Keresés

Részletes keresés

Kékbálna Creative Commons License 2005.12.19 0 0 10568
Hát ez érdekes. Biztos van rá igény. :((
Előzmény: seagull7 (10518)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2005.12.19 0 0 10567
Köszönjük az infót! Remélem hogy január közepéig megcsinálják a honlapjukat,mert addig dönteni kell a februári útról.
Előzmény: Bandos (10566)
Bandos Creative Commons License 2005.12.19 0 0 10566

Sziasztok,

 

Ez szerintem egy új hotelsziget lesz, már honlapja is van, bár még csak a főoldal készült el: http://www.clubfaru.com/

Szinte biztos, hogy a tulajdonos ugyanaz, mint Fihalhohi-é, és az is valószínű, hogy a közelben lehet, azaz a Dél-Male atollon. Eddig én csak Biyadoo/Villivaru és Bandos/Kuda Bandos vonatkozásában tudtam arról, hogy ezek "sister island"-ek, de ezek szerint Fihalhohi és Club Faru is ilyen lesz.

 

Bandos

Előzmény: Mr.Gócpoint (10565)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2005.12.19 0 0 10565
Sajnos nem találtam semmit. De még nem adtam fel,mert nagyon kiváncsi lettem.
Előzmény: Bogyó 2 (10564)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 10564

Én egy ilyet találtam csak, de ez más lehet, mert ez már régóta működik. http://www.malediven-guide.at/inseln/insel_club_med_faru.htm

Vagy újjáépítették? Nem tudom, itt van egy med szócska is a névben. Te találtál valamit?

Előzmény: Mr.Gócpoint (10563)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2005.12.18 0 0 10563
Érdekes! Megnézem én is a honlapjukat.
Előzmény: Bogyó 2 (10562)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10562

Szia Mr.Gócpoint!

 

Képzeld, ezt láttam ma a Fihás lapon!

 

Bogyó 2 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10561

Nekünk, úgy tűnik, szerencsénk volt. Mi két angol párral ismerkedtünk össze, mert velük kerültünk egy asztalhoz. Végül e-mail címet kértek tőlünk, egy-egy mailt váltottunk is karácsony tájékáig, de aztán abbamaradt a dolog, amire számítottam is, tapasztaltam már, hogy az ilyesmit nem kell túl komolyan venni. De ott nagyon jól elvoltunk. Voltak a szigeten olaszok, spanyolok, ázsiaiak, talán srí lankaiak vagy indiaiak és persze németek. Mindenki teljesen normális volt, egy negatívumra se emlékszem. Pedig én se szeretem a Balatonnál üvöltöző németeket, illetve előfordul ez a mediterrán népekkel is, de itt semmi ilyet nem tapasztaltunk. A feleségemet amikor kamerázott, fogták a spanyol lányok, nekogy elessen az imbolygó hajón. Az egyik német szólt, amikor majdnem elhagytam az egyik kis fényképezőgépünket Biyadoo szigeten, az olasz szomszédainkkal mindennap udvariasan köszöngettünk egymásnak. Oroszt, japánt nem láttunk, se normálisat, se nem normálisat, csak a reptéren. Nyilván szerencsénk is volt azzal, hogy senki nem zavart bennünket, de szerintem számít a szigetnagyság, az ár és az időszak is.

Valamikor beszéltünk itt  az angol dokkmunkás-jelenségről is.

Hasmenés jégkocka miatt?

 

Én elég gondosan felkészültem, még e topicból is nyomon követhető, mégis egyszer elfelejtve mindezt az angolokkal a bárban üldögélve ittam jégkockás italt. De nem lett semmi bajunk, csak a curryt untam meg talán egy életre.

Előzmény: RiZso (10558)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10560
Persze azért a Maldívra nem mennek a hangoskodó, arogáns magyarok. De alíg egy hónapja szégyenkeztem vagy nyolc részeg magyar miatt egy tíz órás repülőúton,és ez nem az első ilyen eset. 
Előzmény: mcord (10559)
mcord Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10559

ezt a magyarozast nem nagyon ertem.. ha valaki zajos es bunko, azt mindegy melyik nyelven teszi. azert mindegyik szigeten van boven olyan hely ahova el lehet huzodni ha netan van hangoskodo. aki jol akarja erezni magat, az jol is fogja... nem arra kell koncentralni, mennyire csak mi vagyunk magyarok a szigeten... en speciel ha egyedul repulok nagyon szoktam orulni ha van magyar a gepen, mert el tudok beszelgetni es elterelem a figyelmem a turbulenciakrol (brrr...) ezen kivul felnott kommunikalni kepes kulturalt emberek vagyunk, miert kene kerulgetni a szinten magyarokat, mint a tuzet... persze mindenki azt csinal amit akar, de en szemely szerint nem szoktam kerulni a honfitarsakat, adott esetben barmi hasznosat megtudhat az ember... vesztenivalo nincs, nemigaz? elofordul, hogy valaki kevesbe kommunikativ, es zavarja hogy nem csak o magyar, lehet ez a "csak mi voltunk magyarok a szigeten" feeling-et elrabolja tole, de hat el kell fogadni, hogy itt is van aki szeret utazni mindenfele desztinaciora... es azert minel messzebb van az ember otthonrol, annal jobban esik neha meghallani egy ismeros szot. (gyanitom, ha valaki sokat utazik az neha ertekeli a magyar szot, aki barmely okbol keveset, az nem annyira) aki tutira akar menni, hogy egyedul o magyar, annak ott a gobi-sivatag, esetleg az antarktisz, vagy a himalaja:)

mondhatnam hofisan, hogy szeressuk egymast gyerekek...

RiZso Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10558

Sziasztok!

valószínűleg azért nem volt senki magyar, mert tényleg nincs utja magyar utazási irodáknak a maldivra ilyenkor. elég nagy bajban voltunk, amikor elkezdtük szervezni, mert dec 27. én inditották az első ilyen ajánlatot- gondolom akkor indul az első gép budapestről. És mi januárban sielünk, nekünk az már nem volt jó. És akkor csodálkoztunk rá, hogy a német nyelvű TUIból ajánlgatták az utat bécsi indulással. Sajna mi nem tudunk németül, igy jószerével 1 szigetből választottunk (amit ajánlottak)- de tényleg nem bántuk meg.

Mi nem vagyunk nyaraláson barátkozósak- igy engem soha nem zavartak, ha nincsenek magyarok körülöttünk, meg valahogy nekem nincs jó tapasztalatom a magyar turistáról. Elnézést a kivételektől... Meg annak sem látom értelmét, hogy maygarország nyáron kiköltözik a horvát tengerpartra, s olyan, mintha itthon lennél. Ha a sunon csak magyarok vannak, az nekem személy szerint zavaró lett volna...

Voltunk 2 másik szigeten kirándulás keretében. Az egyik a holiday szállodasziget volt, ami kopárabb, mint a sun, kisebb is, nem tetszett annyira, mint a sun. Sztem a növényvilága a sun nyomába sem ért.

És egy másik lakott szigeten voltunk őslakosokat "nézni" . Ez a program abszolut kihagyható, semmi ujat nem adott.

Elolvastam a maldiv könyvet Sheilától. Majdnem ugyanazokat az élményeket irta le amit mi is átéltünk. Jó volt ujra "ott lenni". Sokkal jobb lett volna, ha az ut előtt olvasom el, mert akkor adott volna tanácsokat (a hasam se ment volna akkor), de az utazás előtt spóroskodtam ;-).

 

 

Előzmény: Bogyó 2 (10541)
enalim Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10557

Szia!

 

Hogyan sikerült összehoznotok olyan olcsón az utat...hol és hogyan foglaltál.

Előzmény: Jude2 (10508)
Pitta2 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10556

Ildi!

 

Jobban örülnék ha elvinnél magaddal. A következő MALONGON, majd összenézzük a képeinket.

 

Nyugi el fog telni a 3 hét. Az indulás napján olyan ideges voltam. Annyira bennem volt már az indulhatnék. De miután már a repülőgépet elkezdték kitolni a folyosótól megnyugodtam. Amikor Malen kiszáltunk legszívesebben üvöltöttem volna a boldogságtől. Életem legrosszabb videóját a reptéren készítettem. Úgy kaszáltam a kamerával, mint Józsi bácsi aratáskor. :))))

Előzmény: Jude2 (10555)
Jude2 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10555

Pitta2,

 

Megígérem gondolni fogok rátok :) Vagy ez nem elég? ;)

Azt hiszem ez a 3 hét már sosem tellik el!!!!!!!!!! Olyan mintha hetek óta "csak 3 hét és megyünk" lenne :))))))

 

Azóta is nézegetem a képeiteket.....annyira jók!!

 

Üdv, Ildi

Előzmény: Pitta2 (10554)
Pitta2 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10554

lemaradt:

 

Thulhaagiri partja

Előzmény: Pitta2 (10553)
Pitta2 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10553

Ildi!

 

Ez a hitelből megyünk nyaralni ismerős. Ha jól számolom már csak 3 hét és ezt fogod látni:

 

 

 

Előzmény: Jude2 (10552)
Jude2 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10552

Semmi gond :)

Itt mindenki Maldív megszállott szerintem, ezért vagyunk itt :))))

Gyönyörű kép :)

 

Előzmény: Mr.Gócpoint (10551)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10551

Akkor úgy tűnik, hogy félreértettem az írásod. Elnézést

u.i. ezért megéri spórolni...

 

Előzmény: Jude2 (10550)
Jude2 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10550

Farthinggale,

 

Mondtam, hogy félreértettem amit írtál:)) Sorry.

 

 

Mr. Gócpoint,

 

Azt hiszem én is rosszul fogalmazhattam, mivel nem vettem zokon Farthinggale írását, egyszerűen csak nem értettem ezért rákérdeztem mire gondolt valójában.

Tényleg hangosan gondolkodott amiben nincs semmi, de ezt én nem tudhattam.

 

Én úgy érzem sosem bántottam meg itt senkit és sosem ítélkeztem senki felett. Akik 2 éve olvasgatják a hozzászólásaimat, tudják. Ez most sem volt másképp, isten látja lelkem :)))

 

Üdv, Ildi

 

Ui: a mai napig törlesztem a tavaly márciusi Maldív utazásunk részleteit. Ennyi.

Előzmény: Mr.Gócpoint (10548)
kisteso123 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10549

SZIASZTOK!

www.ebay.de

 




1 Woche (7 Tage)

Tauchsafari auf den Malediven 

auf der nagelneuen

M/Y AMBA

ab/bis Male...incl. Inlandsflug Male-Hanimaadhoo-Male

Sie sparen 200.00 Euro !!!

 

Dieses Angebot gilt für 1 Woche (7 Übernachtungen) Tauchsafari auf der M/Y AMBA exclusiv im Haa Alifu Atoll pro Pers. im HDB/VP inkl. Tauchen ab/bis Male.

Mr.Gócpoint Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10548

Szia Jude 2 !

 

Nemhiszem hogy zokon kéne venned, ha valaki a fórumról azt feltételezi, hogy te is mint nagyon sokan 2-3 évig spórólsz a Maldívra. Volt aki azt írta, hogy vagy öt évig gyűjtögetett amíg összeállt a pénz az útra. Szóval ez csak egy ártattlan feltételezés volt, ami nagyon sok fórumosra igaz. Amúgy pedig minden tiszteletem azoknak, akik a kitűzött célért (Maldív) tesznek is valamit, mondjuk spórolnak vagy két évet, és nem csábulnak el más irányba pl:egy nagyobb autó, stb.

 

Laci 

Előzmény: Jude2 (10546)
Farthinggale Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10547
Szia! Nem, nem arról van szó, amire gondoltál. Csak hangosan gondolkodtam!:-) Arra gondoltam ugyanis, hogy az ár, amit írtál, valóban nem volt drága ahhoz képest, hogy utazási irodákban a teljes utat akció nélkül elég drágán adják, amire évekig kellene gyűjteni. S az jutott eszembe, hogy ha kihagy az ember egy-két évi "környékbeli" nyaralást, akkor szerencsével, hogy talál hasonlóan jó árú utat, eljuthat a Maldívra is. Csak ennyi:-)
Előzmény: Jude2 (10546)
Jude2 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10546

Farthinggale,

Köszönöm :) Tényleg szerencsésnek érzem én is :)

De a következő mondatodat nem igazán értem : "Ha az ember kihagy egy-két évet, és nem megy nyaralni sehova, csak gyűjt, utána pedig beleveti magát az akciós ajánlatokba, akkor ahogy látom, elég olcsón kijuthat Maldívra."

Olyan mintha ezt rólam írtad volna.......pedig én ilyet nem mondtam. Tisztában voltam az árakkal és nem is kerestem sokáig, meg nyaralni is mindig mentünk, ahogy tehettük, ezért nem értem. De lehet, hogy csak félreértettem amit írtál :)))))

Előzmény: Farthinggale (10545)
Farthinggale Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10545
Jide, köszönöm a választ!:-) Hát, tényleg elég szerencséek voltatok! Ha az ember kihagy egy-két évet, és nem megy nyaralni sehova, csak gyűjt, utána pedig beleveti magát az akciós ajánlatokba, akkor ahogy látom, elég olcsón kijuthat Maldívra.

Csodálatosak a képek, amiket feltesznek a többiek... Mintha mesében lenne az ember.
Előzmény: Jude2 (10534)
vajno Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10544

Szia!

Lehet, hogy igazad van, de én még akkor sem értem, miért jobb egy folyton részeg  orosz társaság akiknek tárgyalás nélkül ki lehetett volna osztani vagy száz évet vagy a németek akik egész nap vedelték a sőrt és tőlük zengett az egész környék.

Akikkel kint találkoztunk (magyarokkal) viszomt mind normális kulturált emberek voltak az egyik párral a mai napig is e-maiben tartjuka kapcsolatot egy másikkal pedig olyan jóban lettünk, hogy tavasszal az esküvőjükön én voltam a srác tanuja.

 

Előzmény: Bogyó 2 (10543)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10543

Szerintem azért írták a topictársak ezt, mert én is többféle dolgot keresek az utazásokban. Szeretem az itthont feltérképezni, szorgalmasan járjuk minden évben az országot amennyire a lehetőségeink engedik, pedig ezt a kis területet se lehet teljesen megismerni sohasem. De minél többet ismer meg az ember a hazájából, annál melgebb érzés látni, tudni, hogy ezt is láttam, ezt is tudom, ismerem a saját népem, kultúrám valamennyire.

De az ember arra is vágyik, hogy néha valami gyökeresen mást lásson, olyan helyre menjen, ahol mások az emberek, mások az ételek, máshogy süt a nap is. Ilyenkor az ember nem a honfitársaira kíváncsi. Persze, ha látunk valakit örömmel üdvözöljük, ahogyan mi is örültünk, amikor egy lányt felfedeztünk a szigeten rajtunk kívül, aki egy spanyol társasággal jött Madridból. Sokat is beszélgettünk, egymás mellé csapódtunk a kirándulásokon. De nem ezért mentünk elsősorban, ha meg sok a magyar, mint pl. Horvátországban, akkor az ember nem érzi azt, hogy máshol van. pedig ilyenkor azt akarja érezni, ellentétben pl. Erdéllyel. Mi magyarok nem vagyunk sokan, ilyenkor megvan az előnye is, a németek ezt szinte sohasem érezhetik.

Előzmény: vajno (10539)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10542

Igen, érdekes ez, nem tudom, hogy 3 hét alatt kellett volna-e nekem is valami plusz. Ugyanis valóban, a sznorizás se megy mindig, néha borús az idő, ráadásul én a meleg óceánban is azért 1-2 óra után fázom. Egy hét után túl lehet az ember a fakultatívokon, de lehet fotózgatni, ismerkedni másokkal, meg azért ide az ember elég gyakran a párjával megy, ez is ad alkalmat az időtöltésre.

Főleg azoknak jó a teljes nyugi, akik a fárasztó napok után egy kis semmittevésre vágynak. De azért sokan igényelnek egyéb teendőket is, ezért van egyre több szolgáltatás, csak ezzel el is veszik valami. Jó lenne, ha a szigetek ilyenfajta különbségei megmaradnának, hogy mindenki válogathasson kedvére.

 

Előzmény: dodi77 (10530)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10541

Őszintén szólva ezen csodálkozom, mert szerintem Magyarországról tornymagasan Sunra mennek a legtöbben. Valószínűleg a november lehetet az ok, mert nem az a fő szezon. Nem is tudom, hogy van-e olyan magyar iroda, amelyik utaztat maldívra, de Sunra nem. Bennünket is rá akartak beszélni, de nekünk más elképzeléseink voltak, így nem mentünk. Ha megtehetném, hogy egyszer több szigetet is végiglátogassak akkor kiváncsi lennék én is rá, de elsőként másra vágytunk.

Kirándulni voltatok egyébként más üdülőszigeten?

Előzmény: RiZso (10528)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10540

Vagy ha leszáll az est.

 

Előzmény: Bogyó 2 (10538)
vajno Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10539

Helló!

 

Nem értem miért baj az, hogy egy repülőgépen vagy egy szigeten vannak magyarok?

Ti (mi) nem magyarok vagyunk?

Vajno

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!