Keresés

Részletes keresés

Cinkefej Creative Commons License 2014.03.11 0 0 5279

És még ezt is szokták végezni, ez is semmi. Nekem mindkettő volt, tényleg nem fáj!

 

Rectoscopia (végbéltükrözés)

A rectoscopia a végbél kb. 20-25 cm magasságig történő merev eszközös tükrözése, melynek során kézi pumpa segítségével kevés levegőt pumpálunk a végbélbe a bélfal körkörös áttekintése érdekében. A beteg térd-könyök helyzetben térdel a vizsgáló ágyon. A vizsgálat általában 1-2 percet vesz igénybe és a közhiedelemmel ellentétben nem jár fájdalommal, a betegek csak minimális kellemetlenségről ill. disz-komfortról számolnak be.

Vérzéses panaszok esetén a vizsgálat mindenképpen ajánlott mivel a vérzés hátterében az esetek 20-30%-ában sajnos polyp vagy daganat áll.

 

Előzmény: Vera1977 (5277)
Cinkefej Creative Commons License 2014.03.11 0 0 5278

Nem tükröznek - azaz a beleket nem -, ahhoz egyéb előkészületek kellenek és ezt is csak akkor, ha úgy ítéli meg az orvos, hogy szerinte feljebb kezdődnek a gondok. Ez egy viszonylag vékonyka eszköz, íme: 

Anoscopia

Az anoscop egy kúp alakú, fényforrással rendelkező eszköz, mely a végbélcsatorna kb. alsó 3-4 cm-es szakaszának áttekintésére szolgál. A vizsgálat bal oldalfekvő helyzetben történik, gyors és teljesen fájdalommentes. Az anoscoppal a belső aranyerek állapotáról, esetleges berepedés, polyp, daganat jelenlétéről szerzünk információt.

 

Hol vizsgálnak majd Debrecenben?

Előzmény: Vera1977 (5277)
Vera1977 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 5277

Köszönöm a megnyugtató válaszokat azt szeretném megkérdezni, hogy amivel benyulnak az vékonyka vagy elöször valami henger félével és utánna a tükörrrel, vagy ez nem is tükör? Bocsi, de nagyon izgat a kérdés?

Előzmény: Cinkefej (5276)
Cinkefej Creative Commons License 2014.03.11 0 0 5276

Szia Vera!

 

Ne félj, semmi nem fáj, csak kíns a négykézlábon fekvés/könyöklés, de nem te leszel az első aki így fekszik :-) Van ahol oldalfekvésben kell lenni. Ennyi a rossz része. Egy kis lidokainos krémmel ( nem mindenki csinálja így) bekenik a popsid és egy kicsike (nem több 20 cm-nél) azzal benyúlnak, belenéznek és kb. ennyi az egész. 3 perc max. Ne aggódj komolyan. Ezután megbeszélitek a teendőket.  Az ambuláns műtét sem sok, az sem több 10 percnél. Injekció oda, na az kellemetlen, de nem rosszabb, mint egy fogorvosi injekció. Utána meg már semmit nem lehet érezni. Ez a része meg ennyi. 

Drukkolok, de tényleg nincs miért aggódnod!

Előzmény: Vera1977 (5274)
Benedek L. Creative Commons License 2014.03.11 0 0 5275

Én is voltam Debrecenben (1 éve), az első alkalommal semmi olyat nem csinál, hogy fájna. Felállítja a diagnózist, elmondja mi a teendő a továbbiakban. Nekem megmondta, műteni kell (amit tudtam is) és bejegyzett 1 hét múlva béltükrözésre. Minden eset más.

Előzmény: Vera1977 (5274)
Vera1977 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 5274

Szia!

 

Én pénteken megyek Debrecenbe proktológushoz. sosem voltam még, és nagyon félek az első találkozástól. Nem tudom mit csinál, fáj-e? Segítenél nekem a véleményeiddel? Köszönöm.

Előzmény: Cinkefej (5273)
Cinkefej Creative Commons License 2014.03.07 0 0 5273

Szia!

 

Debrecenben voltam és egy olyan kedves, hozzáértő orvos nézett meg - pedig sztk-ban rendel -, hogy ha legközelebb is bajom lenne, biztosan csak hozzá megyek. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Nálam nincs nagy baj, sőt. Megnyugtatott, elmagyarázta a teendőket és mindezt ingyen!

 

Neked köszi a segítséget!

Előzmény: bonap arte (5268)
Zolaakos Creative Commons License 2014.03.04 0 0 5272

Köszönöm a segítséget!

Aki egyszer már huzamosabb ideig szembesült az aranyér kellemetlenségeivel tudja, hogy nem egyszerű dolog ettől megszabadulni. Jobbulást a hasonló gondokkal küzdőknek! 

Cinkefej Creative Commons License 2014.03.02 0 0 5269

És milyen igazad van! A francot sem érdeklik a linkek, azokon már az első körben túl vagyunk!

Előzmény: bonap arte (5268)
bonap arte Creative Commons License 2014.03.02 0 0 5268

Az a gond, hogy az itt is érdeklődők egészen biztosan elolvasták már az összes aranyeres linket. És a legtöbbjük nem akar orvoshoz menni pusztán enyhíteni akarják a gondjukat. Tapasztalatok leírását várják és mint írtam, nyújtják-halasztják a dolgot hosszú éveken keresztül akárcsak én....aztán egy idő után kés alá kerülnek, akárcsak én.:-)

Előzmény: Törölt nick (5267)
bonap arte Creative Commons License 2014.03.02 0 0 5266

Helyi zsibbasztásra valamilyen lidocainos kúp vagy kenőcs a legjobb. Az aranyér ettől nem fog elmúlni de a fájdalmat enyhíti. Elektromos melegítőpárna használata ajánlott. Szájon át bevehető fájdalomcsillapító is használható.

Lehet toldozgatni-foltozgatni de az évek múlásával egyre súlyosbodik, aztán már nagyon kellemetlen lesz. Nálam ez 40 évig ment és most 49 éves koromra mondtam azt, hogy elég volt. Szóval megértem a helyzetedet és kívánok jobbulást.

Előzmény: Zolaakos (5265)
Zolaakos Creative Commons License 2014.03.02 0 0 5265

Üdvözlök mindenkit!

 

Egy ideje belső aranyérrel küzdök, sajnos fáj, viszket, télen sokszor kijön. Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen kúp hatásos rá?? A proktológus kétszer is felírt benzocainosat, csak az ideig-óráig szüntette meg a fájdalmat. A reparon és sperti termékeket kerülöm (nekem nem hatásosak). Tudna valaki megfelelőt ajánlani? Előre is köszönöm!

 

Cinkefej Creative Commons License 2014.02.28 0 0 5264

Rendben! Köszi :-)

Előzmény: bonap arte (5263)
bonap arte Creative Commons License 2014.02.28 0 0 5263

Biztosan műt ambuláns módon is. De egészen biztosan megmondja neked, hogy a jelen esetben melyik megoldás a legbiztonságosabb a gyógyulásodat illetően.

Ha írsz neki akkor pontosan közöld a tényeket, ilyen esetekben nincs szemérmesség.

Előzmény: Cinkefej (5262)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.28 0 0 5262

Örülök, hogy ezek után ajánlod nekem is! Ambulánsan is műt gondolom?!

 

Írok neki e-mailt, amint kapok választ, megírom neked is!

Előzmény: bonap arte (5261)
bonap arte Creative Commons License 2014.02.28 0 0 5261

Igen...engem decemberben műtött két súlyos fokozatú vérző aranyérrel. Nagyon jól sikerült a műtét. Nekem is úgy ajánlották többen.

Előzmény: Cinkefej (5260)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.28 0 0 5260

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget! Írok e-mailt és megkérdezem, milyen lehetőségek vannak. (Nagyon elkeseredtem ugyanis és tenni kell valamit sürgősen!)

Téged is ő kezelt?

Előzmény: bonap arte (5259)
bonap arte Creative Commons License 2014.02.28 0 0 5259

Én itt lakom az osztrák határnál és minden egyéb ok nélkül elutaztam volna pestre egy ilyen műtéthez. De még távolabbra is ha találtam volna megfelelő szakembert. Pest-Óvár 170 km. Én a te helyedben felvenném vele a kapcsolatot LINK . TB kártyára dolgozik és szépen.

Előzmény: Cinkefej (5258)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.28 0 0 5258

Jajj de kedves és aranyos vagy! Budapesten élek ez a gondom!

 

 

Itt olyan szak(barbárok)emberek vannak - tényleg tisztelet a kivételnek! -, hogy csak a pénz még akkor is, ha épp ügyel a kórházban....:-(( És meg is van az eredménye sajnos :-( A mostani bajomhoz újabb pénz kell, aztán újabb orvost kell keresnem aki tud valóban segíteni....ördögi kör!

Előzmény: bonap arte (5255)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.28 0 0 5257

Köszönöm Doktor Úr a válaszát! Az oldalain már rég túl vagyok, még a baj kezdete előtt jártam ott és megtetszett, hogy ilyen "hangnemben" beszél erről a kellemetlen dologról :-) 

 

Okosabb mondjuk nem lettem, de igyekszem orvost felkeresni ezzel. (Most sajnos egyéb dolgok is vannak, azokat kell orvosolni.)

 

Köszönöm!

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (5256)
bonap arte Creative Commons License 2014.02.27 0 0 5255

Megkérdezhetem, hogy hová valósi vagy megyeileg? Győr-Sopron megyében Mosonmagyaróváron a kórházban tudnék ajánlani egy ottani főorvost aki rendbe tudna tenni. 

Előzmény: Cinkefej (5254)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.27 0 0 5254

Tisztelt Dr. Bánfalvi Péter!

 

 

Lehet nem tudom leírni a problémám, de megpróbálom és remélem meg is érti a Doktor Úr!

Tavaly novemberben - ambulánsan - eltávolítottak egy külső és egy belső aranyeret. Sokat olvasok arról, hogy varratok esnek utána le, nekem semmi ilyen nem történt utána. Lehet valami egyéb módszerrel távolították el az aranyeret?! Ezután egy hétre egy szőlőszem nagyságú vércsomó (nem tudom a pontos meghatározását) keletkezett, amit az orvos megmetszett, kinyomott (gondolhatja milyen kellemes volt a gyógyulás mellett ez az újabb beavatkozás), ám egy hétig alig láttam a fájdalomtól, hiszen az újra és újra megtelt vérrel.

Az elmúlt napokban ismét fáj az aranyerem és vérezget is székeléskor. Ez utóbbi sajnos azóta sem rendeződött. (Gyermekkorom óta ez a probléma létezik.) Illetve egy pici, nem is csomó, hanem valami kis hegyes-vég-szerű maradt hátra még novemberről és az fájdogál. A fenekem esztétikai részéről nem beszélnék, mert nem is értem, hogy a műtét után ott maradt bőrdarabnak mi a jelentősége?! Mert az fel nem szívódik, csak ott fityeg és amellett meg van az a kis hegyesvégű akármi.

A kérdésem az, hogy ez a jelenség ez egy újabb aranyér kezdete vagy már megléte? Külső, belső? Vagy ez mi lehet? Hogy ennek már soha nem lesz vége ezt kezdem elhinni....:-(

 

Bízom benne, hogy megértette mit próbálok leírni és tud is választ adni a Doktor Úr!

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.24 0 0 5253

Nagyon szépen köszönöm a valaszt, a helyzet mara lényegesen jobb, ha nem is tökéletes :-)

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (5246)
thomas_the_tank Creative Commons License 2014.02.24 0 0 5252

Sziasztok!

 

Manapság elég ritkán járok errefelé, de gondoltam írok egy rövid féléves helyzetjelentést: talán emlékeztek, tavaly augusztus elején volt Longo műtétem. Nekem a műtét után 2 napig volt egyre csökkenő fájdalmam (a 100-as slálán kb. 50-60 volt a max. az első napon), a 3. naptól fájdalommentes voltam és már a kertben sétálgattam. Az 5. napon volt az első székletem és kb. 2 hét alatt ez is teljesen rendeződött. Biztos ami biztos csak egy hónap után kezdtem újra sportolni. Így félévvel a műtét után is teljesen rendben van minden, egyelőre nem jelentkeztek a "kiújulás" jelei, remélem ez így is marad örökre. Összesen annyi változás van a műtét előtti helyzethez képest, hogy esetenként minimális inkontinencia kép fel, ami korábban soha nem volt, de mindezzel együtt teljesen elégedett vagyok. Minimális fájdalommal és kieséssel sikerült megoldani a belső aranyeres problémámat.

 

hunyadis18 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 5250

Azt szeretném megtudni, hogy a  Depersolonos kúp azonos -e a Solu-medrolos kúppal, vagy ha nem mi a különbség a kettő között? Ez a két kúp belső aranyér kezelésére használatos??

Cinkefej Creative Commons License 2014.02.17 0 0 5245

varázsdió krém - most néztem meg

Előzmény: Cinkefej (5244)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.17 0 0 5244

Én akkor mentem orvoshoz, amikor már annyira lüktetett, hogy ülni, aludni, lépni sem tudtam. Nekem nem vérzett csak kint volt és fájt amikor vécéztem. Kinek milyen a fájdalomküszöbe....én bírom a fájdalmat, de ezt már nem bírtam.

Előzmény: Törölt nick (5241)
Cinkefej Creative Commons License 2014.02.17 0 0 5243

Én is így gondolom, nem sok kence van erre! Talán a diólevél krém picit tud segíteni, herbáriában, bioboltban kapható (Nekem ez ha nem nagy a baj, szokott segíteni.) De jobb ha mielőbb látja szakember és hamar túl lehet ezen lenni.

Előzmény: Törölt nick (5241)
3x_ Creative Commons License 2014.02.17 0 0 5242

Orvosmentes megoldás nincs, csak a mesekönyvekben, meg az ezotériában.

Előzmény: Törölt nick (5241)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.17 0 0 5241

Sziasztok, tudnatok nekem segiteni?

Egyszer mar volt aranyerem, ami par napig tarto zavaro, viszketesszeru erzesben ki is merult. Most viszont pentek ota olyan, mintha borotvapengen ulnek, nem mulik, nem javul, nagyon-nagyon faj es van egy kis dudor is, ami tudom, hogy sajnos velejaroja a dolognak, de iszonyuan faj es zavar. Nem verzik. Tudnatok valami bevalt modszert ajanlani, ami gyogyszer- es orvosmentes (kulfoldon elek es elso korben elkerulnem a nagyobb kiadasokat), illetve mi az a pont, amikor orvoshoz kell menni ezzel? Lehet, hogy hulye kerdes, de ugy erzem, hogy nagyon jol esik neki a hideg, szabad "jegelni"?

Ne haragudjatok a bugyutasagomert, de en sosem gondoltam, hogy egy fenek ennyire tud fajni :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!