Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49737

mondjuk nem is kell Kekesre semmilyen szallas. Ha Sirokrol mentel fel, 20 perc alatt lent vagy Matrahazan. Ha meg a masik iranybol mesz, akkor meg aludj hazan, es reggel onnan indulj.

Előzmény: Törölt nick (49726)
V43 1279 Creative Commons License 2015.05.13 -1 0 49736

Ez nem teljesen igaz, mert:

- 26 éven aluliak részére van péntek 10:00-től vasárnap éjfélig 33%-os kedvezmény

- lehet vásárolni ún. Start klub kártyát amely 50%-os kedvezményre jogosít és nem kell gyorspótjegy+Pesten belül is használható vonaton. Ezen kívül vannak olyan törzsutas kártyák is amelyek többért többre is jogosítanak.

A volánnal semmilyen lehetőség nincsen egyikre sem.

Előzmény: Pulmy (49730)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49735

ja és hogy Gyöngyöst promózzam, ezt is kipróbáltuk :-)

 

 

jzp2107 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49734

azért kíváncsi lennék miért nem merik kiírni ennek a Kékes vendégháznak az árait, bár van egy sejtésem :-)

jzp2107 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49733

és forgalmi? :-)

Előzmény: Pulmy (49732)
Pulmy Creative Commons License 2015.05.13 -2 0 49732

  Igen,így szoktuk,rengeteg időt és persze lóvét lehet megspórolni vele. Azért a biztonság kedvéért van két kulcs nálunk :D

Előzmény: asciimo (49731)
asciimo Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49731

Es akkor feluton kocsikulcs atadas volt? Jo bulinak hangzik.

Előzmény: Pulmy (49729)
Pulmy Creative Commons License 2015.05.13 -2 0 49730

  A vasút is ugyanannyi,mi múltkor Vonyarcvashegy-Tapolca távon potom 720 ft-ot fizettünk ketten. Annyiért kocsival is simán megtehető a táv,ezért (is)szoktunk szemben m,enni egymással ha többen vagyunk.

Előzmény: V43 1279 (49723)
Pulmy Creative Commons License 2015.05.13 -2 2 49729

  Mi a Mátraházai Üdülőházban aludtunk az ősszel, csak ajánlani tudom,tökéletes kiinduló pont bejárni a Mátrát. Mi egyik nap Sirokig,másnap Mátraverebélyig mentünk,majd utolsó nap Sirok- Szavaskő táv volt soron.

  A buszközlekedésről nem tudok részleteket,mert mi 4 -en voltunk és ketten mindig elmentek a végállomásra és szembe jöttek,majd du. a másik páros jött vissza a szállásra,de elég sok busz fordulászott a megállóban,így gondolom nincs nagy gond ezzel sem.

 

    Valamilyen csomagot vettünk igénybe és félpanzióval kb. 5,5-6 e. körül jött ki/éj. Ha beleszámolsz mindent nem rossz ár és még  a reggeli + vacsi is meg van oldva.

   Szobák teljesen fel vannak újítva,mindegyik klímázott stb..   Nagyon szívesen látják a túrázókat. Minden reggel érdeklődtek az aznapi úti célunkról és hogy kb. mire várhatnak bennünk. (Ha történne valami..) Profin üzemeltetik,specializálódva a bakancsosokra.

 

 

 

           

 

 

Előzmény: donjuan1984 (49718)
HEV Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49728
donjuan1984 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49727

A Kányai honlapján szomorú üzenet tudatja a látogatóval, hogy vége, ennyi volt :S

Lehet azt fogom csinálni, hogy Mátraházáról indulok és Sirokon szállok meg, így 2 nap. 

Aztán majd legközelebb ismét Mátraházáról csak most a Cserhát felé. Cserhátsuránytól is hiányzik még,

lehet a Cserhátsurány- Mátraháza szakaszból csinálok 2 db 2 napost :)

Amúgy tényleg fura, hogy az ország tetején ennyire nincs kiépítve a dolog..bezzeg Galyatető, ahol amúgy is 

volt szálló, kivirágzott :) 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49726

Ja,ja sajnos Kányai Uram bezárt, pedig jó kis retro szálláshely volt, és olcsó.

Viszont vele szemben van a Kékesen a sípálya mellett egy jó nagy fából készült épület, ami szállásként van hirdetve, de sajnos nem jegyeztem meg a nevét és az elérhetőségét.

 

Ezzel együtt nagyon gáz hogy a Kékesen gyakorlatilag semmi sincsen, se kaja, se pia, se normális szállás, a legstabilabban nyitva tartó egység a TV-torony...

Előzmény: jzp2107 (49724)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.13 0 1 49725

Kékes-Gyöngyös esetén hozzáadhatod az autópályás felárat is, mert olyan buszok mennek fel :-)

 

amúgy senki nem mondta hogy kötelező Gyöngyösre lebuszozni, ez csak egy opció, majd nőcsábász eldönti

ahogy azt sem mondta senki, hogy az ecohostel nem volt komfortos

van konyhája, lidliben vettünk söröt meg répás kalácsot, másnap reggelre kakajót az ifiúrnak

vacsira sütöttünk pizzát

jól éreztük magunkat

hidd el én sem ragaszkodtam volna a menetrendhez kötődéshez, de Kékesen gyakorlatilag nincs szállás (bolt se)

ezért vállaltuk be

Előzmény: V43 1279 (49723)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 49724

Kányai uram tudtomml bezárt

mi is azért buszoztunk le Kékesről Gyöngyösre

Előzmény: HEV (49721)
V43 1279 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49723

Ez a buszozás is kétélű dolog.

 

Nos azt gondolom, hogy lehet, hogy pl. 3500-ért van Mátraházán szállás (ha működne a Pagoda ez alatt tuti nem lenne szoba) és 2500-ért Gyöngyösön. De: a busz sincsen ingyen és ha kedvezmény sincsen (mint ahogyan nekem sem) akkor teljesárú jeggyel utazik az ember. Ebből a jegyből a 10 km-es 250 Ft (Gyöngyös-Mátraháza kitérők nélkül 14,6), ami oda-vissza 500 pénz, Gyöngyös esetében ugye még több, mert 15 km-es jegy. Már 3000 felett tartunk tartunk. Ehhez még hozzáveszem a menetrend adta kényszert és így már nem biztos, hogy megéri az egész. Persze mondjuk bevásárlási szempontból 1000x jobb mint Mátraháza.

 

Másik példa: pár napja Velem kapcsán hobo-bobo is felvetette ezt a verziót, el is gondolkoztam rajta. Kőszegen 5300+ifa-ért találtam a legolcsóbb szállást. A velemi Virágos vendégház árai 3500-4500 ft körül mozognak (hogy mi indokolja az 1000 ft-os szórást azt passzolom). Vegyünk egy középértéket, legyen 4000 egy éjszakára (és akkor még mindig nem morogtak, hogy egyedül megyek). A busz nem valami sűrűn jár, reggel például 5:53-kor ment volna Kőszegre, ide is 15 km-es jegy kellett volna, tehát már kb 4700-nál tartok, nincs egy ezres a különbség a helyi és a távolabbi szállás+utazás között.

 

A mondanivalóm lényege: lehet, hogy jobban megéri egy kicsivel többért, de kényelmesen és komfortosabban megszállni, mint kicsivel (látszólag) kevesebbért és utazgatni, mert az sincsen ingyen.

Előzmény: jzp2107 (49719)
HEV Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49722

Ez persze  Ttlosznak íródott volna.

Előzmény: HEV (49721)
HEV Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49721

Én ezt ajánlanám.

 

Második helyre Kányai Uram fogadója a Kékesen!

 

Nálam csak harmadik a  Vörösmarty, van faház is, olcsó, egy éjszakára jó.  Enni inni ott nem lehet, de a központban ahol a Kékesre megy fel az út ott a Csülök Büfé,  olcsón, gyorsan jóllakhatsz, vagy a csúcson a Tető  Étterem.

 

 

Előzmény: jzp2107 (49719)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49720

> Az OSM-en a Mátraverebélyről kifele vezető első útszakasz már frissítve van, de Szentkútra nem mutat (a kék viszont oda megy)

 

Mátraverebélytől kifele részt én frissítettem márciusban, az már akkor fel volt festve (szépen, sűrűn, alaposan)

A Szentkútra vezető részt nem "bántottam", mert ott még épp az alapozás ment, elnézésedet kérem

Ha küldesz trekket, berajzolom

 

> és a Bableves-csárda előtti utolós kb. 2 kilométer se úgy van jelölve, ahogy igazán vezet az út.

 

tavaly novemberben még úgy vezetett ahogy az OSM-en van

azóta csak autóval jártam arra, de az alapján szintén nehéz rajzolni

 

 

Amúgymeg tök mindegy mi van a térképen, mi van kijelezve, mert te arra mész amerre "hivatalos" :-)

 

Előzmény: Ttlosz (49716)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49719

Sirokon mi a Csibész vendégházban voltunk, jó hely

nyáron még medence is van az udvarban

és isteni a koszt :-)

 

Mátraházán a buszfordulónál van valami Volános vendégszoba, elérhetőségét pontos nevét majd megmondja valaki :-)

meg valami református(?) üdülő is van ha jól emlékszem

ha nem vagytok lusták Gyöngyösre lebuszozni, van korrekt hostel 2500-ért (ecohostel), mi ott aludtunk (Kékesen volt a "szakaszhatár")

 

 

Előzmény: donjuan1984 (49718)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49718

Idén tervben van a Mátra is. Kérdésem a szállással kapcsolatban, hogy Mátraházán tudtok-e viszonylag olcsó, megfizethető szállást, ahol még

eledelt is kapni; vagy maradjon a Vörösmarty turista ház. Még Sirokon gondoltam megszállni; sok lehetőségről itt sem hallottam. Várom az ötleteket :)
Ja és GPS forever :P

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.12 -1 0 49717

Ttlosz, simán csak elkavartatok, nem kell erre ráhúzni a "régi útvonal vs új útvonal" ideológiát, mert nem sok köze van hozzá szerintem.

Pár ezren elmentek már előtte errefelé, mert régóta erre visz a kéktúra útja.

A jelzettség itt mindig is rossz volt, ugyanis a Mátraverebély feletti domboldalban nincsenek fák, csupán csak cserjés-bozótos, amire igen nehéz jelzéseket festeni. Ráadásul itt a kéktúra egy alig látható, egy emberes kis csapásra tér le a szekérútról, amit amúgy is nehéz észrevenni, szinte biztos vagyok benne hogy itt kavartatok el rossz irányba.

Fent a gerincen Csapás-tető felé menet már jeltől jelig követhető az út, van mire festeni.

Első kéktúránkon sem tévedtünk el, pedig még GPS-ünk sem volt, de azért GPS-szel valóban biztonságosabban lehet itt navigálni.

 

valahol a piros nyíl körül indul el az ösvény a gerinc felé, alig észrevehető, nagyon kell(ett) figyelni

 

Előzmény: Ttlosz (49716)
Ttlosz Creative Commons License 2015.05.12 -1 1 49716

Csak úgy a Bélyegzőhelyek fórumára írt keserédes szavaim;

 

Csatlakozva az előttem szólóhoz, mi is eltévedtünk, de ez inkább az Én hibám. Túlságosan ragaszkodtam az elveimhez. Vagyis addig nem járjuk az új utat, amíg az nem lesz hivatalos. Nekiduráltuk magunkat hát Mátraverebélytől a régi jelzésen, ráadásul kíváncsi is voltam a telepre (Semmi gond nem volt, az egyik fiatalabb cigány gyerekkel ("főnök, megnézhetem a távcsövet, messzire visz?") még el is diskuráltam és átadtam neki a távcsövet, hadd nézzen bele). A régi út választása akkora hiba volt, hogy csak na. Jelzés szinte semmi, el is kavartunk jól, legalább plussz 3-4 kilométert nyomtunk.

Kicsit - nagyon - bosszantó, hogy a hivatalos honlapokon (http://termeszetjaro.hu vagy http://www.kektura.hu) a változásokról semmi info (anno a tervekről volt) nincs. Próbáltam friss információkat szerezni, például innen; http://terkep.turistautak.hu és  http://turistautak.openstreetmap.hu . De azt kell mondjam előbbi ugyanazt mutatja, mint Az Országos Kéktúra Hollóházától Nagymarosig turistakalauz. A másikon a Mátraverebélyről kifele vezető első útszakasz már frissítve van, de Szentkútra nem mutat (a kék viszont oda megy) és a Bableves-csárda előtti utolós kb. 2 kilométer se úgy van jelölve, ahogy igazán vezet az út.

Szóval Mea Culpa, Mea Maxima Culpa.

Reggel a kocsma még zárva volt, így maradt a fémstempli minden bájával.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49715

Szerintem meg arrafelé jó úgy a kék ahogy van. Sok szép hely van még persze, de az összeset nem tudja felkeresni.

Pontosan ugyanezt akartam írni én is. Mindent nem lehet bevenni az útvonalba. És éppen ezért felesleges ilyen alapon módosítgatni is. (pl Csobánc)

Na, mindegy, gumicsont kiköp...:-)

 

Előzmény: V43 1279 (49714)
V43 1279 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49714

Már decemberben sem volt ott a kerítés.

Szerintem meg arrafelé jó úgy a kék ahogy van. Sok szép hely van még persze, de az összeset nem tudja felkeresni.

Előzmény: Pápai vándor (49667)
V43 1279 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49713

Gércén és a Szajki tavaknál lesz a szállás majdan. Ha csak nem sikerül végigtolni az egészet Dabroncig. Tegnap majdnem sikerült Tömördről lemenni Sárvárig, csak már az idő kevés lett volna ahhoz, hogy elérjem az utolsó gyorsot.

Előzmény: Törölt nick (49662)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.12 0 1 49712

Ráérőknek:

 

ma 18:00-kor vetítik Sáfrány József Roki (illetve utána még a Bajkál fesztivál) című filmjét a Mezőgazdasági Könyvtár filmklubjában

(1012 Budapest, Attila út 93.)

 

Güsziológus Creative Commons License 2015.05.12 -3 0 49711

A trekket megjegyzésekkel elküldtem.

Előzmény: efemm (49710)
efemm Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49710

Küldd át a track-ed az efemm@hotmail.com -ra, szívesen összenézem a sajátommal. Az OSM-re ugyanakkori saját gpsmap 60CX felmérés alapján rajzoltam, vagyis saját track-ből, és nagyjából az összes felfestett jelzésről saját (geotag-gelt) fotóm is van.

Előzmény: Güsziológus (49709)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.12 -4 0 49709

Az OSM térképén nem ott van a P+, ahol én mértem:-(((

Két helyen is van nem csekély eltérés.

 

Nem tudom, mi alapján lett rajzolva.

Megnéztem alaposan. Gondoltam, közzéteszem a térkép-részletet, de aki akarja, összehasonlíthatja.

 

Most már a TUHU is OK:-)

Előzmény: efemm (49708)
efemm Creative Commons License 2015.05.12 0 0 49708

Használj OSM-et (is), arra már egy éve feltettem a P+-t. :)

Tavaly, a Balaton IVV-n jártam arra, most már csak egy-két rövid szakasz van, ahol el lehet bizonytalanodni. A zöld sáv viszont -szerintem- nem ugyanott megy ki a főútra Veszprémfajszon, ahol a P+, legalábbis a tavalyi fotóim szerint a játszótér felé eső részen csak a P+ van festve.

Szép útvonal, én is ajánlom.

Előzmény: Güsziológus (49705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!