Keresés

Részletes keresés

shane1 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 198

Mikor én néztem a hűtőket, akkor azt mondták, hogy az Electrolux az egyetlen amit még itt gyártanak. Vagyis tényleg talán könnyebb hozzá alkatrészt szerezni.

 

Szerintem azt mérlegeld, hogy kell e a no-frost (nekem kellett :-) ) és ezért cserébe lemondasz e arról az 50l-ről, vagy inkább legyen nagyobb, és néha le kell olvasztani a hűtőt :-)

 

 

 

off: megcsinálták garba a hűtőmet mindjárt kicseréltettem az ajtó tömítését is, ami mint kiderült ajtócserével jár, külön nem lehet :-) azóta viszont állandó a hőmérséklet a fagyasztórészben.

Előzmény: Elar (195)
Flanell Creative Commons License 2006.10.19 0 0 197

A Whirlpool hűtőnk ajtaja kb. 5 éves korában leesett, mert elrohadt a lemez.

Szerencse, hogy át lehetett fordítani, hogy másik irányba nyíljon, csak egy kicsit át kellett rendezni a konyhát.

Amúgy hűt rendesen.

(3 éves nincs a Whirlpool mosógép, és ma vettem észre, hogy rozsdásodik az ajtaja mellett.)

H_G Creative Commons License 2006.10.19 0 0 196
Szervíz és pótalkatrész biztosan könnyebben lesz az Electroluxhoz.
Előzmény: Elar (195)
Elar Creative Commons License 2006.10.19 0 0 195

Sziasztok!

 

Adjatok légyszi tanácsot.

2 hütő között nem tudok dönteni.

LG 359SQ   - 90eFt

Elektrolux ERB 3445 - 85eFt

 

Pro és kontra vélenényeim megvannak. Sok üveg lenne benne - ezért az elektrolux talán praktikusabb a palacktartó miatt. Mondjuk ha egymásra rakom sem baj.

Az Lg no frost, de kb 50L-rel kisebb.

 

Áramfogyi 270-350kW az ERB kisebb.

 

Melyik legyen??????

 

 

DMA Creative Commons License 2006.10.09 0 0 193
Szerintem a gyorsfagyasztást. Bekapcsolod, állandóan megy a kompresszor, hőfokszabályzótól függetlenül. Frissen telepakolva kell bekapcsolni 12-24 órára.
Előzmény: Wild_Bear (192)
cserella Creative Commons License 2006.09.28 0 0 191
de bizony !
Előzmény: H_G (147)
sun007 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 190
KSU 3920, nem "tekerős", hanem csak kijelzője van, meg nyomógombjai elöl.
Ja, és no frost.

Viszont, a szerelő után normálisan működött (erre mondta, hogy viszont bármikor lerohadhat), de aztán volt egy áramszünet, kb. hat óra tegnap előtt, és akkor is teljesen normálisan újraindult, nem csinálta a fulladozást és azóta is megy, ahogy kell.
Szóval, most reménykedek, hátha kitart még...
Előzmény: tibtak (189)
tibtak Creative Commons License 2006.09.27 0 0 189

Sun077 ha nem dobtad még ki a hűtőt, akkor írj egy típust, no-frost v. nem.

 

Ha nem no-frost, és a felső homlokfalon egy tekerő van amibe egy led van, akkor nem panel hiba kb.90%. Ez érzékelő hiba.

 

Ha no-frost, és nem indul a motor/kompresszor/ akkor teljesítmény electronika.

kb.:20000Ft

 

shane1 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 188

Lehet, hogy nekem van szerencsém vagy alkalmazok valami titkos kulcsmondatot, de én semmi rosszat nem mondhatok az LG ügyfélszolgálatról :-)

Lejjebb írtam, hogy ingadozott a hőmérséklet a fagyasztómban.

Írtam nekik egy levelet, mivel fél év után nem történt változás az ingadozásban, és talán két nap alatt kaptam választ, hogy hívjam ki a szakszervízt, mert valami érzékelőprobléma lehet. (Jó nem égett a ház, nem volt használhatatlan a hűtő, ezért annyira nem idegeskedtem)

Bejelentettem garszervízre, (itt ugyan volt gond, hogy a helyi szervíz a megbeszélt időpontban nem jött, de ezt szóvá is tettem, és orvosolták a hibát egy nekem megfelelő időpontban)

Az igaz, hogy az alkatrészre vagy 4 hetet kellett várni, ami ha használhatatlan lett volna a hűtő igen kellemetlen eset lenne) de ma szerelték be, sőt mondtam, ha már itt van, nézze meg a fagyasztó ajtószigetelést is, kiderült, hogy szigetelést cserélni nem lehet, kaptam egy új fagyasztóajtót.

Azt még nem tudom megmondani, hogy most megszünt e az ingadozás a fagyasztóban, mivel ma reggel cserélték ki, de én remélem. Jobban örültem volna, ha nem kell garszervízhez fordulnom, de a szerelő is azt mondta, LG hűtőkhöz ritkán mennek, nem szokott velük baj lenni.

Szóval az LG ügyfélszolgálattal nekem semmi gondom nem volt.

Előzmény: sun007 (186)
DMA Creative Commons License 2006.09.24 0 0 187
Igen, én is olvstam azt a homáros cikket :-). A szervizek hozzáállása tragikus itt nálunk, talán egyszer megváltozik. Szokott lendíteni a dolgon ha az anyacég képviseletének írsz levelet, nálam Sony-val bejött. Ha hatévente nem is de tízévente szerintem érdemes ilyen dolgokat cserélni, változik a technika, lehet, hogy a villanyszámlán megspórolod a különbözetet újabb tíz év alatt. Nomeg akkor talán még vissza is jön valami az árából.
Előzmény: sun007 (186)
sun007 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 186
Hát, én meg nem szeretnék 6 évente ennyi pénzért mindig új gépet venni. (újonnan is 140ezer körül volt, mint most), ezt meg kidobni a szemétre....
Pláne, mivel nem arról van szó, hogy javíthatatlanná amortizálódott volna, sőt, van utánkövető modellje, ami -legalábbis látszólag,- szinte egy az egyben megegyezik a miénkkel, hanem arról, hogy jelen pillanatban nincs alkatrészük és azt sem tudják, mikor lesz....
Mint kiderült, az alább emlegetett 66-ban vett igazi svéd Electrolux soha nem látott szerelőt, sőt még most is működőképes anyosóméknál, igaz, vagy 5 éve nem használják, csak hébe-hóba.
De, mégegyszer: nem az bánt, hogy szervízelni kell, hanem, hogy bizonytalan ideig nem tudnak alktarészt biztosítani + az egész hozzáállás.
De, ez utóbbiról tudom, hogy lehet, hogy más márkáké is ugyanilyen, csak azt épp nem ismerem (az LG szervízéről, ügyfélszolgálatáról pl. olvastam már a Homáron, hogy tragikus)
Előzmény: DMA (183)
sun007 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 185
Ma csináltunk egy fizikai kört is, a net után, és találtunk egy Whirlpoolt is (amit vagy azért, mert béna voltam, vagy, mert tényleg nem volt rajta, a gyártó weblapján sem láttunk).
Ha eljutunk oda, hogy cserélni kell, valószínűleg ez lesz.
De, addig is még hétfőn verekszünk egyet a Bosch-sal, mert, igenis rendeljék meg azt a rohadt alkatrészt, és csinálják meg...
(egyébként, halkan mondom, folyamatosan lekopogva az asztallapon, hogy azóta teljesen rendesen működik a hűtő, így, még abban sem vagyok igazán biztos, vajon valóban cserélendő-e az elektronika. Persze, a szerelő azt mondta, hogy bármikor elromolhat, de, tényleg van olyan, hogy most második napja hiba nélkül megy?)
Előzmény: t3v3d3s (184)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.09.23 0 0 184
LG, Ariston - amikor 3 éve 70 cm széles no frost hűtőt kerestünk, csak ezek voltak, meg a Bosch, de ugyanazt, ugyanolyan belső színben, kicsit jobb ajtóbeosztással, kicsit kisebb mélyhűtővel megkaptam 80ezerrel olcsóbban, így nem B-t vettem (LG megfordíthatatlan ajtajú volt, tehát esetemben kizárva). Indesitnél nem tom, mennyi az alkatrészgond, lekopogom, még nem volt rá szükség. Leolvadásra lehet (lakás)biztosítást kötni, abból is van pénz az újra, ha esetleg.
Előzmény: sun007 (182)
DMA Creative Commons License 2006.09.23 0 0 183
Szerintem jól teljesített a Bosch. Ha a jelenlegi samsungot 6év múlva ki kell dobjam, akkor már megérte. Volt anyáméknak egy Bosch licencű Lehel hűtőjük, most bő 25 éves de szépen megy. No eddig nem szeretném használni a jelenlegit.
Előzmény: sun007 (182)
sun007 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 182
Hurrá :o(((
Lemértem a jelenlegi hűtőt, ami, mivel körbe van építve megadja egy esetleges csere nagyságát is, és nem találok olyat a neten (pedig tényleg végignyálaztam az összes nagy gyártó honlapját) ami tetszik is, jó márka is, meg be is fér :o((((
A mostani 185 x 70 x 60-as.
Kezd rémleni, hogy miért vettük meg anno EZT a gépet: mert jó a beosztása, van 0°C-os fiókja is, ami egyiknek sincs, ami megfelelő méretű lenne.
Tényleg ennyire ritkaság a hetvenes ajtó Magyarországon, hogy csak a Candy meg a Samsung tudja?
ÉS, akkor a két kompresszorról már nem is bezséltem (igaz, az ebben sincs)
sun007 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 181
Hát, sajnos, anno még nem néztünk körbe itt, ezt azért választottuk, mert fent volt a fagyasztó rész, lent a sima hűtő, amit így a gyerek is elért. Más ilyen elrendezésű kombi hűtőt akkoriban nem találtunk.

Amit viszont még nem mondtam: az a kis kirándulás, hogy kijött a szerelő (két nap múlva), és megállapította, hogy mi a baj +kijelentette, hogy jelenleg nem tud alkatrészt biztosítani 5.520,-Ft-unkba került.
Ügyes?
(bár, azt nem tudom, max. csak remélem, hogy esetleg, ha lenne egyszer ilyen alkatrész (és nem rosál be addig a gép), és javítani jönne a bácsi az alkatrésszel, esetleg már nem kérne kiszállási, meg nem tudom milyen díjat?)
Előzmény: H_G (180)
H_G Creative Commons License 2006.09.22 0 0 180
Már a 102-es hsz.-ban megmondta glad a frankót, csak senki sem hallgat rá (engem kivéve, mert én tényleg lemondtam az egyébként legjobban tetsző Samsungról), ahogy először ő maga sem akarta megfogadni:

"Anno egy hűtőszerelő azt mondta vegyek zanussit vagy whirpoolt ha jót akarok magamnak, mert az új csoda hűtők alkatrész ellátása miatt nagyon megjárhatom."

Előzmény: sun007 (179)
sun007 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 179
Megérkezett a várva várt szerelő, és nem derített fel: a gépnek cserélni kellene a teljes elektronikáját cca 30-35 ezer forintért, mert, bármelyik pillanatban teljesen lerohadhat. (a gép 6 éves)
De!
Alkatrész nincs.
Ezért azt javasolta, vegyek, azaz, cseréljek egy újra, mert beszámítják a régit, így kb. arra jövök ki, hogy 20-30 ezer ráfizetéssel a javítási költségekre (azaz, ha jól számolom, 50-60 ezer forintért kapom meg a mmostani hűtőm modernebb változatát.

Felhívtam a mintaboltot, hogy megtudjam a részleteket:
- árat nem mondanak be, menjek be, és nézelődjek (nyitvatartás H-Cs 9.00-16.00, P 9.00-13.00, szombaton zárva, azaz, egy újabb szabadságos nap?)
- a dolog nem egészen úgy van, ahogy a szervízes kolléga mondta, mert 15 % úgynevezett "hűség kedvezményt" adnak. Mivel a mostani gépünk modern változata cca 110-140ezer forint között lelhető fel az interneten árat adó boltokban, aminél, feltételezem, ők sem olcsóbbak, közel 100.000 Ft-ot kellene fizetnem, még a legjobb esetben is.
- megint csak körbenéztem a neten, és ennyiért máshol teljes áron is kapok gépet, pl. Electroluxot, AEG-t, ráadásul két kompresszorost, ezt, meg mondjuk eladom a vatera-n, mint javítandó gépet, és akkor még mindig beljebb vagyok, és soha többet nem kell a Bosch szervízzel, meg a nyitvatartási dolgaikkal bíbelődnöm...

Szóval, most egyrészt nekifekszek a topik böngészésének, miket írtatok az egyes tipusokról.
Másrészt, tényleg kérnék segítséget, ha van tapasztalatotok szervízzel, mert ettől a Bosch rendszertől lefáradtam.
Előzmény: sun007 (178)
sun007 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 178
Sziasztok!
Gondoltam, megnézem, másoknak volt-e ilyen gondjuk, és, esetleg a jövő vásárlóinak leírom:
BOSCH HŰTŐT NE!
A vicc, hogy a hűtővel magával egyébként nincs sok bajunk, pedig hatodik éve használjuk.
Egyszer valami biztosíték ment ki benne, mert egy mesterember, aki felújított a házunknál zárlatos munkagépe állandóan levágta a villanyórát, amit nem bírt, de ezt nem róvom fel a márka hibájának, és tegnap óta rendetlenkedik megint, most ismeretlen okból (bár, emlékszem, a szüleim 1966-ban vett Electrolux gépének 1992-ig színét sem látta szerelő, de, hát, az biztos más volt..)

Az első hibánál nem ment a hűtő egyáltalán, ráaádsul nyár volt, tehát egy fagyasztóval is kombinált hűtőnél nem kell ecsetelnem, mennyi volt a kár meg a kellemetlenség.
A mostaninál megy éppen, csak nem hűt rendesen, és imádkozhatok, hogy péntekig tartson ki az a 7-9°C a hűtőtérben és a -10°C körüli hőmérséklet a fagyasztóban, amit jelenleg produkálni tud....

Amit közzé szeretnék tenni, hogy a szervízhálózatuk egy rakás ....
(vagy, csak nekem vannak olyan elvárásaim, hogy egy hűtőt illene tudni max. 24 órán belül szervizelni???)
És, lehet, ez az, amit senki nem mérlegel (vagy, nem is nagyon tud) vásárlás előtt, pedig fontos, ha baj van (és, bármilyen jó is egy gyártó 999 készüléke, 1 "rendetlen" mindig lehet benne)....

Most tettem le a telefont, és csak holnap után tudnak szerelőt küldeni.
És, ugyanez volt pár éve az első hibánál is.
Körbetelefonáltam pár független szakit is, akik egy emberként állították, ezzel a típussal nem nagyon tudnak mit kezdeni, mert alkatrészileg nincsenek rá felkészülve, jobban járok, mert az a tuti, ha megvárom a márkaszervízest...

Persze, valahol evidens, hogy én vagyok a hibás, amiért nem Budapesten lakom (bár, lehet, akkor sem járnék jobban, nem tudom), hanem egy Pest környéki városban, ami kereken 17 km-re van a nullás kilométerkőtől, 20 perc autóval a központjuktól, de nekik meg egyetlen szerelőjük van egész Pest megyére (tehát, ugyanaz szerel Pécelen, Gödöllőn, Szentendrén és Érden, akár egy nap ingázva a városok közt...)

HA van valakinek pozitív szervíz tapasztalata, szívesen olvasnám, mert, ha egyszer cserélnem kell majd a hűtőt, hát,szeretnék jobb szervíz hátterűt venni... ha van....
Köszi.

t3v3d3s Creative Commons License 2006.09.19 0 0 177
nekem vagy megy (hosszan), vagy egyáltalán nem, se venti, se semmi.

Viszont ma rájöttem, hogy elöl a lábazati takaró műanyagot csak két csavar tartja, és ha ezt leszedem, le lehet porszívózni a hűtő alján a venti meg a rácsok környékéről a dzsuvát, sőt nem csak a réselő, hanem a porszívó legnagyobb feje is befér, így nem kell kihúzni a hűtőt takarításkor.
Előzmény: banderas97 (176)
banderas97 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 176

Mi is megvettük az LG GR359-est. Figyelgetem a működését. Van amikor megy, utána a kompresszor áll, de a ventillátor megy benne, van amikor minden áll. Ez mindegyik hűtőnél így van? Először azt gondoltam, hogy a levegőkerigetés állandóan megy.

Egy másik kérdés. A kezelési útmutató elég szűkszavú. Állítólag valami levegőszűrőn keresztül kerigteti a levegőt. Ezt szerintetek nem kell időnként cserélni? (hasonlóan mint az autók levegőszűrőjét)

Üdv!

DMA Creative Commons License 2006.09.13 0 0 175
No, túlestünk a szerelőn. Valami kis lefolyó gumibizbasz nem engedte ki a vizet, ezt kitágította, oszt most sehol sincs jég. Hál'Istennek nem volt nagy baja. Legalább megtudtam miez a nofrost. Egyszerű mint a faék :-))
Előzmény: DMA (174)
DMA Creative Commons License 2006.09.02 0 0 174
Ezen sincs dér, se jég se sehol. Ahogy tájékozódtunk a témában, az a bizonyos lefolyó, leeresztő szelep vagy mifene lehet eldugulva. Sőt tegnap még friss, fagyatlan vizet is találtam az alján, a légbefúvó nyílásból csöpögött ha jól láttam. Mindegy, jövő héten jön a szervíz, majd kitalálják. Köszi a segítséget...
Előzmény: t3v3d3s (173)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.09.02 0 0 173
Az enyémben csak a zacskókon és dobozokon belül van jég, ami a lefagyasztott cuccból kifagy, DE az enyém nem fiókos, hanem polcos. A polcokon, falon semmi, még dér sem. Szerintem szerviz, de várjuk meg a fiókos no-frost fagyasztósok mit mondanak. Emlékeim szt a no frost vhogy úgy működik, hogy ventilátorok hajtják a levegőt oda, ahol a légnedvesség kifagy néhány lemezre, ami időnként felfűtődik, és így leolvad, aztán a víz a kompresszor közelében elpárolog. Vagyis a működési mechanizmus alapján jég egyáltalán nem halmozódhat fel a hűtőtérben, mert nem is keletkezhet annyi.
Előzmény: DMA (172)
DMA Creative Commons License 2006.09.01 0 0 172
Sziasztok!

Egy Samsung RL36EBMS hűtőnk van, ami ugye elvileg no fost technológia szerint nem leolvasztandó. Mégis a minap kb 8hónap használat után az aljából kb 3-5cm vastag jeget sikerült kiolvasztani. Sehol máshol nem deres, jeges, csak a legalsó fagyasztórekesz alatt. Kiolvasztottuk kedden, ugyanaon hét csütörtökön már ismét ott volt egy jólfejlett tábla.
Mi az ördög ez? Szerintetek szervíz? Vagy normális így? Sose vot no frost hűtőnk ez az első, Ti tapasztaltok ilyesmit?
glad Creative Commons License 2006.08.30 0 0 171

Hát ugye lejjebb írtam a storyt, hogy mi szívtunk az indesitel.

2 hét után bedöglött a javításra hetekig kellet várni.

 

Amúgy nem vagyok indesit ellenes, mert a mosógép is az, de már a korábban megfogalmazott elveimet vallom a hüttőgép márkával kapcsolatban.

Előzmény: scsb (170)
scsb Creative Commons License 2006.08.28 0 0 170
Már el is bizonytalanodtam :)

Az új jelölt a Indesit BAN 34 NF P. A külföldi oldalak szerint ez no frost-os, viszont a magyar (szerintem roppant információszegény) indesit weboldalon ez nincs feltüntetve.

Ilyet valaki valahol bp-n? :)

scsb Creative Commons License 2006.08.28 0 0 169
Sziasztok,

Indesit BAAN 34 VP hűtőt szeretnék venni :) Nem látott valaki mostanság ilyet bp-n valahol? A műszakidepónál láttam, de az ára sem túl baráti, valamint nem tudom, hogy ott is B kategóriás termékek vannak-e mint Auchan és társaiban.

Kösz szép.
t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.26 0 0 168
hát, szerintem elvi lehetetlenség. Valahová a kompresszort is el kell tenni, olyat még nem láttam, mint a számítógépnél, hogy külön tápod van hozzá... A csövek, amiben a hűtőfolyadék kering, meg az ajtószigetelés szerintem már eleve 15 centi, a maradék helyre meg már nem lehetne pakolni. Nem véletlenül vannak standard méretek.
...
Lemértem a hűtőmet: kívül 65 mély, belül 52 körül (ennek egy része az ajtón van, így nem tudom pontosan bemérni), plusz a háta mögött pár centi kötelező hely. Hűtőd gondolom van, vegyél helyette egy kombit.
Előzmény: írhaTOM (167)
írhaTOM Creative Commons License 2006.08.26 0 0 167
Szervusztok!

Látott már valaki olyan fagyasztószekrényt, ami egészen (de tényleg nagyon-nagyon, mondjuk 30 cm-es) lapos, ha a falhoz tolom? Széltében lenne helyem, csak mélységet nem tudok neki biztosítani, és nagyon kéne legalább egy kisebb fagyasztószekrény (mondjuk 1 m magas).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!