Keresés

Részletes keresés

kakukprofi Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1307
Sziasztok!

Kérdésem az volna, hogy 10 éves meszelt falra, hogy tudok glettelni, Rigips rimanoval? A fal abszolút nincs síkban, a felülete csúnya ezért szeretném, glettelni, majd diszperziós festékkel lefesteni.

Eddigi tapasztalatom az, hogyha némileg "eps ragasztóval és hálóval bevonom" akkor jó alapfelületet kapok. (elég elszánt vagyok, de vakolatig kapargatni nincs türelmem, inkább áldozok a fent említett eljárásra.)

Mit szóltok?

Előre is köszönöm!
tomi
ponex Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1306
Na a link a végére került!
Előzmény: ponex (1305)
ponex Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1305
Erről az anyagról beszélünk?

Ha igen akkor nem tudom, hogy miért kellett 5 réteg! Dolgoztam különböző mészfestékekkel, még a Tesco gazdaságosból sem kellett 2-nél több réteg!Trinát fresco
Előzmény: (M)Ákos (1304)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1304

Nem kötekszem, mert (nem értek hozzá), csak nem tiszta...

Ha az első két réteg túl híg lett, miért kellett még 5 (nem higított) ahhoz, hogy teljesen fehér legyen?

Próbáltam úgy is, hogy egy réteg 30%-os, aztán higítás nélkül a többi. Így kevesebb réteg elég lett, de az eredmény? még göröngyösebb felület. Puklikban kirakódott a festék bizonyos helyeken (gondolom, ahol nem szívott annyira a fal). Hengerrel festettem, nem maszatoltam össze-vissza. Majd lefényképezem, van még egy ilyen plafonom.

Még egy jutott eszembe: "a falat nedvesítse be festés előtt" írnak valami ilyesmit a festékek dobozán, ezt csinálja valaki (ha igen, hogyan, vizes henger)? Én nem csináltam.

Ezeket a fresco-val alkottam.

 

A calmittal nem volt ilyen bajom, csak azok a kirakódott szemcsék nem tetszettek.

A plafonon történt annyi, hogy kirajzolódott a vakolatháló, amikor túl sűrű festékkel estem neki rögtön. Amikor higítottal kezdtem, nem volt ilyen baj.

Ez van a képen, durva nagyításban, ez kábé egy 5x4 cm-es rész, és fehér lenne egyébként, csak a fényképező nem akarta.

 

calmit

 

Kíváncsi leszek, majd a garázsban majd kipróbálom ezt a tegyünk bele olaj dolgot.

Előzmény: ponex (1293)
ponex Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1303
Esélyes, hogy alá kellene zománcozni, ahhoz tapadnak rendesen az öntapadó tapéták!
Előzmény: fuxjozsi (1302)
fuxjozsi Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1302
Amúgy nem vagyok róla meggyőződve, hogy öntapadós, még ha jó is, rendesen odatapad a falhoz.
A fal túl porózus szerkezetű.
És lezárja a fal természetes szellőzését.
ponex Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1301
Eseteleg ha használt ragasztót vesz? :DD

De kétségtelen tény, hogy legolcsóbb ha rajzszöggel felerősítgeti :DD

Nem írta, hogy mekkora mennyiségről van szó, lehet, hogy érdemesebb lenne kidobni az egészet, és venni másikat! Megnézni, hogy melyik drágább, újat venni, vagy a ragasztót, és, hogy mennyi idő megy el a kísérletezgetésre stb! A mérlegelésben nem tudok segíteni, azt neki kell megtennie magának!
Előzmény: fuxjozsi (1300)
fuxjozsi Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1300
Csak nem lesz drágább a ragasztó, mint a tapéta?
Előzmény: ponex (1298)
ponex Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1299
A második a jó :))
Előzmény: ponex (1298)
ponex Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1298
Ilyesmit keress!

ragasztó spray
Előzmény: gbea (1294)
ponex Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1297
Ilyesmit keress!

ragasztó spray
Előzmény: gbea (1294)
ponex Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1296
És hogyan fogja hasonlóan vékony rétegben egyenletesen felhordani, mint a gyári réteget?

Szerintem a Pálma nem alkalmas erre!
Előzmény: halaloszto (1295)
halaloszto Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1295
palmatex. de orbitalis szopas lesz majd egyszer leszedni.

vajk
Előzmény: gbea (1294)
gbea Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1294
Kedves mindenki!

Valószínűleg rossz üzletet csináltam azzal, hogy olcsón akartam öntapadó tapétát vásárolni, ugyanis bizonyára régebbi gyártmány lehet és már nem tapad rendesen. Festett falra szeretném, amelyet por és zsírmentesítettünk előzőleg, de nem fogja a ragasztó. Ott marad a falon, de egy enyhébb mozdulattal hosszabb idő után is le lehet könnyen szedni. Fölragasztottam egy nagyobb darabot a bútorra is, ami műanyag befonatú, fényes, de oda sem ragadt.
Tapétaragasztó nem jó, próbáltuk...kicsit átgondolva érthető is, miért.

Kérdés: Milyen ragasztót használjak, hogy ez az eredetileg öntapadó, vékony műanyag réteg rendesen odaragadjon a falhoz?

Köszönettel

Bea
ponex Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1293
A kész mészfestékeket alig kell hígítani, és csak az első réteget, a második réteghez egyáltalán nem kell! 50%-os hígítással ne csodálkozz, hogy szar lett! 2 rétegben ugyanúgy takar mint a műanyag festékek (diszperzitek)! Ha nagyon szív a fal esetleg 1-2%-nyi lenolaj, vagy ha nincs az étolaj is megteszi!
Előzmény: (M)Ákos (1290)
ponex Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1292
Lakkbenzin, vagy szintetikus hígító néven, barkács és festékboltok szinte mindegyikében kapható
Előzmény: Lassukiller (1286)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1291

Ami kimaradt az előbb:

Amatőr vagyok, aztán a már meszelt felületre jó a fresco is (fater most gurította le a fürdőjüket, 2 réteggel teljesen jó lett), meg hogy egyik festékbe sem tettem semmit.

A garázst festem nemsokára, lehet hogy megpróbálom a maradék frescot elpazarolni és teszek bele egy kis olajat. Beszámolok majd, ha nem felejtem el.

Előzmény: (M)Ákos (1290)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1290

Próbáltam mindkét festéket, első festésre, a falak meszes glettel lettek glettelve előtte. Csont száraz volt minden, előtte egy évvel vakoltak.

A calmitban nem tetszett, hogy a falon olyan kis szemcsék maradtak, amik a meszelésre jellemzőek, viszont 3 réteggel takart, homogén lett a felület. Ez tiszta mész, ha jól emlékszem, majdnem 50% víz kellett hozzá, olyan cupákos az állaga.

A fresco elég szarul takart, 2x beeresztettük felére higítottal, aztán kellett még 5 réteg. Addigra a tükörre glettelt falak tiszta göröngyösek lettek a sok festéstől, mi meg idegbajosak. Ennek a festéknek csak kis része mész, a többi más.

Végül beagyaltam, lecsiszoltam a falakat, alapozó + 3 réteg diszperzit került a helyére...és addigra úgy voltam vele, jó lesz az is. Élmény volt vele dolgozni a szemét mészfesték után...

A plafonon meghagytam a meszet, ott valahogy szebben sikerült. Mondjuk azt nálam flexi csemperagasztóval "vakolták". A fürdőben is maradt a mész, szeretek gőzfürdőzni, oda nem árt.

Előzmény: busmanush (1287)
Masgas Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1289
Le kell takarnia az új festéknek is.
Előzmény: Viktorboy (1288)
Viktorboy Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1288
Sziasztok!

Vettünk egy lakást erős narancssárga színű dulux festékkel van festve, amire szeretnénk szintén dulux de egy sokkal világosabb színt, van aki szerint lekell csiszolni, van aki szerint adulux fed nagyon jól, de olyat is mondtak hogy először kenjem át fehérrel.

ÖTLET?

KöszI Viktor
busmanush Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1287
Hello.
Van mészfesték,Fresco, stb.
Google a barátod. mészfesték
Én vettem annál jobbat,CALMIT a neve.
Glettelésre van meszes glett.
Platform-ban vettem,de lehet "dögleszteni" a meszet,bár nem kis türelem és hozzáértés kell hozzá.
Ennyi,kb.
Előzmény: ccsőszami (1263)
Lassukiller Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1286
Sziasztok.

Tudnátok segíteni h. egy úgynevezett S6006- os higítót hol lehet beszerezni? Vagy h létezik-e még ilyen? Vagy mi is ez valójában?

Válaszotok előre is köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1285
Aha,koszi mindkettoknek.
Előzmény: i home (1284)
i home Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1284
Üdv.A régi meszes ,enyves festékréteget minden esetben el kell távolítani.áztatás+kaparás,mert ha erre festünk rá az felpattog.átüt a henger!ha ez megtörtént akkor a felületet mélyalapozni kell utána 2x glett ahogy a felület megkívánja vagy az igények,2x festés.nem kell semmilyen folteltávolító festék,a sima diszperziós festék tökéletes a feladatra.ez mindig így csinálták ezután is így fogják.
De mindig célszerű igazi szakember tanácsát kikérni,nem kerül semmibe.
fuxjozsi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 1283
Nyugodtan felrakhatod, persze azért nem a fürdőkádnál lévő oldalához, amit fröcskölsz.

Van a "selyem tapéta" Ami a vinyl felületek közül a legkeményebb, enyhén fényes felület, mosható, súrolható jelzéssel ellátva.

Ragasztóként pedig a Metylan Specialt javaslom az elég erős ehhez.

Itt még meg is tudod nézni.: http://tapeta-textil.hu/index.php?page=shop.browse&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=18
Előzmény: Törölt nick (1282)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 1282

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata vinyl tapetaval furdoszobaban? Nem szeretnek

minden falamon csempezni,ezert gondolkodom a falfestesben vagy vinyl tapetaban.

Termeszetesen a padloburkolat ot-tiz centi szelesen azert ott is felfutna ,arra a falra is lent.

 

a.

halaloszto Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1281
ha lenne egy par ramaty allapotu, de viszonylag uj mondjuk sumaher style ablak, amit festeni kellene, akkor Ti kivennetek belole a zarat, vasalatokat a festeshez, vagy leragasztanataok, vagy lefestenetek es kesz???

vajk
halaloszto Creative Commons License 2009.07.06 0 0 1280
csak a frissen vakoltat kell. ha csak par m2, akkor vegyel rigips rimano 0-3-at, kend jo vastagon, es ha megszaradt csiszold le.


vajk
Előzmény: Tomib555 (1278)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.07.06 0 0 1279
Rigips 3-6. Én ezt vettem jó anyag!
Előzmény: Tomib555 (1278)
Tomib555 Creative Commons License 2009.07.06 0 0 1278
Aha, valahogy gondoltam... Gletteljem telibe az összes falat? Van erre spéci anyag, vagy sima gipsz, vakolóanyag vagy mi?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!