Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5277

Állítsd be újra a routert, és a TV-n is keress rá.

Előzmény: poloki (5275)
Androidfan Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5276

Hálózat újra beállítása volt már?

Előzmény: poloki (5275)
poloki Creative Commons License 2015.05.08 0 0 5275

Üdv, olyan problémám lett, hogy elromlott a Tv-wifi-m, érdekessége, hogy távirányitóval használva megy a net, számitógépről nem tudok vele kapcsolódni. Lehet, hogy a wifi         vevőrésze állt le?

Várom segítségeteket.

kryklyvyy Creative Commons License 2015.05.05 0 0 5274

Üdv, olyan problémám lenne, hogy mikor 3d-filmet szeretnék nézni tv-n smartview/samsung link alkalmazással akkor a tv-m néhány másodperc után leválasztódik a hálózatról és így nem tudom nézni rajta, mi lehet a probléma?

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 5273

Verjék egymás faxához.

Előzmény: nicko (5272)
nicko Creative Commons License 2015.05.02 0 0 5272

akkor mit csinálnának a hangprojektoraikkal vagy ha normális média lejátszót raknának bele, akkor a BD lejátszóikkal? :)

ilyenkor erre gondolj és nem arra, hogy miért. :)

Előzmény: Törölt nick (5270)
zsoli02 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 5271

Működik a twin tuner.

Nagy képernyőn analóg, kicsiben a kódolt digitális kép... (kódolt T-home)

Előzmény: Törölt nick (5270)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.01 0 0 5270

Apjuk faszát. Csináljanak rendes kezelőfelületet, engedélyezzék a bt füles támogatást elcsúszás nélkül, és tegyenek bele egy TDA erősítőt amivel közvetlenül szólhat a videoton hangszóró. Ez összvissz 5eFt fejlesztés és még qrvázni is tudna ennyiből a tróger banda.

Előzmény: nicko (5268)
zsoli02 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 5269

Miért lehet az, hogy a belső lejátszót használva hulllámzik a hangerő? Mindig visszavesz, amikor valaki épp hangosan megszólal. Aztán lassan visszanöveli.

Akár TV hangerőn, akár DTS-en az erősítőn keresztül hallgatom, ez van.

 

Az automata hangerő természetesen KI állapotban van.

 

nicko Creative Commons License 2015.04.30 0 0 5268

Amint kiderült kapható már és lényegében nem olyan elszállt áron az idei felhozatal.A legfőbb dolgok amiket tudni kell róla.A 4K továbbra sem NATÍV.Vagyis még mindig csak felkonvertálás esetén jelenik meg a 4K-s kép.Ez alól kivétel a 8-as és 9-es széria.Ott valójában 4K van.De szerintem nem sokan fognak közületek 65"-os JS9000-et venni.A főbb ismérve,hogy a Samu erőlteti idei évtől a hajlított képet. J jelzés a FHD-re utal a JU a 4K-ra. Ennek majd a jövőben lesz szerepe,mert a 8K kép megjelenítése elvileg ezen keresztül fog debütálni csak.A 8k érkezése 2 éven belül várható (gyári berkekben lévő) előre jelzések szerint.A második,hogy megjelent a PQI ami elméletileg a készülékeket képminőségi rangsorba helyezi a mezei felhasználónak.Ez az érték kb. a Hz száma.Érdemleges javulás a felépítésben,hogy megjelent a "8 core" panel,természetesen prémium kategóriában (8xxx-től) illetve a a szakik tudják,hogy a memória kezelése is megosztott lett,hogy a procit ami benne van tudd használni több szálon és ne akadjon semmi rajta.A HDMI 1.4 A megjelenése után alap lesz ezekben.Ez lényegében azon az elven működik,mint annak idején a Scart vagyis itt a HDMI azonnali elérése válik valóra.
Ezen felül a Smart Hub is változott illetve fog még.Illetve a közel jövőben az EVO kitt is újulni fog,amely a következő 5 évre biztosítja a tv generációk fel zárkózását a frissülő palettához.Természetesen a JU széria már minden eddigi dolgot tud amit megszoktatok,de majd mindenki maga ki kísérletezi vagy teszteli.

 

másoltam másik fórumról.

bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5267

-hu láttad azt a sárga ferrarit?

- nem, a ferrari az piros

- de ha mondom, hogy sárga

- ott a ferrari honlapja, ott azt írják piros

- de. Mondom, hogy sárga, hozzáértem, megtapogattam, ültem benne, ez sárga volt, tudom milyen a piros.

- hát akkor is, a ferrari az piros,hogy minden ferrari piros, nem hiszel a gyártó honlapjának?

 

:-)

Előzmény: nicko (5266)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5266

Az osszes olyan kozepkategoriast belinkeltem amiben van twintuner.

Innentol kezdve nncs mit mondanom rola meg akkor sem ha ennek az ellenkezojet allitod, ami a gyarto oldalan van irva.

Azt is leirtam ezen teveken mikor tud mukodn is.

 

Felso kategorias tv-be mar az F szeriatol mindenbol dupla tuner van DVB-C/T/S ezert nem is gond.

Előzmény: bacus (5260)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5265
Előzmény: Törölt nick (5264)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5264

És az mit jelent samsungoséknál? A pipi ugye elvileg az amikor a nagyképben van egy kiskép, ami egymástól független. (lehetne több is, de ne legyen a user telhetetlen)

 

A papi egymás melletti azonos méretű képet jelent?

Előzmény: bacus (5263)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5263

Picture And Picture

Előzmény: Törölt nick (5262)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 -1 0 5262

Na az meg megint mi a rák? "PAP"

Előzmény: bacus (5260)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5261

6800-tól mivel nem sik képernyős és fiam rengeteg sportot néz, egyáltalán nem érdekelt. Szerintem a falon is hülyén mutat, nálam pedig ott a tv.

 

 

Én lezártam, innét már az sem érdekel, ha bizonygatod, hogy nem is voltam egy boltban sem. :)

Előzmény: bacus (5260)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5260

Nézd, próbálhatsz hülyének nézni, de én tudom mit beszélek.

 

6700 az utolsó sik, ilyet biztos, hogy láttam az euronics-be, nem volt twin tuneres.

6530 vagy ilyesmit láttam egy másik helyen az sem volt az. (azt hiszem edigitalnal volt)

 

Sok 6400-t láttam, de talán pont TE ültetted el bennem a magot, hogy 6500-től van twin tuner. Onnantól sok boltban jártam, mindenhol csak azt néztem, hogy a kiállitott darab milyen és van e benne twin tuner, mert akartam látni, hogy működik. Végül úgy vettem meg a tvt, hogy SEHOL nem tudtam kipróbálni. Azt mondták a 7000 es ben ugyan az van, de az tud PAP-t is, az enyém ezt nem tudja két adóval.

Előzmény: nicko (5259)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5259

6-os H széria twintuneres készülékei 6500-tól:

6500

66xx

6700

6900

 

a 6800 amibe nincs de még DVB-S sem amin meglepődtem. bár egyik sem SL végződés ami a magyar oldalon fenn van.

Akkor vagy ezt nézted vagy 6400-at ha nincs igazam az UPC és T kapcsán :)

Előzmény: bacus (5257)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5258

itt most konkrétan a H6500 a téma :)

Előzmény: bacus (5256)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5257

nem. te azt irtad, hogy MINDEN tv twines 6500-tól. Ez nem igaz!

 

Erre irtam, hogy én láttam a kitett tévéket, hogy nem voltak azok, sőt egy darab kitett 6500-6700 tvt SEM láttam twinnel szerelve működés közben, (pedig hidd el, meg szerettem volna nézni mielőtt megvettem ), majd közölted, hogy azért mert az csak digin megy. Erre irtam, hogy faszság, mégpedig azért, mert annak eldöntéséhez, hogy egy tévében twin tuner van e, semmi más nem szükséges, csak a fali aljzat. Nem kell behangolva legyen, vagy csak 1 fals analóg csatorna és kész.

 

Amint bekapcsolom a pip-t, ugyanis a nem twin tuneres tévén ilyenkor kiirja, hogy csak külső jel forrás esetén kapcsolhatod be.

Remélem érthető már számodra is.

- nem, nem igaz, hogy minden tv 6500 tól twin tunerrel szerelt

- el lehet dönteni egy tévéről pár gombnyomással hogy twin tuneres e, még akkor is, ha nem digi hálózat van ott

- két jelforrás lehet egyik dvb-C a másik dvb-T is. A samu nem küld ki 5V-t az antennának (bár a mostanit nem néztem, de szerintem ez sem, a régi biztosan nem), igy aktiv antenna esetén a tápellátáshoz adapter kell, mivel közösiteni kell a jelet, igy olyan közösitő kell, ami egyszerüen egy passziv illesztés (és reménykedni, hogy nem ütközik semmi semmivel). Az amit kapcsolgatni kell kézzel v. távirányitóval, az a közösitő nem jó.

- a UPC és a T-n is megy a twin tuner, nyilván nem két UPC és két T adásnál, hanem egy UPC DVB-C, és a free DVB-T, vagy egy UPC DVB-C és egy UPC analóg jelnél.

 

Előzmény: nicko (5255)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5256

ez olyannyira megy, hogy ezt a mm -ban kipróbáltam. Igaz, 7000es tévén.

Előzmény: nicko (5254)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5255

én nem azt írtam, hogy nem volt vagy be volt kapcsolva, hanem azt, hogy UPC vagy T ment rajta amin nem működik a twin tuner.

Előzmény: bacus (5252)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5254

Egyébként csak két kódolt adást nem tudsz nézni egyszerre, 

 

Miért én mást írtam volna UPC,T esetében?

 

mert egy kódolt adás mellé kirakhatom bármelyik nem kódoltat

 

ezt még mindig Digikábelen és társain tudod, ill. Mindigtv-n megcsinálni.

a nagy többség továbbra sem ahol beltéri kell minden DTV-hez.

 

Igy megy a twin bárhol, ahol ez a feltétel teljesithető. Pl a szabad DVB-T mellé egy TréHome, vagy kódolt digi mellé, egy DVB-T,

 

ezt most úgy írtad vagy gyakorlatilag is működik?

mert kábeltv-t a mindigtv-vel csak közösítővel tudsz összehozni, hogy ne kelljen a koaxot ki-be huzigálni, de akkor is vagy ez vagy az megy.

Előzmény: bacus (5253)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5253

Egyébként csak két kódolt adást nem tudsz nézni egyszerre, mert egy kódolt adás mellé kirakhatom bármelyik nem kódoltat.

 

Igy megy a twin bárhol, ahol ez a feltétel teljesithető. Pl a szabad DVB-T mellé egy TréHome, vagy kódolt digi mellé, egy DVB-T, vagy kódolt digi mellé egy kódolatlan digi.

Előzmény: nicko (5251)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5252

Az, hogy szerinted az áruházi darabban is volt, csak nem lehetett bekapcsolni.

 

Nem volt benne.

Előzmény: nicko (5251)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5251

mi a faszság? az hogy kódolt DTV-nél nem fog működni a twin tuner mert a beltéri vagy CI+ nem képes egyidőben egyszerre két csatornát dekódolni vagy az a faszság, hogy digikábelen működik a tw? :)

Előzmény: bacus (5249)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5250

De lehet. A GPS által vett szgép periféria tuner is tudja (technisat?, csak a nem kódolt adásokat), de az én h6500am is át tudja tenni a tabletre az éppen futó adást! Sajnos csak azt ami a tvn éppen megy. Igy pl lehet wcre menni film közben is :D, de másra nem jó. (ez átrakja a digi filmet is)

 

Ja, még egy hátránya van, csak helyi hálózaton tudtam ezt összehozni. (pedig hidd el, routing témában nagyon ott vagyok, de ezt nem tudtam megoldani, igaz nem is gyötrődtem vele napokig)

 

 

Előzmény: Törölt nick (5244)
bacus Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5249

Nicko! Ez most faszság amit irsz.

 

Attól, hogy nincs jel, a twin tunert be kell tudni kapcsolni!!! A 7000es tévében is ugyanaz az antenna ment mint a kiállitott 6500-ba, és ott volt twin tuner.

 

Előzmény: nicko (5243)
nicko Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5248

a H6500-on 2 db aljzat van tányéros tv-hez, 1 db a DVB-C/T-hez.

kérdés ezzel kapcsolatban? :)

Előzmény: Törölt nick (5246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!