Keresés

Részletes keresés

Emőke1 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49603

Szia,

Hát azt hiszem, hogy a repülőtéren van a csomagkiadásnál, viszont rögtön váltsatok pénzt is ott, mert a hotelban eléggé körülményes. Reggel 10-12 és 15-17-ig vannak, hétvégén nem  USD-t nem vált. Ha kifogytok, akkor Monastirban a Yasmin centerben van váltó.Ja a szállodában mindennap kaptok szobánkánt 2 vizet a lobby-bárban, ha adtok egy kis pénzt  Alibabának, sort sem kell állni.

 

Előzmény: nettismink (49601)
GYURMÓKA Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49602

Szia !

 

Június végi adatok:

 

Metro : Sousse -Monanstir  1 dínár -egy útra  (pontosabban 0, 975)  . A monastiri erődbe a  belépő  viszont nem 3 hanem 5 dínár. 

 

 

Üdv

 

Gy

Előzmény: schlymy (49595)
nettismink Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49601
Emőke!

Érkezés után azonnal mennénk ásványvizet venni. Hol érdemes?
Előzmény: Emőke1 (49598)
TR FX Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49600

Szia!

 

Köszönöm szépen a képeket. Már csak döntést kell hozni, hogy Törökország vagy tunézia és ha Tunézia akkor a két szálloda közül melyik....de ez már a  dolgok kellemes része!:-)

Előzmény: cs.gizi21 (49585)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49599
Kb.2dínár
Előzmény: schlymy (49595)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49598

Szia,

Simán van hely a buszon is::))) A taxik neccesek, mert akik a szállodánál állnak, pofátlan árakat diktálnak, 15 TND körül. A reális 6-7. Van amikor nem engednek, akkor ott kell hagyni, kimenni a főútra, úgyis jön másik rövidesen.

Előzmény: nettismink (49597)
nettismink Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49597
Sziasztok!

Köszönöm szépen a jó tanácsokat! Kosaarka és Cs.gizi21 nektek is!
Már nagyon izgulunk és várjuk az indulást. Mindenképp elmegyünk Monastirba, de lehet inkább a taxit választjuk, a legkisebb gyerkőc másfél éves ő talán az ölünkben is elfér.
Remélem így is elvisznek. Persze a gyerekeknek a tenger lesz a kikapcsolódás, mikor 2 éve voltunk nyaralni tengerparton szinte sehová nem akartak jönni velünk.
Már most elkezdtem pakolni, mert mire a gyerekek motyóját összepakolom a miénkel együtt pont ott lesz az idő : ): ): )
Előzmény: Emőke1 (49593)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49596
Szia az elsőt nem tudom, a Ribat kb. 3 TND.
Előzmény: schlymy (49595)
schlymy Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49595
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.Az érdekelne, hogy Sousse-ból Monastirba most mennyibe kerül a hévjegy oda-vissza?Már 2 éve voltam, de elfelejtettem:)
A másik, hogy a monastiri erődbe mennyi a beugró?aki képben van, köszi a választ:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49594
Ne hagyjátok magatokat! Járjatok a nyakukra,vagy bombázzátok őket levelekkel!Sok lúd....Tudod?! Nézd én elhiszem,hogy voltak gondok,de lehet ezt másképpen is kezelni.Ha már egyszer gondok vannak,próbáljunk segíteni magunkon! Lehet!
Mi először a sokat szidott El Hana Beach-ban voltunk "akciós"(nagyon nevetséges áron) Tunéziában.Egy turnusban lévő társunk nagyon szidta a kaját is meg mindent.
Mi tudtuk hogy hová megyünk,mert az ismerős utazásszervező felvilágosított bennünket,meg itt afórumon is alaposan tájékozódtam.
Biztos,hogy hozzáállás kérdése is,mert nekünk nagyon kellemes csalódás volt.Az is igaz,hogy nem sajnáltuk az 1 dínárosokat,de az százszorosan megtérült.A takarítónőnek is renszerese adtunk vagy pénzt vagy csokoládét(itt olvastam arról is)Nem is volt nekünk semmi gondunk se a tisztasággal,se a törülközőkkel!(bár engem az utazásaim során nemnagyon zavar,ha nem minden nap cserélik,hiszen itthon se teszem:)))
Az étkezéseknél kijelölt asztal volt,itt is adtunk a pincérnek,nem is szenvedtünk hiányt semmiben.FP-n voltunk,de mi elégedettek voltunk a választékkal is.(igaz nem volt akkora választék,mint aPrima Life Imperial Parkban),de mindigvolt bőven lehetőség "zabálásra"(bocs!) is.Nem lett semmi bajunk,még hasmenés se!Láttam olyan embereket akik akkora tányér kaját vittek,hogy nekünk a 3 tagú(felnőtt)családunknak is bőven elég lett volna!Hááát,ha ő megbetegedett nem is csodálom!
Odaérkezéskor(szintén az itt tanultak alapján) a 10eurós ott lapult az útlevélbe.A recepciós finoman közölte,hogy a szép tengerre néző szoba 20euró.A férjem kipótolta és lőn!Nem is akármilyen!5.emeleti panorámás szép tiszta szoba.Igaz látszott a fürdőszobán,hogy kopott,de tiszta.Engem nem érdekelt,mert bármilyen tiszta helyre megyünk,elsó dolgom egy alapos súrolás,utána már nem érdekel még ha leesett csempe van sem(de nem volt).
Alig tartózkodtunk a szállodában,mert mi mindig mentünk,hiszen azért mentünk,hogy lássunk.A lényeg,hogy beleszerettünk Tunéziába! Addig Görögország volt a "szerelem",de ez elfelejtve!Igaz,Szantorinit még szeretném látni,de nem ott tölteni 1 hetet,csak átmenni mondjuk Krétáról egy napra.(Sajnos ez ikor Krétán voltunk nem jött össze)
Jó hosszúra sikerült a hsz-m,de ezt azért írtam le,hogy azoknak segítsek,akik nem engedhetik meg maguknak,hogy magasabb színvonalú szállodába menjenek.ja,és ennek a szállodának legnagyobb előnye,hogy mindenhez közel van.És az.hogy nincs külön tengerpartja,és a helyiek is fürödhetnek ott,engem nem zavart.DeNe hagyjátok magatokat! Járjatok a nyakukra,vagy bombázzátok őket levelekkel!Sok lúd....Tudod?! Nézd én elhiszem,hogy voltak gondok,de lehet ezt másképpen is kezelni.Ha már egyszer gondok vannak,próbáljunk segíteni magunkon! Lehet!
Mi először a sokat szidott El Hana Beach-ban voltunk "akciós"(nagyon nevetséges áron) Tunéziában.Egy turnusban lévő társunk nagyon szidta a kaját is meg mindent.
Mi tudtuk hogy hová megyünk,mert az ismerős utazásszervező felvilágosított bennünket,meg itt afórumon is alaposan tájékozódtam.
Biztos,hogy hozzáállás kérdése is,mert nekünk nagyon kellemes csalódás volt.Az is igaz,hogy nem sajnáltuk az 1 dínárosokat,de az százszorosan megtérült.A takarítónőnek is renszerese adtunk vagy pénzt vagy csokoládét(itt olvastam arról is)Nem is volt nekünk semmi gondunk se a tisztasággal,se a törülközőkkel!(bár engem az utazásaim során nemnagyon zavar,ha nem minden nap cserélik,hiszen itthon se teszem:)))
Az étkezéseknél kijelölt asztal volt,itt is adtunk a pincérnek,nem is szenvedtünk hiányt semmiben.FP-n voltunk,de mi elégedettek voltunk a választékkal is.(igaz nem volt akkora választék,mint aPrima Life Imperial Parkban),de mindigvolt bőven lehetőség "zabálásra"(bocs!) is.Nem lett semmi bajunk,még hasmenés se!Láttam olyan embereket akik akkora tányér kaját vittek,hogy nekünk a 3 tagú(felnőtt)családunknak is bőven elég lett volna!Hááát,ha ő megbetegedett nem is csodálom!
Odaérkezéskor(szintén az itt tanultak alapján) a 10eurós ott lapult az útlevélbe.A recepciós finoman közölte,hogy a szép tengerre néző szoba 20euró.A férjem kipótolta és lőn!Nem is akármilyen!5.emeleti panorámás szép tiszta szoba.Igaz látszott a fürdőszobán,hogy kopott,de tiszta.Engem nem érdekelt,mert bármilyen tiszta helyre megyünk,elsó dolgom egy alapos súrolás,utána már nem érdekel még ha leesett csempe van sem(de nem volt).
Alig tartózkodtunk a szállodában,mert mi mindig mentünk,hiszen azért mentünk,hogy lássunk.A lényeg,hogy beleszerettünk Tunéziába! Addig Görögország volt a "szerelem",de ez elfelejtve!Igaz,Szantorinit még szeretném látni,de nem ott tölteni 1 hetet,csak átmenni mondjuk Krétáról egy napra.(Sajnos ez ikor Krétán voltunk nem jött össze)
Jó hosszúra sikerült a hsz-m,de ezt azért írtam le,hogy azoknak segítsek,akik nem engedhetik meg maguknak,hogy magasabb színvonalú szállodába men szerintem mást se,mert nagyon intelligens módon viselkedtek.Tanulhatnánk tőlük!

Különben nagyon sok minden a telepített idegenvezetőtől is függ!Sajnos nekem is sokféle tapasztalatom volt velük!Nem alkalmas mindegyik,és vannak kiemelkedően jók is.Ők is sokfélék,mint mi.

Hű,de jó hosszúra sikerült!
Előzmény: desplaca (49592)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49593

Szia Netti,

A gyerekek élvezik a nyaralást, ne aggódj. Szerintem, ha tengert látnak és van enni-innivaló akkor minden o.k. nekik., ezt a saját lányomból vezetem le, aki 8,5 éves korára nagy történelem rajongó, de volt azért egy-két nyavajgása , hogy minek El Jembe, kairouanba, Tuniszba, Karthagoba menni, mikor inkább tengerezhetnénk is.

Persze mikor adott helyeken voltunk, akkor már nem akart visszaindulni a szállodába.

 

Mindenképpen menjetek be Monastirba, a buszjegy 1 TND, kicsit emelkedett, de nagyon szép város, rendezett, ápolt, és arab mértéket alapulvéve nyugodt. Nekem nagyon tetszett, jobban , mint Sousse. Érdemes elmenni a Kairouan -El Jem -Monastir programra az irodával, illetve nektek szerintem a karaván is bejön.

 

Az említett kirándulások nagyon kényelmesen végigjárhatók, nem megerőltetőek egyáltalán.

 

http://ongo.hu/elmenybeszamolok/4580

 

itt van a beszámolóm, illetve a leírásom a hotelről:

 

http://ongo.hu/elmenybeszamolok/4579

 

Jó lesz, nyugi!

 

Előzmény: nettismink (49586)
desplaca Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49592
Szia!
Próbáltunk reklamálni,mind az utazás körülményei miatt,mind pedig a szállásal kapcsolatban,de eddig nem sok sikerrel:S
pedig az akkori turnusban nem csak nekünk voltak problémáink,és többen is írtunk panaszt,de eddig semmi érdemi lépés nem történt.eddig csak az egymásra mutogatás megy az irodák közt.valószinüsitem hogy nem is lessz semmiféle kárpótlás.
Sajnos az utaztatási iparágban csak addig vagy "kedves utas"amig ki nem fizeted a pénzt a nyaralásra,de ha már problémád van akkor magasról********!
Tudod az az érdekes hogy Márciusban mikor Egyiptomba utaztunk ott semmi probléma nem volt,sem a szervezéssel,sem a szállással.
Egyedül a szokásos hasmars volt a kellemetlen az egész idö alatt.
pedig az is 4*os ai ellátással volt,mégis minden rendben volt.pont ezért látszik olyan Rossznak a tunéziai Ruspina hotel szinvonala.
Előzmény: Törölt nick (49557)
kosaarka Creative Commons License 2010.07.15 0 0 49591
Kedves Netti!
Javaslom, hogy a Ruspinában 3 gyerekkel mindenképpen bungalót kérjetek!Főleg, ha amúgy panelban laktok!(Werder03-nak is ezt javasoltam, ők most vannak kinn)Mi két alkalommal voltunk ott, igaz régebben, azóta talán nem romlott a színvonala, hisz egy csillaggal több van a neve mellett.Az ellátás teljesen korrekt volt.Akkor még csak félpanziós ellátás volt, ezért a parti büfében minden nap tonhalas szendvicset ettünk ebédre(Tunfisch) Jó minőségű olajos tonhal, uborka,hagyma,paradicsom jó nagy ropogós bagettbe töltve( azóta itthon is gyakrabban esszük, főleg nyáron, amikor friss zöldségek vannak hozzá) Ne aggódjatok, jól fogjátok érezni magatokat, a hotelben nagyon jó a Dino Club program is, nem unatkoznak a gyerekek. Kirándulni meg legközelebb Monastir van, nemzeti hősük, Bourgiba elnök mauzóleuma miatt is különleges figyelmet fordítanak a városra, nagyon szép hely . Talán nem morbid amit ajánlok, a híres főtér mellet a tenger felé van egy temető, érdekes látvány a sok hófehér sírkővel, s mivel ott a virág nem túl hosszú életű egy síron, ezért szép festett csempék, mozaikok díszítik.
Előzmény: nettismink (49586)
mgeorgie Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49588

Szia!

 

Bizony mi is visszamennénk!:)

Minden szerencsésen összejött ezen a nyaraláson: a csodaszép környezet, a vadonatúj, gyönyörű hotel, szinte tökéletes volt az ellátás, kedves és figyelmes a személyzet... És ami még különlegesebbé tette az egészet: a remek kis csapat.

Reménykedjünk, hogy valóra válik, amivel búcsúztunk: jövőre veletek ugyanitt :)

Jó lenne, igaz?

 

Előzmény: vajdai (49555)
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49587
Szia Nettismink!

Mi régebben voltunk a Ruspinában akkor is a kaja volt kicsit a sarkalatos pont épen az itt emlegetett lengyel turisták miatt de mindig találtunk magunknak megfelelő kaját bár akkor ide csak félpanzióval lehetett foglalni.

Mi ha valami hiányzott akkor azt beszereztük a kisboltba ami a reptér felé van.

Mint Emőke is írta az 1-2 TND csodákra képes nekünk vacsoránál mindig volt evőeszköz sőt a behűtött víz már ott várt az asztalnál az elején adtunk pénzt annak aki megmutatta az asztalunkat és nagyon jó helyen kaptunk mert az elsők között volt ahogy felmegyünk a lépcsőn és nem kellett a székeket kerülgetni míg megközelíted az asztalodat.

Sorakozni kellett de nem sokat a sarkalatos pontja akkor az étteremnek a süti volt mert nem volt nagy választék és ha elfogyott akkor lassan pótolták, fagyi akkor nem volt.
De ezt azzal orvosoltam, hogy étkezésnél a sütit hoztam el elsőnek az asztalra:), na meg is látszik rajtam :)
A kisebb kirándulások Emővel egyetértek abban hogy a busz is bevállalható főleg a Ti esetetekben amikor 5-en vagytok és a taxiba 4-en ülhetnek!
Ha kimégy és leinted a buszt a szálloda előtt is megáll régebben 680-750millim volt/fő a felnőtt, a gyerekre már nem emlékszem.
Itt arra vigyázz hogy a hátsó ajtón kell felszállni és a kalauznál kell a jegyet venni.
Jó az 52/a és az 52/b jelzésű is a külömbség az hogy az egyik Sousse felé lemegy a kikötőbe és úgy megy be a medinába ez picivel drágább.
Ha nem tudod melyik irányba van Sousse és rossz irányba szállsz fel legföljebb Monastirban kötsz ki :)
Ennyi főnél Sousseból PEK-be ajánlom a Dottot /gumikerekű kisvonat/ körbe jár a két település között, lehet rá retur jegyet is venni de akkor csak ugyan arra a vonatra szállhattok fel.
Monastirból visszafelé is jöhettek Dottóval mert 2007-ben láttam amikor a Skanes El Hana szállodában voltunk hogy közlekedik és a megállója ott volt /ez két szállodával odébb van Ruspina Amir Skanes El Hana pár méter gyalog/
De Monastirból az iránytaxival is haza tudtok jönni mert a medina mellett van a végállomása /ez iránytaxi általában ha jól emlékszem fehér autó fekete csíkkal az oldalán , de ha hibásan írom akkor biztosan kijavítják a topik társak :)/
Monastir csendesebb ezért ha kisebb gyerek is van talán inkább ezt ajánlanám.


Képek:

Ruspina étterem /2006/





Kis bolt



Dotto:




Monastir:


Sousse:
Előzmény: nettismink (49586)
nettismink Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49586
Sziasztok!
Mi 2 hét múlva indulunk a Ruspinába. Kicsit lehangolódtam az írottak alapján, de mivel mi is "panel család" vagyunk bízom benne, hogy jól fogjuk érezni magunkat.
Azért olvastam itt szép élményekkel hazatérő véleményeket. Mi is 3 gyerekkel megyünk, és persze azt szeretnénk, hogy nagyon élvezzék. Már olvastam korábban, hogy a bungallókban sem rossz, sőt mi lehet kifejezetten inkább azt választanánk. Főleg ha csendesebb. Nem is a szállás inkább a kaja nyugtalanít egy kicsit. De majd meglátjuk. Örülnék ha írnátok még, minél több infó jól jön. A gyerekek miatt hosszú kirándulásokat nem tervezünk, de ami közel van oda elmennénk. Köszike :)
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49585
Szia TR FX!

Küldöm a képeket a másik gépről :)
Bocs ha valakinek ismerős lenne.

Yasmine Hammamet
El Menzah és környezete.

Tengerpart:

Szálloda:

Éttermi kedvenceim :)

Környezet:

Medina:
Előzmény: TR FX (49551)
gjessica Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49584
Szia!
Na ma betévedtem 5 körül (miután az opciómat törölték) egy beváslóba, ibusz üzletbe. Megkérdeztem van állítólag valami pontgyűjtési akció... (nyereményjáték)addig beszélgettem a nővel, hogy megkérdezte nem -e akarok utazni valahova (mert akkor minden ezer ft után kapok 1 pontot). De mondom Tunéziába. Kiderült bekaciózták 24-ét, 76900-ra, repülőn van 4 hely, Orientben már csak 1 db 1 ágyas szoba van. De ha még most foglalunk, kerítenek nekünk 2 ágyast. Nem volt nálam pénz, holnap megyek vissza 10-kor, remélem páromat is elengedik szabira és akkor minden oké lesz. Jó, hogy hallgattam Rád! :)
Előzmény: GYURMÓKA (49495)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49583
Októberben már nem kell klíma:)))
Előzmény: Törölt nick (49580)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49582
Teljesen jó.)))
Előzmény: Zsuzsik80 (49581)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49581
Egy október közepével kiegyezzünk?:)
Előzmény: Emőke1 (49579)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49579
:))) Az biztos, én mondjuk szívesen mennék újra. Bár valószínű inkább ősszel, vagy tavasszal. Akkor azért biztos jobb a kirándulás.
Előzmény: Zsuzsik80 (49578)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49578
Látod, csak össze szedünk a végén egy repcsire való embert!!!!:) Jó buli lenne!
Előzmény: Emőke1 (49576)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49577
Tányér már most sem volt gond, csak meg kell nézni, amikor elveszed, ha nincs jól elmosva tedd vissza,majd a lengyelek elviszik, úgysem látják olyan K.O.-k.
Előzmény: Jenny baba (49575)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49576
Már tegnap is késő,ja még jöjjenek bonitáék mind a 7 gyerekkel:))) Tényleg ők is jól érezték magukat , egyszerre voltunk:)))
Előzmény: Zsuzsik80 (49573)
Jenny baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49575
Bármi is lesz próbálom majd magamat jól érezni. Nem akarom a hibát keresni. Biztos jó lesz:) Mi már nem főszezonba megyünk hátha már akkor nem lesz probléma a tányérral mert ilyet is olvastam.
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49574
Engem tényleg csak a lengyelek viselkedése zavart nagyon. Szóval az katasztrófa. Még beszéltük is az oroszokkal,hogy kissé túllőnek a célon, pedig az oroszok tudnak inni rendesen. ( voltam kint SZamarában - ex Kujbisev, hát, ember legyen a talpán aki követni tudja őket.) Ha pedig az orosz elszörnyülködik,akkor el lehet képzelni mekkora bunkók. Tényleg ez az egy negatívum.
Előzmény: Törölt nick (49566)
Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49573
Jön a barátnőm, mert a páromat nem lehet rábeszélni! Mikor megyünk???:)
Előzmény: Emőke1 (49571)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49572
Nem is rád írtam,nem akartalak megsérteni.Igen,ezt előbb írtam,hogy bizony az nagy pénz,és bosszantó tud lenni,ha nem azt kapjuk amit vártunk,de.....Megint csak azt tudom írni,hogy ezt az ember tudomásul veszi,és igyekszik valahogy korrigálni,jól érezni magát.
Előzmény: vajdai (49569)
Emőke1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 49571
Rajta, én hozom a lányom, te is valakit, elhívjuk Gabe-éket, y42-éket, zorkát, zekit és nyominger
Előzmény: Zsuzsik80 (49565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!