Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

StartHugo Creative Commons License 2013.03.09 0 0 33583

Üdvözlök Mindenkit!

 

Ismeri vki az Autó-Multimédia Kft./Anti-Steal II. Kft-t Budaőrsön, van vmi vélemény róluk?

A Neten találtam őket, és náluk szeretném beszereltetni az ülésfűtést és a Dension Gatway Lite 3-at, vmint néhány LED-es cuccot!

Illetve az utólagos Xenon-ra van vmi megoldás, ami nem vonja maga után az „űrtehén” Rendőr általi kispadra ültetését?

+ bal tükör csak függőleges mozgásra hajlandó, vízszintesen nem mozgatható, mit lehet tenni vele?

+ a váltógombról lekoptak a piktogramok, erre vmi megoldás (a filcel rajzolás nem annyira szép :) )?

 

A konstruktív válaszokat előre is köszönöm!

 

Amúgy nagyon jó a gép!

vidiadv Creative Commons License 2013.03.08 0 0 33582

Ne  vedd magadra :-))))))))))))). Csak vannak cseles vállalkozások.Más topikban is. Amúgy nem én vetettem fel. Én csak helyeseltem. De örülök , hogy megoldodott a probléma.

Előzmény: B_Eszter (33575)
stevie-13 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 33581

Hát a műhely nem frissen nyílt, csak nekem volt az.

 

 

Attól függ, mi számít frissnek. Kb 3-4 hónapja nyitottak.

Előzmény: B_Eszter (33575)
szalaics Creative Commons License 2013.03.08 0 0 33580

 

Én nem ismerem Őket személyesen, azt sem tudom, mikor nyitottak, de egy biztos késségesek!

Érdeklődtem náluk /e-mailben/ hajtókarcsapágy csere ügyben és korrektül leírtak mindent, hogy zajlik, és ennek megfelelően adtak árajánlatot rá! /ami korrektnek volt mondható a M.szervízhez képest!/ -de Zoltán1967 győzött! :) 2013.03.29-én lesz a műtét...-

Előzmény: B_Eszter (33576)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.08 0 0 33579

Emlékeim szerint (a cserénél ott voltam) nem ment bele drót, csak csövek a tetején.

Akkor az nem várható, hogy a csere okán ment el valami.

 

Gondolom, a megevett üza. mennyiséget és a fogyasztást is a befecskendező computer kalkulálja összeadogatva a mg-nyi befecskendezett anyagokat.

Nem feltétlenül egyedül az, mert olvasgattam a témában, persze megoldást nem tudok, hiszen a márkaszervízhez képest csak logikával bírok. Milyen méretű a kereked a kocsin, gyári, vagy nem?


Előzmény: mepetya (33578)
mepetya Creative Commons License 2013.03.08 0 0 33578

Vízérzékelős a szűrőd?

 

Emlékeim szerint (a cserénél ott voltam) nem ment bele drót, csak csövek a tetején.

 

Szervízben már 2x voltam emiatt.

Első alkalommal:elfogyasztott üza.: 10l, tankban lévő: 52l, 10+52=62l

Második alkalommal: elfogyasztott üza.: 63l, tankban lévő: 3l, 63+3=66l

...közben megnyúlt a tank :)

Gondolom, a megevett üza. mennyiséget és a fogyasztást is a befecskendező computer kalkulálja összeadogatva a mg-nyi befecskendezett anyagokat. A tankban lévő pedig a tankjeladótól jön, ezért is lehet összességében eltérés. Ezek szerint valami miatt azt hiszi a computer, hogy több gázolajat küld be, pedig nem. 

Előzmény: Törölt nick (33573)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.08 0 0 33577

Semmi gond, az a lényeg, hogy jó lett és elégedett vagy az árral, munkával, szerintem.

Előzmény: B_Eszter (33576)
B_Eszter Creative Commons License 2013.03.07 0 0 33576

Köszi!  A válaszod már későn olvastam. Lehet, válogathattam volna... Így viszont teljesen elégedett vagyok azzal, akinél voltam. Korrekt, szimpatikus fiatalember. A topic hasznos, jó társalgást!

Előzmény: Törölt nick (33518)
B_Eszter Creative Commons License 2013.03.07 0 0 33575

Hát a műhely nem frissen nyílt, csak nekem volt az. Nem tudtam, hogy lenne arra szabály, hogy hányadik hozzászólásomban tehetek be linket...  Egyébként csak segíteni akartam vele, ha valakinek hasonló problémája van.

A hibát kijavították. Műszeres diagnosztika után kicserélték a köteleket mindkét oldalon. Utána ismét gépre rakták és beállították. Mindez 35 eFt volt, és garanciális.

Nekem jól jött volna egy hasonló hozzászólás, és remélem én is segíthettem ezzel valakinek.

Előzmény: vidiadv (33522)
B_Eszter Creative Commons License 2013.03.07 0 0 33574

Nekem épp ilyen az autóm: 2004-es, 1.6 benzines Grand és városi fogyasztása 7,9

Előzmény: dudu9597da (33567)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.07 0 0 33573

Vízérzékelős a szűrőd?

 

Tegnap voltam a szervízben, nem tudtak hozzászólni, hülyének néztek, de a diagnosztikát kifizettették velem. Vajon mitől mehetett el a mérés?

Ha a márkaszervízben kiolvasták és nem volt hiba akkor nincs is, szerintem, sokkal jobb diagnosztikai lehetőség nem nagyon van mint ott.

Előzmény: mepetya (33572)
mepetya Creative Commons License 2013.03.07 0 0 33572

Köszi!

Sajna nem oldotta meg. A tank részével nincs is baj, mert a kis ledoszlop az alján a sárga csipogó leddel szerintem jól megy (kb. 53 liternél kezd villogni), de sajnos az elfogyasztott mennyiségre ekkor 63 litert írt ki ma!!! Ma már 10l volt az eltérés. Már túl vagyunk a befecskendező computer szoftverfrissítésén. Az sem segített.

Másnak is ekkora eltérés van a valós és a mért elfogyasztott ü.a. között?

Honnan szedi vajon a computer az elfogysztott mennyiséget? Szerintem nem a tankból. Abból még nem tudná kiírni az utca végére érve a pillanatnyi fogyasztást.

Előzmény: Trotter66 (32950)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2013.03.06 0 0 33571

Nem vagyok egy szakértő, de szerintem ha a lambda szonda adta volna meg magát, akkor kétszer 9-et enne. Szóval radikálisan többet.

Előzmény: dudu9597da (33567)
EME Creative Commons License 2013.03.06 0 0 33570

Sziasztok!

 

A bal első kilincsemben a kapcsoló vette magának a bátorságot, hogy nem akar működni. Nagyon gyorsan ki lesz benne cserélve a mikrokapcsoló.

Viszont maga a kilincs "egy kissé" viseltes.

Én úgy gondolom nem érdemes lefestetni, mert ilyen kevés festéket nem adnak sehol, expression kilincs színűre meg nem festenek autót.

Szóval, mennyi lehet a bontóban egy szép állapotú darab? És mivel messze lakom a nagyfalutól, szabad látatlanban megvenni, elküldik postán is?

 

vargamunka Creative Commons License 2013.03.05 0 0 33569

szia !

nálunk asszonykámé 90%város átlag 8 liter klimával 9,5 

grand 1,6 .....

valami nem kerek ott 

üdv

Előzmény: dudu9597da (33567)
EME Creative Commons License 2013.03.05 0 0 33568

Az előző három hónapban tél volt. Nem lehet, hogy magától "meggyógyul" most, hogy kitavaszodik?

Előzmény: dudu9597da (33567)
dudu9597da Creative Commons License 2013.03.04 0 0 33567

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretném kérni a sagítségeteket. Van egy 2004-es 1.6 benzines scenicem aminek az utóbbi időben megnőtt a fogyasztása. Ez azt jelenti, hogy a korábbi max 9-9.5-ös átlaghoz képest kb 3 hónapja 11-12 között fogyaszt(kizárólag városban használom) Mi lehet a probléma oka? (a guminyomás a gyári értéken van, olajcsere nemrég volt, jó minőségű benzint használok)Esetleg a lambdaszonda mehetett tönkre?Egyébként nálatok mennyit fogyaszt ez a benzinmotor? Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

S.P Creative Commons License 2013.03.04 0 0 33566

Nekem is kb 90-100 környékén jön meg a szélzaj, de elég szolíd. 160-nál sem vészes, de akkor már jól hallható.

Viszont -10°C környékén alapjáraton zörög egy picit.

 

A nyári napsütés sem vészes, mert ha a napon áll az autó (behúzott rolóval), akkor induláskor mindig kinyitom, így a meleg gyorsan ki tud menni, és a fejemet se viszi le a huzat. Sokkal jobb, mint lehúzott oldalablakkal kócolni a sérót.

 

Kb 1 év használat után azt tudom mondani, hogy a következő autómon is kell lennie panoráma tetőnek. (Pedig nem állok vele garázsban.)

 

Előzmény: robrajcs (33562)
ŰTH Creative Commons License 2013.03.04 0 0 33565

Állítólag zsírozni kell a mechanikáját a "mgefelelő helyeken". Én sose zsíroztam, mert nem tudom mik a "megfelelő" helyek (és ha nekiálltam volna, szerintem mindent összekentem volna vele a tetőnyílás környékén - hiperkétbalkezes vagyok).

 

Vannak itt hozzáértő emberek, majd azok megmondják mit/hol/hogyan kell kenni és mivel.

 

Egyszer eszembe jutott, hogy egy időszakos szervizben megzsíroztassam. Akkor egyszer kapott kenést. Nyilván az elmaradó zsírzás miatt (is) van az, hogy nálam ennyire zörög/fütyül. Egyszer javítókészlettel javították is, de nem sokáig marad jó/jobb, hamar kiújult a zörgés/fütyülés.

Előzmény: gabocsiga (33564)
gabocsiga Creative Commons License 2013.03.04 0 0 33564

Hogyan kell ápolni a tetőablakot?

Előzmény: ŰTH (33563)
ŰTH Creative Commons License 2013.03.04 0 0 33563

Szia! Nálunk is zajos a tető. Már nullkilométeresen is zizgett/csörgött egy picit, 100 felett pedig hangosan ssssfffúúúú-zott, ami a sebességgel arányosan hangosodott. A kakofónia a megtett kilométerekkel rosszabbodik, de egy javítókészletel visszaállítható az újkori csörgés/zörgés/fütyülés. Viszont vizet eddig nem engedett be. Szerintem is tolerálható a dolog, mert a nyitható tető előnyei messze túltesznek a hátrányain.

 

Szabadtéri parkolás tekintetében meg szerintemdirekt előnyösebb az üveg tető, mint a pléh, mert pl. egy jégesőnél a jég lepattan róla, nem horpasztja be. Ha meg akkora muglik esnek, hogy betörik az üveget, akkor a lemez is komolyan sérülne, viszont az üvegpanel egyszerűen cserélhető, a tetőlemez meg... hmmm... problémás.

Előzmény: robrajcs (33562)
robrajcs Creative Commons License 2013.03.04 0 0 33562

Köszönöm a felvilágosítást :)

Még az merült fel bennem, hogy szabad-e napfénytetős autót venni, ha nem tudok garázsban/fedél alatt parkolni, csak a szabad ég alatt?

stevie-13 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 33561

Sziasztok, érdekelne, hogy az elektromos napfénytetővel szerelt autóknál a csukott állapotú tető generál szélzajt? Ha igen, akkor kb. hány km/h -tól?

 

 

Igen. Kb 90-től már észre lehet venni. Legalábbis a mi autónkon. A műanyag talpak cseréjével zajmentesebbé lehet tenni, de teljesen néma sosem lesz. De ezzel vidáman együtt lehet élni. Nem ismerek senkit, aki megbánta volna, hogy üvegtetőt rendelt. Nálunk is "alapfelszereltség" :-)

 

 

Mások kérdésem, hogy jól gondolom, hogy jobban felmelegszik az autó utastere parkoláskor? (behúzott tetőredőnytől függetlenül)

 

 

Nem, nem hiszem, semmi oka rá. Az üveg nem melegszik jobban, mint a fém (sőt, talán egy kicsit jobban is szigetel), az alatt lévő roló pedig ugyanazt tudja, amit a tetőkárpit az üvegtető nélküli autókban.

 

 

Előzmény: robrajcs (33560)
robrajcs Creative Commons License 2013.03.04 0 0 33560

Sziasztok, érdekelne, hogy az elektromos napfénytetővel szerelt autóknál a csukott állapotú tető generál szélzajt? Ha igen, akkor kb. hány km/h -tól?

Mások kérdésem, hogy jól gondolom, hogy jobban felmelegszik az autó utastere parkoláskor? (behúzott tetőredőnytől függetlenül)

 

Köszönöm!

Oczu Creative Commons License 2013.03.03 0 0 33559

Köszönöm, rájuk keresek.

 

szalaics: a belső motortisztítás igen javasolt, ha nem is minden olajcserekor, de minden másodiknál illene. Én rendszeresen használom, ha valaki nem használ ilyet, akkor az új olaj oldja fel a lerakódott cuccost, ergó evvel az anyaggal tovább marad tiszta az olaj.

Előzmény: Greenlak123 (33558)
Greenlak123 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 33558

Szia 

 

Kormány, váltógomb ill. szoknya börözés ügyében a Hunyadi Járműkárpitot tudom ajánlani, Kisbéren vannak ha rákresel meg fogod találni!, én egy gomb+szoknya kombót küldtem nekik hétfőn pénteken futárral visszakaptam a gyárit meghaladó minőségben!!

Kerestem őket a Site-n megadott telefofnon nem vette fel, de kb 1 óra múlva visszahívott ez már eleve szimpatikus volt és nem csalódtam, nekem is úgy ajánlották őket, így én is csak ajánlani tudom, remélem tudtam segíteni.

G.lak

Előzmény: Oczu (33530)
szalaics Creative Commons License 2013.03.03 0 0 33557

 Hajtókarcsapágy csere elött állok, elhatároztam! :)

velejárója a motorolaj, és szűrő csere.

Érdeklődnék, hogy van-e értelme, ill. használt-e már valaki ilyet:

http://www.addinol.hu/product/flushing-oil-super/

Nem voltam híve ezeknek a kencéknek, de gondoltam, hamár úgyis generál, hát...legyen.

Nem beszélve, hogy mivel úgy rendelem az olajat, szűrőt stb. egy bizonyos értékhatár felett ingyenes lenne a kiszállítás :), na persze csak azért nem rendelek ebből a löttből, hógy megússzak 700 Ft-t... :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.03 0 0 33556

80000km-nél volt már vezérléscsere 2008-ban

Én továbbra is szkeptikus vagyok, minek cserélt 2 évvel és 40 e km-l korábban az előírtnál, valami nem kerek, de ha van ismerősöd akkor nincs miért aggódni :D

 

Köszönöm a segítséget a keresővel kapcsolatban, Én hibáztam, mert az elmúlt napokban a legelejétől kezdtem olvasni a fórumot (1 lap/500 hozzászólás) és még van 45 lap hátra

Kereső sokat segít, én is végigolvastam már a fórumot korábban.

 

vidiadv

Alap dolog ha autót veszel vezérléscsere. Ha csak nem tudod tutira, hogy le van cserélve.

Igyekszem alapos lenni mindig, ez a 16. autóm még nem volt gondom soha :D

Előzmény: StartHugo (33555)
StartHugo Creative Commons License 2013.03.03 0 0 33555

Ismételten Üdvözlök Mindenkit!

 

80000km-nél volt már vezérléscsere 2008-ban, utána második autókén futott, valamint most pár hónapja, de a héten megy szervizbe, mert biztosamituti, átnézetek rajta mindent. Az átvizsgálás megér pár forintot ebben az esetben az ismerős márkaszervizben, az ismerős szerelő által.

Az előző tulaj szimpatikus és precíz volt (magánszemélytől vettem), az autó eddigi történetét elmesélte, mindenről megvan a számla, nem csak a pecsét a szervizkönyvben, mindent szakszervizben csináltatott!

 

Más!

Köszönöm a segítséget a keresővel kapcsolatban, Én hibáztam, mert az elmúlt napokban a legelejétől kezdtem olvasni a fórumot (1 lap/500 hozzászólás) és még van 45 lap hátra (2008.09.23 15:56:20 © (11270) –nél járok), és lehet gyorsan olvasok, de gyorsan is felejtek - akkor belehúzok :).

 

 

vidiadv Creative Commons License 2013.03.03 0 0 33554

Vagy óvatos volt a tula és nem vát 5 évet és 4 évente cserélt szíjat. Akkor kijön. Alap dolog ha autót veszel vezérléscsere. Ha csak nem tudod tutira, hogy le van cserélve.

Előzmény: Törölt nick (33553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!