Keresés

Részletes keresés

y42 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49532
El Mouradi Mahdia Taurus Reisen

 

1.nap

Hajnali négykor indultunk el itthonról, hogy időben Ferihegyen legyünk. Ez olyan jól sikerült, hogy rekord időt futottunk.

A repülőtérre nagyon hamar kiérkezett a Taurus Reisen képviselője is, így gyorsan túlestünk a formaságokon. A Tunisair chartere pontosan indult, de itt kell megjegyeznem, hogy ilyen ócska, primitív személyzetet még sohasem láttam, pedig már sok menetrendszerinti és charter Tunisair járaton utaztam. Az szinte a vicc kategória, hogy az egyébként is szerény reggelink felét is ellopták…..

Pontosan (sőt hamarabb) érkeztünk meg az új Enfidha Airportra.. Ekkor konstatáltam, hogy a gondos felkészülésből kimaradt a fényképezőgép elemeinek kicserélése, így csak egy kép készült.

A Taurus Reisen a szerződéskötéskor azt mondta, hogy megérkezéskor a telepített idegenvezetője mindenkit bekísér a hotelbe, sőt még be is mutatja a hotelt. Nos a mi telepített idegenvezetőnk a buszon elmondott minden, általa fontosnak vélt dolgot, és hat emberrel leszállt a Skanes Beach-nél, további egy órás buszozásra engedve a maradék harminc embert. Természetesen nagy fiú vagyok, ezért nem volt semmi probléma a szállás elfoglalással, de vagyok annyira gyerek is, hogy nem ezt ígérték… J)

Két összenyitható földszinti szobát kaptunk a hotel egyik nem túl jó részén, bár a szobák nagyon szépek, igényesek és felújítottak voltak.

Egy gyors kajálás után megrohamoztuk a tengert, ami fantasztikusan meleg és gyönyörűen tiszta volt. Este korán nyugovóra tértünk megfáradva az első nap élményeitől

 

 

y42 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49531
Nekem - januárban - még "nagyon jól árasította" a Taurus!!! (89e Ft volt)
Előzmény: Törölt nick (49529)
kvalcsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49526
Kívánom, hogy valósuljanak meg az ámaid!
Előzmény: Törölt nick (49525)
kvalcsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49524
Ebben igazad van, csak nekem régi vágyam volt Santoríni és most végre volt pénzem két nyaralásra. Tudod 60 éves leszek és fizikailag most még bírtam (ha lassan is) megmászni a sok lépcsőt Oiában, Firában, stb., de jövőre ki tudja ment volna-e még? Az mászkálós nyaralás volt, Tunézia pedíg igazi fürdős-pancsizós. Santorínin a tengerpartok nekem nem jönnek be, ellenben Tunázia homokos partja igen. Sidi Bou Saidot muszály megnézni mindíg, mert csodálatos és Hellaszra emlékeztet. PEK is szép és nagyon közel van a Palm Marínához és ezért ismét átruccanunk oda.
Előzmény: Törölt nick (49523)
kvalcsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49522

Kedves Zeki!

 

Igen, voltam 2004-ben (Sousse:Karawán hotel) és 2009-ben (Monastír:El Mouradi Skanes Beach) is Tunéziában. Annak pedíg, hogy ismét oda megyek többek között az az oka, hogy olcsó és nekünk a férjemmel tetszik. Idén már voltam imádott Görögországomban Santoríni szigetén (apartmanban önellátással) egy hetet és bizony majdnem annyiba jött ki a költőpénzzel együtt, mint a Palm Marina***** (februári akciós foglalás) ultra all incusíve ellátással.

Szerencsére sok helyen jártam már a hosszú évek alatt, ami számomra megfizethető volt. (Spanyolország, Andorra, Franciaország, Olaszország, Horvátország, Németország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Bulgária, Törökország, Tunézia és persze Görögország 13-szor). Mennék én messzebb is, de a pénztárcám nem engedi.

 

Előzmény: Törölt nick (49521)
kvalcsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49520

Majd megírom Neked, ha készen leszek a beszámolóval.

 

Tudod hogy nem tartozom a fiatal korosztályhoz, de azért én sem bírnám ki, hogy egész nyaralás alatt csak a hotelben legyek. Most is beterveztük, hogy PEK-be, Sousséba és Sidi Bou Saidba biztosan elmegyünk ismét, pedíg 2-szer már jártunk mindegyik helyen.

Előzmény: Emőke1 (49518)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49519
Mi is megyünk:))) Nosza, irány a bank.
Előzmény: raczkevi (49516)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49518

Szia Valcsi,

A képeket láttam a hellasz.hu-n, csudaszépek:)) Azt hittem készült már beszámoló is:)))

 

Én azért megőrülnék 11 napig, ha nem mehetek ki a szállodából. Már a második napon mehetnéken volt:)))

Előzmény: kvalcsi (49517)
kvalcsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49517

Szia Emőke!

 

Én sem értem, hogy miért csak a szállodát szapulja ahelyett, hogy azt is megírná ami jó volt. Lehet, hogy ki sem tették a lábukat a hotelből? Szerintem, ha a gyerekeket kérdeznénk a nyaralásról, nem valószínű, hogy negatív véleményük lenne.

 

Nekünk is szóba jött a Ruspina miután érdeklőttem a Medina Toursnál még januárban az El Mouradi Skanes Beach hotelről (tavaly itt voltunk egy tökéletes nyaraláson), de közölték, hogy idén nincs a kínálatukban, helyette van a Ruspina. Mivel nekem kétségeim voltak ezzel a hotellel kapcsolatban, így a Taurusnál érdeklődtem inkább, akik az El Mouradi hoteleket kínálják. Itt esett a választásunk a Palm Marinára, ami ugyan nem ólcsó, de a kategóriájához képest az volt akciósan. Ezzel tuti, hogy nem fogok nagyon mellé, mert az El Mouradik szerintem a legjobbak közé tartoznak.

Egyébként én sem szoktam fennakadni piti dolgokon, nem azért megyek nyaralni, hogy elrontsam a nyaralásom. A problémák azért vannak, hogy megoldjuk minél gyorsabban, ha már úgy alakul.

 

Még nem írtam beszámolót Santoríniről csak a fotókat tettem fel ide: http://santoinfo.hu/?page_id=753&album=all&gallery=85

 

Megtalálod még itt. http://fotoalbum.hellasz.hu/user/kvalcsi/1/album/2431/varazslatos-santorini

Előzmény: Emőke1 (49506)
raczkevi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49516

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ azok a kagylóóóóóóóóóóóóóók!!

 

Megyünk.

 

Előbb veszek fel egy kis hitelt rá..  ;o)

Előzmény: y42 (49510)
klari50 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49515

Mindenki beszámolóját szívesen olvasom, de most különösen GYIK tájékoztatóját várom a Club Selimáról.

Légyszíves írjál!, milyen volt a szoba (bungaló), ellátás, személyzet, stb... programok? fakultatívok?

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49512
Nagyon várom a beszámolódat,mert ősszel mi is Mahdiára készülünk!Jó pihenést!
Előzmény: y42 (49504)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49511
Sziasztok!
Mint máskor is írtam már,jelenleg csak "olvasómódban" vagyok,de időnként vissza kell fognom magam hogy ne írjak.:))))
Most mégsem tudom megállni! Bosszant amikor valaki ennyire negatív!
Biztosan vannak minden szállodának(még az 5*-nak is)hibái,de hogy valakinek semmi se jó!Az nem lehet igaz!
Nem kell még az interneten se érdeklődni,csak abban az utazási irodában,ahol befizet!Az én tapasztalatom(nem vagyok mai gyerek),több irodánál is,hogy az alkalmazottak szívesen tájékoztatnak minden érdeklődőt arról hogy melyik szállodát tartják jónak,mit ajánlanak.Még így is érhet mindenkit meglepetés!(Persze ezt fölösleges egy olyan gyakorlott utazónak mondani,aki évente 2-szer utazik)
De...Azt aztán végképp nem értem,hogy hogy lehet 3 gyerekkel tengerparton,teljes ellátás mellett(mégha nem is tökéletes) rosszul érezni valakinek magát!Itt jön az,hogy teszek róla,hogy jó legyen! hozzáállás kérdése!
Ilyenkor csak azokat sajnálom,akik most nézegetik,olvasgatják a hozzászólásokat,mert őket aztán el lehet ijeszteni Tunéziától(a Ruspinától)!Ha belegondolok az ár-érték arányba,akkor azt mondom,hogy rendben van! Mivel ez itthon 3*-nak felene meg,mutass itthon ugyanilyen kategóriájú szállodát AI ellátással,utazással ugyanennyiért! Nagyon nehéz lesz!
Mindenesetre én is azt hiányolom,hogy a 3 gyerekről nem is írtál! Ők hogy érezték magukat?Nekik se jött be még az animáció se?!És a tengerpart?...
Tudom nagyon sok pénz a 400000Ft,ezért kell körültekintőbbnek lenni!Vagy alkalmazkodni!
igen,mindenhol fizetni kell ezekért a szolgáltatásokért.Ez tudomásul kell vennünk,és ha így teszünk nagyon sokat javíthatunk az ott eltöltött napjainkon.
Sajnálom,hogy ennyire leszóltad az egészet,és azt hogy nem tudtál segíteni magatokon!
Előzmény: Törölt nick (49497)
y42 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49510

Nem kell sokat gondolkodni, az El Mouradi Mahdiaba kell menni, oszt jól van.

 

 

Előzmény: Emőke1 (49508)
tavigote Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49509
Valóban nem 4* az tuti, a szállások (300 szoba) közül kb 70 néz nyugis, elfogadható helyen tengerre és mázli kell azok elfoglalásához. Mivel lehet, hogy már foglaltak, mert főszezon van, vagy mifene, esetleg a velünk egyszerre érkező csapatból előttünk állva a sorban valakik lejattoltak már értük. Így aki a maradék szobákban tengődik, joggal epedik a jobb ellátásért és helyette amit kap: kaja egysíkú, de sok, a grillnél valóban sorban állsz húsért, sorban állsz a kirakott 2 húsostál körül is és a késői ebédelők esetében előfordult, hogy elfogyott a kóla.

Volt olyan család , akiket az egy hét alatt 4 asztalhoz ültettek, volt, hogy a számunkra kijelölt asztalhoz mások ültek le, de olyan, hogy ne tudtuk volna ülve elkölteni az ebédünket soha. Az evőeszközkérdés napirenden volt mindíg, de ahol közel 900 ember ellátásért 10 felszolgáló+ 2 kisfőnök a felelős normálisnak mondható, azonban AI esetében valóban nem lehetne megengedhető. Mint minden Ruspinában járt elmondta, sajnos a kaja egy gyenge pontja a nyaralásnak.

A csúszda nyitvatartási ideje jól látható helyre és nyomtatott, jól olvasható-érthető formátumban ki van téve.

Mi 7 éves fiunkkal voltunk Dino-club miatt, azonban talán, ha egyszer darts-ozott animátor felkérésére, akkor sokat mondok, így összességében visszavágyunk Tunéziába, de nem ragaszkodunk a Hotel Ruspinához.

Mellesleg, ha már az anyagiak szóba kerültek mi 2 felnőtt 1 gyerek 330.000 Ft-ért viseltük el a "megpróbáltatásokat" :)
Előzmény: Törölt nick (49499)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49508
Na végre megjött kend is, gyorsan aludj, mert csomó ember kíváncsi , és szépen segíteni kell a szállásválasztásban:)))
Előzmény: y42 (49504)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49507
esszembe=eszembe
Előzmény: Emőke1 (49506)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49506

Szia VALCSI,

ÉN NEM IS ÉRTEM IGAZÁBÓL:))) Mi is a Ruspinában voltunk tudod, de az apró pillanatnyi mérgelődésektől eltekintve nagyon jó volt. Igaz mi nem szoktunk fennakadni minden vackon. Hiányolom a topiktárs leírását azokról a látnivalókról, amelyeket akár kicsi gyerekkel is érdemes megnézni. PEK, Monastir, Sousse, karaván. Ezek nincsnek messze, nem megterhelőek.

Persze lehet, hogy hiába várom:))))

 

Jut esszembe belinkelnéd mégegyszer a Santorini leírásodat?

Köszi: E

Előzmény: kvalcsi (49502)
y42 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49504

Megjöttünk, jó volt.

Most ágynak dőlők, és alszok. Egész éjjel utaztunk......

gjessica Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49503
Szia!
Beszéltem a Kartágóval, állítólag 24-re csak 2 hely van. De nem tudom, az az érzésem volt, hogy csak elakarják adni. Azért beopcióztam, ma 5-kor lejár. De akkor még várok. 24-e csak azért lett volna jobb, mert szombat, 5 nap szabit kell kivenni. Ha hétköznap indul, akkor meg 6 nap szabi kell. Mindegy várok még. Majd lesz valami, max nem megyek. (Lehet nem is volna baj, megbüntetett a rendőr 45 e). Köszi a segítséget!
Előzmény: GYURMÓKA (49495)
kvalcsi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49502

Szia Emöke!

 

A számból vetted ki a szót! "

És végül egy apró megjegyzés: a Firefox beépített helyesírás ellenőrző programmal rendelkezik, ajánlom a használatát."

 

Egyébként mielőtt lefoglalok egy szállást, tájékozódom az interneten. Irs444 is megtehette volna és akkor nem éri váratlan meglepetés. A Ruspináról írtak jót és rosszat is. Azt is megtudhatta innen, hogy a tunéziai hotelek besorolása általában nem üti meg az európai mércét. Az sem újdonság, hogy a távirányítóért a TV-hez fizetni kell a legtöbb helyen és a széf használatáért is. Többen megírták azt is, hogy jó szobát úgy kaphatunk, ha a recepciósnak némi pénzt adunk. Törölközőt jatt nélkül is kötelesek adni, de a kifogástalan takarításért nem árt néha 1-1 TND-t az ágyon hagyni. Szóval ezek nem újdonságok, ezekről évek óta írnak itt a fórumban.

 

Előzmény: Emőke1 (49500)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49500

 Azzal nem segítesz, hogy csak negatív dolgokat sorolsz fel. Gondolom nem azzal töltöttétek a nyaralásotok nagy részét, hogy a szobában ülve szidtátok a hotelt, az irodát. Talán voltatok is valamerre kirándulni , vagy tévedek? Netán egy-két kellemes pillanat is volt a tartózkodásotok során.

 

És végül egy apró megjegyzés: a Firefox beépített helyesírás ellenőrző programmal rendelkezik, ajánlom a használatát.

Előzmény: Törölt nick (49499)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49499

 lehet igy is nézni meg ugy is én csak segiteni szerettem volna !DINO CLUB 4 CSILLAG ALLINCLUSIVE.....NEVETSÉGES!!!!!! évi két nyaralást szoktunk beiktatni most már ugy 13 éve az eggyik általában városnézö sok helyen voltam de ez akkoris SZINVONALON ALULI

Előzmény: Emőke1 (49498)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49498

Családi szobák nem erkélyesek, ezt már írtam előzőleg is.:) Nem egészen értem, mit fizettetek a párnáért, és a törölközőért. Mi 2 TND-t adtunk naponta  a takarító bácsinak, és annyi törölközőnk volt, amennyit kértünk, párna meg minden ágyon egy. A TV irányítót néhol  kaucióért adják, egyébként meg mi pl. be sem kapcsoltuk, mert kit érdekel nyaraláskor, másrészt én otthon sem nézek TV-t egy jó ideje, kábel sincs nálunk.

 

Ebédek tényleg gyenge pontjai, de az azért elég meredek kijelentés, hogy csak paradicsomos tészta volt. Egyébként a parti bárban remek sült krumpli van 3 TND-ért elég emberes adag, melegben ugye megteszi az is.

Sorállás: Nem csak kint a boltoknál van üdítő, hanem a medence melletti bárban is, ott mindig van tiszta pohár, és ráadásul nem gépi colát adnak, hanem rendes eredeti Coca-colát , üvegeset. És sor sincs.

 

Csúszda 10-12  között és 15-17 között működik. Ki van írva.

 

 

Miután Tunéziába mentél, 5 főre 400 ezerért nem egészen értem mit szerettél volna kapni cserében. Ugyanez Törökországban alsó hangon duplája, de ha mondjuk elmész akár Tunézián belül a Mövenpickbe, vagy a Marhaba Royal Saalemba, vagy Plam Marinába valószínű az is ugyanott áll meg a 800-on.

 

 

Előzmény: Törölt nick (49497)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49497
sziasztok elöször is két felnött 3 gyerek 8-4-2 évesek. kaptunk harmadik emeleten erkély nélküli szobát !!cirka 400000 -e voltunk. amit másnap 40.dodo-ért kicseréltetem egy földszinti erkélyesre. fizetünk a párnáéert a tv -ért atávirányitoért,hogy legyen törölközönk!!! és a kaja paradicsomos tészta fő menü nem volt soha asztal tányér,kanál,pohár,vagy a cola fogyott el vagy a szénsav  vagy a pohár ha volt minden akkor meg sort áltál mindenért. tehát ezt nálunk egy gyenge 1csillagos eláttás nélküli szállásnak nevezik!!!!ja és a csuzdát is néha lehetett használni amikor éppen rá értek vizet takaritani a medence mellöl.. az animátorokkal semmi bajom nem volt.
Előzmény: Emőke1 (49474)
TR FX Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49496

Szia Gizus,

 

Tudnál egy kicsit részletesebben írni erről a két szállodáról...pont őket nézegetem egy esetleges szeptemberi nyaraláshoz. Milyen a part? A környék? A higénia? A kaja? stb.

 

Ha esetleg már korábban írtál róluk részletesebben akkorn elnézést kérek...lehet, hogy csak én voltam vaksi és nem találtam meg!

 

Köszi előre is a válaszod!

Előzmény: cs.gizi21 (49486)
GYURMÓKA Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49495

Szia !

 

Ha 24-én vagy később szeretnél utazni, még várjál, szerintem péntekig, vagy hétfőig. Megfigyeltem, hogy egy héten általában kétszer nyúlnak az akciókhoz. Hétfőn, illetve a hét második felében , csütörtökön, vagy pénteken .Igaz , a Kartagó július 24-e már egy hete nem mozdult, valszinű azért, mert még messze van az időpont.  A Best július 20-a nem jó ?

 

 

Üdv

 

Gy

Előzmény: gjessica (49460)
desplaca Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49494
Szia.
mi a Ruspina hotelbe voltunk június elején.
Előzmény: Jenny baba (49483)
adrienne001 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49493
Sziasztok!
Valaki nem volt mostanában az Amírban? Mi oda megyünk pénteken. Jó lenne "felkészülten" érkezni. :D
gjessica Creative Commons License 2010.07.13 0 0 49490
Jó nyaralást, pihenést kívánok nektek!
Előzmény: Veghely (49488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!