Keresés

Részletes keresés

Wiliamson Creative Commons License 2012.05.24 0 0 753

 

Ha annyira "elvhűek" vagyunk, akkor nem kell annyira

mereven ragaszkodni egy pozícióhoz, mely (állítólagos..)

elveinkkel homlokegyenest ellenkező.

 

Hoffmann Rózsa pályafutására tehát nincs mentség.

 

Az ügynek pedig külön pikantériája, hogy ő az állami

Kaffka Margit Gimnázium igazgató-helyettese volt, most

pedig "kereszténynek" nevezi magát; azon felekezet

buzgó tagjának, melynek "áldozatul esett" a Kaffka.

 

Bár én ezt nem nevezném ezt "áldozat-nak", mert az

állami gimnázium - a milliőjével - erre rászolgált. De akkor se

azok hintsék rá a sót, akik maguk is kivették a részüket

a 'jóból'...

Előzmény: ***RS*** (751)
Sarkany Creative Commons License 2012.05.18 0 0 752

tudjuk mi lett volna ha mást próbál tanítani

 

Nagyjából-egészéből valami hasonló, mintha ma tenné ugyanazt. :D

Előzmény: ***RS*** (751)
***RS*** Creative Commons License 2012.05.18 0 0 751

Igen, egy Kaffkás tablón találkoztam Hoffmann Rózsa nevével, illetve akkor még Hoffmann Bélánének hívták, ha jól emlékszem, és igazgató helyettes volt. Azért ne vessünk rá ezért követ: tudjuk mi lett volna ha mást próbál tanítani.

Előzmény: Wiliamson (750)
Wiliamson Creative Commons License 2012.05.17 0 0 750

 

  Amikor a "derék" Hoffmann Rózsa tanerő, valamint Juhász János és

  tanerőbrigádja még ellenforradalomnak tanította azt a bizonyos eseményt

  amit ma forradalomnak neveznek?

 

  Hát igen. Valóban. Színek és évek... Azok pedig, folyamatosan változnak...

Előzmény: ***RS*** (749)
***RS*** Creative Commons License 2012.05.17 0 0 749

Szerintem ő inkább valamiféle párt-összekötő volt. Én emlékszem a mi KISZ titkárunkra. Egy Kaffkás csajszi volt, bondorított hajjal. Gyakran beült a különböző alapszervezetek gyűléseire, és figyelte miről van szó.

Előzmény: Sarkany (740)
bosibo Creative Commons License 2012.05.14 0 0 748

Ha egy bizonyos ideig nem küldöd el a soraidat, akkor elvész.

Balra fenn a Beálltások  menübe lépj be és a kiléptetési időt (miért másodperc?) állítsd át

Előzmény: döncidöncike (746)
krampács Creative Commons License 2012.05.14 0 0 747

Kompatibilítási nézetet ellenőrizd ,  az IE 9-el volt ilyen bajom nekem is.

Előzmény: döncidöncike (746)
döncidöncike Creative Commons License 2012.05.14 0 0 746

Megpróbálok ujfent írni,meg megint egy válaszom nem ment el !

Előzmény: krampács (745)
krampács Creative Commons License 2012.05.14 0 0 745

Őrület, hogy 9 párhuzamos osztály indult egy-egy évfolyamon, - a miénk is ilyen volt.

Ezért is volt az, hogy kiballagtunk a Park Szinpadra, mert csak ott lehetett elbúcsúztatni a 65-ös évfolyamot:::)))

 

Előzmény: Sarkany (744)
Sarkany Creative Commons License 2012.05.14 0 0 744

a földszintet és az első emeletet az Agrártud.Egyetem néhány tanszéke foglalta el

 

Másodikos voltam, ha jól emlékszem, amikor visszakerültek a gimnáziumhoz az egyetem birtokolta részek. Gondolom, a ratkó-gyerekek miatti helyszűke generálta ezt az intézkedést; "i" betűjelű osztályba jártam....

Előzmény: krampács (743)
krampács Creative Commons License 2012.05.14 0 0 743

Korábban jártam az iskolába mint Te, -  a kápolnáról azt sem tudtuk, hol van ?

Semmiféle bulik nem voltak, a tánciskolát és a szalagavatót is a József Attilában tartották.

Igaz, akkortájt még a földszintet és az első emeletet az Agrártud.Egyetem  néhány tanszéke  foglalta el.

És nekünk szigorúan tilos volt a hallgatókkal trafikálni...)))

Előzmény: Sarkany (742)
Sarkany Creative Commons License 2012.05.14 0 0 742

Mahr Klára idejében koptattam én is ott a padokat.

Annyi bizonyos, nem volt a KISZ fellegvára ez a gimnázium. A Sörös Lenke üzemeltette és felügyelte KISZ Klub az egykori kápolnában működött. Ott zajlottak a hétvégi élőzenés bulik is.

Egyszer megfordult ott Boros Lajos is. Akkor még egyszerű gitáros-énekes volt. Egy darabig erőlködött, majd látva az érdeklődés totális hiányát, sértődötten elvonult.

Előzmény: krampács (741)
krampács Creative Commons License 2012.05.14 0 0 741

Sosem hallottam, - de ahogy mondtam, még az osztályban sem volt szó ifjúsági mozgalomról....)))

Máhr Klára idejében, akit persze bigott zárdafőnöknek is könnyű volt elképzelni.

Előzmény: Sarkany (740)
Sarkany Creative Commons License 2012.05.14 0 0 740

nem is tudtuk a nevét az iskola Kisz titkárának

 

Sörös Lenke

Előzmény: krampács (739)
krampács Creative Commons License 2012.05.13 0 0 739

Hova jártál ?!  Élet-halál ura egy KISz titkár ???

Esküszöm, nem is tudtuk a nevét az iskola Kisz titkárának, de  ráadásul a mi iosztályunkban mintha nem is lett volna Kisz...

SŐT ! Most szombaton, osztálytalálkozón  emlegették egy páran a címerező tábort, de a KISz-ről az eltelt néhány ( baromi sok ) év alatt soha nem esett szó.

Előzmény: döncidöncike (725)
Wiliamson Creative Commons License 2012.05.12 0 0 738

 

  Az ön által felésorolt tanárokat nem ismertem. Csak a legelső tanerőt (Czeglédiné..)..

  Sajnos... Történelmet tanított. Tanított?? Hát lehet... Közben pedig

  egészen finom módszerekkel elszigetelte azokat, akik nem voltak számára

szimpatikusak... És ugyancsak egészen finoman kedvezett a hozzá törleszkedőkhöz...

  És szintén egészen finoman, szinte alig észrevehetően tudott megfélemlíteni egy egész osztályt is, ha csődött mondott a tanítása, azaz nem hallotta vissza azt, amit szeretett

  volna.

 

 Summa summárum. Egy látszólagos úrinő. Csakhogy a hangsúly a "látszólagos" kifejezésen

 van...

 

 

 Ellenben Kővári Úr nem tanított engem. Sajnos az isten nem egyformán osztogatja a kegyeit -

 és a baklszerencsét sem.

 

Előzmény: döncidöncike (736)
***RS*** Creative Commons License 2012.05.08 0 0 737

Sajnos mikor én odajártam akkor Kővári tanár úron kívül mintha már nem tanított volna ott senki. Minket egészen biztosan nem, de nem is emlékszem rájuk.

Előzmény: döncidöncike (736)
döncidöncike Creative Commons License 2012.05.07 0 0 736

A tanárok nevei :Ceglédi Lászlóné

                           Dr Punt Mária

                           Kővári Lajos

                           Szépffy Tiborné

                           Dr Grega Zoltánné

                           Magyarfalvi Lajosné

                           Máhr Klára

                           Fekete Eszter

                           Pataki Ferencné

                           Jánosi Istvánné

                           .....   Márkusné,kinek a nevére nem emlékzsem és elolvasni se tudom sajna.

 

Üdv demobacsi

Előzmény: ***RS*** (730)
kajakoslany Creative Commons License 2012.05.01 0 0 735

 

Szia "Szambi" , sajnos nem tudom ki vagy, de egy biztos , mi osztálytársak voltunk. egész véletlenül találtam ide, és nagyon örültem, hogy végre valamit hallottam az osztályunkrol.

 

Nagyon hiányolom, hogy nem volt Találkozonk, de lehet , hogy csak hozzám nem jutott el a hir.  most reménykedem, hogy Te ezt a pár sort olvasod , valahogy jo lenne kapcsolatba lépni.

 

Üdv Sari Mari a kajakos

 

 

Előzmény: Szambi (559)
***RS*** Creative Commons License 2012.04.26 0 0 734

Kővári tanár úr 1976-ban ment nyugdíjba, minket egy évig okított földrajzra. (kedvence a geotermikus grádiens volt)

 

Már a rendszárváltoztatás tájékán hívhatták vissza. Egyszer volt a Kaffkáról egy hosszú film a XI-ker kábeltévéjén, abban is hosszan beszélt. Egy rövid órarészletet mutattak az egyik órájáról, de érdekes módon állapolgári ismereteket oktatott.

Előzmény: döbrögi (733)
döbrögi Creative Commons License 2012.04.23 0 0 733

Biztos írtam már, hogy a Kaffkában történelemtanár-hiány lépett fel a nyolcvanas évek végén, és visszahívták a nyugdíjból. Így esett, hogy nála érettségiztem 91-ben.

Előzmény: bosibo (732)
bosibo Creative Commons License 2012.04.23 0 0 732

Korrekt, egyenes ember volt !!!

 

Megtanította, hogyan számoljam ki: mai napon, hány fokos beesési szögben süt  Nap mondjuk Dubrovnikra...

 

Az ember addig él, míg emlékeznek reá...

Tanár Úr már elment, de nálam, bennem örökké él - mérce lehetne mindenkinek....

 

Előzmény: döbrögi (731)
döbrögi Creative Commons License 2012.04.23 0 0 731

Egyedüli férfitanárként neki is arany élete lehetett :)

Előzmény: ***RS*** (730)
***RS*** Creative Commons License 2012.04.21 0 0 730

Sajnos a tanárok neveit a tablón nem lehet elolvasni a kis méret miatt, csak Kővári tanárurat ismerem fel fényképről.

Előzmény: döncidöncike (729)
döncidöncike Creative Commons License 2012.04.21 0 0 729

Sajnos,a bulikkal (iS)foglalkozó levelem felszivódott,de sebaj.

Itt küldök 1-2 képet,amit most kaptam egy osztálytársamtó,hátha találtok ismerőst köztük.Én a ballagásiakon sajna nem vagyok rajta,mivel eléggé el nem itélhető okok miatt 1 évvel később értem.

Megjegyezném,az osztályba összesen 7 (hét! )fiú járt csak!!Aranyéletünk volt.

demobacsi

Előzmény: Domi (719)
döncidöncike Creative Commons License 2012.04.21 0 0 728

Lehetséges.Valószinűleg a bolsevistákat szidtam,nem mintha a mai más párttagok különböznének tőlük !

Üdv  demobacsi

Előzmény: ***RS*** (727)
***RS*** Creative Commons License 2012.04.13 0 0 727

Esetleg annak utána nézhetnél, hogy nem valamelyik politijai tárgyú fórumba tett hsz-ed miatt húztad ki a gyufát, és azért törölték minden beírásodat - így ezt is. Szerintem egyáltalán nem volt sértő a beírásod, nem hiszem hogy valakinek pont ez szúrt volna szemet. Az a tapasztalatom, hogy az Index szakmainak mondható topicjaiban csak elvétve moderálnak, ellenben a polidili-vel.

Előzmény: döncidöncike (723)
bosibo Creative Commons License 2012.04.06 0 0 726

Sziasztok!

 

Méltatlannak tartom, és olyan sunyinak érzem bármiyen hozzászólásnak egyoldalú elbírálását és önkényes, szubjektív morál és álláspont alapján történt törlését.

 

Én olvastam az ominózus hozzászólást, de semmilyen kivetnivalót nem találtam benne: sem obszcén, sem jóízlést sértő nem volt...

 

Hála drága osztálytársaimnak, 1972-ben, az első kaffkás évemben az osztály túlnyomó többséggel szavazott, hogy komolytalanságom miatt nem vagyok méltó a KISZ-tagságra, úgyhogy kérelmem (volt ilyen??) elutasítást nyert.

Azóta ezt örök emlékül véstem agyamba, és efeletti büszkeségem 40 év után sem kopott meg.

Soha nem kerültem semmilyen párt ideológiai közelségébe.

 

Számomra az egykori párt és tagjai, hatalmuk, majd bukásuk, és jelen életük, jelenlétük egyenlőek a számítógép háttérképe bal alsó sarkában (nálam legalábbis) látható kis ikon rendeltetésével, amelyre elég egy idegen szó: DELETE

 

 

 

 

 

 

Előzmény: döncidöncike (725)
döncidöncike Creative Commons License 2012.04.05 0 0 725

Köszi Kedves Sárkány !

Az a véleményem,hogy egy volt KISZ titkárról,aki élet-halál ura volt a gimiben,elég sértőket nem lehet mondani.Remélem sokan olvasták szösszenetemet,mielött eltünt.

Üdv demobacsi

Sarkany Creative Commons License 2012.04.03 0 0 724

Ki tudta ezt elérni,csak sejtéseim vannak.

 

Valaki sértőnek találhatta a beírást és moderálást kért (nem én voltam).

Azt nem gondolom, hogy a moderatura csak úgy spontán takarított, akkora forgalom nincs ebben a topicban.

Előzmény: döncidöncike (723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!