Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2015.08.17 0 0 432

ZsuR Creative Commons License 2015.08.17 0 0 431

...serpenyot vagy labost...

 

A serpenyoben sutsz, zsirosat - soha nem fog tonkremenni ha nincs bevonata.

Ha nem bevonatos labost veszel es abban savasat fozol - nem a legjobb valasztas, arra a zomancos jobb....

 

Nekem a serpenyo fontos, sutok benne mindenfelet - mintha teflon bevonatos lenne.

 

Van egy fazekam is, leves felenek.

 

Ha valamit sok olajban sutok - hogy usszon benne pl a fank - arra van egy kisebb fazekam.

 

Kenyer sutes.. ismered a dagasztas nelkuli kenyer receptet?  Azt pl a zomanc nelkuliben jobb.  Egy zomancost tonkretettem vele...

 

Szoval - az utobbi evekben sok ontottvas edenyt vasaroltam - es nagyon szeretem oket! Tepsi, palacsinta suto, serpenyo, labos... kisebb, nagyobb... grill suto...

Előzmény: Camrom (430)
Camrom Creative Commons License 2015.08.16 0 0 430

Helló Mindenki!

 

Szeretnék venni egy öntöttvas edényt, milyet vegyek zománcost vagy naturt?

 

Ha jól gondolom a zománcost könnyebb tisztítani a natúr viszont örök élet, más pro és kontra?

 

Aradi75 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 429

Szia!Tudnál segíteni.

Hogy hol lehet kapni a középső edényt!

köszi!

üdv Lackó

Előzmény: PathosVerdesIII (346)
ZsuR Creative Commons License 2014.03.24 0 0 428

A zomancozas konnyebbe teszi a hasznalatot... nem kell kiegetni, lehet banni vele batrabban - de jol gazdalkodik a hovel mert ontottvas.

Előzmény: wckor (427)
wckor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 427

udv mindenkinek!

 

erdeklodnek az ikea-s senior ontottvas serpenyorol.  miert zomancozott belul? elso hasznalatkor kiegettem, jol tettem? vagy nem kellett volna? a zomancnak lesz baja, ha tulhevitettem? mondjuk akkor sem ertem miert zomancozott, ha ontott vas.

Boar... Creative Commons License 2013.11.25 0 0 426

Tündérke, ez a topic-mint a címe is mutatja-az öntöttvas edényekről szól. Innentől fogva a lőtéri kopasz kutyát nem érdekli, hogy milyen műanyag szart sózott rád a tupperware dealer/akarsz rásózni a többi a balekra...

Ennyire egyszerű.

De ha gondolod, kérd ki a moderátor véleményét arról, mennyire ideillő a hozzászólásod...

Előzmény: Kitti Varga (425)
Kitti Varga Creative Commons License 2013.11.25 0 0 425

de ne szólogass, olvasd el aztán verd is ki a fejedből ennyire egyszerű

csak meg akartam osztani a tapasztalataimat veletek mer általában ez a fórumok lényege, de mint a mellékelt ábra mutatja te be vagy gyöpösödve és nem hallasz meg mást csak amit te jónak tartasz

Előzmény: Boar... (424)
Boar... Creative Commons License 2013.11.25 0 0 424

Szerintem is, azért szóltam.

Előzmény: Kitti Varga (423)
Kitti Varga Creative Commons License 2013.11.24 0 0 423

pff... szánalmas

Előzmény: Boar... (422)
Boar... Creative Commons License 2013.11.24 0 0 422

Ez persze itt senkit nem érdekel, próbálkozz máshol...

Előzmény: Kitti Varga (421)
Kitti Varga Creative Commons License 2013.11.24 0 0 421

Nekem van egy kedvenc öntöttvas edény helyettesítőm :)

Tupperware Ultra Pro van sok méretben és nem olyan nehéz, de mégis hatásos :)

PathosVerdesIII Creative Commons License 2013.11.07 0 0 420

Sziasztok, eladó lett a Griswold #8 10in serpenyőm, ha valakit érdekel:

https://www.vatera.hu/ontottvas_serpenyo_griswold_8_10in_26cm_1826249363.html

Üdv, G.

chilii Creative Commons License 2013.05.14 0 0 419

kicsit inaktív mostanában, de D-46! és újra indul a Tour de Serpenyő :D
http://chilii.blog.hu/

 

Előzmény: ke_fe (418)
ke_fe Creative Commons License 2013.05.13 0 0 418

Megadod a blogod címét?

Előzmény: chilii (416)
bmari62 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 417

Akkor nem is gondolkozom tovább, megyek...megvenni!Köszönöm az infókat!

Előzmény: chilii (416)
chilii Creative Commons License 2013.05.13 0 0 416

Igen, a blogra feltett vadragu már ebben főtt, én tökéletesen elégedett vagyok vele. Sütőben nálam még nem debütált, de hamarosan oda is betolom :)

Előzmény: bmari62 (414)
andfer Creative Commons License 2013.05.12 0 0 415
Érdemes megvásárolni a Pyrex öntöttvasedényt.Használtuk sütőben való hússütésre (lefedve) és induciós főzőlapon szintén hússütésre és más ételek főzésére. Mindkét konyhatechnológia alkalmazásnál egyenletesen megsülve készültek el az ételekMint minden öntöttvas edénynek, a súlyával kell megbarátokozni.Egyre célszerű ügyelni, főleg főzőlapon való alkalmazásnál, hogy nem hirtelen legyen felmelegítve, mert a zománcozás sérülhet az edény sajátosságából eredően. Az öntöttvas rideg anyag. Esetleg törhet is.
Előzmény: bmari62 (414)
bmari62 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 414

Van valakinek tapasztalata a tesco-s öntöttvas edénnyel,  vett már valaki?

Előzmény: chilii (407)
chilii Creative Commons License 2013.03.27 0 0 413

Köszi, ezt nem tudtam!

Előzmény: Hepci (412)
Hepci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 412

Az (Five Star) még kovácsolt (gépi, persze), az újak (Motion) már lemezből préseltek.

Szerintem a nyele is jóval gagyibb a teszkósoknak, de ez már ízlés dolga (is).

Előzmény: chilii (411)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 411

Nekem feltűnt, hgy a korábbi spáros szakácskésem súlya jóval több, mint a mostani teszkós santoku késé. Anno egy cimborámnál volt a kezemben a spáros santoku, és tudom, hogy nehezebb volt, szóval több anyag volt benne, mint ebben a mostaniban.

 

 

Előzmény: Hepci (408)
Boar... Creative Commons License 2013.03.26 0 0 410

Tizenpár éve vettem egy CRKT vadászkést valami négyezer forintért. Elég jól muzsikált, ennek megfelelően igencsak rosszul esett amikor elhagytam valahol a Mura partján. Nosza, felhívtam a moszkító műveket mint forgalmazót(a bolt, ahol vettem, már megszűnt), hogy pótolni kellene a szerszámot. Természetesen volt nekik, tizennégyezer forintért...

Rákérdeztem, hogy mire ez a brutális áremelkedés egy kifutott modellnél, a válasz az volt, hogy a dollár árfolyam...

Az én válaszomat nem írom ide mert kimoderálnának...

Előzmény: Hepci (408)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 409

No igen.... Messze nem a tesco által hirdetett 36 rugó (ami mostani árfolyamon kb. 100 GBP)

 

 

Előzmény: chilii (407)
Hepci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 408

Jókora marhaságok/hazugságok vannak a cikkben, anno írtam is a szerzőnek (Tuna Judit). Jellemző, hogy nem válaszolt.

Nem túl etikus újságírói magatartás, ha egy akció kapcsán egy konkurens márka forgalmazóját (Czurkó János, Mosquito) kérdezik meg, aztán az általa adott "szakvéleményt" (hahahaha) szó szerint leírják, tehát egy másik márka promotálására, egyben a Zwilling lejáratására használják fel az írást.

Ki kellett volna alá tenni az X-et, akkor semmi baj nem lett volna vele.

 

Korábbi akció: talán nem mindenkinek tűnt fel, de a Spar akciójában lényegesen jobb/drágább Zwilling kések szerepeltek, ott az "eredeti" árat is kisebb tódítással adták meg, mint a Tesco esetében.

Előzmény: chilii (406)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 407
Előzmény: Boar... (401)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 406

Volt ez a cikk anno,  http://divany.hu/shopaholic/2012/11/02/zwilling/

sok okosság van benne, de én nem értek vele mindenben egyet! Az igaz, hogy nem kell megvenni az egész készletet, mert nincs rá szükség. Én anno a spárosból vettem hármat, és most a teszkósban egyet (ez utóbbihoz mind a 30 pontot ajándékba kaptam, a korábbinál is a jó részét a kollégák győjtötték). Ezekből én mindet használom is rendszeresen, nem bántam meg, nagyon beválltak! 
De ehhez nem költöttem el egy fejlődő ország éves költségvetését, hogy meglegyenek a pontjaim. Vannak fórumok a neten, ahol lehet csereberélni pontokat. Én pl. elég sűrűn járok a DM-be, de az ottani kuponfüzetekben ritkán találok olyat, amire feltétlen szükségem lenne, így én pl. azt cseréltem már el más pontokra.

A magam részéről örülök az ilyen akcióknak, ha hasznos, értelmes és számomra szükséges dolgok vannak benne.

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 405

Ezt nem tudtam...

 

 

Előzmény: chilii (402)
Hepci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 404

Én is így gondolom (annyira még nem csúszott le a Zwilling, hogy normál ügymenetben is árulják a teszkóban).

Tehát nem ún. leértékelték, hanem valami olyat hazudtak csak a plakátokon, hogy a normál ára (listaára?) ennyi meg annyi, s helyette adják 60-70% kedvezménnyel plusz pontokért.

Mondjuk ez se volt igaz, de hazudni alkotmányos jog - másik nevén ezt marketingnek nevezik. :)

Előzmény: chilii (402)
chilii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 403

én is csak nézelődni mentem be :)

Előzmény: Boar... (401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!