Keresés

Részletes keresés

N.21 Creative Commons License 2017.07.05 0 1 15115

De azt is írhattam volna, hogy buzi, Walke!

Előzmény: N.21 (15114)
N.21 Creative Commons License 2017.07.05 0 1 15114

MINDENKIT!

_Bazsy_ Creative Commons License 2017.06.23 0 0 15113
Na ez remek hír, remélem az a fránya hátsérülés már a múlté, de azért elkapkodni sem jó a visszatérést mert egy ilyen sérülés nem játák. :)
Előzmény: Lecso11 (15112)
Lecso11 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 15112

Úgy hírlik közel a megegyezés, már csak a pénzen megy a variálás, de tesznek majd ki urnát a bejáratnál szeptemberben :D

Előzmény: _Bazsy_ (15107)
Lecso11 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 15111

Én úgy láttam, hogy a családalapítás lett középpontban, meg előtte járta a világot egy évig :) Szóval szerintem ennyi csak.

 

Stainbrooknál meg tényleg a térd volt a gond, a spanyoloknál se bírt 3-4 hónapig 15 perceknél többet, sajnos nálunk is ez lett volna, utána viszont brutál lett ott is, hát akkor elképzelhetjük itt miket művelt volna...

Előzmény: N.21 (15106)
Tocy92 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 15110

Érdekes kérdés, én valami stabilabb, megbízhatóbb embert keresnék első körben, meg talán magasabbat is, de a tűzereje meg a sebessége megvan ahhoz, hogy működhessen egyébként. Az biztos, hogy gyors és fáradhatatlan ember kell nekünk, mert pihenni, na azt nem fog. 

 

 

Előzmény: N.21 (15104)
Tocy92 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 15109

Aki szeretne ötévesnél frissebb Dunn-videókat nézegetni és nem látta még ezeket, a paksi szezonjából vannak meccsösszefoglalók - nem rá koncentrálva, de a kosarai-gólpasszai benne vannak:

 

Pl. ez a Sopron ellen (21 pont, 7 gólpassz: https://www.youtube.com/watch?v=u89cXepa9ZE

 

Pécs ellen (19 pont, 7 gólpassz): https://www.youtube.com/watch?v=M28WBdOk4pM

 

Körmend ellen (19 pont, 9 gólpassz): https://www.youtube.com/watch?v=NP6IuUYEyV0

 

Alba ellen (17 pont, 12 gólpassz): https://www.youtube.com/watch?v=RdwHTis22N8

 

Másik Pécs elleni (31 pont, 5 gólpassz): https://www.youtube.com/watch?v=x_eo2tr2VFg

 

Falco ellen (19 pont, 6 gólpassz): https://www.youtube.com/watch?v=A9b0oYpHdw4

 

Alba elleni középszakasz zárása (29 pont, 7 gólpassz): https://www.youtube.com/watch?v=S6rPlSPg_xM

 

Sopron elleni playoff harmadik meccs (26 pont, 2 gólpassz: https://www.youtube.com/watch?v=lHX3cydg5Hk

 

Sopron elleni playoff ötödik meccs, a négy közé jutásért (a padról beszállva 19 pont, 8 gólpassz: https://www.youtube.com/watch?v=DlITSfbC7d8

 

Alba elleni elődöntő, egyetlen megnyert meccs (18 pont, 7 gólpassz): https://www.youtube.com/watch?v=kA64Wb2UWzo

 

Ezen felül elég sok felejthető meccse volt abban az évben és akkor enyhén fogalmaztam, de sokszor kezdő sem volt. Az látszik, hogy jól mozgatta a népet, Barnies mellette egész más játékos volt, mint Szolnokon például, de azért jó pár olyan meccs volt, amikor "pihent", főleg hátul.

 

 

N.21 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15108

Őt én is nagyon várom vissza, gondolom rögtön Allison után!

Előzmény: _Bazsy_ (15107)
_Bazsy_ Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15107
Aaron Rich mikor jön vissza?
N.21 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15106

Cunningham abbahagyta? A súlya miatti valami sérülés, vagy esetleg valami más? Lehet valamit tudni?

Előzmény: Lecso11 (15102)
N.21 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15105

Emlékeim szerint volt valami baja, talán a térde állapota nem volt teljesen rendben, de így utólag azt mondom én is, hogy vele sokkal előrébb lettünk volna, volt benne fantázia.

Előzmény: Tocy92 (15103)
N.21 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 15104

És Medford-hoz mit szólnátok, ő illene Dunn mellé?

Tocy92 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 15103

Köszi szépen a gyűjtést! A jó Davon Usher pedig Ausztráliában lett 15 pontos játékos :)

 

Amúgy Stainbrook mekkora közönségkedvenc lehetett volna Simms helyén...

Előzmény: Lecso11 (15102)
Lecso11 Creative Commons License 2017.06.21 0 2 15102

Na, így hogy vége a bajnokságnak, egy kis érdekesség korábbi légiósainkról:

 

Matt Stainbrook

A spanyol 2. osztályban játszik, csapatával a 2. helyen végeztek az alapszakaszban, de az elődöntőben kiestek és nem jutottak fel. 37 meccsen játszott, januárig csereként nagyjából 10-15 percet, utána kezdőként 25-30 körül. 10.9 pont, 6.8 lepattanó, 63%-os mezőnymutató.

 

Hrvoje Puljko

A szerb 1. osztályú Szpartak Szabadkában kezdett, majd télen megsérült, és végül több hetes szünet után távozott Iránba. Itt csapattársa lett rövid ideig Jazvinnak. 5 meccsen játszott: 23.2 pont, 3.8 lepattanó.

 

Emanuel Ubilla
Láttuk a ZTE-ben

 

Marko Spica

:)

 

Ermin Jazvin

Sűrű szezonja volt és úgy látszik idén se dominált mindenhol, ahogy nálunk mondta, hogy fog... Koszovóban kezdte a szezont, majd januárban korábbi csapatához Kolozsvárra ment, de végül nem kapott szerződést. Ezután Brnoba igazolt, ahol a kiesés elől menekülő csapatban 8 meccset játszott (8.6 pont, 5 lepattanó 21 perc alatt), végül a már említett iráni bajnokságban fejezte be az évet.

 

Igor Mijajlovics

A nálunk hatalmasat bukó szerb tavaly igazolt Nagyszebenbe és az idei szezonra is maradt. Az elődöntőig jutottak, itt 1-3-mal búcsúztak és végül a 4. helyen végeztek. Kezdő irányítóként csapata legjobb dobója volt, átlagban 33.2 perc alatt 14.6 pont és 4.4 gólpassz.

 

Anthony Jones

Tavaly utánk év közben a cseh 1. osztályú Brnohoz igazolt, de 2016 elején megsérült és utána sokáig csapat nélkül volt. Végül egy év szünet után az olasz 4. ligába igazolt idén januárban, de csak pár meccs erejéig.

 

Aaron Hawley

Abbahagyta a kosárlabdát.

 

Novar Gadson

Tavaly nem volt csapata, idén az argentin élvonalba igazolt. Itt a negyeddöntőig jutottak (1-3), 57 (!) meccsen játszotta, átlagban 30.4 perc alatt 16.1 pontot (csapata legjobbja volt) és 4.9 lepattanót hozott.

 

Nik Raivio

A Legnanoval az olasz másodosztály "nyugati" csoportjában a 3. helyen végeztek, a negyeddöntőben végül 1-3-mal búcsúztak (az egyetlen megnyert meccsükön 31/21-et dobott). 34 bajnoki alatt 18.3 pont, 7.6 lepattanó és 3.9 gólpassz volt az átlaga. Már a jövő idényre is van szerződése.

 

Branden Frazier

Idén korábbi nemzetközi kupás ellenfelünkhöz, az orosz Avtodor Szaratovhoz igazolt.

A 13 csapatos VTB ligában 8-16-os mérleggel a 10. helyen végeztek, a Bajnokok Ligájában a B-csoportban 7-7-tel negyedikek lettek és továbbjutottak, de a német Oldenburg végül 6 ponttal kiejtette őket és nem jutottak a 16 közé.

Idei statjai: VTB liga: 24 meccsen 10.1 pont, 5.0 gólpassz, BL: 16 meccsen 11.5 pont, 6.5 gólpassz.

 

Matt Gibson

A francia 3. ligás Challansban játszott, a 18 csapatból az 5. helyen végeztek. Volt egy hosszabb sérülése, de az idény végén visszatért, 22 meccsen 9 pont és 3.7 gólpassz volt az átlaga.

Közben már meg is lett az új csapata, a múlt héten írt alá Nürnbergbe a német 2. ligába.

 

Fahro Alihodzics

Zsinórban a második szezonja a görög 2. osztályban, idén a Panioniosban játszott, ahol 2 évre írt alá. Hiába nyerték meg az alapszakaszt végül nem jutott fel az élvonalba.

Kezdőcenterként csapata legjobb dobója volt, 29 meccsen 12.9 pontos átlaggal.

 

Mihajlo Szekulovics

Két év Bosznia után Bulgáriába igazolt a Balkan Botevgrad csapatához, a negyeddöntőig jutottak.

27 meccsen 16.8 pontot és 9 lepattanót átlagolt.

 

Milos Pesics

Továbbra is Romániában játszik, maradt a Galatiban, ahol a 9. helyen végeztek. Kezdő 4-esként átlagban 30 perc alatt 11.2 pontot és 3.8 lepattanót hozott.

 

Bennet Davis

Maradt Franciaországban, a 2. ligás St. Chamondtól 11 meccs után elköszöntek tőle (4.1 pont, 2.6 lepattanó) és visszatért a 3. osztályba, ahol a Sourges csapatával 18-ból a 14. lettek. Itt 17 meccsen átlagban közel 28 perc alatt 11.8 pontot és 5.5 lepattanót átlagolt.

 

Wayne Chism

A szokásos utat járja be, Fülöp-szigetek után ezúttal idén a mexikói 2. osztályban pattogtatott egy ideig, majd az idény második felétől ismét a Fülöp-szigeteken. Szokás szerint őrült számokat hozott, bár csapata tökutolsó lett végül: 23.5 pont, 14.1 lepattanó, 1.5 blokk.

 

Kyle Swanston

Úgy tűnik végleg befejezte a játékot. Azért pl. az Instagramon érdemes követni a visszavonult kosarasok sanyarú életét :)

 

Chris Dunn

:)

A német 2. ligás Crailsheimmel az alapszakaszban 25-5-tel a másodikak lettek, de a playoffban meglepetésre már az első körben kiestek, így nem volt esélyük feljutni az élvonalba.

33 meccsen átlagban 25.4 percet játszott és 12 pontot és 5 gólpasszt átlagolt (43%-os triplázással).

Egyébként az ex-soproni Kevin Tiggs is csapattársa volt.

 

Michael Fey

Japán, Uruguay, Tajvan, Egyiptom, Thaiföld, Indonézia, Tajvan, Thaiföld - idén előbb Bahreinben játszott, aztán visszatért Thaiföldre ez a szép ember. Itt javában zajlik a bajnokság, jelenleg 12 meccs után 17.9 pontot és 9.1 lepattanót átlagol.

 

Kwadzo Ahelegbe

2015 decemberében sérült irányítója helyére leigazolta a német 2. osztályú Trier. Tavaly nyárig itt játszott, azóta nincs csapata.

 

Kurt Cunningham

Sorozatban 4 szezont játszott a francia 3. osztályban, úgy fest, hogy 2015 végén szögre akasztotta a kosárcipőt.

 

Dejon Prejean

Tavalyelőttig a német alsóbb (4-5-6.) osztályban játszott, azóta nem.

 

Matija Ceskovic

Tavaly a pécsi próbajátéka után a francia 3. osztályba igazolt, de 6 meccs után megsérült. Idén a macedón 1. osztályba szerződött. A bajnokságban az 5. helyen végeztek, a Balkán ligában pedig egy montenegrói csapat ellen búcsúztak a playoffban.

Előbbiben 19 meccsen 10.7 pont, 2.1 gólpassz, utóbbiban 16 meccsen 13.2 pont, 2.1 assziszt.

 

Quinton Day

Az 5. szezonját tölti a svájci első osztályban, idén maradt tavalyi csapatánál, akikkel a 10. helyen végeztek 11 csapatból (8-16).

23 bajnokin 34.5 percet játszott átlagban (18.7 pont, 2.7 gólpassz).

 

Nejc Strnad

Tavaly 3 év görög légióskodás után hazaigazolt Szlovéniába, ahol csapatával tavaly megnyerték a 2. ligát, idén az első osztályban óriási hajrával szereztek meg a 10. helyet és a bennmaradást.

Végig kezdőként csapata egyik legjobbja volt (30 meccs, 27.9 perc, 12.4 pont, 2.7 gólpassz).

 

Ales Kunc

Túl a 44. (!) születésnapján is aktívan nyomja, a szlovén másodosztályban csapatával 10. helyezettek lettek (12-ből). 

Még mindig 28.5 percet játszott átlagban: 14.3 pont, 4.9 lepattanó.

 

Ales Primc

4. szezonja Ausztriában, ezúttal korábbi csapatánál a 2. ligás Villachnál (csapattársa az ex-körmendi, nyíregyházi Marko Kolarics).

 

A többiek mind visszavonultak.

Tocy92 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 15101

Idén amúgy szerintem nem voltunk olyan vékonyak így, hogy senki nem dőlt ki komolyabb időre sérülés miatt, igazából pont megvolt a jó rotáció, ötösben voltunk kicsit kevesek, de ne legyünk maximalisták, az nem jellemző a klubunkra :D

 

Viszont ez így konkrétan nulla rotáció lesz, ezért sem értem, hogy miért nem hozzuk az ötödik külföldit, úgyis kell, mert egyszerűen nem vagyunk meg. Vagy egy magasembernek kell hármast játszania harminc percig, vagy a Baki-Papp kettősnek 25-30 percet játszania és akkor még mindig ott van, hogy Dunnban ki tudja, maradt-e 34-35 perc, szerintem nem, de ez ugye csak tipp meg károgás...

 

Szóval én bírom Baki játékát, komolyan, de ha ő az egyetlen emberünk, akit be lehet hozni meg majd bízni Papp Petiben, az azért nonszensz, hiába nyugtatgatom magam, hogy a ZTE meg a Pécs is rövid paddal nyomta végig idén, ez még annál is rövidebb. És akkor tegyük még hozzá, hogy nekünk konkrétan a kezdőnk sem működik, mert nekem azt senki nem tudja egyelőre megmagyarázni, hogy ez az Ivosev-Hendlein-Spica trió majd így jól működik együtt 30 percig, márpedig jelen állás szerint nagyjából erre lesz szükség...

 

Ha lenne még egy 25 perces, mérvadó emberünk (hogy magyar vagy légiós, mindegy) 2-3-asra a padon, akkor lennénk rendben, illetve akkor azt mondanám, hogy egye fene, mindenki tud több poszton játszani, megoldjuk. De most mi lesz, ha Baki beüt két faultot, vagy akár Spica? Utóbbinál is onnantól nincs más opció, mint a Baki-Ivosev-Hendlein frontcourt és nincs lehetőség belenyúlni, cserélni, pihentetni, semmi, szóval finoman szólva nem tudom értelmezni, hogy mit akarunk. Széthajtjuk a srácokat januárig (az konkrétan a fele alapszakasz), mire hozunk valakit? De akkor már... áh mindegy, károgok itt össze-vissza :)

 

Előzmény: N.21 (15100)
N.21 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 15100

Én a légiós igazolásokra, főleg, ha sikerülne egy jó 2/1-est is hoznunk majd, szívesen adnék egy A osztályzatot, de a magyar mag további minőségbeli és mennyiségbeli fogyását viszont nem tudom D- -nál jobbra értékelni. 

 

Elképesztően kevesen leszünk, 4 légióssal is 1 (fontos) emberrel kevesebben,mint tavaly (amikoris szintén mindkét értelemben fogytunk az előző évhez képest) így valójában nem is csak 5. légiós kellene már a nyitányra, hanem tényleg még egy meghatározó magyar, hogy ne fingjunk ki - szokás szerint - március közepére, és ne legyen a végén rossz a szájíz, mint évek óta, hogy "csak" egy győzelmen, "csak" egy kosáron múlott az igazi siker.

 

Mert szép és jó, az utóbbi években tényleg (anyagi) erőn felül teljesít a Klub, értékarányban biztosan dobogósok, ha nem bajnokok voltunk minden évben, de azért a valódi siker elkerült minket, általában valami nüansz miatt, ami azért visszavezethető volt mindig a szezonvégi elfáradásra.

Előzmény: Tocy92 (15099)
Tocy92 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 15099

És ugye az extra légiósoktól is messze vagyunk azért...

Előzmény: Fec88 (15098)
Fec88 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 15098

"Szerencsére" Grebi marad, így már rendben is van a rotáció. Ja nem...

Hihetetlen, hogy képesek vagyunk még szerződést ajánlani neki. Réges rég hozni kellett volna egy fiatalt a helyére, azt a nulla teljesítményt bárki hozni tudná amit produkál. Az még hihetetlenebb, hogy a Baki, Papp, Grebi cseresorral vágunk neki a bajnokságnak 4 légióssal. Remélem megjön az eszünk és hozunk egy ötödik külföldit mert ez így extra légiósokkal sem lesz elég sajnos. De nem károgok...

TYHilton Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15097

Ivosev érkezése mindenképpen pozitív, bár én azt gondoltam, hogy főleg cserének, de 4-5 poszton komoly percet szánnánk neki. De ugye kiderült, hogy Malik nem jön vissza és akkor a helyére 3as-ra, hát nem tudom, de biztosan megoldható lesz így is, meg hát ha szeret ott játszani, akkor uccu' neki :) 

 

Az meg továbbra sem kérdés, hogy vékony a magyar mag, ami idén sem lesz erősítve, én személy szerint nem bízom annyira a Pappban, mint a vezetőség, de remélem nekem kell majd kellemesen csalódnom jövőre. :) Grebi marad vagy nem nagyjából mindegy, így is úgy is használhatatlan, helyére meg Horváth Marcin kívül nem nagyon látók bárki mozdíthatót már, vele meg érdemben nem lépünk előrébb.

 

Én sem örülök annak, hogy nem öt légióssal kezdünk, mert ilyen vékony pad mellett az lenne a járható út, de ha nem akkor nem, januárban majd olcsóbban találunk legalább.

A hiányzó légiós posztra meg így hirtelen nem ugrik be senki aki megfizethető kategória, de majd bedobom a csontot ha valaki eszembe jut ;)

N.21 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15096

Ja jó, én csak egy meccsen láttam, a tv-s Sopron-Falcon, akkor ő volt egyedül értékelhető a végén a hazaiaknál.

Előzmény: Tocy92 (15095)
Tocy92 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15095

Johnson szerintem nagyon rossz lenne, buta ehhez a játékhoz, szép, de üres statisztikákat gyártott nagyrészt - nem mozgatta a csapatot, nem adott ritmust, nagyon rossz százalékban hozott helyes döntést, minden, csak nem irányító. Kettesnek meg kicsi, ő szerintem többet árt, mint használ, beleértve a védekezését is.

 

 

Előzmény: N.21 (15093)
N.21 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15094

Van ilyen pletyka, hogy Pestről hozunk B csoportból alacsony posztos magyar játékost?

Előzmény: Tocy92 (15091)
N.21 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15093

Kb. így gondolom én is, bár Roli kinti dobásaiban én annyira nem bízok, hiába volt egészen jó ebben felnőtt karrierje elején, azért az már régen volt, és jó is, hogy Báne 4-est nevelt belőle anno, bedobóként nem lett volna belőle ekkora spíler szvsz.

 

Biztos, hogy kelleni fog az 5. légiós majd, de ha ilyen 1-3-ig bárhol használható néger pontfosó kellene 4. légiósnak, akkor a Sopronból Brandon Johnsonról mi lenne a véleményetek? Bár ugye most az írták a delfineken, hogy a 4. légiósnál már lehet nem tudjuk megfizetni, hogy egy Magyarországon már bevált légióst hozzunk.

Előzmény: Törölt nick (15090)
N.21 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15092

Hát akkor bocs, de nekem ebből a "mások ezen lovagolnak"-ból nem ez jött le.

Előzmény: kaposfan1 (15087)
Tocy92 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15091

Bevethető Papp Peti, vannak feladatok, amikre ő jó lesz, de ha sikerülne még egy olyat hozni, aki tud dobni és támadásban is lehet számítani rá (kedvelem Petit, de lássuk be, jelenleg még nem ez az erőssége), azzal előrébb lennénk, már csak mélységben is. Az meg, hogy ha valaki Pestről jön, az kevesebbet ér, mint Peti, szerintem nincs így, ha valaki a B-csoportban meghatározó játékos, abban igenis van fantázia, legalábbis nekünk mindenképpen meg kell próbálni.

 

A három remek légióssal egyetértek, de a többi csapatnál is lesz majd ennyi az alapszakaszra, szóval az nagyszerű, hogy nekünk már most megvannak, ráadásul ismertek, ez komoly előny, de azért talán van némi hurráoptimizmus részünkről amiatt, hogy pár hét alatt bejelentettünk három játékost. 

 

Szóval remek dolog a három, már meglévő külföldi, vannak fenntartásaim velük szemben is, de őket legalább ismerjük és mindhárom jobb játékos, mint akik a posztjukon voltak idén, szóval nagyszerű :) Még két-három lépés kell és megvagyunk. 

Előzmény: Törölt nick (15090)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15090

Én is hallottam, hogy jöhet még pesti csapattól ember, de ha Papp Peti sem tartod igazán bevethetőnek, akkor az olyan kaliberű meg végképp nem... én sem örülök, ha nem jön egyből 5 légiós (a szűk magyar mag miatt), de azért annyira tragikusnak nem látom a helyzetet, sőt szerintem nagyon is jó eddig. van már 3 kurva jó légiós, eddigiek alapján a 4. sem lesz kutyaütő, és lehet, hogy olyan jön, aki szintén sok poszton bevethető (1-2-3?)

 

Baki pedig így van, jó lehet 3-ason futkozni az általad említettek ellen, Ivosev miatt legalább nem kell vért szarni a 4-5-ös poszton újra, mint az elmúlt 2 évben. Amúgy biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy, ahogy a ZTE, mi is majd szépen meghozzuk a +1 légióst év közben, amikor kell.

 

Amúgy a kinti dobás miatt nem aggódok annyira, én simán el tudom képzelni, hogy Roli jó lesz ott:)) Más helyzet persze, meg erre alapozni sem lehet, de edzéseken nem nagyon van nála jobb kezű ember kintről, valahogy meccsen kéne kihozni belőle újra.

Előzmény: Tocy92 (15088)
Tocy92 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15089

Ja és azt még tegyük hozzá, hogy bárki lesz a cserecenter, ő edzeni kell, hiszen a három magasunkból kettő biztos a pályán lesz, vagy ha nem, azért nem, mert rohanni kell - akkor viszont nem cserecenter kell, hanem egy mezőnyjátékos 2-3-4-re. Szóval hangzatos ez a nyolcfős rotáció, csak nem igaz.

Tocy92 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 15088

Hát, először is: alaposan végiggondolva a dolgokat örülök Ivosev érkezésének. Először nem értettem, hiszen akárki akármit mond, ő a mai magyar bajnokságban nem hármas, hanem echte négyes, aki pár percre tud ötöst és hármast is játszani, ha nagyon kell. Viszont ahogy sakkozgattam, támadásban szerintem megoldható lesz a dolog úgy is, hogy a három magasunk finoman szólva sem tripladobó - Ivosev az előző három évben 30% alatt lőtt kintről és csak egyszer, még Szegeden volt értékelhető távoli dobása.

 

Szerintem az idei Alba mintájára (ahol Shepard sem kinti dobó és még van mellette két magas is) működhet ez a rendszer, Ádám többször bizonyította már, hogy képes különböző támadójátékokat eredményesen összerakni, bízom benne. Persze lehetnek ezzel gondok mondjuk zóna ellen, meg azt azért megnézem, hogy Ivosev hogyan fog hármasban védekezni egy Benke, Váradi, Kromah, stb. ellen, de jó, majd meglátjuk.

 

A nagy baj az, hogy nem lesz ötödik légiós, anélkül pedig gondban leszünk, ez látszik, nem is értem, hogy miről beszélünk nyolcfős rotáció címén, hiszen ez csak darabra érdemi rotáció. Nagyon szurkolok Petinek és a magyar centerünknek is (bárki is lesz), de lássuk be, nyugodt szívvel egyelőre csak Bakit lehet beküldeni a padról. Persze az jó, hogy mindenkinek meglesznek a játékpercei, de alacsony szerkezetben, amikor rohanni és dobni kell, vagy amikor hátul nem működik az Ivosev-Hendein-Spica trió (és nyilvánvalóan lesz ilyen sokszor), akkor nem lehet kit felküldeni, csak Bakit, de ő a jokerünk faultgondok, pihenés, meg minden más esetre is.

 

Minden tiszteletem az övé, de egyedül ő ehhez nem biztos, hogy elég lesz, ezzel a frontcourttal én akkor lennék nyugodt, ha lenne még egy 1-2-es a padon, a 2-esünk meg 2-3-as lenne és lenne olyan minőségi ötösünk, amellyel tudunk meccselni egy alacsonyabb, rohanós csapat ellen - mert hogy jó párszor lesz ilyen, az biztos és bár rendkívül érdekesek leszünk 3-4-5-ben, ne nagyon számítsunk rá, hogy ez majd működni fog mindig. Nem fog, idén is jobbak voltunk szinte akkor, amikor Cooke volt a négyes...

 

Annyit még azért, hogy a ZTE rotációja adhat reményt, hiszen egy magasember mellett Mohácsi és Kis Raul volt a kispad Kerpi kidőlése után, valami hasonlóról beszélhetünk nálunk is - Wright érkezése előtt meg Kerpi-Moha-Kis, na, kb. erre lehet számítani nálunk is. Ez nagyon kevés, talán lesz akkora szerencsénk, mint nekik...

 

Szóval nagyon-nagyon remélem, hogy legkésőbb a januári TAO-ból, de szerzünk egy ötödik külföldit, ha már a magyar piacot idén is átaludtuk. Két évvel ezelőtti magyar magunk: Fodor, Benke, Baki, Hendlein, Papp, Horváth M., Grebenár, előtte évben Baki helyett Jancsikin. Idén már maradt Papp, Baki, Hendlein és Grebi (vagy Marci) - remek - elfogytunk darabra, cserébe a minőség sem javult. Nem jó.

 

Viszont még egy: úgy hallani, hogy jöhet még egy magyar talán, ha nem is meghatározó, legalább annyival többen lennénk...

 

 

 

 

kaposfan1 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 15087

1 szóval se mondtam,hogy én nem örülnék, ha a nevezettek hazatérnének 1-től 1-ig!

Csak a realitás és az élet mást írt meg

Előzmény: N.21 (15086)
N.21 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 15086

És ez teljesen természetes, meg is lehet érteni őket ezért. Ahogy például azt is, hogy van akinek fontos, hogy ceteris paribus ha lehet, akkor inkább kaposvári nevelés játsszon a KKK-ban, míg van akinek nem. Ennyi.

Előzmény: kaposfan1 (15085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!