Keresés

Részletes keresés

majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14470

mondom, mar annyi fele fajta storykat hallottam. itt nalunk 3 neurologus teljesen ellentetes storyt mondott.

1. vissza fog huzodni a kiboltosulas, volt mar 100 ilyen paciense.

2. az ott van, nem fog visszahuzodni

3. nezzese meg a tüdejet, verkep, pajzsmirigy...

 

Mit mondjak, mind a 3 orvosit fejezett, akor, hogy lehet különbözö hülyeseget mondani???

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14469

Arra voltam kiváncsi, ki mondta, hogy a kezed pszichésen fáj. Elképesztő, hogy pont egy neurológus.

Amikor tehetetlenek, előhúzzák a psziché kártyát.

Előzmény: majamaja (14467)
majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14468

igen, uj tornakat csinalok majd, meglatom milyenek lesznek, de nem melyizom erösitöeket az biztos. Jo azok is kellenek, de ha az ideg oda be van szorulva, akkor csinalhatom szerintem öket. a cel ilyenkor ezeknel a gyakorlatoknal (melyizm erösit), hogy a hatizmaid vigyek a sulyod, ne a gerinced, de nem tudom. Mar unom az egeszet, mert nagy eredmenyt nem latok es türelmem pedig nagyon fogy.

majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14467

Akinel utoljara voltam neurologus. Aki azt mondta, hoggy nem tud segiteni az a korhazban fizikoterapeuta doki volt. szerintem doki ezt nem mondhatja a paciensenek.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14466

Ilyen kaptafa tornára ne menj!

Ez a legutóbbi doki milyen szakorvos volt?

Előzmény: majamaja (14465)
majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14465

allamilag a korhazba van, ahol nagy fajdalmakba tornaztatnak es, ha maradtak a fajdalmaid es panaszkodsz, akkor azt mondja neked a doki, hogy nem tud neked segiteni es elküld a masikhoz, az meg visszaküld hozza. :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14464

Ja, most olvasom, hogy a fürdőbe csak akkor kapsz beutalót, ha már megvolt a műtét.

Akkor nincs is konzervatív kezelés államilag, csak műtét utáni rehab.Hm!

Előzmény: Törölt nick (14463)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14463

Nemcsak a porckorong okoz gyöki tünetekhez hasonló fájdalmat.Általában a sérv mellett van más is, spondylosis, discopsthia.......

 

A leleteddel érdemes lenne egy magán gyógytornászt keresni.Megtanulod a gyakorlatokat és utána otthon tudod végezni.

A többire pedig adjon beutalót a doki, hogy ne mindent neked kelljen finanszírozni.

Most a nyakra és a háti szakaszra kéne koncentrálni.Nem azt mondom, hogy ágyékra nem kell dolgozni, de zömmel.....

Szóval fuss neki, keress egy Mckenziest gyógytornászt. 

Próbáld ki a tapaszt is, hátha az is segít csökkenteni a fájdalmat.

Előzmény: majamaja (14462)
majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14462

Brigi, ez nem vilagos nekem sem. Sajat szememmel lattam, hogy a porckorong a jobb oldali ideg fele "indult". nekem pedig a bal karomban is vannak fajdalmak. Igaz, hogy a felvetel majusban keszült. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy azota valami valtozas törtenhetett es ezert vannak ezek az uj fajdalmak. mert eleinte csak a jobb vallam es lapockam fajt. Jött a korhazi kezeles dijadinamika es galvan aram meg a melyizom erösitö tornak. Privatilag kaptam ultrahangot es masszast. Utanna is voltak fajdalmaim, majd lassan lementek a karjaimba is. Tornakat akkor nem is csinaltam. Aztan jött a fürdö, ahol csomo mindent kaptam de megint csak ugyanazok a tornak azzal, hogy itt az egesz gerincre kaptuk. Nyaki reszre es a hati reszre is. Azert irtam, hogy u tornakat fogok csinalni.

itt fürdöbe csak akkor kapsz beutalot, ha mar mütött vagy. privatilag mentem, egy csomo penzembe került.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14461

Maja, meg kéne próbálnod a Mckenzie tornát.Ezt a legtöbb gyógytornász tanulta.Ennek pont az a lényege, hogy centralizálja a porckorongot és ezáltal lehúzza a gyökről. Nem mondom, hogy biztos a siker, de érdemes lenne adni egy esélyt.

De ez nem néhány hét munka, inkább hónapokban mérhető.

Kérjél a dokitól beutalót valamelyik fürdőbe, masszázsra....egyéb elektromos kezelésekre.

 

Nem tudom, hogy mondhat ilyen hülyeséget egy doki, hogy a karod pszichésen fáj, mikor nyomás alatt van az ideg.

Előzmény: majamaja (14448)
majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14460

Itt nalunk csak a melyizom erösitö gykorlatokat csinalta mindenki, az is, akinek nem is serve volt, hanem valami csuszas. Nem tudom pontosan mi volt  a betegsege a lanynak. A gyogytornasz senkinek sem rakott össze semmilyen tornat. Mindenki ugyanazt csinalta. Akorhazba es a fürdöben is.  Mondom, abban a fajdalmakban nem is lett volna szabad tornaznom, aztan tudtam meg. Anyamnak nem vilagos miert nem adnak valami inekciot. Azt hiszem a szteroidokra gondolhat. Nem tudom, hogy ilyenkor mit tudnak adn vagy mit nem. En csak 5öt kaptam azelejen valami mixet, a hatsomba. Az izomra valamit, fajdalomcsillapitot meg idegnyugtatot, ami akkor kicsit csökkentette a fajdalamimat, de ez meg aprilisban volt. Azota minden orvos a tornat mondogatja, mi nem tudom, hogy tenyleg hasznal vagy sem, mert lehet, hogy az ideget csak begyulasztja. Ha nem csinalok semmit, akkor viszonylag ok. Ha dolgozgatok, akkor bumm.

majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14459

nem, nem s halottam rola

noncsi2004 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14458

A simmát szedted?

Előzmény: majamaja (14457)
majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14457

Milgamma nem segitett. most valami mas B vitamint szedek.

noncsi2004 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14456

Szia , nekem előre boltusólva sérv ami nyomja a gyököt  mr szerint ki van szakadva gyógytornázok de speciálisan nekem rakta össze a gyógytornász, + tens a vállamra szteroidot nem kaphatok mert 6 hete műtöttek viszont tegnap nem kellet sem izomlazító miderizon 150 napi 3 sem fájdalom csillapitó Dolgit max 800,Apranaxtól fáj a gyomrom ja este tramadol volt sem fájdalomcsillapító  ja egy egész orvos csapat dolgozik rajtam mert az egész nyakam beteg + gerincem ja most úgy tünik megúszom a második műtétet viszon fixálnák a nyakam Ja Millagamma Neuro az is használ.

Előzmény: majamaja (14455)
majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14455

nincs. itt semmi normalis nincs. Szedtem movalist es izomlazitot, de most csak akkor veszem be, ha nagyon faj. nekem lyricat ajanlott a dr. .Sajnos a fürdö elött ugy takaritottam itthon . 1 movalis reggel, majd 3 izomlazito nappal meg hütöttem a kezeim, vallam, mert nem ütöttek ki a fajdalmat. keves munka is fajdalmat okoz. ews sajnos nem tudom mar toleralni, ha nem is olyan erös, mar nem megy. pedig azt gondolnam hozza szokok, de nem tudtam.

talan a torna segit. de nagyon ki vagyok, rosszul is voltam.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14454

Kezdedben elég volt a gyógyszertárban kapható kis dózisú voltaren, napi egy szem. A szúrkálásos terápiák miatt jött a zaldiár, ezt kb.egy évig szedtem, nagyon megfájdult tőle a vesém.A gyulladást különben sem csökkenti.Nem ajánlom, nagyon vacak gyógyszer.

Most nem szedek semmit ami gyógyszer.Azaz este egy darab xanaxot, ami teljesen megszabadít az izomfájdalmaktól.

 

Azért lenne jó az infúzió, mert el tudom képzelni, hogy gyulladásban van az ideg.Úgy gondolom, hogy most gyulladáscsökkentésre lenne szükséged.

Nincs ott egy normális klinika ahol minden egyhelyen megtalálható?

 

 

Előzmény: majamaja (14453)
majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14453

brigi, te milyen gyogyszereket szedtel a fajdalomra, ha nem titok?

majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14452

bal kezem fajdalmaira azt mondta, hogy lehetnek psichesek.

majamaja Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14451

nem. gondolom hosszu tavon nem segitene

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14450

Így már értem! Nem gerinccsatorna szűkület.

A foramen az a kis lyuk, amin keresztül az ideg kilép a csatornából. Sajnos ezt szűkíti az oda boltosuló sérved.

Nem ajánlottak infúziót?

 

Előzmény: majamaja (14446)
majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14449

gondolkoztam ezen az ozon ineciokon. nem tudom.

majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14448

hogy lehet a porckorongot lehuzni az ideggyökröl? tornaval.

Ezt mondta nekem a dr is, hogy ilyen foramenalis servnel nehez.

majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14447

a mütetnel törtenö hegesedes, ami utanna gondokat okozhat, pl az nyomja az ideget.

majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14446

ezt irta a dr. C6/7 területen jobb oldalon foraminalis helyzetü discus hernia talalhato. Ami az Mr en van nem tudom neked leforditani, de megprobalom.a jobb foramen  mersekelten szükült. Ha jol ertem kb 3mmrel. Rosszul vagyok, nem birok aludni, felebredtem, nem birok enni. Nagyon ideges vagyok.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14445

Nálad más a helyzet, esetedben csontos képletek is nyomják az ideget nemcsak a porckorong. Arra vannak tapasztalatok, hogy a porckorongot le lehet húzni a kilépő gyökről.

De nem egy egyszerű történet.

Előzmény: Adrienm79 (14439)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14444

Hát elég nehéz kibogozni amit leírtál, ha leírnád mi áll a leleten biztos jobban megérteném.

Valószínüleg a a gerinccsatornába boltosul és szűkületet okoz, ha jól értem.

De miféle hegesedés?

 

Előzmény: majamaja (14437)
armisz72 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14443

Szia Pipike, voltal terapian a David gerincklinikan? Milyen volt? Ki a gyogytornaszod? 

Előzmény: Pipike77 (14390)
majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14442

az a kerdesem, hogy mit mond az orvos, mütet utan milyen korlatozottsagok fognak lenni, hosszutavon. mit nem szabad csinalni, esetleg mit nem birsz csinalni. jo ez gondolom függ a mütet fajtajatol is.

majamaja Creative Commons License 2016.07.21 0 0 14441

Szoval most uj tornagyakorlatokkal fogok probalkozni. Sajnos a kidomborodas rossz helyen van, nem tudom vissza leht e nyomni. adok eselyt ennek a tornanak, aztan majd meglatom. Ahogy irtatok mütet utan jöhet ujabb mocsok lehet, hogy ott, lehet, hogy masik helyen. Fuzio meg hasonlo pedig nagyon remisztö. Meg ha lehetne valami lezeres mütet vagy endoszkopikus, de ha csavarnak meg mit nem tudom csinalnak.  Vagy nem aztan meg az lesz a baj. szoval...Ez nekem olyan mint a 22 csapdaja. igy sem jo ugy ki tudja jo e lessz. Idegileg ki vagyok teljesen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!