Keresés

Részletes keresés

kiskivancsi1 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1843

5 es fel perc nem rossz egy nyugdijastol!:) ennyi ido alatt a 8 eves lanyom is megtalalna!:)

Megbuktal!

Előzmény: Törölt nick (1840)
kiskivancsi1 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1841

Latod milyen egyszeruen lebuksz! :)

Előzmény: Törölt nick (1837)
kiskivancsi1 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1839

Ezt lokni kene kapasbol nyogdija baratom! Most keresed a neten? :)

 

Előzmény: kiskivancsi1 (1838)
kiskivancsi1 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1838

Hany szambol all a SS szam?

Előzmény: Törölt nick (1837)
kiskivancsi1 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1836

 

Social security szam nelkul eleg nehez lenne nyugdijat igenyelni, Csak szovegel

Előzmény: Antiponty (1832)
kiskivancsi1 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1834

Na vegre hogy rajottel,:) ez is csak egy illegalis aki hetkoznap gurizik valahol $7.50-ert aztan itt nevtelenul irogat, mert itt ugy erzi hogy valaki! Az ilyet ugy tudod alazni ha nem reagalsz a nyoszorgesere.

Meg egy ket hetig irogat aztan felrobban a felismerestol hogy itt is kudarcot vallott, mint az eletben!

Előzmény: Antiponty (1832)
Antiponty Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1832

Most mar teljesen vilagos hogy egy beteg emberke vagy, ugy hogy jo frocsogest ezek utan ha ez kielegit irogass csak de a kutya sem kivancsi rad, szanalmas csodtomeg!

 

En kerek elnezest mindazoktol akiket megzavartam azzal hogy, egy ilyen SENKIVEL folytatott uzengetest kenytelenek voltak vegig szenvedni, igerem a jovoben nem fog elofordulni tobbet!  

Előzmény: Törölt nick (1827)
beteg ez a világ Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1830

Szia Péter !

 

Volna egy kérdésem a hosszabb lélegzetű hsz-el kapcsolatban.

2 hónapja volt nálam (CA-Ventura) egy ismerősöm otthonról.

Nyilván melót keresett illegalként. Volt nemzetközi jogsija, elmentem(legalább ennyit segítek) vele a DRW-be, hogy csináltasson californiai jogsit és azt mondták, hogy már több mint 3 éve nem lehet illegaloknak jogsit szerezni.

Azt próbálta magyarázni a meka ügyintéző csaj, hogy ha lenne jogsija, akkor lehetne SSN-je,etc.

 

Mivel én sosem jártam utána(nem is  érdekel) ezeknek az illegal dolgoknak-csak tapasztalója vagyok-, nem igazán tudom,hogy mennyire volt valóságos az állítása.

Mondtam a srácnak, keressen esetleg egy bevándorlási ügynököt, az és ha többet tud segíteni mint én.

 

Viszont Te azt írod, hogy pár dolcsiért megszerezhető. Ez függ az államoktól ?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1820)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1829

ITT egy masik topic..itt beke van:) akkor nem kell nyitni...

USA - üzlet - zöld kártya?

Előzmény: Törölt nick (1828)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1828

Holnap nyitok egy forumot ,ami moderalahto lesz....

Beteszem majd ide a linket ha keszen van.

Előzmény: Rob_ (1823)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1826

Koszonom szepen.

 

En igy szamoltam a nyelvtudas nelkulit:

 

3000$ = 

 

- ejjel 2-6 ig ujsagozas elso honapokban 1 korzettel , heti 200 kesobb (par honap) 2-3 korzet, heti 4-500$

+nappal takaritas, heti 3-600$ , vagy ablaktisztitas ugyanaz a bevetel

 

ezek Zero angollal is mennek,ha nem tok buta valaki...persze eleinte tobb kellemetlen szitu is benn lehet,de aki belevag egy ilyen utba az ezzel szamolhat:)

 

De persze lehet maskepp is,de ahhoz kell az angol:)

 

reggel, este 20 perc kutyasetaltatas 2 X 20$

utanna,

ugyanez masik kutyaval,szinten 20 perc, 2X20 doli

 

tehat ez napi 2X 40 perc es 2400$/ honap

ehhez vagy nagy szerencse kell,vagy jo angol,hogy meg tudj ismerkedni azzal aki radbizza a kutyusat es van erre havi 1200 dolija...

na ha ez melle berakod az elozo melokat,akkor mar 5-6000$

 

(csak ujsagozassal is ossze lehet ennyit zsonglorkodni,de az sem hetkoznapi...tehat nem valoszinu,hogy osszejon annak aki csak ugy kijon....)

 

De azert nem irtam ezt,mert ez valoban hely fuggo es nem fog osszejonni mindenkinek csak azert mert kijon...

Ha ezt kicsit felturbozza,akkor egy luxus helyen megvan a havi 6-8000 csak kutyasetaltasbol... (es akkor az ember azt mondja,szarok a ket diplomamara:)) belefer:))

 

de ezt csak megemlitettem,hogy ilyen is van..de, nem ez az atlagos,hanem amit lejjebb irtam...

 

Nyitni kell egy uj forumot , ha itt nem ternek eszre az emberek,mert ezzel szokasos modon csak lejartajak magukat...minket , magyarokat...

Előzmény: Rob_ (1823)
romesz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1825

melyik honlapot szeretned?

Előzmény: Rob_ (1824)
Rob_ Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1824

Romesz, megtenned, hogy belinkeled a honlapot? Tudom, hogy mar megtetted de 10 perc visszakereses utan feladtam...

Rob_ Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1823

Jol osszeraktad gratula. Bar en eros alap angol nelkul senkinek nem tanacsolom, hogy elinduljon hacsak nincs itt valakije aki fogja a kezet, es a nyelvtudas nelkuli 3000e/ho felso limit is erosnek tunik de sok igazsag van abban amit irtal. Ami meg itt megy mostanaban... nem csoda, hogy a normalisak elszoknak, szoval ha tudsz vmi normalis forumot akkor ne titkold.

Előzmény: Törölt nick (1820)
Antiponty Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1822

Latom neked semmi nem szent, a szeptember 11-t is mocskolod? Baratom a tuzzel jatszol azt tudod?

(ip. cim) 

Előzmény: Törölt nick (1819)
Antiponty Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1821

Es milyen titkok tudsz meg basement lako? Gyere inkabb adok neked munkat es akkor ertelmesen toltod az eleted! Habar mire is tudnalak hasznalni? 

Előzmény: tfbmxx (1816)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1820

Kedves forumozok!

 

 

Tobben irtak privatban,hogy szeretnenek segitseget kapni az itteni elettel kapcsolatban.

Ezen okbol erre a forumra is felneztek,de kifordultak innen,az utobbi hetek esemenyei miatt.

 

Ertheto,vagy kevesbe ertheto okokbol ellentetek voltak itt koztetek,de nem lenne mod arra,hogy ezt az ellensegskedest befejeve,arrol szoljon ez a topic , ami a neve?

Csak par valasz annak a nehany fiatalnak, akik nekem irtak:

 

 

Tenyleg lehetetlen zoldkartyahoz jutni az USA-ban? :

 

-Van mod az USA-ban zoldkartyahoz jutni!

pl.:

-Hazzasag (nem kell feltetelenul kamu hazassag hozza)

-Cegnel valo elhelyezkedes utjan

 

 

 

Az amcsi csajok azonnal elhuznak ,ha kiderul,hogy illegalis vagyok? :

 

-Nem!!!! Akkor huznak el ha kiderul,hogy egy illegalis bunko vagy ,aki nem beszeli a nyelvuket!

 

 

 

Spanyol nyelv tudas elengedhetelen? :

 

Nem kell spanyol nyelven tudnod,ha beszelsz angolul es nem egy epitkezesen, vagy kerti munkan akarsz a betanitott hispanik munkas segedmunkasa lenni!

 

 

 

Valoban annyira erezteti a hatasait a valsag,hogy nem lehet munkahoz jutni?

  

Nem!!! A gazdasagi valsag valoban erezheto az USA ban is,nem is kicsit,de tavol van attol,hogy ne kaphass munkat!

A valsag kevesbe erzeheto a fekete munkakban es azok szamara sem jelent gondot,akik beszelik a nyelvet es rendelkeznek nemi paraszti esszel es atlagos inteligenciaval!

 

 

 

Konnyen kivagnak , ha illegalis vagyok?

 

Ez bizonyara szituacio es hely fuggo is... A deli allamokban ahol az illegalis munkasokkal szamolnak es nelkuluk felborulna a gazdasagi egyensuly, ott nem!!! Sot vannak bizonyos helyek ahol bele sem kothetnek abba,hogy lejart az ittartozkodasod...

Oly annyira szamolnak az illegalisokkal,hogy adot is fizethetsz es biztositasod is lehet illegaliskent.

Nagyban fugg attol is,hogy Te hogyan viszonyulsz az adott szituacioban, a veled szemben intezkedo hatosaggal.

 

 

Az hogy illegalisan tartozkodom az USA-ban attol meg kaphatok zoldkartyat?

  

Igen!!!

  

  

 

Mennyi penzt kereshetek meg realisan nyelvtudas nelkul?

 

Ez is nagyban hely fuggo es  a hozzaallastol is nagyban fugg.

Papirok nelkul,nyelv nelkul realisan 1000-3000 dollar kozott lehet keresni ugy ,hogy semmi illegalis dolgot nem teszel...takaritas,ablaktisztitas,ujsagozas,komuves,burkolo stb...ezek a tipikus magyar munkak. Ezek szinten helytol es szitutol fuggoen 10-25 doli kozott mozognak tobbnyire oradijban.

 

 

Nyelvtudassal mik az eselyek anyagilag!

 

Az elobb leirtak 1.5-2 szereset lehet realisan megkeresni, termeszetesen lehet tobbet es kevesebbet is,ez mar csak ember fuggo.

 

 

 

 

Lakas berles , vagy vasarlas arai?

 

Ez itt is ,mind mindenhol hely fuggo...egy azon varoson belul is hatalmas a diferencia,akar utca egyik fele es masik kozott!

talan nem tevedek,ha azt mondom,hogy havi 5-600 dollar alatt nem szabad otthonrol kijovoknek kalkulalni,hacsak nem allnak ossze tobben, de ugy sem sokkal lesz alatta...Szamolni kell azzal is ,hogy sok helyen a berleskor kernek : elso , utolso honapot es kaukcionak + egy honapot ,tehat 3 havit kell egybol letteni.....sok helyen ala kell irni minimun 1 evet a berlethez....ez fokozottan ervenyes azokra akik itt nem lenyomozhatok...Hangsulyozom ez is szitu es hely fuggo!

 

 

Auto vasarlas arai?

 

Szukos kezdesnek 1000 dollarra szukseg van,de itt is nagyok a szorasok...1000 doliert olyan autot kapsz,ami odafigyelest igenyel...

Ha nem akarsz szerviz fuggo lenni es nem a szerencsere hagyatkozni,akkor 3000 doli az ami utan mar korrekt es kulturaltnak mondhato autod lehet...

Ezek is kozelito adatok es szerencse fuggoek!

(nekem most van egy 200 dolis kocsim is, ami gyonyoru alapotban van,alig hasznalt es elmeny vezetni..de ez szerencse es utannajaras kerdese is)

 

 

 

Mennyibol jon ki a kaja?

 

Ez gyomor fuggo es ki mit hogyan bir, es meddig...

Ha nagyon nincs penz,akkor egy kinai leves 14 cent, 8 virsli 88 cent,cubai kenyer 1 doli, 1 gallon viz kb 80 cent....vagy Mexicoi gyorskajaldaban (taco bell) 99cent egy buritto

Egy kinai bufeben kb 8 doliert annyit eszel amannyit birsz...bufe tipusu...annyiszor szedsz ahanyszor akarsz...

 

 

 

 

Milyen papir legyen nalam,ha kijovok?

 

Ha zoldkartyat akarsz itt ,akkor szukseged lesz az utleveleden kivul a szuletestis anyakonyvi kivonatod,oltasi bizonyitvanyod hiteles forditasara.

Erdemes nemzetkozi jogsival kijonni es lehetoleg azonnal letenni itt a jogsit ami kb 20 doli es egy rovid teszt,aztan egy 5 perces rutin vezetes.

A zoldkartya koltsege kb 1300 doli. Lehet ennel tobb es picit kevesebb is...Ha nincs oltasi papirod akkor itt + vizsgalat + oltas (2-400 $)

ha nem beszeled a nyelvet es ugyved intezi az + 1000$ kb,de ez is szitu fuggo.

 

 

 

 

Ezek voltak azok a kerdesek nagyjabol amiket a napokban kaptam.

Az email cimemet levettem publikusrol,mert van sajat eletem is.

Ha itt valaki kerdez,kulturaltan,akkor igyekszem par szoban valaszolni.

 

A fent leirtak nem kepezik vita targyat,itt elek kint es sajat tapasztalataimat irom le!Mindehol ott van,hogy az arak es a lehetosegek  helytol , idotol, embertol fuggoen valtozhatnak!

Ezert azok akik mar most keszulnek megcafolni az itt leirtakat, azok valoszinuleg mas helyen elnek mint en,es mas lehetosgekkel, hozzaallassal,ertelmi kepesseggel rendelkeznek! Ez is lehet pozitiv es negativ iranyban is eltero,mint minden amit eddig leirtam.

 

Gyorsan par valasz ,ami kimaradt,mert nem tartozik ide a forumra ,de megis sokan megkerdeztek tolem:

 

-Nem foglakozom kiutaztatassal es munka kozvetitessel!!!

-Nem lehet nalam atmenetileg szallast kapni!!!

-Nincs kolcson penzem senkinek!!!

-Es igen,legalisan elek az USA-ban!!!

A hozzaszolasommal senkit nem akarok megbantani, mindossze azokan kivanok informaciot nyujtani akik ilyen es hasonlo kerdeseikre itt keresnek valaszt.

 

 

Tisztelettel

Peter

tfbmxx Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1817

ez egy ehenkorasz csoro segedmunkas=laborer helper

Előzmény: usamunka (1762)
tfbmxx Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1816

beluska ide www.publicrecords.com beirod first name : bela last name : kato es maris sirva szaladsz a nagy ignac-hoz . te laborer

Előzmény: pontyvadasz (1768)
Antiponty Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1815

Hagyd, kar az idot pocsekolni rajuk, arnyek rapszolgak, nev nelkuli senkik! Majd ossze szedi oket a bevandorlasi hivatal aztan go home! 

pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1814

Ha-Ha_HA, jol szorakozom rajtad. Jol nyomod a basement-bol!

Előzmény: Törölt nick (1810)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1813

Na igy mukodik ez, haldoklik a "nagy uzlet" van ido minden masra, csak tepjetek a szatok, addig se tudtok senkit lehuzni, atverni. Az illegalis csocselek meg bujkalhat tovabb! Ha-Ha-Ha!! 

 

Tovabbra is USAmunka = lehuzas, atveres!!!!

tfbmxx Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1812

mondjak hogy a 2 kezzel dolgozo prolit/parasztot idegesiti a nadragos ember . nadragos=diplomas ertelmisegi.butykos kerges kezet nezegeti es duhong az iroasztal lattan

tfbmxx Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1811

hallo nagy ignac ? bekaphatja !

pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1808

Na az ilyenekre szoktak volt mondani hogy nem csak magabiztos , hanem meg hulye is!

pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1807

Hat ha ragaszkodsz hozza van meg egy ket ismerosom, felhivhatom oket! Nem fog neheztelni a "fonok" hogy kiprovokaltad?

Előzmény: Törölt nick (1806)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1805

Igazandibol nem is az zavar, ugy keresi a kenyeret ahogy akarja, ahogy irta tudja mit csinal es valalja is a felelosseget erte. Inkabb az a stilus ahogy nyomja ezt az egeszet, ez az ami bicskanyitogato!

Ha csak egy kicsit hasznalna a tehetseget akkor radobbenne hogy, ha meghuzna magat es csendben csinalna a kis uzelmeit, akkor minimalisra csokkentene a bukas eselyet, de Mr. EGO-nak ez nem eleg.

 

De ugy vagyok vele hogy ha csak 1 embert sikerul lebeszelnem, mar megerte!

Előzmény: romesz (1803)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1804

Mire gondolsz? mit kene tennem?

Előzmény: Törölt nick (1802)
romesz Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1803

nem fog eltunni, 

az ilyen idonkent kulonbozo forumokon megjelenik es pecazik egy kicsit es aki hisz neki azt kihasznalja.

Előzmény: pontyvadasz (1801)
pontyvadasz Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1801

Azert az elgondolkodtato hogy, az USA munka kiscsapat eltunt mint Petofi a kodben.

Majd el felejtem, hat Kubaban nyaral a kiscsapat! En is oda mennek a nyar kozepen, 38 C fokbol a 45 C fokba, jo is az uborkaszezon utan!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!