Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

joebatyo Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10440

Nekem egyszerü ibuprofen 600 mg-os amit felírt a dokinö.

Remélem nem okoz függöséget.

Most kb 2 hete szedem.

Elötte csak voltarent szedtem,de erre az nem hatásos.

 

 

Előzmény: .búsmagyar (10439)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10439

Adamon-t szedtem kb.4 hétig, utána átváltottak Tramadolor (vagy vmi ilyesmi)-ra. Azt kb 2 hétig szedtem,de attól hányingerem volt, és émelyegtem. Utána jött a "pihentetés"

Egy jótékony hatása volt a sok fájdalomcsillapítónak,volt ami sokáig, nagyon sokáig tartott... :))

 

Előzmény: joebatyo (10436)
MDW Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10438

Üdv!Remélem,jók lesznek.Egy kis kopás van rajtuk,de ez még sok üzemórát kibír.Csak arra kell ügyelni,hogy a bordás agyak ne lazuljanak meg,és a rugalmas lemezek is mindig hibátlanok,jól rögzítettek legyenek.Az én tapasztalatom az,hogy szinte mindig a váltó felőli lazul meg.Itt aztán szoktak KÓKÁNYOLT dolgok lenni,pedig csak egyszer kellene rendesen meg javítani,és néha utáma ellenőrizni a csavarkötéseket,és akkor sok-sok üzemórát kibír.Az enyém is ilyen volt mikor hozzám került.A bordás agy teljesen laza volt a biztosító hüvely hiányzott,két M-8,as csavar fogta össze az egészet,azok is lazák voltak.A 8-as furatokat fel fúrtam 10-esre,mert oválisak voltak.Készítettem hozzá új csavarokat,új acéllemez tárcsákat,meghúztam az agyat,készítettem hozzá új biztosító hüvelyt,és össze raktam.Időnként ellenőriztem,de soha nem lazult fel,még nálam volt a gép.

Előzmény: jozsitraktor (10437)
jozsitraktor Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10437

Köszi a csomagot megkaptam igaz tegnap de nem volt időm irni. Mer az este lefüstölt a vezeték ma várom az elektromos szerelőt.

Előzmény: MDW (10413)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10436

Jó kilátások...

Megkérdezhetem hogy melyik fájdalomcsillapítót,hány db-ot egy nap,és milyen hosszú ideig szedtél?

Csak összehasonlításképp :)

 

Üdv.

Előzmény: .búsmagyar (10418)
vmickey75 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10435

Szép napot Mindenkinek!

 

Na emberek akit érdekel: www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=176010639114904 itt 1 kis tájékoztató. Öreg Traktorok találkozója: Csáford, július 09.

 

További szép napot.

joebatyo Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10434
Semmi gond hogy belevau. De ha visszanézed a kedves újonc fórumozó hozzászólásait,láthatod,hogy ez volt a 2. és az 1-ben még kereste az órákat. Nekem mindegy,hagyhatom válasz nélkül,mint mindenki más...
Előzmény: Mwin (10432)
Kicso73 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10433

Üdvözlet Dutrások!

Haladgatunk az 50-es felújításával, most a fülke van soron. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Tudna valaki nekem ajánlani egy eredeti bal oldali nyitható aluminium keretes oldalablakot. Valakinek esetleg eladó? A segítséget előre is köszönöm.

 

Mwin Creative Commons License 2011.05.19 0 0 10432

Bocs, hogy belevau, de az olvtárs megfogalmazása szerint nem venni, hanem  látni szeretne eredeti műszereket.

Vagyis az itteni lehetőségeket figyelembe véve fényképet szeretne látni egy-egy ilyenről. Szerintem.

 

Előzmény: joebatyo (10425)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10431

Idáig is egy véleménnyen voltunk az 1000-ről! :-)

Persze gondolom más jött le az írásomból.

Előzmény: joebatyo (10430)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10430

Akkor mégis egy véleményen vagyunk ;)

Előzmény: Törölt nick (10429)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10429

A "mineket" a befektetések értelmére értettem, nem az 1000-es Dutrára! :-)

Előzmény: joebatyo (10428)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10428

Ok,így már értem.

A fogyasztásbeli különbségekröl a tulajdonosok tudnának többet mondani,

bár sokszor volt téma itt a fórumon is.

De a "minek" akkor sem állja meg a helyét,hiszen egy 1000-es Dutráról van szó :)

(csak hogy megint magasztaljam )

Előzmény: Törölt nick (10427)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10427

Az 50 lovas kertészeti munkákat csinálna csak, volt szó régebben ebben a topikban is a 45 lovas zetrókról egynek. De azt nemtudom egy 50-es mtz mennyivel ehet többet pl. a brünnitől ha fél nap csak alapjáraton röfög. A nyugati min. 100 lovas lenne! A "mineket" úgy értem, hogy bejön egy fos év mint a tavalyi aztán basz6om! Mert az éves bevételnek a 90% eltakarodott.

Előzmény: joebatyo (10426)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10426

Megértem ha a pénz szüke szab határt.

Viszont az utolsó mondat. "Csak hát miböl és minek?"

A "miböl"-t megértem,a "minek"-et nem.

Nálam is keveset fog (elöre láthatólag) dolgozni,de nem is volt kérdéses,hogy az egy 1000-es Dutra legyen,

vagy egy nyugati 50 Le-s vas. Hogy miért?

Nos a nyugati 50 le-s vasak,alig tudnak többet az UE-28-asnál talajmunkában,ha nem ugyanannyit,vagy kevesebbet,

az 1000-eshez nem is hasonlítanám,nem lehet. Az árát meg pláne nem.Igaz,gyorsabbak,kényelmesebbek...

Amennyiért én vettem,2 tonna(!) alkatrésszel együtt,abból max egy széthajtott 82-es mtz-re tellett volna.

Tehát az árkülönbségböl akár a munkagépek is kijönnek.

Meg nekem ez tetszett :)

Abból meg nem lehet baj,hogy túl nagy és erös így kisebb az esélye h tönkre megy :)

 

Üdv.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10424)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10425

Szia.

Nem tudom,feltünt-e neked hogy senki sem válaszolt a beírásodra,ami nem véletlen.

Megint az enyém a hálátlan feladat,hogy "kioktassalak".

Ez itt nem egy börze,sem zsibvásár.

Ez egy összeszokott csapat,legtöbben személyesen (is) ismerjük egymást.

Javasolnám,hogy kezd el olvasgatni a fórumot az elsö oldaltól kezdve figyelmesen.

Én is megtettem,hosszú,görnyedö, szemdüllesztö órákat töltöttem a gép elött,szakítottam rá idöt.

Mint ahogyan minden Dutra tulajnak tudnia kell idöt szakítania a gépre,információkra.

Amit elvárnánk az új fórumozóktól:Egy minimális bemutatkozás,néhány szó esetleg kép a gépröl,

hogyan jutattál hozzá (örökség,friss vétel stb.)mire szeretnéd használni.... persze nem kötelezö,jogállamban élünk.

Ezek okait nem írnám le újra,kérlek olvass vissza.

Lehet,hogy ezek nem tünnek fontosnak,de hidd el nagyon is azok.

Hiszen egy szinte nem létezö gépröl van szó,amely mégis létezik,"él" és virul a minöségének köszönhetöen.

Egyébként vsz. tudok órákat szerezni jutányos áron,csak tudjam,kinek kell.

 

Jószándékkel: Joebátyó

 

Előzmény: 28-as Misi (10421)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10424

Igen ez érthető. Régebben én is szerettem volna egyet nagyon, de letettünk róla, sajnos nem lenne idő arra, hogy rendbeszedjük!

Ha lenne is egyáltalán valami talajmunkázós gépre akkor az valami nyugati vas lenne, meg talán egy 50 ló körüli kisebb+ még munkagépek hozzá, hogy ki ne felejtsem a lényeget.

Szóval sok-sok milliót el lehetne költeni! Csak hát miből és minek?

Előzmény: joebatyo (10412)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10423

Huh....good question.

I can tell you only what I red about all these modells.

DT 413 chainweel tractor was a license of a russian machine.

As far as I know,they were good,the only thing with the metal chain wheels was the problem.

High percent of the hungarian fields are full of quartz cristall,wich is very bad for the metall chain.

They got worn too fast,so not good to use for farmers.

4652 & 4654 where only prototypes,wery small number built to test them,just like Dutra 1300 & Dutra 1100.

So this is why the people don´t talk about them,because there where non in the UK,neither in Hungary,just a few.

I have nothing from the documents made,but Vilmos has some,I can ask him.

Difference is mostly,that they did not have front wheel drive. Basically made for transportatin.

If the transmission had any other thing... different speed or someting,I really have to ask the BOSS :)

So I have to disturbe him tomorrow again :)

 

regards.

 

Előzmény: john pickard (10420)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10422

Hi John! Here is same the situation with farming.

We're not big farmers with lot of land, but I don't mind! Our lands is under than 30Ha, but I don't tell here the exact number in this public forum. I hope this is not problem? The diesel oil is "so cheap" here, and always have marketing problems as well (sometimes very hard to sold the produced goods) and I'm not listed the other problems.

Regards.

Előzmény: john pickard (10419)
28-as Misi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10421

Üdv! Valaki tudna nekem mutatni eredeti olajnyomásórákat? Előre is köszönöm

 

john pickard Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10420

hi joe

thanks mate.

 

i would like to know a little about the dutra 4652/4654 and the dt 413 . like numbers built , was they any good or did they have faults etc. i have the little leaflets on them , but dont here people talk about them !

regards

 

Előzmény: joebatyo (10416)
john pickard Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10419

hi Freiza

 

your english is not to bad i can understand you!

farming in england is not to good at the moment , unless you are a big farmer with lots of land!

regards

Előzmény: Törölt nick (10407)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10418

Majd azt figyeld meg milyen lesz, amikor azt mondják ,"most egy kicsit ne szedd". A második napon szédültem, hányingerem volt ,szakadt rólam a víz, remegtem,stb. Felhívtam őket, mondom vmi gáz van. Mire ők megnyugtattak ,hogy csak elvonási tünet... :)))

Előzmény: joebatyo (10417)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10417

Szia.

Köszönöm érdeklödésedet.

A sérven él és virul .....sajnos.

Csontkovácsnál nem voltam,egészen más módszert próbálok most ki.

Erröl majd a befejezésekor írok(bár nem Dutra téma).

A fájdalomcsillapítókat szednem kell,de csak annyit segítenek,hogy nem xarom össze magam.

Nem nagyon tudok létezni sem,de reményeim szerint hamarosan javulni fog.

 

Üdv.

 

Előzmény: Kiss_Gabi28 (10415)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10416

Hi John!

Do not worry about the lenguage.

If you have anything to write,tell us,or a question, don´t hesitate to post it here.

Not all of us understands it,but most of us i guess.

Dutra became after all these years international again.

Many people reading the forum,we don´t even know the number how many thousand(!!!) of us.

But only a few writeing.

We are happy and glad to have you here with us!

 

Best regards: Joe

 

Előzmény: john pickard (10405)
Kiss_Gabi28 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10415

Szia Joebátyó

CNC-esztergályos vagyok gyárilag. De nem sokat dolgoztam benne.

Derekad hogy van? Szeded a fájdalom csillapítókat? Voltál már csontkovácsnál?

 

Előzmény: joebatyo (10401)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10414

Hotib!

Légy szíves,küldd el nekem a mobilszámod privátban,beszélni szeretnék veled.

Köszi.

 

Üdv : Joebátyó

Előzmény: MDW (10413)
MDW Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10413

DUTRA traktorok trágyaszórás közben.

joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10412
Szia. Minden olyan munkára,amihez a kicsi kevsnek bizonyul,vagy veszélyes vele(pl. túl meredek, v. lejtös helyröl a fa behozatala) ill. felnk nem javitja senki az utakat,és az 1000-es elmegy az lkt nyomában is ha kell. Ezen kívül van 1 darabka szántó is, és tervben van még 1 darab beszerzése.Haladsabb vele a munka. Valamint van 1-2 dolog,ami még képlékeny,de ha elindítom,kell majd hozzá az erösebb gép.Ezenkívül...mitagadás...szerettem volna egyet,nagyon tetszenek :)
Előzmény: Törölt nick (10403)
joebatyo Creative Commons License 2011.05.18 0 0 10411
Bizony 1 újatt adtak 2 használt Dutráért,és nem is ezt a 323-ast, hanem még a 303-ast(ha nem a 300-ast) Így mentek a D4K-b-k az olvasztóba az NDK-ban.De igy tudjuk h a zt-k föként a Dutra anyagából vannak :)
Előzmény: MDW (10402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!