Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 1 7448

OSX 10.10.2+Firefox 35.0.1, valamint Android 5.0+Firefox 35.0.1 alatt nem müködik rendesen a hozzászólások elrejtése/elrejtett hozzászólások megnézése. Egész addig, amíg nem jött be az évszámos/autós/motoros+ a hsz-ok értékelése a "+/-"-szal, addig hiba nélkül müködött.

Az iOS alatti -csak itt fellépö- gyorstörlési hiba már nagyon rég óta létezik.

Carina_S Creative Commons License 2015.02.13 0 0 7447

Elkiabáltam magam, mert még csak a 6-7 KB-osoknál kipróbálgatva hibátlan. A nagyobbaknál továbbra is "bibi" van.... .

 

Előzmény: Carina_S (7446)
Carina_S Creative Commons License 2015.02.13 -1 0 7446

Köszönet a fórum-technikai szakembereknek, amiért ilyen hamar kibogozták és kijavították a képszervernek a képkinagyítási hibáját!!! Most már nagyon jó!

 

Üdv.:>>

Carina_S

Erdéj Creative Commons License 2015.02.12 0 0 7445

Az a gondom támadt, hogy a bejelentkezés után módosítani kívántam a email címemet, de az újat elfogadta, mégis a régivel enged belépni, és a jelszóváltoztatás módját sem találom. Ehhez kérek segítséget. Illetve a fiók megváltoztatásához küldött egy mailt, amit nem találtam sehol, a spamoknál sem!

Működő emailom: csernus62@gmail.com

Carina_S Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 7428

Félreértettél... !

 

Azt én is nagyon jól tudom, hogy a képfájlok teljesen hibátlanok, és ebből következőleg azt is, hogy csakis a fórum képmegjelenítőjével van a baj, ezért is javasoltam a fórum-usereknek (és nem pedig a programozóknak, akik nálamnál ezerszer többet tudnak!) a külső képmegjelenítő használatát.

 

>Nem is az volt vele a célom, hogy a programozókat tanítsam ki, dehogyis... . Azoknak az átlagos fórum-felhasználóknak (usereknek) írtam le a tippemet -- és csak a fórumhiba idejére szóló átmeneti áthidaló képnézegetési megoldásként! -- , akiknek a fórum saját megjelenítője miatt van bajuk vele mindaddig, amíg ezt a fórumhibát ki nem javítják.

 

______________________________________________________________________

 

A hibával kapcsolatban még annyit: leteszteltem az új fórumszoftverrel maximálisan feltölthető képfájl méretét. Leszedtem valahonnan az internetről egy olyan képfájlt, ami biztosan nagyobb, mint amit a fórum elbír. Ekkor a hsz.-szerkesztőben kiküldi egy hibaüzenetben a következő figyelmeztető választ (Ld.:>> 1. Kép.):

"(!) A feltöltött kép túl nagy! A kép mérete nem haladhatja meg a 2560 KByte-ot!"

 

<< 1. Kép.

 

Amivel én próbálkoztam ("tesztelésképpen"), az egy 2940×2316 pixel, 2,04 MB, (*.JPG) képállomány volt, ebből aztán a Windows XP-s Paint-tal elmentettem egy ugyanúgy 2940×2316 pixel képméretű, de viszont már csak 541 KB méretű (*.JPG) képfájlt, amit szintén nem töltött be... .. >> (<< .. ... és megjött rá a fenti hibaüzenet!). Ebből viszont az is következik, hogy felső határérték tehát nemcsak a fájlméretben van, hanem a képállomány képméretében is, ami ha túl nagynak bizonyul a fórumszoftver számára, akkor is túlméretesnek számít, ha egyébként a képfájl fájlmérete kisebb (vagy max. egyenlő!!!) mint a megengedett legnagyobb fájlméret.

 

Elgondolkodni inkább azon gondolkodtam el -- mivel megint csak a fórumos képszerver egy fajta hibáját jelzi(!) -- , hogy amíg a régi fórumszoftver képbetöltője a régi 512 KB-os felső határ alatt csak kevéssel lévő képfájlméretek esetében is hibátlanul töltötte be a képállományokat, addig az új fórumos képbetöltő proginál már csak az egészen piciri (azaz a 7,12 KB-nál nem nagyobb) képfájlokat lehet úgy feltölteni (mert pl. a 7,12 KB-nál kissé nagyobb, 36 KB-tól 512 KB-ig terjedő képfájlméret-tartományt is már hibásan tölti be!!!), hogy normális legyen a megjelenítésük a kinagyításkor is... ! Ez pedig az új fórum-képbetöltő esetében mindenképpen kijavítandó minőségromlásnak számít... .

 

((Persze idővel majdcsak kijavítják, az biztos, csak hát a precíz szoftverfejlesztés eléggé időigényes dolog ám... .. .))

Előzmény: Törölt nick (7425)
Mirabilis Creative Commons License 2015.02.08 0 2 7427

A Firefox-nál és a Chrome-nál sem működik ez a kombináció így. Ami akkor is, ha működne 2 katt lenne.

Előzmény: syssy48 (7426)
syssy48 Creative Commons License 2015.02.08 -2 1 7426

Egyszer már leírtam, most mégegyszer az újszülötteknek:)  CTRL mínusz gombbal lehet a rákattintott képet kicsinyíteni. De a kép négyzet alakúan jelenik meg.

Előzmény: Mirabilis (7424)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 -1 1 7425

Ha a képet elmented majd megnézed egy külső megjelenítővel akkor az hibátlan következésképpen nem a képpel van gond. Nekünk nem feladatunk osztani az észt a softwareseknek akik nyilvánvalóan jobban ismerik a keresők vezérlést mint mi.

Szerintem elég ha korrektül leírjuk a jelenséget amiből aztán a programozók kihámozzák a megoldást.

Előzmény: Carina_S (7416)
Mirabilis Creative Commons License 2015.02.08 0 1 7424

Szóval 4 kattintás az eddigi egy helyett, hogy megnézzünk egy képet. Szép kis fejlesztés.

  1. És miért kellet a túlkicsinyítés?
  2. És hogy lecsippent a képből?

A képes topikok eléggé panganak a változtatás óta:/

 

Remélem, még történik változtatás. Ugye történik változtatás?:) Plííííz!

Előzmény: telescoper (7423)
telescoper Creative Commons License 2015.02.08 -1 1 7423

Azért ne bonyolítsuk ennyire ezt a képmegnézést! A kis képre katt, megjön a nagy kép, arra jobbklikk és ott kijelölni, hogy kép megnyitása új lapon/új ablakban (vagy hasonló lehetőség, amit a használt böngésző felkínál). Ha arra katt, akkor megnyílik a kép úgy, hogy már a képernyőhöz van igazítva.

Előzmény: Carina_S (7417)
nzsolt18 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 7422

köszi

Előzmény: SzótlanJoe (7421)
SzótlanJoe Creative Commons License 2015.02.08 0 0 7421

Már lett szólva hozzáértőknek, (mert nekem nem jött fel semmi vírus, de) nézze meg aki konyít hozzá.

Türelmedet kérjük.

Előzmény: nzsolt18 (7420)
nzsolt18 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 7420

pedig rá kattintottam ki jött az outlook és azonnal jelzett a vírusírtó. hogy ezt fogta: 

"Sena Spannuth" quictens@gluwbe.com módosult win32/kryptic.CXEW trójai 

Előzmény: víztorony (7419)
víztorony Creative Commons License 2015.02.08 0 1 7419

de hát az csak egy emailcím, attól nem kaphatsz vírust.

Előzmény: nzsolt18 (7418)
nzsolt18 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 7418

üdv.

a Dönci 62 user felhasználó adatlapján  az email cím küldés re kattintva egy trójai vírust kaptam ( amit megfogott a vírus irtóm )

 

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=899985

 

köszi

Carina_S Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 7417

Tipp: akik az itt feltöltött képemet hibátlanul szeretnék megtekinteni, azok a fórumhiba ideje alatt ne a fórum képkinagyítási funkciójával próbálják azt megnézni (mivel ez esetben a kép egy jelentős része nem lesz látható), hanem ehelyett töltsék le a képet ("Kép mentése más néven...") a "Letöltések" mappába, és ott a "Windows kép- és faxmegjelenítő" alkalmazással tekintsék meg a Carina_S (7416)-os hozzászólásom képernyőfotóját (ez esetben már az egész kép jól látható és még tovább nagyítható lesz).

 

Előzmény: Carina_S (7416)
Carina_S Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 7416

Arra saccolok, hogy mivel az újítás lényege az 512 KB-osnál nagyobb méretű képek feltölthetővé tétele akart lenni (szemben a régi rendszerrel, ami a feltöltést csak az 512 KB alatti képfájl-méreteknél engedte meg), hogy két külön képfájlkezelő van immár a fórumszoftverben: az egyik, azaz a régi az 512 KB alatti képek beolvasásának nagyításkori kezelésére változatlan formában meg lehetett hagyva, a másikat meg, azaz az újat az 512 KB feletti képméretek nagyításkori kezelésére találhatták fel, és a jelek szerint ez utóbbival lehet a baj akkor, amikor az egyes olyan képeket, amik nagyobbak mint 512 KB, a kinagyításkor be kell olvasnia a fórumszoftver ide vonatkozó programrészletének.

 

Erre utalhat az is, hogy az újítás után feltöltött egyik hozzászólásomnak, a Carina_S (2609)-esnek (topik: Combfix imádók klubja) a négy képe közül az első háromnak (1.-es, 2.-es, és 3.-as képek [a felső képsorban]) a felnagyításkori betöltése hibás, míg az ugyanezen hsz.-nak a 4.-es képe (ez a kép az alsó képsorban magában áll) betöltése hibátlan mind a mai napig. Tehát a nagy képek kezelésére való szoftverrészlet a hibás, míg a kis képek kezelésére való szoftverrészlet viszont továbbra is hibátlanul működik. (Ha ugyanis csak egy fajta képbetöltő szoftver lenne, akkor minden képpel, a kicsikkel és a régiekkel is baj lenne, nemcsak az újakkal és a nagyokkal; viszont mivel csak ez utóbbiakkal van baj, nyilvánvalóan nem egy, hanem két különböző képbetöltő szoftvernek kell léteznie, külön a kis, és külön a nagy képfájlokra specializálva.

 

A Carina_S (2609)-es hsz.-nak a képernyőfotóját ide (itt alább!!) feltöltöttem, kiegészítve a képet a képek alá beírt képméretekkel, amelyek azokra a forrásfájljaikra utalnak, amikből feltöltöttem azokat.

 

<< A Carina_S (2609)-es hsz.-nak a képernyőfotója

 

Ebből az egyes képek pixel,- és fájlméretei az alábbiak:>>

>1.-es kép: 1526×2048 pixel, 1,29 MB, (*.JPG) -- (Hibás beolvasás!);

>2.-es kép: 1526×2048 pixel, 1,04 MB, (*.JPG) -- (Hibás beolvasás!);

>3.-as kép: 397×600 pixel, 106 KB, (*.JPG) -- (Hibás beolvasás!);

>4.-es kép: 225×225 pixel, 7,12 KB, (*.JPG) -- (Hibátlan beolvasás!);.

 

A még hibátlan, ill. a már hibás kinagyításkori képbeolvasás határa tehát valahol 225×225 pixel és 397×600 pixel, ill. 7,12 KB és 106 KB között van, ill. kell lennie!!!

 

Előzmény: Törölt nick (7415)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 -1 0 7415

Való igaz. A régi képeket hibátlanul lehet megnyitni. Változás, romláss a software csere utáni képeknél van.

Előzmény: Carina_S (7412)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2015.02.06 0 0 7414
Előzmény: Kriptaszökevény (7413)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2015.02.06 0 0 7413

hi!

 

A HUSZ-in a swinger topikkal valami gáz van, mert minden hozzászólás bold-dal jelenik meg.

 

köszi!

Carina_S Creative Commons License 2015.02.06 -1 0 7412

Jó, jó, oké, értem már; csak akkor hirtelen azt gondoltam, hogy a hozzászólás méretezési hibájáról akartál írni (mert a hozzászólás fotóját tetted be), de akkor ezek szerint félreértettem: képméretezési hibáról írtál te is.

 

Előzmény: Törölt nick (7408)
Carina_S Creative Commons License 2015.02.06 -1 0 7411

Azóta vettem észre ezeken az ablakokon (M. Firefox alatt), hogyha megpróbálom méretezni (csak a bal oldali, ill. a felső ablakszél hozzáférhető), akkor ha a bal oldali szélen kattintok, akkor méretezés helyett a balszél hirtelen beugrik a képernyő közepétől kissé balra, és csak második nekifutáskor hagyja magát méretezni, és akkor is kizárólagosan csak a bal ablakszélen, sehol máshol nem!!! ((Alsó szél és jobb szél hozzáférhetetlen (a kilógás miatt a képernyőn kívülre esnek), a felső szél és a bal és jobb felső sarok (utóbbi előzetes balszéli méretezés és balra vonszolás után látható lesz) viszont egyenesen brutálisan reagál a felső szél érzékenysége miatt: ha ugyanis itt kattintok bal gombbal, akkor az ablak leugrik a tálcára ikongombméretűre, de úgy ám, hogy utána már nem lehet többé képernyőméretűre visszahozni (<< = a "balesetes" ablak egyszer és mindenkorra végérvényesen eltűnik a "süllyesztőben"!!!!), mivel az ablak tálcagombjára történő bal gombos kattintás -- többszörre is -- teljesen hatástalan marad; egy dolgot lehet tenni vele ezután, mégpedig a jobb gombbal rákattintani az ablak tálcagombjára, és ezután pedig a lebegő menüből a "Bezárás [X]" menüparancsra bal gombbal rákattintani!)) Ennyi... .

 

<<Még valamit a hiba jellegéről: nagyon szembeszökő, hogy a régen feltöltött képek mind szépen nagyítódnak ki, tehát az ablakjuk befér a képernyőbe, és ha kell, akkor a gördítősávjuk is megjelenik; ha viszont az "újítás" után feltöltött képeket nagyítgatom, akkor jön elő mindig ez az ablakkezelési hiba, kilógó jobb és alsó szélekkel, és az esetleg még szükséges gördítősávok nélkül!!!

 

(Valakik segítő szándékkal akartak beleújítani az ablakkezelésbe, de persze ezúttal nagyon-nagyon kiforratlanra sikeredett; remélem, hamarosan kijavítják majd nemsokára... !)

 

 

Másik, más jellegű hiba észrevétele: a fórumszoft néha-néha az utóbbi időben mintha kissé szaggatna, vagyis kissé lassan tölti be az egyes fórumoldalakat, úgy mint sok évvel ezelőtt is mikor még a nagyjavítás előtti lassú állapotban volt, csak most sokkal enyhébb formában és ritkábban csinálja ezt; viszont eddig a nagyjavítás után abszolút nem csinálta ezt! Ez a hiba a böngésző oda [>], és vissza [<] gombjainál pedig úgy jelentkezik, hogy az egyik fórumoldalról a másikra történő vissza,- vagy előreléptetéséhez nem elég egyszer kattintani rá, hanem már kétszer egymás után is kell -- rendszeresen!!! <<Ezt is nézzétek meg fórumjavítgató szakik, légyszi!

 

Előzmény: Törölt nick (7410)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 -2 1 7410

Nyugi. Előbb vagy utúbb megcsinálják. Volt már rosszabb helyzet is már ami meg lett idővel oldva.

Előzmény: Pápi 416 (7409)
Pápi 416 Creative Commons License 2015.02.05 -1 2 7409

Látom nagy ívben tesznek ránk!

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 -1 0 7408

Én is képméretezési hibáról beszéltem ugyanis amit betette példának az kép. Ha ráklikkeksz képként fog megnyílni ami az összes bowsernél jelentkezik.

Előzmény: Carina_S (7406)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 7407

Még mindig

Carina_S Creative Commons License 2015.02.05 -1 0 7406

Üdvözlök mindenkit, a köztük a fórumot javító szakembereket is!

 

Jelzésem szintén méretezési hibára vonatkozik, de a (7404)-es hsz.-től eltérően, ahol a leíró hozzászólás-méretezési hibát mutat be, az én bejelzésem ettől eltérően képméretezési hibára vonatkozik.

 

Az alább leírt hiba nálam Mozilla Firefox mostani legfrissebb verziója ("Mozilla Firefox 35.0.1"-es verzió), és Windows XP Professional SP3 operációs rendszer alatt jelentkezik. ((Más böngészővel nincsen tapasztalatom, mert csak Firefoxot használok... .))

 

Azt örömmel veszem tudomásul, hogy most már egy kis ideje fel lehet tölteni a fórumra -- a régi lehetőségektől mostantól újonnan eltérően -- 512 KB-tól nagyobb méretű képfájlt is, ez is a szakemberek fórumjavító fáradozását támasztja alá.

((Nekem példaképpen három feltöltött képfájlom adatai: (1.):>> 1526×2048 pixel, 1,29 MB fájlméret, *.JPG fájltípus; (2.):>> 1526×2048 pixel, 1,04 MB fájlméret, *.JPG fájltípus; (3.):>> 480×640 pixel, 87,0 KB fájlméret, *.JPG fájltípus;. A következőkben leírt hibák rájuk, hármójukra vonatkoznak, mégpedig függetlenül attól, hogy a képek méretei a régi szabály szerint megszabott 512 KB-os határ-korlát alatt, avagy felett vannak-e!!!))>>>

 

Hibaleírás:>>

Azt viszont meg kell jegyeznem ezzel kapcsolatban, hogy a feltöltött képek kinagyításával -- tehát ha a hsz.-ban a kis képre kattintva egy, a képtől függően kisebb-nagyobb méretű külön képablakba nagyítom ki az adott képet -- több kevesebb probléma, pontosabban fogalmazva méretezési hiányosság áll -- még -- fenn.

Tehát a fájlmérettől függetlenül, ha feltöltöttem egy képet, akkor ha utána rá akarok kattintani (Ld.: 1. Kép.), akkor a kis képből kinagyított nagyobb kép (Ld.: 2. Kép.) nem úgy jelenik meg mint régen, hanem szabálytalanul kilóg a kép alsó, vagy alsó és jobb oldali széle, de anélkül, hogy megjelenne rajta a gördítősáv.

 

<<(1. Kép.)

 

<< (2. Kép.)

 

Kérem a kedves fórumjavító szakembereket, ha tudják, akkor csiszolgassák ki ezt a kisebb hiányosságot a fórumszoftból, vagy ha inkább a Firefox megjelenítési hibájának tudják be, akkor súgják meg legyenek kedvesek a Mozilla Firefoxot használó fórumozóknak, hogy mi lenne tkp. a teendőjük!

 

((A javítást vagy a választ előre megköszönném a saját, és a többi Firefoxos fórumlakó nevében is!))

 

Carina_S

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 1 7405

Elnézést, hogy 628. alkalommal is szóvá teszem, de nem lehetne végre az iOS alatti gyorstörlési hibát végre kijavítani? Ahogy a napokban láthattuk, vannak itt fejlesztők, akik meg tudnák oldani ezt a problémát - ha foglalkoznának vele. Tekintve, hogy az asztali gépek aránya egyre kisebb, nem szabadna ennyire mostohán bánni az iOS-t használókkal.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 7404

Súlyos képméretezési hiba:

LRJudit Creative Commons License 2015.02.03 -1 1 7403

Nekem chrome-ban gördítősávval jelenik meg.

Firefox-szal nem tudom megnézni a teljes képet, csak ha jobb egérgombbal a megjelenítést választom.

Akkor megnyílik új ablakban a teljes kép és igazodik is az ablak méretéhez.

Mindez win7 professional, asztali gépről.

Előzmény: scsabi (7402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!