Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2005.10.24 0 0 518

Szia Tatrafan, nagytesó ! :)

 

Olajhűtő minden Kacsában van, de semmi termosztát vagy egyéb vezérlés (megnéztem a Haynes-manualt, de abban sincs említés termosztátról). De nagyon fontos hogy rendben legyen, mert eltömődés esetén könnyen rámehet a motor ! Úgyhogy szokás néha kipucolni belőle a koszt.

A levegőt bejutást sem szabályozza semmi, a ventillátor a főtengelyen van. De  van egy szűkítő a légbeomlő nyílásra, amit télen kell használni (asszem 5 fok alatt). Állítólag teljesen eltömli soha nem tanácsos, de láttam már -20 fokban ilyet és semmi baja nem lett a mocinak.

Fűtés: az télen nem egy nagy szám, főleg városban, ahol nincs elég menetszél ami bevinné a meleget. A jó fűtés feltétele, hogy a papír (!) fűtéscsövek jó állapotban legyenek. Lehet rásegíteni elektromos fűtéssel vagy egy ventillátorral, ami ha nincs menetszél akkor is leszívja a meleget a hőcserélőről. Télen jó ha van keménytető, mert a vászontető miatt sok hő elveszik, de ez csak annak éri meg, aki tényleg napi szinten hajtja télen is az autót.

Előzmény: tatrafan (517)
tatrafan Creative Commons License 2005.10.23 0 0 517

Megin én vagyok...

 

Ezen a Kacsamotoron VAN olajhűtő. Ami feltételezi a termosztátot is. Ki tudna róla többet mondani???  Nem minden típusba szereltek? 

 

Ha szigorúan vett termosztát nincs is benne, valahol egy szakkönyvben azt olvastam, hogy egyszerűbb esetben alkalmazni szoktak egy, olajnyomásra (rugó ellenében) nyíló golyósszelepet az olajhűtő áramában. Ami nem szószerint hőre nyit ugyan, de a keresztmetszet úgy van kitalálva, hogy a hideg, sűrű olaj még nem tud elég nyomást kifejteni, amint azonban felmelegszik, már igen! Ilyenkor tud a hűtő felé áramlani az olaj. (ezért lehet fontos a gyári specifikációjú olaj - se jobb se rosszabb nem kell bele)

 

Tehát a Kacsában is lehet valamiféle motorhőmérséklet-szabályzás.

 

A kacsahonlap szerint mondjuk nincs. Azt nem tudom, gépkönyvből van-e az infó. Ír olyat a gépkönyv, hogy télen be kell fedni a hűtőrácsot?

 

A kétüteműeket kivéve (ahol a motorolaj hőmérséklete mindig megegyezik ugye a benzinével... :) minden léghűtésesben van termosztát. A kispolákon (legalábbis úgy hallottam) valami csappantyú van, ami a levegőt szabályozza, és azokon a Tatrákon amiken nincs olajhűtő, szintén termosztátos légterelő lemez van. A Bogarakon, Steyr Puch-okon, Porsché-kon amiket láttam szétkapva, olajhűtő mindig volt.

 

Sajna nem tok franciául (se) így nem tudom megnézni vmi csigás honlapon.

 

Bocs ha hossz, aki bármi részinfóval tud szolgálni, kérem ne kíméljen!

 

(pl. az övében van-e olajhűtő v. nincs)

 

tatrafan Creative Commons License 2005.10.23 0 0 516

Sziasztok Kacsások!  :-)))

 

Egy-két infót megosztanátok velem? 

Milyen Tásban a fűtés ilyenkor meg télvíz idején? Van aki télen is mindennap használja pl. dolgozni járni? Biztos van.

Másik ami érdekel, hogy van ezekben olajhűtő? Vagy egyéb, a motor hőmérsékletét szabályozó dolog?  Vagy egyszerűen papundekli az elejébe télen, aztán ennyi?

 

Üdv, a nagytesó!  :-))))

 

mrqb Creative Commons License 2005.10.21 0 0 515

A PSA topik honlapján újabb könyv tekinthető meg. Szokásos fotózásos módszerrel készült a könyv megkímélésének érdekében. Kacsabarátoknak kötelező olvasmány (bár németül van) sok-sok képpel.

 

A Kacsa
504LACI Creative Commons License 2005.10.21 0 0 514
Van egy eladó Citroën LNA egy barátomnak. Vizsga épp most jár le, ha így érdekel valakit 150-ért vihető. Ha kell le tudom vizsgáztatni. Képeket tudok küldeni még. 650-es boxer kacsa motoros 1978-as évjáratú 80 ezer originál km!!! és gyári fényezés belejavítgatásokkal. Érd. mail vagy 30/445-3989
Sünimanó Creative Commons License 2005.10.21 0 0 513

monyesz!

Köszi az infokat hasznukat fogom venni. A kinézettröl csak fotókat láttam és annyit tudok ,,rendszeresen karbantartott, szervizelt második autó-ként csak nyáron használt" a képen az látszik, hogy nem lógatja az elejét a ponyva nem feszes, de csak a közepén lóg egy kicsit a papucsok eredeti Michi-nek néznek ki kb 70-80%-osak. Persze ezeket csak kép alapján mondom a való lehet más is, majd meglátom.

Viszont a km/h izgat nem szeretném haza rakni már az első haza vezető úton és ha jól értettem neked is ez a fajta mocid van.

Tásos üdvözlet ,,A''

Előzmény: monyesz (512)
monyesz Creative Commons License 2005.10.19 0 0 512

Sünimanó !

Igazából mindegyik ólmos benzinre volt kitalálva, és a legbiztosabb, ha tankoláskor rak bele az ember ólompótlót.

Azt hogy a motor 95 v. 98-assal megy-e a motorkód és évjárat alapján mondható meg. 1970-tól az összes 2CV6-nak M28  típusjelölésű a motorja és az mind 602 ccm (ha 5xx valamennyit látsz az csak az adózás megkerülésére szolgál :) )

Azzal lehet számolni, hogy a függőcsapszegeket minden műszakira ki kell cserélni. Hasonló a kézifék fékbetétje is (nekem tárcsafékes már).

Vétel előtt leginkább az olajfolyásokat, a kasztni és alváz állapotát kell nézni. Annak a kevés elektromos cuccnak ami bennvan, szintén illik jónak lenni (generátor, feszszabáylzó, ablaktörlő, lámpák).

Gumik szintén megnézendők, mert elég húzós az áruk (legalábbis az eredeti Michi-nek).

Vászontető állapota !

Vétel után egy motorolaj, váltóolaj, és szűrők cseréje bejátszik.

Előzmény: Sünimanó (511)
Sünimanó Creative Commons License 2005.10.19 0 0 511

Üdv mindenkinek és külön köszönet bp0414-nek amiért segített ide jutnom.

Magamrol csak annyit most tanulom a sz.gépet és néha elvesznek a betük. Volt már léghütésesem egy 1954-es ovál csak sajna el kellet adni. De a kamaszkori szerelem a TÁS. Most megint van egy szépség amibe beleszerettem és ezért kérnék segitséget melyet elöre is köszönök. A régebbi leveleket olvastam, sokat okultam belölük. A kérdéseim:

 -Mi az amit feltétlen meg kell nézni? (kormány stb?)

 -Hallottam, hogy van olyan moci amelyikhez kell ólompótló és van amelyikhez nem, az egyik 95-öst mig a másik 98-ast szeret. (a kinézettnek 602 cm3 mocija van).

 -Hallottam olyan véleményt, hogy 70 az ideális utazó, mástól azt, hogy 90 hisz akkor forog legszebben a motor és nem is gurul hanem úszik az úton.

Tásos üdv.

bp0414 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 510
Előzmény: bp0414 (509)
bp0414 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 509
mrqb Creative Commons License 2005.09.20 0 0 508

7végén Kacsaszüret Sopronban 2005!

Az időjárás úgy néz ki tűrhető lesz, száraz, változóan felhős idő várható (sajna vasárnapra, Visegrád napjára már hidegfrontot jósolnak).

 


 

Előzmény: mrqb (500)
Pierre2cv Creative Commons License 2005.09.18 0 0 507
Pierre2cv Creative Commons License 2005.09.18 0 0 506

Ha belső kárpítot keresel:

www.citroen2cv

/hirdetések/alkatrészek

Előzmény: JuanPablo (502)
JuanPablo Creative Commons License 2005.09.18 0 0 505

Köszi az megvan!

Oldalkárpit a fontos!!

 

Köszi

JP

Előzmény: bp0414 (504)
bp0414 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 504
Bosánat! Én csak az ajtókra gondoltam!
Előzmény: bp0414 (503)
bp0414 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 503

Szia!

Ha nem sikerül egyszerübb megoldást találni a "cél" érdekében hajlandó vagyok a mintavétel erejéig lebontani!

Üdv! Tibor

(jut eszembe, holnap lemegyek a "bányába" lehet, hogy találok is)

Előzmény: JuanPablo (502)
JuanPablo Creative Commons License 2005.09.18 0 0 502

Help Help Help!

 

Jó szétborítottuk a kacsánkat ismét, forrasztás-hegesztés stb stb.

Nemsokára ott tartunk, hogy összefelé épül az autó és nagyon nagy szükségünk

lenne  kárpit sablonra!!

Ha valakinek lenne nagyon megköszönnénk ha kölcsönadná egy lekoppintásra, vagy

ha körberajzolná egy-két csomagoló papírra és elküldené nekem.

Drótpostán megbeszélhetnénk a részleteket, hogy ne untassuk a többieket.

gettler.janos@freemail.hu

 

Köszönöm előre is a segítséget, remélem érkezik!

 

JP

fincsi2cv Creative Commons License 2005.09.07 0 0 501
A Poroszlón készített képeket megnézhetitek-> itt !
mrqb Creative Commons License 2005.09.06 0 0 500
Sziasztok! Egy újabb talira invitállak Benneteket:
Kacsaszüret Sopron 2005.

Figyelem!!! Hamarosan Kacsaszüret Sopronban! Na persze nem kacsákat szüretelünk, hanem a kacsások szüretelhetnek. Természetesen egyéb Citroënnel érkezők is szívesen látott vendégek. 1 napra is érdemes lejönni, választhatóak a programok, amin részt kívántok venni.

A tervezett program:
Szept. 23. Péntek:
16h-20h-ig: Fogadás a Citroen szalonnál
Anyagok átadása + üdítő
Kísérés az Ózon Campingbe.

21h: Borbemutató a campingben
(kóstolással)

Szept. 24. Szombat:
9h: gyülekező, megbeszélés, felsorakozás
9.30h: Felvonulás a Várkerületen keresztül a Citroen szalonhoz

10.00h: Túra I. rajtja (2 percenként) a Citroen szalontól
Útvonal: térkép alapján elkerülő út, Pozsonyi út, Fertőrákos strand
Itt ügyességi 1., tovább a Fertőrákos-Balfi úton, szüret a Fertő
parton, itt: kérdés I.

12h: Érkezés Fertődre
Ügyességi II., majd kiállítás, utána felvonulás Sarródra, ebéd a
Nemzeti Park székházában (szürkemarha-gulyás), itt kérdés II.

15h: Túra II. rajtja Nagycenkre. A Fertőd-Hidegség-Nagycenk,
kisvasúti skanzen parkolója állomásig, itt: ügyességi III.,
kérdés III., szüreti napok felvonulás megtekintése (feldíszített
traktorok, lovaskocsik, mindenféle vidám jelmezekbe beöltözött
vonulók, süti- és borkínálás). Utána indulás Sopronba.
Cél: Citroen szalonnál. Onnan együtt az Ózon Campingbe.
20h: eredményhirdetés, vacsora az Ózonban.

Szept. 25. Vasárnap:
Indulás Visegrádra ill. haza, igény esetén az itt maradók
számára városnézés.

További információkkal kapcsolatban kereshettek engem:
huszas, 56-66-915, illetve Gimesi Szabolcsot:
huszas, 529-1371

Lehetőség szerint kérünk egy előzetes jelzést a részvételről!

Mindenkit szeretettel várunk!
bp0414 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 499

Sziasztok!

Igen, tényleg elnéztem a hétvégéket! Láttátok mi van nálunk, - hát csoda? Gyanus volt nekem is is, hogy senki nem reagált. Péntek nekem nem jó, de talán szombaton "ledöngetek", Nektek egyik nap sem jó? Kerestem Pszentivánon egy sárga buszt, de állították, hogy nincs. Tényleg nem voltatok?

Üdv! Tiborék

Előzmény: cv.cam/s (498)
cv.cam/s Creative Commons License 2005.08.21 0 0 498

  hello tibor;

..elnezted a datumot, a talalkozo a jovo hetvegen aug.,26-28..azt mondtad,keszultok erre ti is.mi sajna pesti program miatt nem tudunk lemenni.

 udv.,;josie&laszlo

 happy duckling-'83 2cv6 sarga special-

Előzmény: bp0414 (497)
bp0414 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 497

Sziasztok!

Meséljen már valaki a "hétvégi" taliról!

Persze 1-1 kép is tetszene! (ha már én parkettáztam és vakoltam)

Köszi! Tibor

Előzmény: kacsásSCHUBI (496)
kacsásSCHUBI Creative Commons License 2005.08.15 0 0 496

Sziasztok!

 

 

 

2005. augusztus 26-28.

2. Tisza-tavi Citroen találkozó - új infók a COCH fórumon!

 

http://totalcar.hu/forum/coch/

 

 

Mindenkit szeretettel várunk!

cv.cam/s Creative Commons License 2005.08.08 0 0 495

  szia tibor;

mint korabban emlitettuk ; az egyiknek mennie kell,vagy a vw camper vagy a kacsa.sajna 2 hobby gepet nem tarthatunk,ill.nincs hely..

 

  "ha van idod,jo programok a hetvegen-szombat tatabanya,ill.,szb./vasarnap kozeledben pilisszentivanon..emlekszel,tavaly mi voltunk ott "kacsasok"-mint szinten leghutesesek..ha van kedved&idod,legyszives hivjal a reszletekert??!!"

 udv.,;josie&laszlo

 happy duckling

Előzmény: bp0414 (492)
cv.cam/s Creative Commons License 2005.08.08 0 0 494

udv.,j.p.;

 "..kozeli talalgatasod,de ez nem az.."garazsban tartott..",igy ott nem  lathatod ,s a mienk sarga./az altalad emlitettre regota vadaszom,de nem akar jelentkezni a tulaj-az ulese eredeti,s meg egyeb reszei hasznalhatoak lenenek,s foleg megmenteni attol ,hogy a meh-be keruljon../

 happy duckling

 laszlo

Előzmény: JuanPablo (493)
JuanPablo Creative Commons License 2005.08.07 0 0 493
Netán ez az a sárga-fekete ami a  Krisztina Krt. és az Attila út között szokott állni?
Előzmény: cv.cam/s (491)
bp0414 Creative Commons License 2005.08.06 0 0 492

Szia!

Hát mégis??? :-(((((

Tibor

Előzmény: cv.cam/s (491)
cv.cam/s Creative Commons License 2005.08.06 0 0 491

  udv mindenkinek;

 1983.marc.4-i,2cv6 special-sarga-,megbizhato muszaki&jo esztetikai allapot.kacsabaratnak atado megegyezes szerint,-csak 136 ekm-.rendezett papirok,torzskonyv..garazsban tartott-telen nem hasznalt-.bp.1-so kerulet.

 

tel.,;06.20.3698897        duckling4vrkukacyahoo.com

 "happy duckling"

bp0414 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 490

OK!!!!

Pénteken telcsizgetünk!

 

Előzmény: monyesz (489)
monyesz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 489

Rendicsek ! Akkor cseréljünk !

Nekem két téli van - 135-ös Michelin-ek, asszem M+S 100 jelzéssel - ahhoz kellene még kettő.

De akkor a felniről le kellene szedetned szombatra. Pénteken még pontosítunk, jó ? A bp-re felérkezésre nem tudok időpontot, mert megállunk Győrben (10-re kell ott lennünk) és nem tudom mikor indulunk onnan tovább, de gondolom olyan 13 óra körül érünk fel.

Nyáron a téli gumi baromira fog kopni, nem jó használni !

20/364-2900 a számom.

Előzmény: bp0414 (488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!