2 000/nap), unokákkal, és a nép egyszerű térdnadrágos-nagyhangú-elhízott képviselőivel vegyülve, annak OK.

Aki négycsillagos wellnesshotelt akar pár napra (~20 000 /fő/éj), az kerülje el.
mlas Creative Commons License 2008.12.28 0 0 941
Ha nem arra koncentrálsz, hamar lelankad.. ha meg nem, örülj neki :DDDDDDD

Szóval én ücsörögnék inkább, meredten kimászni azért mégsem illendő :))
Előzmény: Mckown (940)
Mckown Creative Commons License 2008.12.27 0 0 940
Kicsit off:

 

Jacuzzi . pezsgőfürdő  bugyogtató Szauna

Üdv!

 

Kíváncsi volnék véleményetekre és a helyes etikettre Mia teendő?

A jacuzzi és pezsgő fürdőben, főleg ha meztelenül van az ember, és intenzív fizikai inger éri most csak bugyogtató masszírozó hatására gondolok és nem a felfűtött párokra.

Na, szóval, ha vaki az inger hatására izgalomba jön. Jó a hölgyeknek kicsit könnyebb, mert nem olyan látványos vagy mégis?

De a pasiknál bekövetkező merevedésre konkrétabban mi a helyes megnyilvánulás vegyes társaságban, mert úgy a bugyogás közbe nem annyira feltűnő mikor is habzik a víz, de az általában 15 perc után leáll, és a víz elsimul és minden látszik kiszállni kicsit húzós? Bent maradni és takargatni? Vagy hasra fordulni? Vagy szólni az úszómesternek (:-

Mik a, tapasztalatok hölgyek ezt hogy reagálják le? Az OOOOOO ok (:- on kivűl ? A hölgyek urak tapasztalatára gondolatára véleményére vagyok kíváncsi.

Várom a hozzá szólásokat.

 

Üdv

szaunamano Creative Commons License 2008.12.22 0 0 939
dec 28-a szauna illetve szilveszteri wellness progi....??? párok? 28 tuti sárvár csatlakozási kedv?
aoluak Creative Commons License 2008.12.15 0 0 938
Sokan. A felöntéseknél a leggázabb, olyankor tömegnyomor van. Mindenképp érdemesebb hétköznap menni, de a két ünnep között szerintem minden nap hétvégének fog számítani.
Előzmény: MAH616 (937)
MAH616 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 937
Esztergomban sokan szoktak lenni hétvégén?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!