Keresés

Részletes keresés

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2637

Szia Erzsike!

 

Örülök, hogy itt is megtaláltál:) Nem volt nehéz,mert szinte  csak én irkálok:)

Örülök, hogy ilyen jó áron találtál,már én is  vennék, de egyenlőre a gyerekeimre kell hogy hagyatkozzam,és még nem volt idejük elvinni egy ilyen üzletbe.

A  lábujj huzó nagyon jó áron  van, és kettő darab!

Klassz neked, hogy már dolgozol, én is  keresgélek ezerrel munkát, mert már kezdek befordulni itthon.

Bár szerintem sincs okunk panaszra, mert  ma három hete mentünk be a kórházba, és ahhoz képest szépen gyógyulunk, már  a kezelőcipőbe szaladgálok itthon, és minden házimunkát megcsinálok.

Ha le lehet vennünk a kötést, szerintem simán belefér egy rendes cipőbe, nekem egyáltalán nem dagad.

Tényleg, a ragaszto kötést nem lehet levenni még ugye?

Tegnap zuhanyoztam,és kicsit aláment a viz, megszáritottam,csak már picit unom ezeket a kötéseket a lábamon!

Na mindegy, gyorsan megy az idő, még egy kis türelem és el is felejtjük az egész  hercehurcát:)

Puszillak jövö hét pénteken találkozunk!

Előzmény: Erzsébet Málics (2636)
Erzsébet Málics Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2636

Szia Ágica,

Ma vettem szilikonos és nem szilikonos lábujjszéthúzót 900 és 1200 ft-rt 1-1 párat, és az éjszaka használatos lábujjsínt is, ez pedig 4400 ft volt egy pár. Igaz, ezt nem valószínű, hogy kézzel készítették, de jó masszívnak tűnik. Az ára pedig sokkal barátságosabb, mint a klinikán a boltban. Már tegnap óta dolgozom, egész jól meg tudtam oldani a lábtámaszt, úgy, hogy majdnem tökéletes. És ha netalántán elindulok a munkahelyen, mindenki tudja merre járok :). Mert ez a gyógycipő nem egy indián mokaszin!

De úgy gondolom, hogy jövő héten még mindenképpen hordani fogom! Jövő hét pénteken találkozunk!

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 2635

Hány kontroll van egy mütét után?

Tehát voltam varratszedésen, és két hét mulva hivott be ismét.

Utána még hányszor kell menni?

 

Előzmény: ki vagyok váncsi (2633)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 2634

Azt mondta a doktor ur, hogy már a jövőhéttől használhatjuk, ha már fel tudunk venni másfajta cipőt.

Igazából nekünk 3 hétre javasolta a kezelőcipőt.

Tehát már a negyedik héten terhelhetjük, ha bele fér más cipőbe.Érdekes, mert az én lábam egyáltalán nem dagad,  lehet hogy azért, mert fáslizva van?

Ezt a szilikonos lábujj közé valót szerintem megveszem, ezt jónak gondolom, és az ára sem sok.

A kengyel miatt még  vacilálok,amit éjszaka javasolt.

 

 

 

Előzmény: Nelli80 (2632)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.23 0 0 2633

katika1133!

Én a kezelőcipőmet - 1 párat - Szegeden 8 eFt-ért vettem, már nem használom, eladnám féláron. Nekem 38-as a lábam, ez eggyel kisebb és nagyobb lábra is jó. Ha kellene neked, utánvéttel küldeném :)

Egyébként nagyon jó dolog!

Ágica!

Én a helyedben nem "vergődnék" a szilikonnal: nekem is 6 hétig a nagy- és mutatóujjam közé kellett tennem "távtartót". Vettem vattakorongot, azt négybe hajtottam és leukoplaszttal rögzítettem alul-felül- tökéletes volt!

MINDENKINEK! Azért készüljetek fel, hogy amint már az utcsó kontrollon is túl vagytok, akkor még hátravan újra megtanulni használni a lábat! Nekem ez nem túl kellemes, az izmok, inak, a csont is sajog - a gyógytornászom szerint ez teljesen természetes, hisz a lábnak egy teljesen új anatómiai helyzethez kell idomulnia. Így sokat masszírozom sportkrémmel, nyújtom az inakat és izmokat... De egyre jobb és a fájdogálás ellenére még élvezetes is, hisz ez egy új életminőséghez vezet.

Gyógyulást és kitartást!

Előzmény: katika1133 (2624)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 2632

Igen, elég puha a szilikonos holmi, biztosan jó lesz a cipőben. Amikor ismét cipőt hordasz, attól kezdve használhatod vagy szoktatásképpen korábban, pl. a lábadozáskor ki lehet próbálni? Lehet, hogy fura a kérdés. :-)

Ha gyógyászati szakboltban vagy gyógyászati oldalról vásárolsz, akkor biztosan nem csalódsz.

A textiles ujjhúzót még néha használom, most is ugyanolyan jó minőségű és hasznos, mint kezdetben. Nem olcsó, de strapabíró, nem nyúlt meg, jól tartja a lábujjat. 

 

Előzmény: Ágica6105 (2629)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.23 0 0 2631

Még nem használtam,mert a heg érzékeny és irritálja.Az orvos nem is mondta,hogy kellene. Szerinte nem nőhet vissza.

A gyogyaszati.hu-n is van többféle különböző árakon. A keresőbe a hallux valgust írd be. Vagy google-ben lábujj rögzítőre keress rá.

Előzmény: Ágica6105 (2630)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 2630

Az nem lenne baj, ha kicsit várni kell rá, de szerinted mennyire hasznos??

Kicsit félek, hogy "olcsó husnak  hig a leve".

Valami köztes megoldás kellene!! az egyik közel 8 ezer, a másik 700 ft?:)

Előzmény: jparchyka (2628)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 2629

Ezt a szilikonos valamit  jó dolognak tartom, azt mondta, cipőben is lehet használni.

Igen, gondolom, hogy ez az ujj visszahuzó nagyon jó, mondta az eladó is,hogy kézi készitésü és nagyon jó fajta anyagból van, majd talán egyesével megveszem.

Kicsit félek az olcsó dolgoktól, amit mondjuk egy webshopban lehet kapni, lehet hogy többet ártok,mint használok vele a lábamnak.

Te még néha most is használod éjszaka?

Egyébként ezért is éri meg megvenni, mert gondolom hosszu ideig hasznos darab.

Előzmény: Nelli80 (2627)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.23 0 0 2628

Onnan rendeltem én is ,de 3-4 hét a szállítás. Kb 15 éve volt olyan lábujj közé valóm, de az akkori orvosom azt javasolta tegyek radírt a lábujjaim közé, én inkább vettem.

Előzmény: Ágica6105 (2620)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2627

Én a szilikonost a műtét után nem használtam. Viszont évekkel korábban kipróbáltam a Scholl-os változatot, mert azt hittem, hogy ez elég lesz és nem kell műtét.

A szövetes ujjhúzót viszont használtam (a doktor úr javaslatára), de kizárólag akkortól, amikor már nem kellett többször kontrollra járnom. Borsos az ára, de nagyon hasznos és nagyon jó minőségű.

A varratszedés miatt egy kicsit biztosan megdagadhatott a lábad és érzékennyé vált, emiatt szorosabb a fásli. A jegelés és a pihentetés segíteni fog. :-)

Előzmény: Ágica6105 (2625)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2626

A kezelőcipőt az Ortopéd Klinikán meg tudod vásárolni, egy darabot is vehetsz természetesen, sok embernek csak egy lábát mütik.

Azt hiszem, közel 6 ezer  forint.

Nagyon fontos, a klinikán már el is várják, hogy legyen minden mütöttnek.

Egyébként itt is szoktak olcsobban eladni, azok, akiknek már nincs szükségük rá.

Előzmény: katika1133 (2624)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2625

Köszönöm Nelli, amit  feltettél, ott nem találtam pont olyat, amilyet a doktor javasolt,de itt találtam egyet, a linkre kattintva talán látjátok

http://fortonline.net/index.php?sez=prodotti&subsez=10&lang=hun&prod=108#

Te használtál ilyet?

Ha jól emlékszem, az éjszakai ujj visszahuzót  használtad, sőt néha még most is, ugye?

Te azt a szövetből valót vetted?

Nem tudom, de tegnap óta a varratszedés után fáj a lábam, tegnap este alig tudtam elaludni.

Nem esik jól, hogy ugyanugy befáslista, talán szoros lehet, nem tudom, de néha ugy belenyilal a nagyujjamba, lehet hogy ma leveszem éjszakárA a fáslit.

Előzmény: Nelli80 (2622)
katika1133 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2624

Egykérdésem volna még, azt a bizonyos kezelőcipőt  csak párban vagy félpárban is lehet kapni?

 üdv

Katika113

katika1133 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2623

Szia Ágica!

Köszönöm a részletes választ, a mütétem 5 hét múlva lesz, immáron harmadszor, de mindig altatásban csinálták, igy eléggé izgat ez a kérdés.

Üdvözlök mindenkit a fórumon, örülök, hogy beszámoltok sok hasznos kérdésről.

Kellemes hétvégét, szép napos időt.

 

Üdv

Katika 113

 

Nelli80 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2622

Próbáltam beilleszteni az előbb két fotót a lábujjelválasztóról, de sajnos nem ment. Az oldalon, amit átküldtem, van fotó is róla.

Előzmény: Ágica6105 (2620)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2621

Szia Ágica!

 

Nagyon szép a lábad, gratulálok! A varratok helye szépen rendbe fog jönni.

Én már találkoztam a lábujj elválasztóval. Ha ugyanarra gondolok, mint amilyet Neked is ajánlottak, akkor ez lesz az (többféle típus is létezik). Budapesten több helyen is kapható.

 

 

 

  

 

http://www.lbt.hu/termekkereso

Jobb oldalt a "Termékkereső" mezőbe írd be a szilikon szót.

A megjelenő lista középtájékán láthatóak az ujjelválasztók, kiegyenesítők (3 féle). Ha jól emlékszem, kb. 1 cm széles. Érdemes megnézni a vásárlás előtt.

 

Üdv!

Előzmény: Ágica6105 (2620)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2620

Igen, azt értem alatta, ezt a doktor ur javasolta a jövőhéttől éjszakára.

Ott az ortobéd klinikán nagyon drága.

Ez amit te irtál, hol vetted?

ma láttam egy ujságban (bon prix) hogy lehet rendelni két darab 1500  ft.

Biztos nemolyan jó minőség, de azért klasszisokkal olcsóbb. Nem tudom mit csináljak.

És azt a szilikonos lábujj közé való gyuru féleségről senki nem tud infót adni?

Érdekes, nem olvastam itt erről senkinél.

Előzmény: jparchyka (2618)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2619

Szia Katika!

 

Ne félj a mütéttől és az érzéstelenitéstől sem, szinte észre sem  fogod venni

Nekem, és általában mindenkinek gerincérzéstelenitést használnak, plusz adnak valami bóditást is, ami egy szem gyógyszer lesz, amit akkor kell bevenned, amikor bevisznek a mütőbe.

Ott még én is a hordágyon várakoztam, talán egy fél órát, egy ideig még nézelődtem, aztán el is aludtam, és arra emlékszem, hogy betoltak a mütöbe, és ott rá kellett borulni egy fiu vállára , előrehajolni, és akkor szurták be a gerincbe a szurit, de tényleg, csak halvány emlékeim vannak.

Olyan kellemesen elbódultam, igazából fent is voltam, mert voltak időszakok, amikor hallgattam mit beszélgetnek, és kláttam, hogy ott szorgoskodik a doki és egy nő, de egy függöny volt elöttem, igy csak a fejüket láttam.

Szóval semmi kellemetlenségre nem emlékszem.

Aztán mikor bevittek a szobába, akkor ébredtem megint, akkor még le is fényképeztem a lábam, és beszélgettem a többiekkel.

Ez után kb 6 óra, mire kimegy az érzéstelenités hatása.

Arra figyelj, hogy már elötte mielött  érzed a lábaid, vegyél be egy fájdalomcsillapitót.

Ezért szinte  könyörögni kell a nővéreknek, de fontos,mert én későn vettem be, és utána pár órát nagyon szenvedtem a fájdalomtól.

Éjszaka még háromszor kellett bevennem, és hajnalban már jót aludtam, utána nem volt különösebb fájdalom.

Természetesen reggelig  nem lehetett felkelni, este hozták az ágytálat, és sokat kellett inni.

Reggel pedig felkeltettek, és a kezelőcipőbe mentünk ki a Wc-re.

Mikor lesz a mütéted? mindkét lábadat mütik?

Előzmény: katika1133 (2617)
jparchyka Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2618

Szia!

Az éjszakai ujj húzó alatt azt a pántos valamit érted,ami a nagyujjat húzza kifelé?

Én 1 párat rendeltem 1500+990 postaköltségért. Nem olyan különleges anyagból van biztos,mint a több ezer forintot,de a célnak megfelel.

Előzmény: Ágica6105 (2615)
katika1133 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2617

Ágica!

Rendszeresen olvastam a bejegyzésed! Köszönöm a sok hasznos infót!

Gratulálok a lábad nagyon szép!

Mütétre várok én is a tanar úrnál,ha van egy kis időd irnál az érzéstelenítésröl?

Köszi

Katika113

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2616

Nem elriasztásképp, de felteszek egy képet, hogy néz ki a lábam két héttel a mütét után, varratszedés elött.

Nekem tetszik, ha igy marad nagyon boldog leszek!!

Én nagyon szerettem nézni ilyen képeket, talán valakinek hasznos lesz és erőt ad neki, ha még vacilál a mütétet illetően

Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2615

Sziasztok!

 

Megjöttem a varratszedésről, 8-ra kellett menni, 11-kor kerültem be, de a lényeg, hogy tul vagyok rajta, ami azért meg kell hagyni, nem volt egy kellemes dolog.

Le is fotóztam gyorsan, még mielött ujra bekötötték, hát mit mondjak,nagyon csunya a látvány, de én már látom a végét, és nekem tetszett, mert igy bütyök nélkül nekem gyönyörünek tünt!!

Nekünk azt mondta a doktor ur, hogy még egy hétig hordjuk a kezelőcipőt, aztán már lehet valami olyan cipőt keresni,amibe  belefér a lábunk.

Érdekes, tényleg ahány orvos, annyiféle történet.

Akkor nekünk  nincs az, hogy 6 hétig nem szabad terhelni.

Azt mondta, hogy ez a módszer, ahogy minket mütött (5-en voltunk, mindenkinek ugy csinálta) gyorsabb gyógyulást eredményez.

Reméljük igy lesz.

Már most sokkal  jobb a járás a kezelőcipőben is a varratok nélkül.

Amit javasolt az egy szilikon gumi  távtartó, amit már most a nagy ujj és a második ujj közé kell tenni.

A másik pedig egy éjszakai ujj húzó.

Ott a Klinika boltjában be is szerezhető-

Bementem, hogy megnézem milyenek ezek és mennyibe kerülnek.

A szilikonos gumi távtartó ( egy kis gumigyürü szerüség) nem volt a méretembe, mert lábméretre adják, 850 ft/db.

Ugyhogy azt nem vettem.

Az éjszakai ujj huzót megmutatta az eladó hölgy, de elszörnyülködtem az árán.

7 ezer valahány száz forint volt darabja!!

Elhiszem, hogy nagyon praktikus hasznos dolog ( egy szövet csik az egész) de ebből is kettő kellene,az már közel 16 ezer, plusz a két gyürü 2 ezer.Tehát kapásból 20 ezer.

Jó, tudom, fontos dolgok, de én még szeretnék utána nézni, hátha lehetne olcsobban is venni.

Én emlékszem, itt a fórumon olvastam, hogy valaki 2 ezerét vett ilyen éjszaki ujj huzót-

Esetleg van valakinek felesleges és eladná ,megvenném.

Vagy ötlet, hol kapnék kedvezőbb áron??

Mindenkinek szép napot!

jparchyka Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2614

Köszi a válaszodat!

Már én is túl vagyok rajta. Tegnap reggel felvettek az osztályra, 1 órakor már a műtőben voltam. Lábfertőtlenítés, mindent levenni, csak a kórházi hálóing maradhatott. Lábfejbe érzéstelenítő, az nagyon fájt, utána nem vészes. Kb,mint a foghúzás. Kértem,hogy megnézhessem a csavarokat. Szép nagy példányok. Ma reggel már jöhettem haza, vizit és kötözés után. Szerdán varratszedés.

Előzmény: ki vagyok váncsi (2612)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 2613

Köszönöm szépen Nelli a megnyugtató kedves szavaid, olyan gyorsan megy az idő, már két hete, hogy bementem a kórházba, és pénteken  már varratszedés. Igy most már ami kérdésem felmerül azt az orvossal beszélem meg. Tul sokat olvasom szerintem ezt a fórumot, már kivülről  tudom kinek hogyan zajlott a mütéte:)

Kivagyok váncsi, akkor te is egy lépéssel előrébb vagy, tul vagy ezen is, ami még gátolt a teljes gyógyulásban, igy már te is véglegesen gyógyultnak mondhatod magad.

Annyira gyorsan mennek a napok,most hogy itthon vagyok, hogy már reménykedem, hogy egyszer vége lesz.

És mindennap könnyebben mozgok, ma már végre egy jó hajmosást is véghez vittem, igy most teljes a komfortérzetem:)

Előzmény: Nelli80 (2611)
ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 2612

A csavarkivétel nekem ugyanolyan körítéssel zajlott, mint az "eredeti" műtét: zuhanyozás, lábfertőtlenítés, kórházi hálóing, a műtőben műtős sapka, szájmaszk.

Én a hálóing alatt hagytam a fehérneműt, ez szerencsére maradhatott - bár a kísérő nővér le akarta vetetni hálóingestül, de a műtős koma rászólt, hogy ambuláns műtétnél ezt nem kell!

Kitöltették velem a "szokásos" papírokat is: legközelebbi hozzátartozó, akit értesítsenek, beleegyezés, stb.

Nem maradhattak a fülbevalóim, nyakláncom sem.

Felvettek kórházi ápolásra 2 napra, mert csak így lehetett hivatalosan (az más kérdés, hogy aláírtam egy "saját felelősségre..." papírt, így hazamentem, de ez a doki előzetes beleegyezésével történt.)

Furcsa volt mindent hallani és érezni, de közben beszélt hozzám a műtős koma, viccelődött, így amikor fájt, azon is hamar túlestem. Egyébként csak az egyik lábam fájt 1-2 másodpercre (akkor csillagokat láttam :( ), de kibírható volt.

 

Előzmény: jparchyka (2609)
Nelli80 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 2611

Kedves Ágica!

 

A kérdések és az aggodalmak jogosak :-). 

Szerintem abszolút a doktor úr szava a mérvadó mindenben, pl.  abban is, hogy mikor mennyire szabad ráállni a lábra. Amit mond, egy az egyben, szó szerint követni kell. Én is így tettem, s nagyon szép eredménye lett! :-)

Minden orvos más eljárást és lábadozást tart helyesnek, a fórumon sok véleményt és tapasztalatot olvasni, de szerintem a saját orvosunkhoz érdemes igazodni, hiszen ő műtött és csak ő van tisztában a lábunk pontos állapotával.

Nekem is csak varratszedéskor lett átkötve a lábam. Maga a varratszedés nem lesz vészes, csak egy picit kellemetlen.

A kérdéseket bátran tedd fel a doktor úrnak, mindenre választ ad.

Kitartást péntekig!

Előzmény: Ágica6105 (2610)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 2610

Igy lábadozás közben minden nap felvetődik bennem valami kérdés, kétely, hogy  biztosan jól vigyázok a lábamra??

Annyi félét olvasok itt, már másnap ráállt, két hétig nem állt rá, mi az ami megengedett??

Nincs egyöntetü válasz.

Én már azért a lakásban mászkálok a kezelőcipőben,remélem nem teszek rosszat ezzel.

A tornával kapcsolatban.

Néhol azt olvasom, hogy az első két hétben nem kell, mások azt irják, első perctől tornáztatták a lábukat.

Nem tudom, mi a helyes, nem szeretnék lemaradni olyan dolgokról, ami késöbb behozhatatlan.

Pénteken megyek varratszedésre, tehát ma 11 napja mütöttek. Már nagyon várom.Mindent megkérdezek.

Jaa, a kötözés. Ez is ahány beteg annyi féle.

van aki két naponta járt kötözésre, nekünk a mütét másnap átkötötte a doktor Úr és csak két hét mulva mondta, hogy menjünk ismét, amikor is a varratszedés lesz.

Na mindegy, lehet hogy tul sok időm van most evvel foglalkozni, de annyira szeretném, ha megérné és jó lenne az eredmény, ha már ennyit szenvedünk érte.

Ami még aggaszt, hogy ugye nekem a  mütét elött Austinról beszélt és hogy drót lesz benne.

Mütét után azt mondta a doktor Úr, hogy nem kellett bele tenni.

Én ettől tartok egy kicsit, jobban örültem volna, ah tesz bele drótot. Félek, hogy igy nem lesz olyan tartós és egyenes.

De Ő tudja, bizom benne!!

Majd pénteken már meglátom az eredményt!

 

jparchyka Creative Commons License 2014.02.17 0 0 2609

Akinek kivették már a csavarokat leírná, hogy hogyan zajlik? Akkor is úgy visznek, mint a műtétre egy szál hálóingben?

jparchyka Creative Commons License 2014.02.17 0 0 2608

A kórházban adtak jeget, volt aki vitt magának. Mivel jó volt behozattam a saját jégzseléimet.

 

Előzmény: Ágica6105 (2603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!