Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2009.07.26 0 0 12188
Szevasztok!!!!:)  Megjöttetek?   Szervezkedő tegnap reggel érkezett Budvára:)
Hümi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 12187
Üdv...immár itthonról...:)))
Yettiee Creative Commons License 2009.07.26 0 0 12186
Budva,először,mikor megláttukSveti Stefan a hajóról Sajnos ez nem a miénk
Yettiee Creative Commons License 2009.07.26 0 0 12185
Sziasztok!
Hétfőn este megjöttünk már,de még nem volt időm irni,na meg megpróbáltam átfutni 15 oldalt,amit összehoztatok!
Az út a kisalföldről oda 17 vissza 16 óra volt!
Odafele este 11-től éjjel 1-ig várakozás Röszkén + 1 óra alvás valahol Szerbiában.
Visszafele Horvátországnak jöttünk,hogy abból is lássunk valamit!A montenegro-horvát határ 1 óra volt!
A hotel Aleksandarban voltunk. A hotelt rendszeresen takaritják, minden hajnalban locsolásra keltünk.
A kaja a hét végére már kicsit unalmas volt,akkor már nem tudtuk mit válasszunk.
Ital bőséges,korlátlan.A párom nagyon profin csapolta a sört! :)
Minden este élőzene,na meg a parti sétány,ott aztán van élet!
Kirándultunk is,hajóval Sveti Stefán,autóval a Kotori-öböl! 40 fokos melegben kicsit durva volt,de megérte!
tacom Creative Commons License 2009.07.26 0 0 12184

Mi is most jártunk Zabljakban, nekünk sem volt előre foglalt szállásunk, de kb. 5 perc alatt találtunk. Rengeteg kiadó hely van, minden irányban, óriási területen szétszórva. Hotelek, apartmanok, szobák.

Ahogy Polcsika is írta, a fő kereszteződéstől (mivel főtérnek nem lehet nevezni, de ez néz ki központnak, két parkolóplaccal, ott is van egy Turist Info feliratú fabódé, de ott a lány semmiben nem tudott segíteni) a Crno jezero felé térve (most aszfaltozták frissen azt az utat!) is van egy kis faház, ahol segítenek. Mi pont ellentétes irányban, tehát a nemzeti parkon átvezető út felé találtunk (ebből az irányból bal kéz felől, a benzinkutat követő kanyar után, nagy tábla is jelzi) szintén kis faházat, ahol segített egy szőke hajú lány, jól beszélt angolul.

Tehát menjetek bátran, fogtok találni szállást. Ja, és ez az iroda 8-22.30-ig nyitva van, boltok is egész későn zárnak.

Előzmény: Hvala (12182)
polcsika Creative Commons License 2009.07.26 0 0 12183
Üdv!

Konkrét szállás nekünk sem volt Zabljak-ban, de ha a fő kereszteződéstől elindulsz a Fekete Tó irányába, találni fogsz jobb oldalt egy kis faházat Turist Agency felirattal,
itt tud a csaj angolul és körbetelefonál, hogy hol próbálkozz.
A másik lehetőség,főleg ha beszéled kicsit a nyelvüket, hogy bekopogtatsz, ahol Rooms, vagy sobe felirat van. A Tóhoz vezető úton elég sokat láttam bal oldalt.

Ennyit tudok segíteni.
Előzmény: Hvala (12182)
Hvala Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12182
Zabljak,Bistrica ,Mojkovác környékén keresek 1 éjszakára szállást.Talán polcsika járt nemrég arra?
hvala
ahatos Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12181
Valahol olvastam, hogy pl.: muskotályos szőlőből is csinálnak lozovacát. Na az sem lehet semmi:)
Előzmény: Dalmatinski Podrum (12180)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12180

 

Pár helyen láttam eszmefuttatást a pálinkákról, lehet, hogy arról is volt már szó, amit most írok.

 

A lényeg: Jugoszlávia volt egyike a világ azon ritka államainak, ahol az égetett szesz előállítása nem állami monopólium. Hogy a szétszabdalt darabokban mi hogyan változott, azt nem tudom, de azt igen, hogy Szerbiában ma is szabadon folyhat a gyümölcscefrék kifőzése (sütése, lásd: pecena rakija), nagyon meg lennék lepődve, ha ezt a csodálatos kiváltságot éppen Crna Gora népétől vonták volna meg.

 

Visszautalva a lozovaca néven ismert finomságra (ami a horvátoknál grappa), igen, őnáluk valóban nem paszírozzák ki a lelkét is a szőlőnek, lédúsabbra hagyják és úgy cefrésítik, majd párolják le. A mi illegálisan kifőzött törkölypálinkának sem kell emellé helyezve lenézni, mert aki a bor mellett erre ia apellál, az ügyel arra, hogy a maradvány állaga kiváló itókát legyen képes eredményezni, mely szeszfoka legalább 50-52 %-os illik, hogy legyen.

Egy nagy különbség van, míg nálunk a cefre cukorral történő feljavítása nem főbenjáró, addig a szerbeknél hovatovább eretnekségnek számít. Könnyű ott igényesnek lenni, ahol a napsütéses órák száma lényegesen nagyobb, mint minálunk.

 

Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12179

 

"De hová is vezetik be a fekáliát tisztítatlanul?"

 

Na ez az, amire sokan minimális figyelmet sem fordítanak.

És ez a horvát partvonal zöménél még durvább.

Sokat tudnának mesélni a magyar bőrgyógyászok az Adriáról hazatért turistákról.

A forróságtól bugyogó öblök következményeiről.

Nem kell más, csak rá kell pillantani egyes vidékek domborzati térképére.

 

 

Előzmény: reddevil35 (11293)
ahatos Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12178
NO OFF!!!
Előzmény: reddevil35 (12177)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12177

 

Szia Inzs!

Amit említettél szerb terület a Délszláv Háború következményeit nyögi de szerintem szépen alakul.Sokba került az nekik.Ha Magyarországot bombázták volna szét ennyire akkor mit írnál és hány év múlva?Itt bombázás 1945-ben volt utoljára.Budapesten (!!!) még mindig láthatóak a nyomai, pedig főváros.A többit pedig hagyta tönkremenni a libsi városvezetés.Csak nézd meg a Margit hídat, szétrohadt!Pl. Németországban már lezárták volna a közlekedés elől és a felelősök a rács mögött szagolhatnák "ibolyát".A belvárosi házak hány százaléka van aládúcolva???A nyóckerről már ne is beszéljek, sorolhatnám.Kik lopták el a pénzt az Árpád híd felújításától,kiszélesítésétől?Az 1-es gyorsvillamostól?Mert a pénz meg volt rá.Etc.Nógrád,Szabolcs,Bács,Pest és sorolhatnám megyékben jártál már?Ott hány éves volt az időutazás?Vissza!

Szóval a Vajdaság szerintem eléggé jól néz ki.És mihez képest!

És nem sértődöm meg ha én is a "pampogók" táborát gyarapítom.:-)))Arról se feledkezzünk meg, hogy a "fényes mo.-i jólét" mekkora adósságállománnyal járt!Az ország a főváros és az állampolgárok többsége nyakig el van adósodva!Ezért a libsi jólétért.A szerbek nem!Ott nem hitelből veszik a mosógépet.

Bocs azoktól akiket zavar az OFF írásom de sajnos nem tudom befogni a pofázmányomat.Na befejezem mert csenget a "Gondolatrendőrség".)))

Előzmény: lnzs (12166)
vargamarcs Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12176
kacérkodom ezzel az apartmannal, kérlek ha erre jársz, írd meg, mi ez a fizetős utcán-parkolás, mert a honlapjukon úgy hírdeti, hogy biztonságos parkolás az épület előtt....
Előzmény: halilali1 (12106)
ahatos Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12175
Verebek csiripelték 1-2 hete, hogy elkészült a Budva-Podgorica út és három sávos.

Tud erről valaki konkrétumot? Mennyivel rövidebb esetleg kikerüli Cetinjét?
Amari bp Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12174
újúj, ez kimarad:)
Előzmény: tacom (12173)
tacom Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12173
A túrát még itthon néztem ki, arról az oldalról, amit te is belinkeltél ide. A leírás szerint 1:30 az időigénye egy irányra, nekünk mindennel együtt 5 órába telt. Nagyon meredek végig. Az elején füves, utána kőomlásos-kőzuhatagos(mintha folyó lenne, csak kövekből), a végén meg sziklánmászós. Na ez a sziklánmászós rész volt egy szakaszon félelmetes, mert a bal oldalon sziklafal, a két lábamnak tyúklépésnyi hely, jobb oldalon szakadék minden nélkül összeállításhoz nem vagyunk edzve. Egyikőnk a lefelé út kb. felét szándékosan gatyafékkel vette be, négykézláb - nem kell hozzá nagyon tériszonyosnak lenni, hogy ezt a módszert találja biztonságosabbnak az ember. Vezet fel egy másik út is, állítólag kevésbé meredek, és az írás szerint 2:15 alatt megtehető.
Előzmény: Amari bp (12169)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12172

 

Te ténylegesen nagyon otthon vagy ezekben a dolgokban (láttam más hozzászólásaidat is), a hazai sörüket még mindig nagyon megéri fogyasztani, hiszen igen kiváló a minősége.

Biztos ti is jártok át Jugóba, emlékszel arra, hogy két-három évvel ezelőtt a kétliteres Jelen, meg a Niksicko nem került többe 220-260 Ft-nál.

 

A pálinkák még hagyján, de viszont eszerint Montenegróban a borok átkozottul drágák (Szerbiában is). És annyival semmiképpen sem jobbak, mint amennyivel a miéinknél drágábbak.

 

Előzmény: moncsa03 (12168)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12171
Akkor az árak nem változtak, csak az árfolyam.
Előzmény: moncsa03 (12168)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12170
Ne mérgelődj:)
Előzmény: lnzs (12166)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12169
Szép! és hogy volt az a túra? csoportos, vagy véletlenszerű? mért veszélyes? és mennyi időbe telt?
Előzmény: tacom (12164)
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12168

A 2l-es Niksickó a Voliban 1,44 kisboltban 1,60. 0,5 literes Niksickó 50 cent körül, házi szőlőpálinkát a Lovcen-en vettünk 12 Euróért, házi bort ( vörös ) Njegusban 4 Euróért a Skadari-tó mellett tekeregeve pedig 5 Euróért. A sonka ára pedig Njegusban: egészben 8 Euró, szelve 16 Euró volt, a Voliban csaknem ugyanez az ár, de a sonka az nyilván nem. Gondoltam hátha valakit érdekel:))

moncsa03 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12167
lnzs Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12166

Sziasztok!

 

Másodszor és utoljára....

 

Számomra egészen elképesztő, hogy milyen hozzászólásokat csikarnak ki magukból egyesek!

 

Szerettem volna megosztani veletek - első "kamu" nickesként - hogy mi hogyan éltük meg a Monrtenegrói nyaralást, mert indulás előtt sok hasznos infót bogarásztunk ki a fórumból, erre jönnek az okos hozzászólások....

 

Először az idiótábbaknak írok:

 

Szubjektív vélemény:

Ha valaki érti, hogy ez mit jelent, akkor ne háborogjon, ha valaki nem, akkor még néhány évet koptasson el az iskolapadban, vagy foglalkozzon önfejlesztéssel, utána talán menni fog!

 

Ez a multi vs. no multi, bank vs. no bank a legdemagógabb idiótaság amiről manapság beszélni lehet...

Bocs, hogy rontottam a bizniszét azonak az üzletemberkéknek, akik a fórumot használják reklámnak. Vajon ezért esik olyan rosszul, ha valaki negatív tapasztalatokat is megoszt másokkal????

Nem Pestről mentünk, sőt nem is panelból és nem is voltak hatalmas igényeink sem. Úgy mentünk , hogy sátor a kocsiban, ha véletlen nincs szállás, akkor kempingezünk és kész. Nagy várakozással készültünk az útra, amit csak lehetett elolvastunk előre a neten, a fórumot is végigböngésztük, tudtuk, hogy nagyjából mire számíthatunk.

 

És akkor azoknak akik tudnak szöveget értelmezni is, nem csak olvasni:

 

Amire én szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy nálunk nagyon sokan pampognak, hogy milyen rossz a helyzet és hogy milyen elmaradott helyen élünk. Na nekik kellene mondjuk Szabadkára, Újvidékre átmenni, szétnézni és utána elgondolkodni. Mondom ezt úgy, hogy 20 évvel ezelőtt rendszeresen jártunk oda vásárolni, és rácsodálkozni, hogy micsoda áruházak vannak ott. Akkoriban még arról beszéltünk, hogy milyen jó nekik...

Igen, hozzánk képest most kb. -20 év, ahol ők tartanak. Lehet, hogy csak 5 év és leköröznek bennünket, de akkor is:

ha átutazol azon a részen ezzel kell szembesülj!!!

 

Ezen a fórumon én úgy gondolom erről kellene beszélni, hogy erre mentem és ezt tapasztaltam, ezt láttam. Nem lefikázni, ha valaki nem osztja a helyi mindenhatók véleményét.

 

Montenegróban valóban csodálatos a táj. Felejthetetlen élményként maradt meg bennünk, aki ezért megy oda, biztosan nem fog csalódni!

 

Pont ezért volt viszoont megdöbbentő, hogy pl. a hegyek között itt-ott jókora fedetlen szemétdomb, Budvában pedig délután a tengerparton annyi a szemét, mint máshol egy szeméttelepen.

 

 

Kívánom mindenkinek, hogy érezze jól magát bárhová is menjen nyaralni !

Mindenkinek köszönjük az informatív hozzászólásokat és a használható infókat!!

 

....és akkor át is adnám a terepet a mindenról mindent tudóknak, a mások véleményét megváltoztatni akaróknak! 

 

az első kamu nickes

 

 

Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12165

 

Igértem, ha lemegyek Szabadkára, akkor megtudakolom a vasúti lehetőségeket azok számára, akiket esetleg érdekelne. Tegnap voltam is, da sajnos odáig nem jutottam el, lévén egyik útitársamnak időre vissza kellett érnie Zomborba. Ugyanakkor megtudtam, hogy az egyik cimbora a szabadkai vasútnál dolgozik, akitől rövidesen minden fontosat meg fogok tudni.

 

Viszont találtam egy gyönyörűséges panorámaképet (ha volt már, akkor izvinjavam se), egy figyelemre méltón tartalmas blog oldalain.

 

Mint otthoniasan mozgótól kérdezlek: milyen a kisüsti pálinka felhozatal, ott is hasonképpen dívik, mint Szerbiában? És a háziborok? Fajtaválaszték, minőség és árak érdekelnének privát portákról beszerezve.

Hazai sörben gondolom a Niksicko Pivo a menő. Vajdaságban egy időben még elérhető áron lehetett kapni, mára sajnos keményen megdrágult.

 

Előzmény: szervezkedő (11971)
tacom Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12164

No, hogy saját képekkel is illusztrálva legyen:

Piva felé

 

Pivsko jezero

 

Durmitor

 

Durmitor2

 

Trsa-Zabljak út a Prutasról

 

Crno jezero

 

Prutas
potika Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12163
Az nem a Perazica do ? Vagy a kettő ugyanaz ?
Előzmény: polcsika (12160)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12162
Ez nagyon jóóó, szóval kis zseblámpa is kell:)
Előzmény: polcsika (12160)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12161
Előzmény: tacom (12159)
polcsika Creative Commons License 2009.07.25 0 0 12160
Üdv!

Lehet, hogy kicsit későn,de biztos lesz aki még tudja hasznosítani az infót.
Szóval aki Petrovac és környékére megy, valamint nem nagyon van oda a zsúfolt,
napággyal teli strandokért és nem zavarja egy hatalmas építés alatt álló szálloda látványa, annak ajánlom Petrovac Rezevicit!
Gyalogosan: A petrovaci plázson el kell sétálni majdnem a világító toronyig, ott megy fel egy lépcső a parti sétányra, vagy ha Volis market utcáján a part felé megyünk és az utolsó utcán jobbra, akkor annak a végén kezdődik egy sorompó után a sétány. A sétányról valahol 1/3-ad úton vezet egy meredek lépcső a sziklákhoz, érdemes lemenni, egy pár fotót megér. Lessz pár alagút világítás nélkül, ugyhogy kislámpa elkél, a végén pedig már csak az építési területen kell átmenni és ott is vagyunk.
Autóval: Budva irányába indulva lesz balra kitáblázva egy Monastir és utána kiszélesedik az út a lekanyarodó sáv miatt, itt kell lemenni, félútig le lehet menni autóval, ott parkolás és aztán gyalog.
Nekünk nagyon tetszett, főleg a sziklák utáni rész!


tacom Creative Commons License 2009.07.24 0 0 12159

A héten Montenegróban jártunk. Szarajevó felől közelítettük meg. Pár éve az ország tengerpartján voltunk, és akkor elhatároztam, hogy a Durmitort is meg fogom nézni egyszer.

A Piva-kanyon felé léptünk be, jópofa a skodraira emlékeztető egysávos (félig)fahíd a senkiföldjén. A Boszniai Szerb Köztársaság területén egész kis hegyi utacskává szűkül a főút, majd Montenegróban rendes kétsávos lesz. A Piva duzzasztott tava gyönyörű kék. Zabljak-Trsa felé kanyarodva a szerpentinről remek a rálátás. Trsa után fantasztikus helyeken visz a szűk út. Olyan hegyeket lehet látni, olyan tájat, mint nem sok más helyen(szerintem sehol). Gyönyörű zöld füves hegyoldalak (fa, bokor szinte semmi), domborulatok és sziklák felváltva, legelő tehenekkel, lovakkal, birkákkal. Tényleg lenyűgöző. Zabljak kiábrándítóan kaotikus. Most építenek mindent. Maga a település lepukkant, felújított és épülő szállásokból áll. Mi fejenként 17 euróért aludtunk meg (a házban 16 fokot mutatott a hőmérő!), amit nem tartok sem soknak, sem kevésnek. A boltokban viszont minden drága volt. Megmásztuk a Prutas nevű hegyet. Ha valaki arra jár, felismeri: tananyag lehetne a Gyűrődés c. fejezethez. A hegyről lélegzetelállító a kilátás. Azt hozzá kell tenni, hogy nem gondoltam, hogy a túra ilyen veszélyes lesz...igaz, mások (cseh páros) óriáshátizsákkal is megcsinálták ugyanazt. A hó még megmaradt több helyen is. Este elmentük a Crno jezerohoz is, de mivel fáradtak voltunk, kocsival mentünk - fizethettünk a parkolóban, plusz belépőt is 2-2 eurót. A tó szép, bár nem nyújt többet egy tátrai tónál, ilyetén módon csalódás volt, pláne, hogy ennyit fizetni is kellett érte.

Tettünk autóval egy kört: Zabljaktól Mojkovac felé, a Tara hídjánál fényképeztünk. A Tara kanyonja is szép, de szerintem, ha valaki egyszer végigment a Moraca-kanyonon, annak a Taráé piskóta. Kolasinban sétáltunk egyet, majd a főútról letértünk Zabljak felé. Na ezt az utat nem nagyon ajánlom. Vagy nagyon nem. Az elején látszik, hogy 2x1 sávos volt, de oldalról benőtte a növényzet. Közben ránksötétedett, és az út egyre csak szűkült, ember sehol...

Sajnos, azt kell mondjam, mostani utunk során az emberek Montenegróban tűntek a legkevésbé barátságosnak (a szerbek vitték a pálmát, aztán a bosnyákok, és a végén a montenegróiak). A természet gyönyörű. Továbbra is állítom, hogy Montenegró az egyik legszebb ország Európában. Hihetetlen adottságai vannak, jó lenne, ha szépen használnák ki őket. Most nekem olyan "zimmer feris" íze maradt az egésznek.

Ami a tengerpartra utazóknak érdekes lehet: korábban egyértelműen a Novi Sad- Sabac- Valjevo - Pozega pártján álltam. Most nagyokat szívtunk Pozega és Valjevo között a leharcolt szerpentineken, 10-zel tötyögő kamionokat előzgetve. Az útvonal többi szakasza viszont hibátlan, és még mindig sokkal kisebb a forgalom, mint Belgrád felé. Ha valaki útközbeni megállókat tervez, Szarajevót is és Újvidéket is nagyon ajánlom!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!