Keresés

Részletes keresés

dridy Creative Commons License 2009.11.16 0 0 3289
Sidi
Előzmény: dridy (3288)
dridy Creative Commons License 2009.11.16 0 0 3288

Mindkét félnek igaza van valamilyen formában.

Nem tenyésztőtől vettem kiskutyát, mert akinek szimpatikus volt a tenyészete az pont csak többszínű spanit tenyésztett, nekem arany vagy black and ten volt az álmom.

Egy távoli ismerős család első almából vettem kölyköt, mert egyszerűen bizalomgerjesztőek voltak már ami a kutyáikkal való bánásmódot, felelősségérzetet illeti. Tudtam, hogy törzskönyves, gyönyörű kutyák, 3 évesek, és nem akarják agyonpárosítani őket.

Nem láttam még közelről előtte spánielt, nem tudtam milyennek kell lennie egy szép spani kölyöknek, de hatalmas mákom van vele, mert gyönyörű, egészséges, az állatorvos is nagyon dícséri. Mostmár tudnám, mit kell rajta nézni...

7 és fél hónapos, de a kutyaiskolában már nincs keresnivalónk, már csak buliból járunk, mindent tud amire itthon szükség van. Sőt, megtanulta a "tarhál", "puszit" szavakat :-), illetve leteszem a kajáját, 2 méterről nézi és csak akkor kezd enni ha azt mondom: "ehetsz!" . Ez azért nagy szó, mert írtam az elején itt is, hogy mekkora falógép...

És 15000 Ftért vettem, vagyis ez az ár nemcsak a szaporítóknál van, hanem a nem nyerészkedésből, családban,szeretetben felnőtt kutyák gazdáinál, noha nincsenek agyonszűrve.

Mellesleg csatolok egy képet, mindenki olyan büszkén felrakja ide a spanija képét. A legtöbb csak "spániel alakú", de nem fajtiszta...Ehhez képest itt most a pedigreeről megy a vita. Pl mikor soknak szőke haja van, meg a testén is ilyen fehéres rackajuh szerű valami, hát borzalmas. Meg a kék szemű állat, mert kék szemű spániel nincs!!!

 

Előzmény: panettone (3287)
panettone Creative Commons License 2009.11.15 0 0 3287

Mégis miben értünk egyet?

Van egy spanid akinek eddig a neve sem derült ki- de igény szerint tudsz adni tk-et...

Talán még 3 éves sem múlt de ha jól éretettem a hszeid akkor ez a 3. alom...

Nálad mennyivel kapok többet a pénzemért?  Kapok garanciát, hogy a kicsi nem lesz idegbeteg, dp-s, vese vagy szembeteg?

Ne vedd légből kapott kötekedésnek, de van is egy beteg kutyám és láttam is már hasonló spanit az elmúlt néhány évben. Nem annyira az ár számít sokkal inkább az hogy olyan kutyát kapjak akinél a fenti problémákat a tenyésztő már a megszületése előtt megpróálja kiküszöbölni. Ha csak 25 ezret szánok egy kutyára akkor inkáb örökbefogadok, vagy vigyázok a pénzemre és veszek akkor ha már meg udok fizetni egy hozzáértő tenyésztő által világra segített kiskutyát.

Előzmény: Sullc (3285)
dridy Creative Commons License 2009.11.15 0 0 3286

Sziasztok!

Nem pont ide kéne írnom, de hátha vagytok még velem akik cicát tartotok a spani mellett...

Szóval van 300 Ft-s Purina One kuponom, 2 db Corás, 2 db Tescós, 2 db Spar ill. Kaiseres. Szívesen elküldöm valakinek ha igényt tart rá és ad egy postacímet.

dridy86@gmail.com

Sullc Creative Commons License 2009.11.15 0 0 3285
Panettone-nak!

Nos teljesen egyet értek! Szerencsére minden rendben ment az ellés folyamán! Csak azért kérdeztem rá a dologra mert kicsit idegesít az hogy vannak olyan emberek akik teljesen lehúzzák az árakat holott ez nem olyan "termék" amire tescos akciókat lehet kiírni! A legnagyobb veszélye ennek az ( legalábbis szerintem) hogy sokan beijednek és ők is 15-ért árulják a kölyköket és mint a H1N1 ez is szépen elterjed és egy taliga sz...-ért is lehet majd fajtatiszta kutyát venni.....

Örülök hogy nem csak engem idegesít a dolog.....
Sullc Creative Commons License 2009.11.15 0 0 3284
Eladó egy arany színű szuka egy black and tan kan egy fekete szuka és 2 fekete kan fajtatiszta Angol Cocker spániel kiskutya! Ma születtek és December 21. körül vihetőek el. Vágott farkúak, oltási kis köny, féreghajtás, és az első oltás is beadásra kerül. Törzskönyv nélküliek de igény szerint kapható az is! Képet e-mail-ben küldök ha kell!
panettone Creative Commons License 2009.11.14 0 0 3283
Helló! A nevem Füge, gazdit keresek- talán Téged. Ha szeretsz labdázni, hagyod hogy segítsek a házimunkában- erősségem a hypo bontás és nem bánod ha a cockered egy cseppet gyagyás... Szóval ha van lasztid, hypod de nincs hozzá kutyád nézz be hozzánk: http://users.atw.hu/spanielsos/fuge1.htm vagy hívd a 06309983947-et és kérd Fügét...azaz engem.
Jegkoko Creative Commons License 2009.11.13 0 0 3282

Jó estét!

Szeretnék érdeklődni, hogy tud e ajánlani nekem valaki egy jó kutyakozmetikust Érd környékén?

Aki szép Spániel fazont tud nyrni!

Köszönöm!

panettone Creative Commons License 2009.11.13 0 0 3280

 

http://users.atw.hu/spanielsos/kepek/selly/sdc10153.jpg          
Egyszer már sikerült! Megtennétek még egyszer? Selly kutyusunk sokak reggeli kávéjának az árából átesett egy műtét sorozaton, most egy újabb kihívás előtt áll! Mi megtesszük ami tőlünk telik, egyedül az anyagi lehetőségeink végesek. Ha Ön és esetleg még néhány kollegája lemondana egy kávé áráról mii itt várjuk: Futrinka Egyesület 10404089-49575251-57561000 számú bankszámlája SPÁNIEL SELLY megjegyzéssel.és hálásan köszönjük Selly nevében. Sellyért összefogásban a : http://www.spanielsos.hu és http://users.atw.hu/spanielsos/selly.htm .

panettone Creative Commons License 2009.11.13 0 0 3279

Szia, ha már így telibetalált a kérdésed akkor visszakérdezhetek?

Mi fért bele abba a 25.000.- forintba? 

Mert ha nem is lovagolunk a törzskönyvön, bár mint tudjuk nekünk is van okmányunk amivel igazoljuk ki  fia borjai vagyunk és nem kavarunk a rokonainkkal. Akkor kiskutyánként a za pár ezer forint sem olyan nagy kiadás? De akkor vegyük a chipet , az oltásokat a féreghajtókat, a kölyök tápot. Remélhetőleg a mamakutya komplikációk nélkül világra hozta a kicsiket, és ha nem akar az ember kiszúrni a leendő gazdikkal akkor fedeztetetés előtt szűr: szemre, vesére és dp-re.

Számolt valaki?  van egy olyan érzésem, hogymár elhagytuk a 25ezter is jócskán.

Most akkor hogy is van ez? Én is kiváncsi lennék.

Előzmény: Sullc (3278)
Sullc Creative Commons License 2009.11.13 0 0 3278
Sziasztok!

Megtudja valaki nekem mondani hogy miért adják sokan 10-15 EFT-ért a kis spánieleket? Én a nyáron 25.000-ért adtam el a kölyköket! Sokan most is ennyiért adják, de vannak sokan akik mélyen áron alul! Jöhetnek a vélemények...
jewel1979 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 3277
:))))) Nagyon-nagyon-nagyon tündéri! :)
Előzmény: tomi_stern (3276)
tomi_stern Creative Commons License 2009.11.12 0 0 3276
Tesók
panettone Creative Commons License 2009.11.09 0 0 3275
http://users.atw.hu/spanielsos/kepek/cha/cha2.jpg    Helló, Charlie vagyok. Megfordultam pár helyen életemben, jelenleg a Tököli menhely szépfiúinak számát gyarapítom, közben várok Rád! Ha végre észrevennéd, hogy én vagyok a világ egyik legmókásabb, legéletrevelóbb csoki lókötője akkor hívd a 06209577181-es számot vagy less be ide: http://users.atw.hu/spanielsos/charly.htm
panettone Creative Commons License 2009.11.08 0 0 3274
Dió vagyok, és nem véletlenül kaptam ezt a nevet, okoztam némi fejtörést az ideiglenes mamimnak, de tisztáztuk a helyzetet és szernte indulhatok a gazdikereső olimpián. Itt olvashatsz rólam: http://users.atw.hu/spanielsos/dio.htm és ezen a számon érdeklődhetsz 06309983947. Hidd el Neked én lennék a tuti befutó
martigi Creative Commons License 2009.11.07 0 0 3273

Segítséget kérnénk Selly spánielünk állatorvosi költségeinek előteremtéséhez

 

http://gallery.site.hu/d/9455444-2/coco_058.jpg

 

Selly, az idősödő spániel szuka 2009. májusában került a gondozásunkban, pofiján egy daganattal. Azt akkor megoperáltattuk, de sajnos Sellyn az elmúlt időszakban is több beavatkozást kellett végrehajtani, illetve a jövőben is vár még rá néhány. Az elmúlt héten eltávolították a nyirokmirigyét, alapos orvosi kivizsgálás előzte meg a döntést, most várjuk a szövettan eredményét. Bizakodunk, hogy ne rákos megbetegedésről kelljen majd beszámolnunk. Sellynek mindkét oldalon el kell továbbá távolítani az emlőtelepeit, szintén daganatok miatt.

 

Az állatorvosi költségek várhatóan 100-150e Ft-ra rúgnak, ezt sajnos nem tudjuk máshogy előteremteni, csak ha a támogatók segítségét kérjük.

Minden kis összeggel közelebb jutunk ahhoz, hogy vállalásunknak megfelelően biztosítani tudjuk Selly számára a megfelelő ellátást, kezelést.

 

Az adományokat a Futrinka Egyesület K&H Banknál vezetett 10404089-49575251-57561000 számú bankszámláján tudjuk fogadni. Kérjük, hogy a megjegyzésben tüntessék fel: spániel SELLY.

 

Ha pénzösszeggel nem tud Selly műtétjéhez hozzájárulni, nézzen körül otthonában. Ha van új vagy újszerű, de használt, elárverezhető tárgy, amit fel tudna ajánlani, vegye fel velünk a kapcsolatot az info@futrinkautca.hu e-mail címen. A spániel fajtamentés támogatására felajánlott adománytárgyakat egy internetes aukciós portálon elárverezzük és a befolyó összeget az állatorvosi költségek rendezésére fordítjuk.

 

Köszönjük!

 

http://gallery.site.hu/d/9222215-2/SDC10157.JPG

panettone Creative Commons License 2009.11.05 0 0 3272

Üdvözlöm! Málna vagyok -vagyis egy ideje ez a nevem. Amúgy egy abszolút kortalan és hontalan gazdikereső, angol cocker spániel hölgy lennék. Erről és egyéb jó tulajdonságaimról bővebben itt olvashat: http://users.atw.hu/spanielsos/malna.htm illetve itt érdeklődhet: 06309983947. 

panettone Creative Commons License 2009.11.04 0 0 3271
Helló, a nevem Mandula piciny, fekete amerikai cocker fiúcska vagyok. Ha megállnál egy percre bemutatkoznék, itt: http://users.atw.hu/spanielsos/mandula.htm Szerencsére nem emlékszem hogyan lettem gazdikereső azt viszont tudom, hogy most magasabbra tettem a mércét. Ha tennél egy próbát velem keresd Spancit a 06309983947-es számon.
szpsz911 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 3270
Gratulálok. Fotót láthatnánk?
Előzmény: pujaro (3268)
Móki 07 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 3269
pujaro Creative Commons License 2009.10.25 0 0 3268
Sziasztok,üdvözlök mindenkit!
Ma egy hete vagyok spániel tulajdonos, most 9 hetes és kisfiú, egy pár jó tanácsot szívesen fogadnék.
Jó éjt mindenkinek, majd még írogatok csak most találtam rá a fórumra és már fáradt vagyok, nem tudnák kérdéseket fogalmazni.
sziasztok,
panettone Creative Commons License 2009.10.14 0 0 3267
Mandy a gazdikereső amerikai cocker-nagyon-mix kislány rendelkezik 6 hónap élettapasztalattal és két oltással valamint olyan lenyűgöző pillantásokkal hogy azokról utcákat lehetne elnevezni. Egyedül gazdija nincs, hogy elindulhasson a gazdikeresők versenyén. Egyenlőre ivartalanításra vár addig ideiglenes befogadót de még inkább vérleges gazdit keres. Képei: http://gallery.site.hu/u/marcsi_oroszfreemail_hu/kutyak/Mandy/ tel: 06309983947
panettone Creative Commons License 2009.10.11 0 0 3266

 

 Picit rozoga, angol öregúr keresi az ő családját. Ernestonak nincsenek nagy elvárásai: valaki legyen a közelében,süssön a nap és illatozzon a grillcsirke. Ennyi kell neki a boldogsághoz, cserébe órákig lehet gyönyörködni benne, naphosszat lehet simizni és idúnként figyelmesen végig hallgatja a gadit. Ha felkeltetteérdeklődését akkor keresse fel a : http://users.atw.hu/spanielsos/ernesto.htm oldalt vagy hívja a 06309983947-es számot.

Rencsa-baba Creative Commons License 2009.09.30 0 0 3265
Szia!

A köhögéssel kapcsolatban inkább állatorvost kérdezz,mert lehet hogy most még csak igy köhög,de később komolyabb is lehet!Hát ilyen hirtelen felébredéssel még nem találkoztam,de lehet rosszat álmodik!Az enyém pl ugat álmában,na meg horkol néha,de akkor nagyon!:-)
Előzmény: Jázmin09 (3264)
Jázmin09 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 3264
Köszönöm szépen a segítséget.
Ma végre a pelusra ment 2 x is. 1 x mellé ment, de ez benne van a pakliban. Jól megdícsértem és kapott juti falatot.
Lenne még egy kérdésem. Ti tapasztaltátok azt a spaninál 8 hetesen, hogy alszik hirtelen felijed és elkezd röfögni, mint egy kismalac? Igaz egy picit köhög is kb 4x-5x egy nap! Nem rossz a kedve a cicát ezerrel kergeti és eszik rendesen. Ebben az esetben mit javasolnátok???? Elképzelhető, hogy megfázott???
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.09.29 0 0 3263
Szia!

Hát én nem használtam semmi ilyet,mert nem piszkitott rá!A lényeg hogy sűrűn legyen kivive és ha pisil vagy kakil mindig meg kell dicsérni!Esetleg valami kis juti falatot adni neki!Hatékony,az én kutyám hamar megtanulta igy!Bár szólni nem szólt,csak nagyon követte az embert és ha ugy volt ment az ajtó irányába!De mondom legalább óránként ki kell vinni,mert ilyen kis korban sokszor pisilnek!,De lehet hogy másbnak más módszere is van,nálam ez vált be!
Előzmény: Jázmin09 (3262)
Jázmin09 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 3262
Sziasztok,

Én egy új tag vagyok és a segítségeteket vagyis a tanácsotokat szeretném kérni 1-2 dologban.
5 napja kaptam egy Spani babyt. Most 8 hetes.
Az első 2 nap nem volt igazán probléma. Azt hittem minden sinen van. Szépen rájárt az újságpapírra. Végig aludta az éjszakát. Harmad nap aztán beindult a gépezet. Ajánlották nekünk, hogy újság helyett használjunk kutya pelenkát, higénia szempontjából is előnyös. Ugyanoda helyeztem ahová az újságot. Az Istennek nem akar rájárni. Inkább a szobai szőnyeget célozza, de ha észreveszem rögtön ráteszem a pelenkára. Próbáltam azt is, hogy a pelenkát átitatom, de semmi. Szétszedni cafatokra és utána rajta aludni azt annál inkább. Megpróbáltam, hogy a pelenkát lefedtem újsággal, de ez sem vezetett semmire.
Esetleg ti mit tanácsoltok mit lehetne ez ügyben tenni???
szpsz911 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 3261
Ez volt ma.
andika0086 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 3260
Kicsikémnek bepirosodott a szeme alatt... huzatot kaphatott? ..
Rita79 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 3259

Sziasztok!

Szolnok közelében (100 km-es vonzáskörzetben) keresek eladó kan, aranyszínű kölyökspánielt! ha valaki tud segíteni, kérem írjon nekem!

Köszönöm: Rita 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!