Keresés

Részletes keresés

Hirsch Imre Creative Commons License 2009.08.02 0 0 4195
A lágy esővíz öntözésre a legjobb,ne szabadulj meg tőle,próbáld meg hasznosítani!
Előzmény: P][G (4192)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.02 0 0 4194
Attól függ ki mivel hogyan miből csinálja. kétszáz tól ötszázig nem lepődnék meg semmin sem.
Előzmény: elham (4191)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.02 0 0 4193
Sok értelmét nem látom. Előbb utóbb el fog iszaposodni és nem fogja elnyelni. Sőt az sem biztos hogy egyeltalán nyeli a kút a vizet. Végül de nem utolsó sorban hagyni kéne tisztán azt a vízadót mégis csak. Az még belefér hogy a hőszivattyús rendszer tiszta kútvizét visszanyomod de a trutyit mégse kellene azért. Mert ugye por madár ürülék és ez az van bőven a tetőről lecsorgó esővízben is.
Előzmény: P][G (4192)
P][G Creative Commons License 2009.08.02 0 0 4192
Sziasztok!

Kérdésem a következő:

Fúrt kútba be lehet-e kötni az esővíz-elvezetést?

Válaszokat köszi...
elham Creative Commons License 2009.08.02 0 0 4191
Szép napot, sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy Csömörön ( állítólag 30 m mélyen van a víz) mennyibe fáj egy fúrt kút összes költsége- tokkal vonóval?
Elõre is nagyon köszönöm.
Cooperhead11 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 4190


ÜDVÖZLET !

Olvastam hogy érdekelt a béléscső lezárása,én a kép szerint csináltam,bevált.

Talán további érdekesség hogy a kútszövetet két cső közé szoritottam,müanyag csavarokkal rögzitve, a fúrás végén zártam le a 125mm csövet.

Üdv.
Előzmény: szaki212 (4164)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 4189

 

 

Helló !  Igen Sárbogárd -ról. Mi már többször találkoztunk a telephelyemen Alap -on.

 

            Üdv.  Freddy 4

Előzmény: Törölt nick (4188)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 4188

ferddy 4 

 

Nem sárbogárdról?

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 4187
Gyanus egybeesés :)
Előzmény: Törölt nick (4181)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 4186

freddy4

 

Szia végülis te fejezted be a földvári kutat? Az infókat köszönöm nagyon hasznossak. Elég macerás volt az a földvári gazda

Előzmény: Törölt nick (4180)
H3x Creative Commons License 2009.07.31 0 0 4185
Bentonit, Antisol?
Előzmény: kasztelo (4183)
Math-uska Creative Commons License 2009.07.31 0 0 4184
Miért akarsz tovább fúrni?
Előzmény: kasztelo (4183)
kasztelo Creative Commons License 2009.07.31 0 0 4183

sziasztok!

 

Fúrtam egy kutat házilag 40-es csővel, vízöblítéssel. az a gondom hogy 18 méternél eltűnik az öblítővíz és nem tudom pótolni olyan gyorsan nyeli a vízet, pedig még tovább kéne fúrnom 8 métert.

Ha tudna valaki segíteni megköszönöm.

 

lafee26 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 4182
sziasztok!

nekem egy segítség kellene...a környéken szoktam kutat fúrni, ám a legutóbbi furásnál elakadtam. 12 méternél a műanyag 200-as csö megszorul, sár fogja meg. 15 méternél már sóder van, víz pedig 16 méternél található. Kérlek ha tudjátok miért lehet ez válaszoljatok nekem e-mailben. a címem: lina1591@gmail.com
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.31 0 0 4181
Volt egy rendes főnököm aki Pomázon fúratott az Othello utcában és van háza Gárdonyban is. No ez lenne még egy jó sztori !
Előzmény: Törölt nick (4179)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.31 0 0 4180

 

Helló  B é l a !

 

Gárdonyban a partközelben 35  -  50 méter mély kutak vannak, a domboldalon pedig

65  -  80 méteresek. Ezt onnan tudom, hogy a  90 -es években az ott lévő Hotel -ok többségének én fúrtam az öntöző kútját.  Az a bizonyos Dunafőldvári kút, amelyet lefúrtál  95 méterig és abba hagytad, az végül is  160 méter mély lett, - és  520 liter vizet ad folyamatosan percenként. Ráadásúl majdnem pozitiv lett, mivel a nyugalmi vizszint csak  - 0,40 méter. Végül is nagyon boldog a  "Gazda", és örül a kútnak.

 

     Üdvözlettel  :   Freddy 4

Előzmény: Törölt nick (4179)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 4179

Lalibátyo

 

Köszi az infót, ha aktuális lesz a dolog akkor megkereslek.

Meg keresett egy régi megrendelő akinek Pomázon fúrtam, akkor még a hályogkovácsok bátorságával :) És, ha nem riadt vissza az áraktól, és vissza hiv akkor  pontosítom a címet, és újból infót gyűjtök, mert nem szeretnék úgyjárni mint egyszer Dunaföldváron.

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (4178)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 4178

Amit tudok azt hallomásból tudom nem az én tapasztalatom. 40 körül kell fúrni hogy stabil kút legyen legalább. A talaj különösebben nem nehéz agyagos. A kolléganőmnél mindkét szomszédban van jó víz a 40 es kutakban neki viszont nincs ami érdekes. Tavasszal garanciában állítólag 100 ig fúrtak hogy legyen vizük rendesen pedig nem "barkácsszakkör" volt a kútfúró csapat .

 Ha bevállalnál valamit a környéken dobj egy mailt !

Előzmény: Törölt nick (4176)
thomas enigma Creative Commons License 2009.07.30 0 0 4177
Kedves kútfúrók!

Kezdőként lenne héhány kérdésem a témában.
Eddig két kutat fúrtunk a társammal.

I.: 12m mély, 63mm, 6m szűrő, marosi homok. Iszonyatos mennyiségű vizet ad. Meg is lepődtünk, hogy ilyen jók vagyunk.
II.: 13m mély, 40mm, 4m szűrő, sóder. Adja a vizet, de nem tökéletes.

Szeged 20km-es körzetében dolgoztunk. Víz van bőven.
Az elejétől olvasom a fórumot. kb 700-nál tartok. Eddig a következő kérdéseimre nem kaptam választ.

Osztályozott kavics, homok, sóder a jobb megoldás?
Ha kevés a víz, hogyan lehet javítani a dolgon utólag?
Hogyan tudok öblítéses módszerrel kavernát kiképezni a végén?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 4176

üdv mindenkinek

 

Tudja valaki, hogy Gárdonyban milyen fúrtkutak vannak, és milyen a talaj??

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 4175

kútásás

 

igen

Előzmény: kútásás (4166)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4174

Igen a képek ! A lapkáról csinálok a fej nem publikus. Ha erre jársz megnézheted azért.

Szóval semmi garancia hogy anno a furat aljáig lement a béléscső, viszont a cement le fog menni a furat aljáig (hiszen addig dugod a csövet amin lenyomod, tehát a mennyiséget jól kell kiszámolni. Olyan sűrűre kell keverni mint a tejföl kb. ezt így leírni nem lehet. Viszont nagyon össze kell keverni mert a kőműves minőség ide kevés. Tehát ha van érzéked tudod ha nincs nincs, de ha a szivattyúd nem tudja lenyomni akkor bukta.

A dugózatlan béléscső sem fog sokkal mélybbre menni ha nincs jól megfúrva.

El tudok még képzelni olyan záró elemet amit csak lefelé lehet nyomni viszont felfelé nem tud jönni mert olyan a kialakítása. Gondolkozz !

Előzmény: szaki212 (4164)
erbe Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4173
Huszon...éve nem nagyon volt más lehetőség, mint a ruszki búvár (egyenesen a repülős tisztektől!!!). Akkoriban kevés ember szánt rá 60000.-Ft-ot a csőbúvárra, meg nem is annyit ért a 60000.-, mint ma. A legtöbb kút hajlandó volt elviselni, volt amelyik néhány óra, de akár fél óra szívatás után is letisztult. Jó esetben a ruszki búvár felér a kompresszorozás okozta igénybevétellel.
Amelyik nem viselte el, iszapolt, esetleg a szűrő ellenére is feltelt finom "fosó"homokkal, az más megoldást se tolerált volna.
Biztos, hogy a vibrációs szivattyúval hajlamosabbak a kutak a maszatolásra. Öntözéshez kis opálosság nem zavaró.
Előzmény: szaki212 (4169)
erbe Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4172
Huszon...éve nem nagyon volt más lehetőség, mint a ruszki búvár (egyenesen a repülős tisztektől!!!). Akkoriban kevés ember szánt rá 60000.-Ft-ot a csőbúvárra, meg nem is annyit ért a 60000.-, mint ma. A legtöbb kút hajlandó volt elviselni, volt amelyik néhány óra, de akár fél óra szívatás után is letisztult. Jó esetben a ruszki búvár felér a kompresszorozás okozta igénybevétellel.
Amelyik nem viselte el, iszapolt, esetleg a szűrő ellenére is feltelt finom "fosó"homokkal, az más megoldást se tolerált volna.
Biztos, hogy a vibrációs szivattyúval hajlamosabbak a kutak a maszatolásra. Öntözéshez kis opálosság nem zavaró.
Előzmény: szaki212 (4169)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4171
A dugózásról annyit hogy valóban nem szükséges minden esetben ami a talajviszonyoktól függ. Homokban sóderban laza talajban kötelező mert fel fog telni. Ha sóderozol akkor is le kell zárni.  Tehát jobb ha van dugó mert abból nem lesz baj sosem. Amúgy ha rendesen tudsz fúrni le fog menni dugóval is a cső. Annak nem megy le aki lezavarja a kétélű fúróját amit szinte úgy kell majd feltépni és már rakná is a csövet, és ha játék szivattyúkkal öblítesz többnyire ez is van. A fúró ugyan lemegy de a furadék nem fog feljónni így nem lesz helye a béléscsőnek. Persze az is megtörténhet hogy beomlik a furat csövezéskor és még van pár dolog ami megbonyolítja. Ezért is csinálja néhány ügyeskedő hogy jóval kevesebbet csövez mint amit fúr nem dugóz és még be is dumálja hogy ez milyen jó így. No ezekből szoktak lenni a beragadt szivattyúk és elapadt kutak többnyire.
Előzmény: szaki212 (4169)
erbe Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4170
Hogyne! Nem is egyszer.
Általában elég 2-3 m beszűrőzött cső. Ott a víz, csak kicsit lejjebb!
Nem húzom fel a csövet a felszínig, csak épp a fenék fölé. Beleállítok horganyzott lemezből vagy műanyagból tölcsért, hogy a ruszki búvár beletaláljon. Ezeket úgyis csak öntözéshez használják. Volt ami hamar kitisztult, de volt, ami soha nem is fog. Ásott kútként is homályos volt a vize.
Előzmény: kútásás (4166)
szaki212 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4169
Tudomásom szerint nem mindenhol szükséges ledugózni. Ahol a talajviszonyok olyanok (ismerni kell rendesen a környéket), ott nem kell.

De szerintem nem "egészséges" megoldás nyitva hagyni. Számtalan emberke írt már ide, hogy töltődik fel a kútja homokkal, meg hogy beragadt a szivattyúja a bejövő homok miatt.

Lalibátyó és a többi szaki, kíváncsi leszek Ti mit mondtok.


Még vmi. Sokat olvastam már (néha mindig bedobja vki a témát; a válasz jogosan: olvass vissza), hogy az orosz "csettegős" búvár nagyon nem jó választás. De semmilyen membrános búvárszivattyú sem? Csak a centrifugál?
Előzmény: dpek (4168)
dpek Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4168
Az enyém se, és már több mint 1 éve tiszta víz jön, a szívócső az aljától kb. 40-50cm-re van.
Ha leengedem akkor persze felkapja a homokot.
Előzmény: zsuzska60 (4167)
zsuzska60 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4167

az én béléscsövem sincs ledugózva

 

Előzmény: szaki212 (4164)
kútásás Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4166

Üdv !

 

Csinált már olyat valamelyikőtök, hogy a kiszáradt ásott kút belsejében alakított ki fúrt kutat, vagyis annak aljától fúrt és csövezett tovább, hogy ne kelljen mégegyszer a 15-20m-t kifúrni ? Persze a csövezés a végén az ásott kút tetejéig érne, csak a fúrás megkönnyítéseként használnánk ki a már amúgy is adott lyukat. 

Van-e erre megoldás ? Oli

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!