Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12334
Ha 5 lennénk, úgy:) de sós vizben fürödni, egy idő után vakaródzós:)
Előzmény: reddevil35 (12332)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12333
És veled mi van??  Tivat?  és valami program? vagy ahogy esik, úgy.......
Előzmény: ahatos (12330)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12332

 

Miért?Van aki átutazik az országon.

Nem feltétlenül kell csöveznie egy hálózsákban.Te úgy oldanád meg?)

 

Sok szállás van üresen jelenleg is Montiban.A pályudvarokon ott dekkolnak a dealerek!A taxisok is tudnak ajánlani bőven szállást.

Amari bp Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12331
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, ő nem olyan, gondolom én, pivo, csak mérsékelten, ami élteti, az a nevében van:) szerintem!
Előzmény: ahatos (12330)
ahatos Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12330
Gondolod, hogy a négybetűs mellett ami nem cola unatkozik?
Előzmény: Amari bp (12327)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12329
Persze, de csúcsszezonban, minden nehezebb, nem??
Előzmény: H_G (12328)
H_G Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12328
Mi nagyon sokszor vettünk ki szobát egy éjszakára, igaz, utószezonban -- nem annyira egzotikus dolog, átutazók mindig vannak.
Előzmény: Törölt nick (12326)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12327

1 éjszakára???  Talán egy hálózsákban, valahol :o)))

 

Szervezkedő most lent van Sutomore-n, aug 21-ig, de lehet ,hogy benéz egy pillantásra, ha majd unatkozik:)

Előzmény: Törölt nick (12326)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.31 0 0 12326
1 azaz 1 éjszakára?!
Merész vállalkozás,de sok sikert.
Előzmény: Törölt nick (12324)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.30 0 0 12325

 

Számomra úgy tűnik, hogy szervezkedő a te embered, szólítsd meg, hátha objektív módon tud segítségedre lenni!

 

 

Előzmény: Törölt nick (12324)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.30 0 0 12323
Akkor album. hu??? fotot direkt elhagytam:)
Előzmény: Hümi (12322)
Hümi Creative Commons License 2009.07.30 0 0 12322
Természetesen gyönyörű szakasz...mintahogyan Bosznián és Szerbián át is...az utak rendben...számtalan szebbnél szebb képet készítettem...bárcsak görcsösen foghatnám a kormányt...természetesen a miénket...:)))
Előzmény: Amari bp (12320)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.30 0 0 12321

És mit szóltok ehhez, kalandvágyok????

http://www.tara-grab.com/hun/hu/00.html

Amari bp Creative Commons License 2009.07.30 0 0 12320

Olyan szűkszavú vagy:) És Mostar Trebinje, egy szép szakasz??

Vagy görcsösen fogtad a kormányt, na nem a mienkét, csak a kocsiét:)

Előzmény: Hümi (12299)
Amari bp Creative Commons License 2009.07.30 0 0 12319

Szerbusztok, mizus, kánikula?

Tud valaki valami olcsó szállást, rálátással a tengerre, ahol saját lecsómat meg tudom főzni, és ahol a lábam felrakhatom az asztalra, Niksickó kiséretével?????

:o)))))))))))

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12318
Valóban jobban haladsz a Horvát pálya végéig,onnan pedig szinte megáll az élet mire Budvába érsz.
Amit nyersz időben, azt el is veszted.Ráadásul kétszáz kilométerrel hosszabb az út, pesti indulást feltételezve,mintha Belgrádon keresztül mennél.
ViaMichelin szerint:
Bpest-Zágráb-Dubrovnik-Budva =1065 Km és 12 óra 27 perc
Bpest-Szeged-Beograd-Budva = 863 Km és 11 óra 34 perc
Persze, mindenki azt választja magának ami neki jólesik.
Az biztos a szerb részen jó az út,lehet haladni,vannak bőven benzinkutak, ahol el lehet intézni ojrópai módon ügyes-bajos dolgainkat.
Aránylag egyszerű,eltévedni azt nem mondom,hogy nem lehet,de ahhoz már kell egy kis bravúr is.
Előzmény: csilla126 (12316)
vargamarcs Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12317

oly rég volt, de valószínűleg igen:DDD

Előzmény: H_G (12315)
csilla126 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12316
Igen, mi is ezért nem mentünk Boszniának vagy Szerbiának.....A gyerkőc még kicsi, miatta haladni kell, hogy mihamarabb kiszállhasson a kocsiból. Így megállni, nézelődni nincs idő.Ezért választottuk a horvát autópályát. Mint az ott lévő 3 másik magyar család is, egymástól függetlenül persze:) Ha gyerkőc nélkül mentünk volna még 5 évvel ezelőtt, simán egyértelmű a kalandosabb, természeti csodákkal tűzdelt útvonal, de így.....Így haladni kellett, ennyi :) A szerpentinekről....Hát, Dubrovnik után igen kemény volt.....A Kotori-öböl kerülgetéséről ne beszéljünk.Csodálatos, de nem kicsit félelmetes....Főleg, hogy a montenegrói kresz elve szerint az erősebbé az úttest.....Olyan helyzetekben előztek minket, hogy a hajam majd' égnek állt. Mindezt úgy, hogy mellettünk egy bazi mély szakadék volt.....Kissé kivert a víz :(
Előzmény: vargamarcs (12308)
H_G Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12315
És voltak kövek az alján, meg rákok a kanyaron túl? :D

Előzmény: vargamarcs (12312)
csilla126 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12314
Köszönöm :)
Előzmény: Dalmatinski Podrum (12301)
csilla126 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12313

SZia Bea.

 

Hát, azt hiszem az a családi szobához jár és az drágább, tehát még a foglaláskor kell(ett) intézni.

Előzmény: R.Bea (12300)
vargamarcs Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12312
bocsánat: patakba lógott:-)))
Előzmény: vargamarcs (12311)
vargamarcs Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12311
1986-ban jártunk először Mostar-ban, akkor Bunában szálltunk meg, a patak mellett közvetlenül volt (van) egy kis kemping, a sátorból a paakba lógtt a lábunk és reggel a patakban fürödtünk. van egy jól sikerült képem is, hajnalban kel fel a nap és jobbra, ha jól emlékszem a patakon túl áll(t)egy minaret, na ez a három: napfelkelte, patak, minaret együtt... ha megtalálom (remélem), szkennelem és megmutatom:-))))
Előzmény: Dalmatinski Podrum (12310)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12310

 

Fel se foghatom, milyen ok miatt ne Szerbián, vagy Bosznia-Hercegovinán keresztül menne bárki is közúton, akinek úgy úticélja Crna Gora, hogy nincs konkrét dolga Horvátországban.

 

Egy ajánlat az egyedi dolgok kedvelőinek, mely tudtommal egyik világörökség aspiráns: aki Boszniában Mostar alatt a Buna folyó környékén jár (ez az én őshazám), az ki ne hagyja a világ egyik legszebb és bizonyos értelemben grandiózus látványosságát, ez kristálytiszta karsztvizével a BLAGAJ vízesés.

 

Nem tudom, ki mennyire képes érzékelni a számok világát, de a Buna folyó forrása alig 43000, igen, negyvenháromezer liter vizet ont ki magából másodpercenként, majd folytatva 7 kilométeres útját csatlakozik a Neretvába.

El szabad a számokkal játszani.

 

Előzmény: Törölt nick (12304)
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12309

Akkor ismét bemásolom Jisell írását, hátha segít:

 

"Ha a régi várostól kiindulva nézzük az éttermeket akkor a következők vannak:

1.The Olld Fisherman's pub pizzéria és étterem.Ha jó kemémy pizzára vágysz és jó a fogsorod ajánlom figyelmedbe viszont jót lehet sörözni.

2. Konoba Donna kod Nikole ez egy drága étterem a kiszolgálás fuj a kaja még fújjabbbbb

3. PORTO  étterem, ezt merem ajánlani aki jó halas étterembe vágyik. A kiszolgállás első rendű, az étel oltári és bőséseg adagban mérik. A szülonapomat is itt ünnepeltem,halk zene stb.stb.stb. jellemzője hogy egy kis hídon keresztül kell bemenni a híd alatt pedig ott uszkálnak a halak, rákok tehát a jövendőbeli vacsora itt tényéleg friss halat ehet az ember.Viszont csapolt sör az vagy vagy nincs.

4.Jadran kod Krsta ez egy drága étterem itt hogy is mondjam szallagon készítik a vacsorákat nem éppen volt a leg leg leg, tavaly ott egy utasom - magyar- oltári gyomorrontást kapott .Viszont van csapoltz sörrrrrrrrrrrrrr.

5.Olimpia étterem - puccos drága

6. Fontana étterem haljamos a gyomorrontás megszerzésére

7. Hűűűű elfelejtettem a nevét de jó étterem szolíd árakkal jó pizzával és rostélyossal

8. Zeleni gaj - jó hallevest szeretnél enni itt ajánlom, árak elfodadhatóak, csapolt sör is van pizza is finom.

A régi városan is van néhány puccos étterem de az nagyon de nagyon drága.

A régi városban ajánlom a Mocart cukrászdát friss és finom sütemények, fagyikkal lehet lehűteni a nyári forróságot.

Valamint Budván 2 benzinkút van a köszpontban - egymással szemben-innen nem messze mindössze 50 m-re van a Kangaro étterem. Igazán szolíd árakkal közepes adagokkal valamint tv-re kivetített menüvel várja a vendégeket.

Ezeket az étteremeket ajánlom szívessen.

A budvai sétányon több helyen árulnak pizza szeleteket ezt szem alapján lehet meítálni hogy mikor friss mikor nem . Ezenkívül ami nekem nagyon tetszik hogy behozatalra került az a nagyon sik finom olasz recept alapján készített fagylalt amiket nagy hűtő vitrinekben?ha jól mondom árulnak.

Beciciben a sétányon az Obala étteremnek vannak elfogadható árai valamit a Tri Ribara azaz a Három halász nevű éttermet ajánlom figyelmetekbe. Ide érdemes elmenni finomakat lehet enni a kiszolgálás első rendű viszont az árak egy kicsit húzósak."

Előzmény: chocho (12307)
vargamarcs Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12308

mi Udvarnál (Mohács) szoktunk átmenni, Mostar, onnan Metkovic-nál Ho-ba, végig az adriai úton, gond nélkül lehet menni és szép is........

(csendben megjegyzem...aki nem szereti a mélységet, annak szerintem jobb, mint a kanyonok....)

Előzmény: kipe01 (12302)
chocho Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12307

Tudna valaki egy jó éttermet ajánlani Budván,ahol jó az ár-érték arány?:)

Köszi

pusi66 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12306

Sziasztok!

 

Beszállok: mi családi szobában voltunk, ott sem volt hűtő, szóval ezt érdemes tisztázni. Mi egy kis mobil hűtővel utazunk, de tényleg csak a kúpot, meg a gyerkőcnek a reggelire (reggel 6-ra) szükséges tejet tároltuk benne. Reggel 7-kor nyit az étterem, addig kell kibírni, aztán tényleg minden van. Most nem volt túl jó időnk, nem is feküdtünk a parton, csak a medencénél. Ezek szerint a reggeli napágyfoglalásnál bedurvult a helyzet, mi volt, amikor még fél 8-kor is találtunk helyet....

 

Aki már sokszor, különböző időjárási körülmények között volt Montiban segítsen: amikor ott voltunk (jún. közepe-vége) elég esős volt az idő, egyik éjjel kb. 11-től reggel 5-ig villámlott, szinte folyamatosan. Azt lehettett látni, hogy messze van a közepe a viharnak, de én itthon ilyet még nem láttam. Akkor körül volt Szerbiában kisebb földrengés is. Ennek van köze egymáshoz? (bocs, nagyon gyér voltam földrajzból)

Előzmény: csilla126 (12273)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12305
Beciciben találtam,lehet,hogy húzós az ára,de hátha valakit érdekel.
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 12304
Mivel én szegedi vagyok, mindig szerbián át mentem le (idáig 7 * ).
De a Pestről való indulásnál is egyértelműen erre venném az irányt.
Bpest-Szeged 1,5 óra és végig pályán mehetsz a határig,onnan pedig Belgrádig is haladós a buli.Ott sem kell félni,mert nagyon egyszerűen át lehet menni rajta,irány Cacak,Uzice jó úttal,aztán jön egy kicsit magasabb vidék,de az utóbbi években nagyszabású útfelújítások voltak és a kanyonig kifogástalan az út.A kanyon az meg olyan amilyen,ámbár ott is sok helyen javították,de ott meg minek is sietni,mikor a látvány az nem mindennapi.
A maceráról csak annyit,hogy idáig egyetlen alkalommal fizettem az úton,másodszorra hazafelé a magyar határtól kb 10 kilométerre döngettem 130-al ,a 80-as táblánál és kemény 20 ojróval megpecsételve ,jó éjszakát kívántunk egymásnak a szerb rendőrrel.
(mibe került volna ez magyarországon ?! ).
Tehát mint minden idegen országban itt is illik betartani a törvényeket,szabályokat és szvsz akkor semmi gond nem lesz.
Előzmény: kipe01 (12302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!