Keresés

Részletes keresés

oljeg12 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136334

Ha jobb gombbal kattintasz a menüsor magasságában és kiveszed a pipát a "Menüsor" elől, akkor eltűnik és működik az ALT gomb hatására. Ha pedig megismétled a kattintási műveletet és rá kattintasz a "Menösor"-ra, akkor megjelenik a menüsor és az ALT nem működik.

Előzmény: gepesz (136329)
Hehe164 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136333

?

@ „” – {} //

 

Pont úgy mint Windowson. :-)

 

@ = balAlt+v

Előzmény: kürtök (136331)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136332

Azt hittem, valami hiba miatt nem működik, de nálad nincs is elrejtve a menüsor.

Előzmény: gepesz (136329)
kürtök Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136331

Nos, az látsztott helyesnek, hogy linux a netre, minden más winre... A tűzfal meg anti ez-az annyira lefogja a gépet, hogy így lett. Szóval usb-ről mégse ubuntu lett, hanem suse. Ezzel netezek, minden jó, de van valakinek linkje arról, hogy a speciális karaktereket hol lehet, milyen billentyűkombinációval lehet elővarázsolni. Mert ugyi netre kell, de a kukacot úgy másolom ki a wikipédiából..

Hehe164 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136330

Nálad be van kapcsolva fixre a menüsor megjelenítése. Ilyenkor az ALT nem működteti. :-)

Alább írtam le a bekapcsolás módját.

Előzmény: gepesz (136329)
gepesz Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136329

Az FF-be vagy a fejembe?

Nálam nem változik semmi. Hiába nyomkodom. De nem érdekes. :-)

Előzmény: Törölt nick (136328)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136328

Talán valami gond lehet nálad:

 

https://support.mozilla.org/hu/questions/940282

 

Régebben egy kiegészítőt kellett telepíteni, én már akkor is használtam:

 

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/hidemenubar/

 

Tehát ez elrejtette a menüsort, ami Alt nyomásra megjelent.

 

Később megtetszett a fejlesztőknek is, beépítették a Firefoxba. Azóta már nem kell külön telepíteni.

Előzmény: gepesz (136325)
Hehe164 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136327

Akkor megjelenik a menüsor.

Előzmény: gepesz (136325)
Hehe164 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136326

Látszik milyen sűrűn használom... :-)

Előzmény: Törölt nick (136324)
gepesz Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136325

Nem értem. Akkor mi lesz? Nálam nem jelenít meg önmagában semmit.

Előzmény: Törölt nick (136324)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136324

Alt billentyű lenyomása.

Előzmény: tamasi 48.-49. (136322)
Hehe164 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136323

Firefox. 136311. a részletes súgó az oldalak engedélyeihez.

 

A beállításokat a jobb felső sarokban lévő három vízszintes vonalra kattintva érheted el.

A menüsort a kattintás után megjelenő menüben legalul a Testreszabás-ra kattintás után, a megjelenő lapon balra legalul az Eszköztárak megjelenítése elrejtése legördülő listán lehet engedélyezni/letiltani.

 

Ha rám hallgatsz, legalább egyszer átolvasod a Firefox magyar nyelvű súgóját.

Előzmény: tamasi 48.-49. (136322)
tamasi 48.-49. Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136322

Szia!

 

Mozilla Firefox-om van a gépen böngészőként és Windows 7-em van a gépen.

 

Hol kell keresnem a menü - beállítások- stb... dolgokat? A böngésző kezdőlapján? Ha tudod akkor linkeld be nekem ahol elérem!

 

Segítségedet nagyon köszönöm!

 

 

Előzmény: Hehe164 (136310)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136321

Ez tényleg komoly probléma a betűjellel, elég volt belenézni csak az utolsó szálba a linkeden, de minek...

 

Összefoglalva: fórumozó tanácsot kér, miután a külső HDD meghibásodott, betűjele van, de nem nyitható meg.

 

Erre adsz neki tanácsot:

 

Lemezkezelő -> másik bötü.

És/vagy: regedit -> mounteddevices -> kitörlöd, restart.

 

Aminek ugyebár semmi értelme, a lerohadt HDD pedig azóta sem javult meg, szerintem.

 

Hol itt a Windows probléma? Sehol.

Előzmény: Gorcsev (136318)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136320

VM-Cam2, valami bébiőr

Hülyeséget irtam ott , bocs:)

 

Igen, másodkézböl , neten keresztül jön az info, de csak hébe hóba vagyok én is kapcsolatba vele

 

Ezt kábel routeren kell inicializálni, mondja a lerirás, aztán a kábelt kihúzva automatikusan wifire vált, onnan már a telefoné a lépés

Az inicializálás megvan. Villog mozog pásztáz a kamera és vár :)

Előzmény: Jahno (136316)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136319

Nincs CD-je se

Ezt a bsearch exe-t megtaláltam a neten letöltöttem. Persze nekem semmi kamerám nincs, de

a piros keretbe a feltételezett papa user/pass-t kellene beirni?

 

Ha működik igy, hogy kerül az egész a telefonra? Merthogy a bsearch pc-re való, nemde?

 

Előzmény: Thibi (136317)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136318

"Neked volt itt valami kifogásod, csak erre írtam"

 

Értcsük, hogy arra írtad, csak nem vót helytálló, ugyi.

 

"a Windows betűjeleit is fel szoktad időnként hánytorgatni, de már-már követhetetlen, hogy mi a baj vele"

Olvass vissza. (Elég baj amúgy, ha számodra követhetetlen, mer'hogy szinte mindennapos probléma vót nem is régen.)

Előzmény: Törölt nick (136313)
Thibi Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136317

A leírás szerint van egy bsearch.exe a telepítő cd-n,azt elindítva ki lehet deríteni az ip címet és portot, az a böngészőbe beírva a helyi hálózaton már be lehet jelentkezni (a példában  192.168.1.72:14972) A két alap felhasználó/jelszó páros Maman/123456 és Papa/123456.

Az hogy az interneten keresztülböngészőn keresztül  bárhonnan be lehessen jelentkezni,már további router beállításokat igényel

 

Előzmény: Ariel_500 (136315)
Jahno Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136316

"de nem Apple hanem Iphonera setupolná"

 

Ezt a sort nem értem, amúgy mondd inkább a típusát. Vagy menj oda csináld meg, mert ha jól sejtem 2. kézből jön az információ, annak nem mindig van jó vége, mi meg szopolunk a megfejtéssel.

 

Én eleve először kábelen dugom be, kamerából is két fajta van, amelyikhez közvetlenül wifin lehet csatlakozni és semmi más, meg az általánosabb és használhatóbb, mikor a kamera a már meglévő wifi hálózatra csatlakozik. Ha így van, akkor jön az elérhetősége, A, B, C verziókkal, van ami közvetlen címzi és csak helyi hálózaton keresztül megy, van amit regisztrálni lehet és megtalálja a telefont, ahogy 2 Skype is egymást a mindenféle routerek mögött.

 

Pongyolán és gyorsan írva kb. ez...

Előzmény: Ariel_500 (136315)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136315

Jó napot!

Megint én vagyok az ügyeletes guru :)

Egy ismerős kapott egy kamerát a gyerek megfigyeléséhez, ilyesmi

https://www.youtube.com/watch?v=Xb2X5765RPg

de nem Apple hanem Iphonera setupolná

Ez valami olyan kamera, hogy telefonrol lehet pásztázni, hangüzetet kapni, inditani zoomolni  és akár a munkahelyröl is lehet látni a gyereket otthon stb.

 

Addig eljutottunk, letöltötte a netröl az aplikációt a telefonra és  ruterba kötve inicializálja magát, viszont azt mondja az illető nincs UID  és password a kamera alján, amit WIFI esetén beirva az Iphonra csatlakozna a kamerához

 

Nomost, ha helyi/otthoni  hálón van akár kábellel, akár WIFIvel nem csatlakozhat rá csakúgy, ezek nélkül, valahova beirva az IP számát a kamerának?

Ha igen, elmagyarázná nekem valaki röviden, érthetően?

 

És ha nem, akkor hogy nem? :)

 

Remélem megint érthető voltam. Böngésztem én a leirást, de a hálózatok sem az én világom

Laci6802 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136314

hu,ez nekem kinai,én csak egyszeru felhasználo vagyok. azokat a zőld free download -okat egyáltalán nem használom. valamikor télen volt hasonlo problémám de valahogy megoldodott,már nem emlékszem pontosan de most nem találtam rá megoldást még. a chrome sem megy normálisan most,és a mozilla meg főleg. utobbi lassan már egy éve hogy nem használhato. avant és slimboat bongészők mennek ugy ahogy.

Előzmény: Hehe164 (136308)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136313

Neked volt itt valami kifogásod, csak erre írtam:

 

Meg az is régen volt, mikor ez értelmes megoldás volt. Ezerszer előjött már itt is, miért kerülendő.

 

Meg a Windows betűjeleit is fel szoktad időnként hánytorgatni, de már-már követhetetlen, hogy mi a baj vele.

Előzmény: Gorcsev (136312)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.10 0 0 136312

"Pedig én jól ki tudom használni az alaplap F11 bootválasztóját ... ideiglenesen arról indítok, ami éppen kell. Legyen az USB, DVD, vagy több HDD esetén valamelyik."

Ja, nyilván, csakhogy nem erről beszélünk, ugyi, hanem az aktív flaggel való varázsolásról, tipikusan a bootolandó rendcer, nem pedig a boot-média választásával kapcs.

Továbbá már előbb is mondtam, hogy ne magadból indulj ki... Volt itt elég mizéria emiatt, nem győztük magyarázni.

 

"A Windows betűjelkezelése sem okoz számomra problémát, nem egy átláthatatlan ügy."

Hát nekem se, de ez hogy jön ide?

Előzmény: Törölt nick (136306)
Hehe164 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 136311
Előzmény: Hehe164 (136310)
Hehe164 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 136310

Nem írtál böngészőtípust.

Krómon pl. a Beállítások>Speciális beállítások megjelenítése>Tartalombeállítások menüpontra kattintás után a ”Mutasson minden képet„ kell bepipálni.

Előzmény: tamasi 48.-49. (136309)
tamasi 48.-49. Creative Commons License 2015.07.09 0 0 136309

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem-remélem lesz aki tud valamit hozzászólni a helyzetemhez...!

 

Múlt héten valami marhaságot követtem el itt az index fórumon kép letöltés kísérletezgetésem közepette, mert valamit ki iktattam a fórumon!

Minden egyes képet valahogy sikerült eltüntetnem a gépemen! :( Tehát, ahol a topik főcíme nem betűkkel van kiírva hanem képpel van illusztrálva ott nekem most nem mutat semmit, így bele sem tudok menni. Ez az autókkal foglalkozó topik szerencsére betűkkel van kiírva, ebbe bele tudok menni ( hisz itt vagyok ), de viszont ami képeket fel rakocsgattatok autókról azokból semmi sincs, csak a képhez írt szöveg - tehát fotózási helyszín és rendszám.

 

Kérdés! Itt én mit ronthattam el, hogy eltűnt nálam minden kép? És nem csak ebben az autós topikban, hanem a másik kedvencemben a vasutas topikban sem láthatóak a képek. Azt megemlítem még hogy volt valami zűr az Adobe Flash Player-emmel frissítést kért rá a gép, azt megcsináltam, sőt mi több múlt nap újra letöltöttem és így sem lett változás. Mondjuk azt sem tudom hogy van-e köze a két dolognak egymáshoz.

 

Mindezt a fenti szövegemet úgy másoltam be ide ebbe a topikba. Amúgy eredetileg egy autókkal foglalkozó topikba írtam meg a problémámat amelyből szerettem volna autók képeit le menteni magamnak. Sajnos ott nem tudtak hozzászólni a problémámhoz de meg adták ennek a topiknak a linkjét és mondták hogy másoljam át ebbe a problémám leírásának a szövegét.

 

Aki tud kérem segítsen! Írjatok ötleteket mivel kísérletezzek hogy újra legyenek nálam a fórumon képek!

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Mindenkinek minden jót!

Hehe164 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 136308

Elég hosszú a válasz.

Meg a másik is.

 

(Lényeges hogy a nagy, zöld, ”Free Download„ gombokat kerüld el a linkelt helyeken. Lentebb vannak linkelve freeware irtók itt a fórumon.)

Előzmény: Laci6802 (136307)
Laci6802 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 136307

sziasztok. win 8.1 van nekem és tele vagyok reklámmal néhány napja. hogy lehet ezeket kiiktatni? jobb also sarokban látszik halványan " by adsuplly " szoval ez miatt van sőt egér használatra is csak tobbszoro kattintással reagál.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.09 0 0 136306

Pedig én jól ki tudom használni az alaplap F11 bootválasztóját, amikor hegeszteni kell valamit a gépen.

 

Nem állítgatom el az UEFI-felületen, hanem csak ideiglenesen arról indítok, ami éppen kell. Legyen az USB, DVD, vagy több HDD esetén valamelyik. Portok bedugási sorrendjével sem kell foglalkozni.

 

A Windows betűjelkezelése sem okoz számomra problémát, nem egy átláthatatlan ügy.

Előzmény: Gorcsev (136305)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.09 0 0 136305

"Szabványon kívüli bootmanagerről itt nem volt szó, nem is nagyon szoktak ma már ilyet használni, még én sem."

Az lehet, hogy te nem, mások viszont igen, nem is kevesen, és szó sincs arról, hogy az ne lenne pont annyira 'szabványos'.

Csak éppen egy másik 'szabvány'.

 

"Régen volt már az is, amikor az alaplap nem tudott boot-választást."

Meg az is régen volt, mikor ez értelmes megoldás volt. Ezerszer előjött már itt is, miért kerülendő.

 

 

 

"Az aktív partíció nem a Windowsnak kell, hanem az MBR-kódnak. Másképp honnan tudná, hogy melyik partíciót kell indítani?"

Aha. Viszont semmi másnak nem kell.

Pont ezt mondom, ugyi :))

 

 

 

"Windows 7-nél nincs már kavarás, a C: betűjelet nem feltétlenül az aktív partícióra teszi, ahogy az korábban kizárólagos alapon működött."

Hogy a p@csbe' ne lenne kavarás? :O

Igaz, nem csak az aktív-jelölés fojásolja be (:)) a bötüket.

Ez is egy örökzöld sz@patás, emlékszem, egycer végigjátcottam vm-ben, sz'tem ez a topik vót.

 

 

 

"Itt a Windows-könyvtárat tartalmazó meghajtó lesz a C:"

Ja, szűz telepítésnél, belenyúlás nélkül. Csakhogy én nem erről beszélek.

 

 

"A 100 MB méretű aktív bootpartíciónak pedig már betűjelet sem ad."

Ld. fent.

Sz'al amiket mondtál, az lényegében igaz, de csak erős megszorításokkal (é.: mindent ráhagyc a vindózra), márpedig itten pont akkor jelennek meg a delikvensek, mikor ezeket a korlátokat átugorgyák.

Mint épp most is, ugyi.

Előzmény: Törölt nick (136304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!