Keresés

Részletes keresés

Leszi76 Creative Commons License 2007.04.09 0 0 723

Megjöttem a hosszú hétvégéről. Nagyokat ettem, nagyokat ittam, természetesen csak ásványvizet. Azért az a pár deci bor is nagyon finom volt.

Az idő jó volt, csak az zavart, hogy kisebbfajta megfázással küszködtem végig.

Holnap ismét munka, pedig de elnyújtanám még ezt a hétvégét.

Stoner Creative Commons License 2007.04.07 0 0 722

Engedd meg, hogy legyen fogalmam róla!

Arról, mindenesetre igencsak van, hogyan lehet élni és folyamatosan javulni, vagy csak megtapasztalni, hogy a természet mit tud kezdeni egy ilyen gonosz (?) betegséggel.

Jövő télen meglátom, hogy mennyivel romlott, vagy javult az állapotom. Azt bárki megtudhatja tőlem, hogyan vagyok mindenféle szer nélkül. Ezt közületek senki nem tudhatja. Erre céloztam. Békés beszélgetést!

A cikkel pedig érdemes elolvasni.

Előzmény: Leszi76 (700)
zsuzsánna476 Creative Commons License 2007.04.07 0 0 721
NAGYON SZÉP HÚSVÉTI NAPOKAT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
verbena1 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 720

Mindenkinek kellemes pihenést kívánok! :-)

Előzmény: Leszi76 (718)
verbena1 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 719

Én rántott húst terveztem. :-)

2 új tünet miatt kell befeküdni, kivizsgálásra. Remélem, nem lesz infúzió. :-( Attól félek, valami olyat tudok meg, amit nem tudok. Ezt jól megírtam.

 

Előzmény: zsuzsánna476 (715)
Leszi76 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 718

Mivel három napig nem leszek internetközelben, ezért most kívánok

kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!

Hölgyeim, szárazon ne maradjanak! :-)

Evicke Creative Commons License 2007.04.06 0 0 717

medrolt és tsait nem szedtem, ezért ezzel kapcsolatban a folsavhoz nem tudok hozzászólni. nekem methotrexathoz írták.

hogy miért nem világosítanak fel az orvosok? mert "csak" egy beteg vagy. nekik pedig drága az idejük, az energiájuk. különben is a beteg csak egy a futószalagon sorakozó tárgyak közül, amivel minél kevesebbet és kevesebb ideig kell foglalkozni, annál jobban járnak. norma megvan, gyógyszer felírva, rendelési idő letelt, lehet hazamenni, ez a lényeg.

biztos vannak kivételek, de többnyire ez történik ma a magyar egészségügyben.:-(

Előzmény: lukrecica (711)
Leszi76 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 716
Dehogynem, csak más néven. Kalium-R reggel 2 gramm. A szteroid ugyanis a káliumot is "kihajtja" a szervezetből, ezért muszáj pótolni. Ajánlották a banánt és a paradicsomot is káliumpótlásra.
Előzmény: zsuzsánna476 (714)
zsuzsánna476 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 715

A húsnap ma van.Holnap is húsnapot fogok tartani,sonit tjással illik enni meg nehezen viselném.Persze mértékkel,vasárnap is nagyon visszaafogott leszek vendégségben.

Valahol azt olvastam,ha bűnözni kell,akkor újból fehérjenappal kezdjünk.Hát nekem most lesz 2-3.

Miért is kell befeküdnöd?Mit csinálnak veled amitől félni kell?

Nekem is nemrég ajánlottak egy kis infúziót,bejárva is lehetett volna,de még húzom.Tudnak velünk valami mást is csinálni?

Azt hiszem erről a betegségről az orvosok sem tudnak nagyon többet ,mint mi.Csak tárják a kezüket,nincs mit tenni!!!!

Előzmény: verbena1 (710)
zsuzsánna476 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 714
Nekem a szteroid mellé kaldyumot kell szednem,szó sem volt nálunk a calciumról.Nektek azt nem kell?Napi 2 -szer 600 mg.
Előzmény: Leszi76 (712)
Leszi76 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 713

Nálam eddig nincsen súlyprobléma, pedig rengeteget eszem (természetesen friss zöldség, gyümölcs kiegészítéssel). Ma mértem magam, tartom a súlyom.

Most ünnepekkor viszont megengedek magamnak egy kis bűnözést (sonka, kolbász, bor(kóstoló) stb).

 

 

Előzmény: verbena1 (710)
Leszi76 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 712

Ez a kálcium dolog tényleg érdekes (??????). Mire gondolhatott az orvos?

Mihelyst megemelték a szteroidadagomat, a doki már fel is írt napi 2x1 szemet.

Előzmény: lukrecica (705)
lukrecica Creative Commons License 2007.04.06 0 0 711

akkor sarokba szorítom a dokit és kikérdezem alaposan.

mi a helyzet a folsavval?

és egyáltalán az orvosok miért nem mondják el, hogy mivan, vagy legalább egy nyomtatványt adhatnának. (én ezelőtt nem is hallottam erről a betegségről) az a minimum, hogy tudjuk, hogy mi történik velünk vagy nem?

Előzmény: Evicke (709)
verbena1 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 710

Ez nagy dolog, hogy ilyen jól ment a gyümölcs-nap. Én nem bírnám, rosszul lennék. A húsvét nem esik hús-napra? :-))))) Zöldség napon meg ehetsz töltött káposztát, töltés nélkül... :-) Ma reggel, mintha kedveskedett volna nekem a mérleg. A valóság majd hétfőn kiderül, akkor telik le az első hét.

Igen, Medrol is, Imurán is. 23-án kell befeküdnöm a debreceni klinikára, kissé félek. Vagyis nagyon.

 

Előzmény: zsuzsánna476 (706)
Evicke Creative Commons License 2007.04.06 0 0 709

már bocsi, de ez egy baromság, ha erre hivatkozik az orvos. én tele vagyok meszesedéssel, mégis csontritkulásom van. ez csak azt jelenti, hogy rossz helyen rakódik le a kalcium (hogy miért, annak több oka van, egy biztos: nem a kalciumbevitel), vagy ugye szteroidos gyógyszer miatt éppenhogy jóval kevesebb épül be. természetesen ahogy öregszünk, mindenünk elmeszesedik (30-40 éves kortól ez már elkezdődik), főleg ha mozgásszegény életet élünk, mégis nagyon sok a csontritkulásos (főleg nők, de idősebb korban ffiak is, náluk hormonális okai vannak + az elégtelen kalciumbevitel).

ha rendben a veséd, én a helyedben alaposabban rákérdeznék, pontosan miért is ne szedjél kalciumot! ha már magától nem magyarázza el...

Előzmény: lukrecica (708)
lukrecica Creative Commons License 2007.04.06 0 0 708

az egyik oldalon a csípőmnél van vmi meszesedés, sztem amiatt lehet.

szerencsére vesémmel semmi baj nincs

Előzmény: Evicke (707)
Evicke Creative Commons License 2007.04.06 0 0 707
és azt nem mondta, miért ne szedjél kalciumot? veséd miatt?
Előzmény: lukrecica (705)
zsuzsánna476 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 706

túl vagyok az első gyüminapon.Egész jól bírtam.Nekem azt a 7-8 kg-t kell leadnom,amit ősz óta felszedtem.Biztos menni fog ez a 90 napos,csak hát most ez a húsvét...??Azt hiszem nem lesze elég erős,meg tán nem is kell,csak mérsékelem magam.

Szerencsére én elég keveset vagyok kitéve a fertőzéseknek.Nyugdíjasként itthon vagyunk sokat,így nem tudom mennyire vagyok fogényok a fertőzésekre.

A medrolt és az immuránt is szeded?

Én most csökkentettem le a dokival megbeszélve 8 mg-ra,de a bőrtünetek máris jelentkeznek.17-én megyek kontrollra,adddig nem akarom megemelni-csak kibírom,bár tudom minden szervünk veszélyeztetett ilyenkor,de csak megúszom!

!

Előzmény: verbena1 (699)
lukrecica Creative Commons License 2007.04.06 0 0 705

köszi

ma megérkezett a garat tenyésztésem, holnap kezdem a gyógyszereket. bőrtüneteim vannak, meg a csípőizületem fáj, és baromi fáradékony vagyok, meg gyenge, de gondolom ezzel mindenki így van. az orvos azt mondta, hogy ne szedjek kálciumot, max multivitamint ha nagyon akarok.

kicsit para vagyok a szteroid miatt

Előzmény: Leszi76 (701)
Leszi76 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 704

Mondom, nem olvastam a teljes cikket, de az előzmények alapján a húsra, mint főbűnösre tippeltem, melynek nagymérvű fogyasztása fokozhatja az ízületi panaszokat. A nyerskoszttal kapcsolatban: jelen állás szerint sajnos az is csak tüneti kezelés.

Mindenesetre köszönöm a kiegészítést.

Jó éjt!

Előzmény: Evicke (703)
Evicke Creative Commons License 2007.04.05 0 0 703

talán azért annyit elmondhatunk Stoner védelmében, hogy a cikk nem egyedül a húst hibáztatja a reumás panaszokért, és hogy azt kellene csökkenteni, hanem az "eleven" táplálék jó hatását taglalja. speciel saját tapasztalatom szerint a sok édesség legalább uannyira fokozza a fájdalmakat, sőt, kiválóan hozzájárul a csontritkulás kialakulásához (mintha a szteroidos gyógyszer nem lenne épp elég :-/ ). a cukor=méreg, ez már meggyőződésem, és az is biztos, hogy minél több zöldséget-gyümölcsöt eszem, annál jobban érzem magam. de a helytelen táplálkozást te is írod.

ettől függetlenül én sem tudnám elképzelni a kizárólag nyers zöldség-gyümölcsből álló étrendet. biztos vagyok benne, hogy önmagában nem ez a szélsőséges étrend jelentheti a megoldást, többször leírtuk már itt, hogy összetettek az okok, amiért kialakulnak ezek a betegségek. úgyhogy tényleg elmondta már ki-ki a véleményét, lehet lapozni. :-)

Előzmény: Leszi76 (700)
Leszi76 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 702
A methotrexát mellé adják.
Előzmény: zsuzsánna476 (695)
Leszi76 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 701

Szia!

 

Az SLE okoz(hat) fényérzékenységet, ezért kell óvakodni a túlzott napsugárzástól.

Előzmény: lukrecica (691)
Leszi76 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 700

A cikkhez hozzászólva:

Nem olvastam, ezért nem is nyilvánítok róla véleményt, azt viszont elismerem, hogy a húsbevitel csökkentésével (kivétel a hal, ami pozitívan befolyásolja) a reumás tünetek is enyhíthetők, de egyelőre sajnos a betegséget ez sem gyógyítja meg. A másik nagy probléma, hogy nemcsak az ízületeket támad(hat)ja meg, valamint sok autoimmun betegség nem okoz ízületi panaszokat.

Amúgy meg szerintem nemcsak a húsfogyasztással van itt a baj, hanem általában véve a helytelen táplálkozással és a túltápláltsággal. A múltkor kiemeltem a két kulcsszót: mértékletesség és változatosság.

 

"Olyasmiről vitatkozol, amiről nincsen fogalmad."

 

Ki az autoimmun beteg, én vagy te? Jaj elnézést, te is, mert diagnosztizáltál magadnak egyet a sok közül.

Amúgy meg halvány kisegítő-pót-segéd-inas fogalmad sincs az egészről, észérvekből volt a legkevesebb.

Letetted a névjegyedet is, aki akar, a honlapodon utolér, ha kérdezni szeretne.

Előzmény: Stoner (692)
verbena1 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 699
Hát, akkor hajrá! Hány kg a kitűzött cél? Nekem csak 4, a 6 az igazi álmom. Az már nem olyan sok. Ha ez most nem jön össze, akkor majd szólok a receptekért, köszi. :-) 8mg Medrolt szedek hónapok óta. Tavaly nyáron 48-ról kezdtem, de hamar lecsökkentették. Az Imuránt is akkor kaptam vissza. Kezd idegesíteni a gyakori torok fájás, mert ha rám köhög valaki, rögtön fáj. A munkaköröm meg ilyen. :-( Állnak az emberek, köhögnek rám, el sem fordulnak, kezüket sem teszik a szájuk elé. Lázam soha nincs, meg elég hamar elmúlik magától.
Előzmény: zsuzsánna476 (697)
lukrecica Creative Commons License 2007.04.05 0 0 698

köszi,

hogy lehet, hogy egyfolytában szeded a mdrl-t? nem ártalmas?

nekem kb 7-8 hét (napi 6*4 egy hétig utána folyamatosan eggyel kevesebb)

próbálkoztatok homeopátiával vagy akupunkturával vagy más egyéb term gyógyásszal?

 

Előzmény: zsuzsánna476 (695)
zsuzsánna476 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 697

Szia!

Akkor drukkolunk egymásnak a kilók csökkenéséért.Vannak jó 90 napos receptjeim,ha kéred küldök.

Azért kérdezz rá a folsavra meg a kálciumra,mert nekem mindig felírják?Mennyi medrolt szedsz?

Előzmény: verbena1 (696)
verbena1 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 696

Nekem soha nem írtak fel folsavat, sőt kalciumot sem. :-(

Most azzal próbálkozom, hogy a kenyeret, tésztát teljesen kihagyom az étrendből, helyette rizst eszem, főzelékeket, salátákat.

A 90 napos hatásos, de mennyiségi korlátai annak is vannak!

Előzmény: zsuzsánna476 (695)
zsuzsánna476 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 695
Elfelejtettem a folsavat.Állítólag az is a mdrol mellé kell.
Előzmény: lukrecica (691)
zsuzsánna476 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 694

Szia!

Régóta szedek Medrolt.Folyamatosan jó 3 éve.Igaz csak 4 mg volt nyáron./most 8-16/Napoztam,tengerparton is voltam normál fényvédővel.

A kaldyumot szedem + brinaldixot,mert állítólag a medrol megköti a vizet,s az utóbbi vízhajtó.

Előzmény: lukrecica (691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!